Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

WSIECI poza siecią. Dwutygodnik zeszyty polityczne PiS wystartował :)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kupiłem WSIECI i ocena jest prosta; to dokładnie to samo, czym są wszystkie media propisowskie, charakterystyczny styl nowomowy - TKM, mamy niepodważalną rację, a reszta nie bo nie! Ta reszta to... WIĘKSZOŚĆ Polaków także w ostrej opozycji do PO.

Nie ma zasadniczej różnicy między dwutygodnikiem WSIECI, a starym tygodnikiem UważamRze, na dodatek są podobieństwa do stylistyki, tematyki, narracji mediów rodziny Gazety Polskiej i zbliżonych portali, czasopism jak tygodnik NASZA POLSKA, który rekomenduję, bo jest mało znany, zbliżony przekazem, ale bywa że wali w NWO, w system, w układ nie tylko samej III RP. Obawiam się że straci kolejnych czytelników na rzecz WSIECI. Przykład niepoprawności "Nasza Polska"?
 
 
Takiej zakazanej, spiskowej, antysystemowej, antyunijnej tematyki trudno uświadczyć w mediach propisowskich, które są przecież.... częścią tegoż systemu NWO, zresztą to że wspierają siermiężny (trzon polityków) PiS to efekt zawieszenia projektu PO-PIS, gdyby w 2005 roku inaczej się wydarzenia potoczyłyby, to nawet Gazeta Polska byłaby życzliwa PO :) Zresztą wtedy był podział w redakcji, przewrót pałacowy i tacy ludzie odeszli, zaczęła się era Sakiewicza tak teraz zaciekle zwalczającego społeczność NE (z towarzyszem Darskim-Targalskim m.in) jako "partię Rosji" żeby użyć delikatniejszego określenia. Za to powinien mieć pozew zbiorowy, ale nie od wydawcy, redakcji, a od całej społeczności NE, wśród której są też czytelnicy GP, nawet klubowicze KGP. Nie jesteśmy ruską partią i agenturą WSI! Szaleństwo czarnego pijaru (ale o co walka, dlaczego wszyscy nie w sojuszu przeciw PO?) skłóconej, rozgrywanej prawicy w apogeum. 
 
WSIECI jest po prostu stosunkowo nudno, przewidywalne teksty w 100%, to na ogół nieświeże przedruki z salonu24, wpolityce, stefczyka, wnas, idziemy. Niektóre z nich, to nowe, jeszcze cieple, mało znane na razie portale, media. Oczywiście najwięcej tekstów z portalu WPOLITYCE. Nie ma na razie żadnych głosów zwykłych ludzi, listów do redakcji, dyskusji, odmiennych stanowisk od narracji obowiązującej, słowem w sieci praktycznie bez sieci, wolność słowa w ramach wyłącznie pisowskich, ani kroku dalej.Tam nigdy nie zobaczymy przedruków z NE. To akurat pewne. 
 
Propagandowe media jak kiedyś z innymi treściami GW, Agora... ale czy całkiem innymi jak się dobrze przyjrzeć między wierszami? Droga donikąd? Eeee nie, jest tu JAKIŚ pomysł, ale o tym dalej. Nie ma skrajnych nurtów, nie daj Boże "antysemickich faszystów", poczynając od całkowitej nieobecności ruchu narodowego (tę rolę pełni "nowoczesny endek" Ziemkiewicz) przez twardy liberalizm znany nam z NE, czy nurty katolickie, ale poniekąd sporne z linią Episkopatu. Nie ma społecznej gospodarki rynkowej, całej tej III drogi wielu, wielu nurtów. Tym moim zdaniem bardzo procentuje NE i to jest nasza szansa - kurs na niepoprawność, podważanie układu, systemu. Na pewno o Intronizacji tu nie będzie, chyba że od strony Episkopatu. Trochę sportu, bo to być musi zawsze. 
 
Sport w mediach patriotycznych jest elementem dziedzictwa, tożsamości Polaków, zatem o wartościowym sporcie polskim z górnej półki trzeba pisać, zawsze to podnosi ducha, należy bowiem pisać o sukcesach... wiadomo że klęsk jest 99%. To samo o kulturze, sztuce, ale tu trudniej, bo jaki przyjąć filtr? To jedna wielka Sodoma i kicz przecież. Dla mnie to bez dylematów większych, ale popisowcy wsieci będą mieli kłopocik, czy promować złagodzoną (co wróżę) michnikowszczyznę cooltury multikulti. Po co pisać o takiej Masłowskiej? Kolejna Kataryna, przecież one będą gadały co parę lat zupełnie co innego w zależności od przełożenia wajchy. Zero wiarygodności. Co nas obchodzi ekranizacja Hobbita? Magią (okultyzm) i mieczem, a PO zmieciem? Są polskie filmy do omówienia. Wszędobylski Wildstein wszystko wiedzący, mentor IV RP, czyli nowoczesnego... POLIN? Jakiej tacy ludzie chcą Polski, "byli" masoni... Nadęci w nieomylności profesorowie, w tym zatroskany nacjonalizmem prof. Zybertowicz, bardzo mnie rozczarował swoimi poglądami już dawniej. Jednak to jest wszystko soft PIS-omichnikowszczyzna, nie wiedzieliśmy że tak będzie, bo poparcie dla PiS byłoby dużo mniejsze już od 2006.  Jednak i tak nie było wtedy innej alternatywy, przeczucia  co do LPR, Samoobrony były dosyć trafne. 
 
Jest grzecznie, niezbyt ładnie plastycznie, acz format kwadratowy całkiem oryginalny, gorzej wizualnie niż w UważamRze, a lepiej niż w GP, 100% kontrola nad przekazem. Jaki to przekaz? To jest temat do rozważań, której już zacząłem powyżej, musimy mieć więcej danych jednak. Czas pokaże. Widzę przekaz specyficzny, wg mnie jest to koncepcja tworzenia tzw głównego nurtu w PiS na miejsce obecnego, którego "ciemny lud już nie kupuje", wzorcowego, który docelowo będzie do zaakceptowania przez mnie zaczadzonych wyborców PO. Z czasem nawet działacze PO z nowym PiS jakoś się dogadają łącząc się w wymarzony POPIS, zaś obecne PO przejdzie na pozycje LiD, czy UW z przeszłości. 
 
Śmierdzi to przyznajcie, trzeba mieć sporą wyobraźnię polityczną żeby to dostrzec, oczywiście gdybanie gdybaniem... zobaczymy jak będzie. Zatem czyżby jakieś knowania może nawet masonów pośród nieświadomych tego szczerze naiwnych owieczek propisowskich wokół tej koalicji mediów na rzecz PiS? 
 
To wygląda jak tworzenie podwalin pod nowy POPIS (przyspieszyłby to rozłam w PO, albo ich klęska wyborcza), w końcu jeżeli taka idea będzie "sklejenia" Polaków na nowo i na serio realizowana (żeby zapobiec protestom, niekontrolowanemu przewróceniu republiki okrągłego stołu), to zużytych polityków z obu formacji wymieni się na mniej spalone kadry. Zamiast Kaczyńskiego np Gliński, który stopniowo może nawet wejść do PIS i przejąć schedę, zamiast Tuska może Gowin, czy odkurzony "niemcy mnie biją". Komorowski też doczeka następcy, połowa kadencji już prawie, a może szybciej zrezygnuje zmuszony "racją stanu" w sytuacji zapalnej, kto wie. To rozładuje nieco uliczne, strajkowe napięcie. Sondaże mówią że 70% Polaków mu ufa, a naprawdę to się boi linczu jak bolek... taka różnica. Takie poparcie to może ma w Rosji. 
 
Czy to walka frakcji i służb, razwiedki jednej z drugą? A kto jest ponad służbami? Masoneria, sekty, klika NWO, mafie, agentury obcych dworów, lobbyści korporacji, finansjera. Moim zdaniem mamy tu spór w jaką drogę ma iść III RP. Jedna droga to masoni miękkich rytów i właśnie to zjawisko omawiamy, oni ubrali się w szatki, szyldy patriotyczne, obywatelskie, nawet katolickie... a drugi nurt to bezwzględne towarzystwo, to odpowiedzialni za Zamach Smoleński i przykręcenie teraz śruby, prowokacje na MN itd Zakładam że Tusk i Komorowski są w tym twardym, krwistym nurcie i muszą odpaść jeżeli miękki nurt wygra Gowinowy. Zatem nad obiema nurtami jeszcze jest jakaś  czapa, Najwyższy Architekt rozważający co jest dobre dla NWO. Oba nurty są totalitarne, ale jeden dąży do naszej rychłej fizycznej eliminacji, do stanu wyjątkowego, wojennego, a drugi chce żebyśmy bez odczuwalnego tak terroru, sterowaniem "dobrowolnie" pokochali Wielkiego Brata zanim dostaniemy ostatnią szczepionkę w swoim życiu, albo zdrowe jedzonko, czy podrasowane napoje, nieszkodliwe leki, chipa itd Kwestia metod i szybkości, oraz stosunku do katolicyzmu, to zawsze różniło ryty masonów, tłumaczy to dr. Krajski na NE także.  
 
Odrzucam wszystkich kreatorów NWO, także miękkich, oczywiście serce trochę bije dla tych UważamRze, WSIECI, GP, obozu PiS itd, ale nie dam się zaszantażować że MUSZĘ ich popierać, bo inaczej będę w "ruskiej partii tych ze WSI  i po stronie PO". Musimy mimo przeszkód i paskudnych etykietek jakie nam przylepiono... tworzyć III drogę, nową drogę dla Polski, dla Narodu Polskiego, a przykład niech pójdzie w świat cały. Tej misji nie poradzi sam NE, zwłaszcza że też nie wiadomo kto jest kto. Krety są wszędzie. Gdzie szukać sojuszników? Ano wśród niepisowców, ale będących opozycją antyrządową, antysystemową. To nie tylko narodowcy, prawica, lewica nurtu socjalnego, katolicy, to połowa Polaków w III RP, których szlag chce trafić. Nie tak miało być po 1989! Oszukano nas, sprawy idą w złym kierunku, na dodatek rośnie zagrożenie dla Polski jak w latach 30-tych. Świat idzie ku wojnom, może nawet ku wojnie światowej i to z użyciem atomówek, a na początek broni jeszcze bardziej niszczącej... ekonomii. 
 
Namawiam do tworzenia Ruchu Narodowego rozumianego szeroko jako patriotyczny ruch obywatelski otwarty także dla sceptycznych wobec organizacji, partii, idei endeckiego fundamentu. Ruch ma być masowy, wielomilionowy i demokratyczny, angażujący wszystkich.

KOMENTARZE

 • @night rat 16:47:38
  Media naprawdę TWARDO antysystemowe mają przed sobą kolosalną przyszłość, odpowiednio zaprojektowany tygodnik dosłownie znokautuje resztę w krótkim czasie, ale... wtedy zaczną się przeszkody. A to "mowa nienawiści", a to inne kwestie prawne, autorskie, własnościowe, a to dystrybucja, a to drukarnia, łatwo nie będzie. Trzeba mieć także alternatywny system dystrybucji, zatem sieć klubów-organizacji lokalnych, a tego nie da się stworzyć bez... tygodnika właśnie.

  Czasopismo drukowane nadal jest podstawą. Nadal. Zacząć stosunkowo poprawnie, grzecznie i po umocnieniu się... utwardzamy walkę z układem, systemem III RP, z republiką okrągłego stołu, z NWO.

  To co te media propisowskie lansują, to jakiś ugrzeczniony wzorzec Nowego Światłego Polaka godzącego się na UE, NWO, na III RP bez większych zmian. To kompletny odlew, także kultura, właściwe poglądy ekonomiczne, wsparcie obowiązkowe dla USA-Izraela. Za zdemaskowanie tego planu będą nas zajadle atakować. Zamiast PO proponują PIS będący niemalże tym samym.

  Zachęcam do kupowania mniej popularnych czasopism. Im dajmy szansę, a WSIECI olać póki co, raczej ciekawsze będzie kilka numerów nowego UważamRZE. Może nawet kupię z ciekawości. Wszystkich intrygują zmiany, wróżę kurs na twardy liberalizm, to tego rodzaju "opozycja", która jest do zaakceptowania przez PO, Hajdarowicza, Graczy za tym stojących. Możliwe że zatem wsparcie dla Kongresu Nowej Prawicy, kolibrów itd monarchistów, konserwatystów, bo są niegroźni, a JKM zwłaszcza gwarantuje odpowiedni "szum". Ponadto cały szereg ekonomistów, w końcu większość jest liberałami, neoliberałami.

  WSIECI wykończy albo osłabi wszystko po prawej stronie, to będzie taki magnes jakiemu mało kto się ze "światłych" wyborców PiS oprze, a po co kupować więcej tytułów? To będzie taka Gazeta Wyborcza prawicy, strony pisowskiej. Monopolista który bardzo osłabi środowisko Gazety Polskiej, wtedy wojna nieuchronna... ciekawe na JAKIM tle. Coś tam wymyślą.

  Docelowo zrobią i dziennik, gazetę codzienną, znajdą na to łatwo kadry, kasę. PiS woli ich od np Naszego Dziennika, nie chcą też uzależnienia od Sakiewicza przesadnego. Poza tym chcą ich wszystkich rozgrywać, a to wymaga kilku kart, jest GPC i na pewno w Naszym Dzienniku odczuli spadek sprzedaży w niektóre dni tygodnia.
 • @ AUTOR
  RE: Musimy mimo przeszkód i paskudnych etykietek jakie nam przylepiono... tworzyć III drogę, nową drogę dla Polski, dla Narodu Polskiego, a przykład niech pójdzie w świat cały.

  --- Trafne zdanie, Marek - w samo sedno.

  Jakis czas temu troszke sie z ciebie podsmiewalem, z twojej idei trzeciej drogi, ale teraz widze, ze ogolnie rzecz biorac dobrze myslisz.

  Tylko czy Nowy Ekran wytrwa? Czuje sie ogromny wstrzas i zniechecenie po odejsciu Pinskiego, po zacieklych atakach, np. ostatnio zaatakowal Nowy Ekran na wpolityce niejaki Adamski, patrz:

  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-lukasza-adamskiego/41742-czy-korwin-w-urz-nie-bedzie-juz-przeszkadzal-salonowi-czy-przeszkadzac-nie-beda-ludzie-zwiazani-z-radykalnym-portalem

  Jedna refleksja: aby Trzecia Droga byla skuteczna, aby przyciagala wielu, jej uczestnicy musza isc ze soba na kompromis; zgodzic sie na najwazniejsze zasady, ale tolerowac pewne roznice pomiedzy soba, np. religijne, no i bezwzglednie i bezwarunkowo popierac powszechna wolnosc wypowiedzi.
 • @Pan Marky 00:12:22
  Wolnościowe podejście BEZ CENZURY (słowa i poglądy na własną odpowiedzialność) może najskuteczniej jednoczyć i pewne uniwersalne prawidła patriotyczne, bo wolność nie może szkodzić Polsce, Narodowi Polskiemu.

  "Łukasz Adamski
  Dziennikarz, publicysta, recenzent filmowy. Redaktor portalu wPolityce.pl i wNas.pl Publikował m.in w: Uważam Rze, Ozonie, Polsce „The Times”, Opcji na prawo, Gazecie Polskiej, Gościu Niedzielnym, Frondzie."
  ===========

  Wygląda jakby był kolejnym "łowcą faszystów" z NIGDY WIĘCEJ. Skąd się tacy biorą, typowe mainstream bardzo blisko już poglądów michnikowszczyzny tak naprawdę, sos katolicki tego nie zamaskuje i jak to świadczy o tych pismach, środowiskach gdzie publikował. Czy to Polska czy jakiś cholerny POLIN już, czy w tym kraju nie ma już narodowej prawicy mającej w dupie przypinanie łatki antysemity? Czy nie można już o kwestii żydowskiej w ogóle pisać bez czołobitności żeby nie zostać w tym chorym kraju nazistą? Trzeba walczyć z taką poprawnością, ograniczają wolność słowa i to z PRAWEJ STRONY także. Hańba! Udusi was ta poprawność!

  Zatem JKM w nowym UważamRze, to było łatwe do przewidzenia, zapewne inni publicyści tego typu, nurtu także, np Michalkiewicz także przecież bardzo popularny, ale jednak związany z Radio Maryja, więc zobaczymy. Kiedy jest bojkot, to ściąga się tego kogo się zna, zna ludzi np z czasów pracy w TVP, z WPROST, na pewno sobie poradzi. Image liberalny tak jak przewidziałem.
 • @Marek Kajdas 00:42:13
  Mysle, ze zadaniem prawicy narodowej powinno byc pomaganie Polakom w pozbyciu sie blednych przekonan, blednego postrzegania, ktore fabrykuja w nich wiadome kreatury medialne. Trzeba walczyc - oczywiscie pokojowo - o powszechna wolnosc wypowiedzi, o to, zeby wszyscy Polacy mogli swobodnie, bez strachu, ze zostana ukarani, myslec i mowic to, co chca. A kiedy zaczna to robic, nastapi ogromna zmiana, kraj i narod zacznie podnosic sie z upadku momentalnie.

  Zobaczymy, jak bedzie z nowym Uwazam Rze. Gdyby zaczal w nim pisac taki tuz jak Michalkiewicz, hm, mogloby to byc dobre pismo. (Przy okazji, Korwin Mikke to nie moj ulubieniec, ale musze przyznac, ze niekiedy pisze znakomicie.) I faktycznie moze to byc dobre pismo. Ja pozostaje w tej sprawie otwarty. Nie bede bojkotowal, kupie, sprawdze czy dobre. Jesli dobre, bede kupowal, jesli zle, nie bede.
 • @Pan Marky 02:46:01
  Obecny numer UważamRZE jest właściwie "stary", więc kto go kupi będzie rozczarowany, wielkich zmian nie ma, zatem go nie kupię z ciekawości, bo po co. Zobaczymy za tydzień, a raczej 2-3.

  Jeżeli Jan Piński pozwoli NE publikować, to będzie CIEKAWIE, ale wątpię, jesteśmy wyklęci MILIARD RAZY BARDZIEJ NIŻ JKM, dla systemu KNP z JKM to pieszczota, my jesteśmy "wróg nr 1". PiS to przedszkole.
 • @Marek Kajdas
  > Za to powinien mieć pozew zbiorowy, ale nie od wydawcy, redakcji,
  > a od całej społeczności NE, wśród której są też czytelnicy GP,
  > nawet klubowicze KGP. Nie jesteśmy ruską partią i agenturą WSI

  No i gdzie jest RZBIK kiedy naprawdę mógłby się na coś przydać?
  Przecież to idealne zadanie dla kogoś kto się sam określa jako reprezentant blogerów - czyż nie?
 • Tutaj macie podział mediów w Polsce
  http://i.imgur.com/fmbe6.jpg
 • @piotrekstz 00:00:49
  Najtrudniej podzielić na szufladki prawą stronę. Niewątpliwie poparcie dla PiS jest ważną kwestią, albo brak poparcia, czy warunkowe. Wg prawa strona jeżeli nie jest katolicka, to czy w ogóle jest prawa? I dalej podziały można mnożyć.
 • zawsze możesz kupić GW
  trzeba być wyjątkowo oszołomionym, żeby w kraju, gdzie władza opanowała prawie wszystkie media, czepiać się prawie jedynej niezależnej gazety... Ty jesteś chyba po jakiejś traumie, a może po prostu wypadłeś z kołyski???
  A drugie, to ilość gwiazdek i ocen pod tym idiotyzmem!
  Sorka ŁŁ, ale portal opanowało WSI, a może nawet samo moczarowskie bagno PRLu?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej