Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

Klub Ruch Narodowy na NE - rozważania programowe nad wojskiem i obroną narodową

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkie partie establishmentu łączy zmniejszanie armii po 1989 i jej rozbrajanie, marnowanie, przejadanie środków, a przecież nawet stare uzbrojenie można magazynować dziesiątki lat. Winni zostaną osądzeni i tyczy się to także partii politycznych.

Temat jest rozległy i wielowątkowy, zatem poruszę tylko jedno zagadnienie którego unikają wszystkie partie. Można w krótkim czasie i niewielkimi środkami finansowymi (relatywnie do budżetu MON, kwot wydawanych np na garstkę F-16, czy Rosomaki itd) wzmocnić naszą armię, zwiększyć siłę systemu obrony narodowej, poza tym armia stanie się... co bardzo ważne, bezcenne - naprawdę NARODOWA!
 
Oczywiście chodzi o stworzenie tzw OT, ja to nazywam Narodową Obroną Terytorialną. Są przeróżne wizje OT, lansują to od dekad naprawdę uznani eksperci jak Romuald Szeremietiew, swoje pomysły dokładają też zwykli ludzie, cywile. Każdy Polak nosi buławę w plecaku, to narodowa cecha narodu żołnierskiego co wymusiły nasze dzieje. Tylko zdrajcy, agenci i kompletni ignoranci są przeciwni kreacji systemu OT. 
 
Moja wizja OT polega umasowieniu obrońców, łącznie nasza armia będzie liczyła dobre kilka milionów żołnierzy i kilkanaście mln ludzi obytych z bronią, w tym kobiety, młodzież nieletnia i seniorzy, nawet niepełnosprawni, ale zdrowi psychicznie, niekarani. Armia 100 tys nawet doskonale wyszkolonych i uzbrojonych zawodowych żołnierzy (utopia, to niemożliwe w III RP, z wojska tworzy się policję, żandarmerię z lekkim raczej uzbrojeniem) zostanie unicestwiona być może w kilka godzin pełnoskalowego konfliktu z kimkolwiek. Zatem akceptacja obecnego kształtu armii i systemu obrony narodowej... to pewne unicestwienie Polski w razie wojny. Pomocy sojuszników nie będzie, prędzej nam (poproszone o to) Chiny pomogą, niźli NATO, USA. 
 
Gdybym atakował Polskę, to biorąc pod uwagę doświadczenia poprzednich wojen i uwarunkowania lojalne... zacząłbym od wysadzenia słabo pilnowanych (niekiedy przez ochroniarzy na rentach, czasem dawne SB, WSI, TW) koszarów, zgrupowań wojska, składów, kluczowych miejsc dywersją od środka, czy też wcześniej przygotowanymi środkami zdalnie. Wojnę przecież planuje się zwykle wiele miesięcy, niekiedy lat, dekad. Byłoby po wojnie zanim by się zaczęła... wysadzić takie cele można także małymi walizkowymi atomówkami 1-10 kiloton... To byłoby zerowanie wojska i zasobów do obrony, przetrwania. Mało tego, może się okazać że będzie brak sprawców (przyporządkowania do konkretnych państw) tego anonimowego terroryzmu-agresji i dlatego dla naszego dobra, dla naszej "ochrony"... wkroczą wojska zagraniczne jako... "pokojowe" żeby nas "zabezpieczyć" przed? No właśnie. Być może wkroczą wtedy najbliższe nam kraje, czy wojska niemiecko-rosyjskie pod jakimś tam szyldem "pokojowym", może OBWE czy podobnym. Majstersztyk agresji i okupacji, wojna bez wojny, ale to szczególnego rodzaju scenariusz godny dobrej powieści, widowiskowego filmu. Oczywiście będzie stan wojenny, opozycja internowana, broń odebrana Narodowi. Policja wyćwiczona na Marszach Niepodległości będzie służyła agresorom i resztki wojska zapewne wróg przypadkowo oszczędzi wojskowy wymiar "sprawiedliwości" i żandarmerię. 
 
Słowem kilka brygad, nawet kilkanaście w przypadku prawdziwej wojny z agresją na full... nie ma żadnego znaczenia, w najlepszym razie ich dobijanie zabierze agresorom dobę-dwie, a cała i tak dogorywająca OPL będzie z miejsca zniszczona, oślepiona. Dowództwo (biurokracja, dublowanie się, za dużo szczebli dowodzenia, planowania, to burdel w dowodzeniu jeszcze większy niż w 1939, więcej wodzów od indian) zostanie sparaliżowane, odcięte gdzieś w podziemnych schronie. Jeżeli wyjdą na powietrze, to z miejsca zginą  zbombardowani, ostrzelani rakietami, czy wezmą ich do niewoli o ile tradycyjnie nie spierdolą zagranicę. Zresztą jakie my mamy schrony, czy wytrzymają ciężkie współczesne bomby? Wątpię. Takowe budują poważne kraje, ale my nie jesteśmy poważnym krajem i dlatego po kolejnej wojnie zostanie nas niewielu... jeżeli się nie przyłożymy do nowej koncepcji obrony narodowej. 
 
Narodowa Obrona Terytorialna ma być powszechna, to takie pospolite ruszenie naszych czasów.
 
Nie przewiduję (z tym się wielu specjalistów nie zgadza i to szanuję) przymusowego wznowienia poboru dorosłych Polaków, ale będzie obowiązek NOT w ramach nauki w szkołach, na uczelniach. Kto chce ukończyć daną klasę, szkołę, rok studiów i studia, to będzie MUSIAŁ zaliczyć zajęcia NOT także, będą obowiązkowe od przedszkola do studiów doktoranckich dla wszystkich praktycznie bez wyjątku, dla niektórych można ograniczyć aspekt militarny np ze względów religijnych. Przed ukończeniem szkoły ponadgimnazjalnej powinna być przysięga wojskowa, młodzież obu płci stanie się wojskiem, będą Żołnierzami Wielkiej Polski formacji NOT. Oczywiście to będzie tylko skromna podstawa przeszkolenia wojskowego, więcej teorii niż praktyki, dalej szkolenie będzie trwało w ćwiczeniach rezerwy co rok, dwa, oraz w innych trybach. 
 
Przewiduję powstanie nowej organizacji (NOT) proobronnej, patriotycznej, bo przecież nie możemy polegać tylko na poststalinowskim LOK-u i istniejących stosunkowo słabych organizacjach strzeleckich generalnie na mało uniwersalnym etosie legionowym, sanacyjnym, kulcie jednostki Naczelnika Piłsudskiego, niekiedy AK, a praktycznie nigdy dalej poniewieranych NSZ - gdzie etos Żołnierzy Wyklętych, etos rycerski, obrońców Polski z całej naszej barwnej historii. Trzeba nowej, powszechnej organizacji z pionem także harcerstwa zmilitaryzowanego, etos Orląt jest tu idealny. Taka organizacja będzie też wspierana (ale bez przesady) z budżetu, w tym budżetów samorządów. Inaczej nie powstanie, nie będzie dość potężna, a zadania ogromne. Ma mieć prężny oddział w każdym mieście i gminie, kluby w szkołach, na uczelniach, w zakładach pracy także. To trzeba wymusić ustawą, połączyć z misją Obrony Cywilnej, obywatelskiego ratownictwa. Słowem przyda się taka organizacja także w czasie pokoju, klęsk żywiołowych, czy w opanowaniu chaosu, anarchii, kryzysu, paniki wojennej czy następstw wojny. Młodzież sama opanuje patologie w swoich środowiskach, przemoc, przestępczość. Będą mieli patrole, służbę, wywiad... 
 
Należy oczywiście wesprzeć już istniejące organizacje paramilitarne, wpłynąć na transformację w LOK w bardziej użyteczną organizację dla obrony narodowej. To jest do zrobienia praktycznie od zaraz gdyby Ruch Narodowy wygrał wybory...
 
Garnizon OT ma powstać w każdym mieście i gminie, także zbrojownia na miejscu, blisko poligony, strzelnice, składy podziemne, nic na wierzchu docelowo co cenne. Wielkość zależy od zasobów danej społeczności i aktywności, w mniejszych gminach będzie to powiedzmy szkieletowy batalion NOT, w wielkich miastach ramowe korpusy z wielu małych brygad, czy pułków. Żadnych dywizji. Nie mam przekonania do dużych jednostek poza naturalnymi korpusami miejskimi do obrony miast. Dowodzenie obroną miasta, dzielnicy wymaga jednak większych jednostek, inaczej chaos u drobnicy gdzie każdy sobie, luki w obronie, klęska kiedy wróg znajdzie słabe punkty. Mam przekonanie do samodzielnych batalionów i pułków. Nie ma sensu trzymać w kupie bardzo dużych mas piechoty, to nie te czasy. 
 
Generalną strategią i taktyką jest obrona totalna od środka miast i rejonów zabudowanych, to nie pozwoli szybko zająć całego kraju agresorowi, zadamy mu olbrzymie straty ostrzeliwując na duże odległości, byle było CZYM, bo np cała artyleria ciągniona została zezłomowana, sprzedana za grosze. Zapewne zapasy amunicji mamy żenująco małe obecnie i pewnie przeterminowanej, poza tym ciągle używany sowieckiej broni, kalibrów. Przydałyby się schrony pod centrami rejonów obrony i to schrony także na środki walki żeby nie uległy szybko zniszczeniu. Właściwie cała ludność Polski powinna mieć schrony blisko swoich domów, zagrożenie wojenne zawsze będzie, ale także katastrofy typu Czarnobyl, Fukushima i inne np kosmiczne jak uderzenie planetoidy, czy nagłe załamanie klimatyczne, nikt np nie przetrwa zimy polarnej w domu, w bloku, albo anomalii Słońca. Schrony także jako spichlerze z zapasami żywności, leków, wody ze studni głębinowych, zasobów do przetrwania na dłuższy czas. Energii może dostarczać ziemia, zasoby geotermalne i generatory na różnych zasadach działające. Żywność można produkować, rośliny uprawiać i pod ziemią. 
 
To nie jest tak, że agresor zacznie zdobywać spokojnie miasto po mieście, bo nigdzie na terenie Polski nie będzie bezpieczny, grody warowne będą kryły się wzajemnie ogniem artylerii, rakiet, swoimi jednostkami specjalnymi na tyłach wroga. Taki Hezbollah ma rakiety o zasięgu przekraczającym nasze zmodyfikowane katiusze, zatem można sięgać i ponad 40 km prostymi dosyć rakietami. Słowem oblężony Śląsk może ostrzeliwać jednostki wroga podchodzące pod Kraków, Bielsko-Biała itd Tylko to ma sens,  a nie czekanie na fazę walk ulicznych, to już desperacja, wróg ma być zatrzymany na przedmieściach i tam zdziesiątkowany bez bezpośredniej walki najlepiej, bo szkoda obrońców...  
 
Wiem że praktycy OT widzą ją jako lekką piechotę, ale to na nic. Błędna droga, ta lekka piechota ma osłaniać artylerię - królową wojen. Samoloty i drony nie zajmą kraju, można je zestrzelić, można się przed nimi schować pod ziemię. Zawsze siły lądowe będą kluczem. Zawsze. NOT ma być zatem docelowo potężnie uzbrojony w ciężką broń, tyle że raczej starszą, prostą, tanią, przykładowo nie samobieżne "Działa Szeremietiewa" o wyglądzie megaczołgu, ale lekkie ciągnione, rozkładane komandoskie wersje haubic 155mm, którą wytoczą obrońcy ze schrony nawet ręcznie. Generalnie broń stromotorowa, strzelanie na wprost będzie niezwykle rzadkie i jednorazowe... bo wróg odda i pozamiatane. Najtańsze i najprostsze są moździerze 120mm i katiusze. 
 
Najbardziej irytuje mnie uzbrajanie piechoty w lekkie karabinki na amunicję pośrednią, idealną do zabijania cywilów... bo wróg w kamizelce z 500 metrów jest w zasadzie bezpieczny. Jedynie jako nośniki granatników podwieszanych i wyrzutnie granatów nasadkowych mają sens, ale przecież większy kaliber zwiększy też możliwości granatów nasadkowych. Będą dalej leciały, mogą być większe, cięższe. Kiedyś można było żołnierza zabić z kilometra, przebijały 2 cm stali z bliska i karabiny miały celowniki do kilometra, teraz na 300 metrów. Poza formacjami specjalnymi wróg nie wyjdzie z transporterów opancerzonych na nieoczyszczony teren. To oczywiste. Więc mamy z tych kapiszonów strzelać do celów opancerzonych? Po co taka bezużyteczna broń, kto za taką bzdurę odpowiada. To jest rozbrajanie subtelne piechoty tak naprawdę.
 
Obrońcy muszą mieć INNE KARABINY. Trzeba mocniejszych karabinów, żadnych zabawkowych karabinków dla OT o cechach bliskich pistoletom maszynowym o dużych gabarytach z kolbą itd, zatem większe kalibry i amunicja przeciwpancerna do nich. Wtedy też kamizelka, hełm nie da żadnej ochrony nawet z kilometra. Dodatkowo można mieć lekki, mały pistolet maszynowy do bliskiej samoobrony. Zamiast tego wyposaża się żołnierzy w zwykle pistolety prawie niczym kowbojów. W sytuacji krytycznej, czy przy innej potrzebie lepiej zasypać wroga gradem kul, a nie strzelać pik, pik ze zwykłego pistoleciku. Dobre maszynówki mają większy zasięg skuteczny do 150 metrów. Jak najwięcej wkm-ów 12.7mm, do tego jest wspaniała amunicja przeciwpancerna, tym można zestrzelić drony, śmigłowce także, ale to wymaga odpowiedniej podstawy. Jak najwięcej działek małokalibrowych, takie działko 20-56mm dosłownie posieka cele lekko opancerzone w walkach ulicznych, po co liczyć na granaty, niecelne granatniki itd i podpuszczać wroga tak blisko. Działka można rozmieścić wysoko, można w piwnicy, byle przewidzieć ujście gazów, odrzut... ale to podstawy. Oczywiście jest też artyleria bezodrzutowa, granatniki wszelkich typów, rakiety kierowane do zwalczania czołgów, samolotów. 
 
Całą broń dla NOT spokojnie wyprodukuje nasza zbrojeniówka. Być może coś dostaniemy w prezencie od innych państw. Kilka projektów trzeba opracować, unowocześnić. 
 
Taka armia bardziej odstraszy agresorów o ile mieliby zamiar okupacji, zmiany władzy na sobie oddaną (teraz taką mają, ale nie zawsze tak będzie i dlatego grożą nam wojny coraz bardziej), od zawodowej armii operacyjnej obecnej z którą sobie poradzą w kwadrans. Samoloty nie wystartują ani razu, walkę o niebo przegramy na starcie, okręty jak zwykle nieprzydatne zatoną na kotwicy, niektóre odpłyną dwa dni przed wojną, większość broni, pojazdów jest pod gołym niebem albo w hangarach, magazynach  z blachy falistej. Słowem jest, a tak jakby jej nie było po godzinie wojny. 
 
Klub Ruch Narodowy na NE stanowczo rekomenduje budowę i rozwój powszechnej Obrony Terytorialnej. Te pomysły i uwagi są całkiem wstępne, nie musi to tak wyglądać. Uważam że OT koniecznie musimy mieć w programie wyborczym krajowej federacji RN. 
 
Zanim wyszkolone zostaną nowe roczniki młodzieży, to OT będzie tworzona na bazie ćwiczeń, zgrupowań rezerwy (obecnie ochotniczo jako projekty spoza MON), formacje ochotnicze cywilów i obywatelskie w ramach istniejących już bytów jak organizacje strzeleckie. 
 
Projekt NOT ma nas uchronić przed wojną, albo jeżeli jednak do niej dojdzie... przed przegraniem wojny, ma nas wzmocnić geopolitycznie, zintegruje Naród Polski, zabezpieczy nie tylko przed wojnami. Obecna armia nawet po unowocześnieniu nie daje nam żadnych szans, ani nie odstrasza skutecznie, praktycznie podczas pokoju do niczego się nie przydają poza amfibiami dla powodzian... czyli zachęcamy agresorów do agresji... bezbronne piskle z ostrymi, "groźnymi" pazurkami (obecna armia), tym jest III RP. 
 

KOMENTARZE

 • Kilka linków, bardzo polecam stowarzyszenie Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej - Association-Movement for the Polish Home Guard
  http://obronanarodowa.pl
  http://www.facebook.com/ObronaNarodowa
  https://twitter.com/ObronaNarodowa
  http://obronanarodowa.pl.salon24.pl

  http://www.rp.pl/artykul/68342,955525-Precyzyjne-uderzenie-krabow.html
  Czy kilka Krabów obroni Polskę?

  http://www.pch24.pl/wspolczesne-pospolite-ruszenie,2389,i.html

  http://lubczasopismo.salon24.pl/WiW/post/354974,druzyna-ot-koncepcja-obrony-ojczyzny-na-wypadek-proby-rozbioro
  Jak mógłby wyglądać oddział OT, struktura uzbrojenia.

  http://synteza.salon24.pl/190970,koncepcja-obrony-ojczyzny-przy-uzyciu-malej-armii-zawodowej-i-ot

  http://lubczasopismo.salon24.pl/WiW/post/420010,od-obrony-terytorialnej-do-pospolitego-ruszenia

  http://obronanarodowa.pl/content/koncepcje-obrony-terytorialnej.html

  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/tworzenie-i-organizacja-aktywnej-rezerwy-sil-zbrojnych-na-przykladzie-brytyjskiej-armii-terytorialnej

  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/szwecja-stawia-na-hemvarnet-gwardi-krajowa

  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/wykorzystanie-doswiadczen-amerykanskiej-gwardii-narodowej-w-tworzeniu-bezpieczenstwa-polski-w-xxi-wieku

  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/analiza-koncepcji-reformy-sil-zbrojnych-rp-w-programach-wyborczych-najwikszych-partii-politycznych-w-wyborach-parlamentarnych-w-2011-r/

  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/zasadzka-w-terenie-zabudowanym-studium-taktyczne/

  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/mit-narodowych-sil-rezerwowych-czyli-obron-terytorialna-racz-nam-wrocic-panie/

  Hehehe i stary tekst z 1999, za śp AWS-u

  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/rola-i-znaczenie-obrony-terytorialnej/

  tu jest bardzo cenny, pouczający artykuł
  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/i-obrona-groznego/

  http://obronanarodowa.pl/news/display/102/
  Książka "Taktyka walki w terenie zurbanizowanym"
 • Spójrzcie na budżet MON
  http://www.mon.gov.pl/pliki/File/budzet/budzet_mon2012.pdf

  Ci zdrajcy marnują co roku 30 mld zł, bo w dużej mierze jest wg mnie marnowanie, przejadanie tych pieniędzy, a armia ciągle coraz mniejsza, coraz gorzej uzbrojona (np flota, OPL, samoloty oprócz F-16, śmigłowce jeden wielki złom, artyleria przestarzała, czołgi do muzeum, bwp i reszta poza Rosomakami też, zgroza w całokształcie) i jak to możliwe.

  Uważam że przesądza to model armii z PRL, czy po prostu tradycyjny model i pełne uzawodowienie. Już teraz jest 3 razy więcej emerytów od żołnierzy wojsk lądowych. Co to ma kurwa być???

  Wojsko to nie ochronka dla emerytów 40-50 letnich, to jakaś paranoja z tymi przywilejami dla resortów siłowych (i nie tylko, dla górników też itd), wojskowy system emerytalny przenosimy do ZUS, dla nich te 7 mld więcej w plecy to bez różnicy... i tak DNO przez to cholerne OFE mafijne głównie i rozpasanie bizantyjskie, upadek gospodarczy III RP, nadmiar przywilejów wielu branż, grup.

  Zamiast zawodowców na etatach powinny być kontrakty, coś jak w GN w USA, np na 3-6-8 lat i więcej oczywiście. Po służbie żołnierz ma sobie szukać pracy jak wszyscy, żadnych świętych krów, tyle że wojsko powinno do tego przygotować przyszłego rezerwistę kontraktowego, kursy, wykształcenie, kilka zawodów. Musi sobie poradzić, w końcu żołnierz to nie ciota płacząca. Powinni pracować m.in w zbrojeniówce.

  Wojsko NOT (nurt obywatelski) nie będzie opłacane, nie będzie pensji, nie będzie emeryturek, slużby zdrowia odrębnej itd fruktów. Byłoby kilkanaście mld zaoszczędzone co roku na broń, szkolenia, infrastrukturę.

  Budżet MON budzi moje przerażenie, to jest TOTALNA katastrofa, podobnie było przed 1939, ale wtedy zaś utrzymywano potężną armię bez sensu na długo przed 1939. Za sytuacje w MON musimy ukarać winnych, będą siedzieć, a jeżeli będzie wojna... to sąd polowy i zacząć należy od zarządów partii za to odpowiedzialnych w poszczególnych latach. Ktoś za tym głosuje, ktoś wybiera ministrów MON, urzędników, przyjmuje plany np na uzawodowienie, za to powinna być kara główna. Tyle forsy na płace, emerytury, 30 tys etatów niebojowych, zgroza.
 • @
  • Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych
  – 168,2 mln zł

  z 30 mld zł tylko 160 mln idzie na modernizacje sprzętu, broni, a przecież wszystko tam jest przestarzałe, tam trzeba pakować po parę miliardów rocznie, zatem jak to interpretować? Ano tak - czekają aż szlag trafi wszystko i wyślą na złom, coś kupią nowego (mniej i niezbyt potrzebne) zazwyczaj w Izraelu, USA, no PO kocha też Niemcy, PiS woli Izrael tylko.

  Albo to... i to jest dobre podsumowanie naszej polityki.

  Działalność badawczo-rozwojowa - 24 mln zł... to jest szok, prawda? Ratuje to nieco sama zbrojeniówka, ale cóż z tego kiedy prototypy broni, amunicji, wyposażenia nie są wdrażane do masowej produkcji, nie ma zamówień, a nierząd zdrajców i lodziarzy nie pomaga w szukaniu klientów zagranicą, w eksporcie. Blokowanie rozwoju OT nie pozwala zbrojeniówce zaopatrywać sił OT póki co obywatelskich w postaci organizacji paramilitarnych.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Brygady_Obrony_Narodowej

  Ciekawe ile by kosztował taki system przedwojenny wdrożony obecnie, wtedy nie było jednak wizji jakie lansuję, walczono frontami zamiast bronić miast, obrona m.in Warszawy to dowód na to iż to działa

  http://obserwatorpolityczny.pl/samorzadowa-obrona-terytorialna-przyszloscia-polskiej-armii/

  Kolejny ciekawy tekst, mnie także pasuje koncepcja oddziałów OT miejsko-gminnych, ale jednak wielokrotnie większych niż tam sugeruje autor. On mówi o drużynach gminnych (to chyba żart), a ja lansuję poważne bataliony w gminach wiejskich, w miastach nawet korpusy. To musi być liczne wojsko, przeciw całym dywizjom wroga mamy wystawiać drużyny? Jaj sobie nie róbmy z poważnych kwestii.

  http://obserwatorpolityczny.pl/category/wojskowosc/page/4/

  Świetne artykuły na 4 stronach. Jestem pod wrażeniem.
  http://obserwatorpolityczny.pl/alternatywna-koncepcja-szybkiej-i-taniej-militaryzacji-polski/

  Tego Autora z wyobraźnią podobną do mojej :) warto zaprosić do NE
  http://obserwatorpolityczny.pl/author/krakauer/
 • @night rat 10:00:21
  :)
  ja proponuje w szkolach na lekcjach muzyki prowadzic specjalne zajecia z nasladowania odglosow dzialan wojennych: tatatatatata, buuuum, buuum, fu ... itd- a potem wystepy dzieci na paradach. Konkursy, nagrody...
  Przepraszam za cynizm... taki dzien, halny w gorach...
 • @night rat 10:00:21
  Trzeba jednak rozwijać, promować, pchać temat wyżej do polityki, dlaczego taki RZEKOMO patriotyczny PiS ma program co do wojska właściwie całkiem do dupy, przecież to jest skandal. Przynajmniej PiS powinien twardo popierać wizje tworzenia OT także instytucjonalnego, oraz wesprzeć pasjonatów samodzielne się szkolących, oraz w organizacjach jak

  http://obronanarodowa.pl
  Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej

  To są poważni ludzie.

  Jaką mamy politykę?
  http://obronanarodowa.pl/artykuly/display/analiza-koncepcji-reformy-sil-zbrojnych-rp-w-programach-wyborczych-najwikszych-partii-politycznych-w-wyborach-parlamentarnych-w-2011-r/

  Dlatego tworzenie programu dla RN (moje autorskie propozycje) zaczynam od OT, od Narodowej Obrony Terytorialnej, bo sama obrona terytorialna brzmi tak sobie, to już lepiej byłoby wrócić do przedwojennej, sanacyjne Obrony Narodowej.

  I jeszcze coś, cały ten system w 1939 jednak niezbyt wypalił. Strzelców z organizacji praktycznie olano, wezwano do wojska, oddziały struktur ON raczej wcielano do wojsk operacyjnych. To nie tak miało wyglądać i bądźmy o te doświadczenia mądrzejsi.

  Cóż z tego że np będziemy mieli wyszkolone 100 tys ludzi w organizacjach paramilitarnych i jeszcze miliony coraz starszych rezerwistów, emerytów pamiętających wojsko, obsługę kałacha, czy nawet granatnika, moździerza, karabinu maszynowego. Ci ludzi nie będą mieli dostępu do BRONI, do niczego. Wybuchnie wojna i będą bezradnie szukać dojścia do wojska, może mailem do MON ;)

  Moja misja jest więc prosta - przebić się z tym na wyższy poziom polityczny. Dopiero wtedy będzie czas (bo się nie rozdwoję) tworzyć oddział w mojej parafii, na pewno kompania jest realna, przy czym na początek bardziej pomocnicza, patriotyzm, kultura, grupy rekonstrukcyjne, zabawy, ale teżOC, ratownictwo, prace społeczne, wsparcie dla OSP, sztabu kryzysowego w samorządzie gminy gdyby nie dawali rady itd Za typowy oddział paramilitarny zabierze się zapewne na samym starcie garstka młodych. Ludzi raczej nie stać na takie coś, potrzebni sponsorzy.
 • @Anderson 11:21:40
  Na lekcjach muzyki jest co robić, mogą powstać chóry pieśni patriotycznej, takowe kapele itd Ludzie hymnu całego nie znają, sam miałbym chyba problem bez pomyłek do samego końca, w tym z

  Niemiec, Moskal nie osiędzie,
  gdy jąwszy pałasza,
  hasłem wszystkich zgoda będzie
  i ojczyzna nasza.

  Na to wszystkich jedne głosy:
  "Dosyć tej niewoli
  mamy Racławickie Kosy,
  Kościuszkę, Bóg pozwoli."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_Polski

  RN powinien walczyć o cały ten tekst Pieśni Wybickiego w Hymnie Polski, albo o zmianę hymnu. Rotę już obrzydzono atakując Konopnicką, ale jest jeszcze choćby...

  "Katolicka pieśń patriotyczna, która po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o uznanie za hymn państwowy.

  Autorem słów był Aloizy Feliński (1771-1820), poeta i dramatopisarz, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli klasycyzmu w literaturze polskiej, uczestnik powstania i sekretarz Tadeusza Kościuszki.

  1. Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
  Otaczał blaskiem potęg i chwały,
  Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
  Od nieszczęść, które przygnębić ją miały,
  Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
  Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!

  2. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem
  Wspierał walczących za najświętszą sprawę,
  I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem
  W nieszczęściach samych pomnażał jej sławę.
  Przed Twe ołtarze...

  3. Niedawnoś wolność zabrał z polskiej ziemi,
  A łez, krwi naszej popłynęły rzeki,
  Jakże to musi być okropnie z tymi,
  Którym ojczyznę odbierasz na wieki.
  Przed Twe ołtarze ...

  4. Wróć nowej Polsce świetność starożytną,
  Użyźnij pola, spustoszałe łany,
  Niech szczęście, pokój na nowo zakwitną,
  Przestań nas karać, Boże zagniewany!
  Przed Twe ołtarze ...

  5. Boże, którego ramię sprawiedliwe
  Żelazne berła władców świata kruszy,
  Skarć naszych wrogów zamiary szkodliwe
  Obudź nadzieją w każdej polskiej duszy.
  Przed Twe ołtarze ...

  6. Boże Najświętszy ! Przez Twe wielkie cudy
  Oddaj od nas klęski, mordy boju,
  Połącz wolności węzłem Twoje ludy
  Pod jedno berło Anioła Pokoju.
  Przed Twe ołtarze ...

  7. Boże Najświętszy, przez Chrystusa rany
  Świeć wiekuiście nad braćmi zmarłymi.
  Spojrzyj na lud Twój niewolą znękany,
  Przyjmij ofiary z synów polskiej ziemi.
  Przed Twe ołtarze ...

  8. Boże Najświętszy, od którego woli
  Istnienie świata całego zależy,
  Wyrwij lud polski z tyranów niewoli,
  Wspieraj szlachetne zamiary młodzieży.
  Przed Twe ołtarze ...

  9. Gdy naród polski dzisiaj we łzach tonie,
  Za naszych braci poległych błagamy,
  By ich męczeństwa uwieńczone skronie
  Nam do wolności otworzyły bramy.
  Przed Twe ołtarze ...

  10. Jedno Twe słowo, wielki niebios Panie,
  W chwili nas z prochów wskrzesić będzie zdolne.
  A gdy zasłużym na Twe ukaranie,
  Obróć nas w prochy, ale w prochy wolne!
  Przed Twe ołtarze ...

  11. Powstała z grobu na Twe władne słowo
  Polska, wolności narodów chorąży.
  Pierzchnęły straże, a ponad jej głową
  Znów swobodnie Orzeł Biały króży !
  Przed Twe ołtarze ...

  © 2005-2007 Katolicka Agencja Informacyjna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  http://dziedzictwo.ekai.pl/text.show?id=435

  Oczywiście należy śpiewać cokolwiek bredzą nawet z samego Episkopatu

  "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie" albo
  "Ojczyznę, Wolność - racz nam zwrócić Panie" i to jest lepsze, bo kraj może być wolny od wpływów zewnętrznych, ale ludzie dalej zniewoleni systemem

  http://www.youtube.com/watch?v=Jsoj_8Fp1qA

  http://www.youtube.com/watch?v=CqJjsJMZAEQ

  To jest najbardziej odpowiednia pieśń na Hymn Narodowy i Państwowy Wielkiej Polski jaka nadejdzie. Mazurek jest skażony sanacją, PRL i III RP.
 • @Marek Kajdas 12:59:59
  Dobrze Panie Marku.
  "Wielkiej Polski jaka nadejdzie" tylko niech Ona juz nadejdzie... bo ja sie boje, ze moge nie doczekac :)
 • @Anderson 13:53:49
  To trzeba żeby cały NE bez niepoważnych dąsów, prywaty ambicyjek piłsudczuków, liberałów i innych takich... poparł patriotyczną federację Ruchu Narodowego. Zdaje się że mój pomysł nie jest już miły dla vipów NE, dwa wpisy ostatnie były wzgardzone i przepadły całkiem bez dyskusji. Puszczono wyżej setki innych mniej ważnych tekstów. To na nic na NE, tu nie ma publiki. Ci sami w kółko. Pisanie do ściany. Szkoda czasu.

  Idę na Twitter i FB.

  Dmowski jednak doczekał 1921, wybranego sejmu, senatu, prezydenta acz szkoda że nie został nim np Paderewski czy Dmowski właśnie. Może i my doczekamy Wielkiej Polski, chyba jednak bez zawieruchy dziejowej to nie jest możliwe.
 • @Marek Kajdas 14:30:22
  Napisalem i skasowalem. Bardzo byc moze, ze jest juz za poxno na jakiekolwiek dzialanie. Przykro. Samymi slowami Polska nie zmartwychwstanie.
 • @Anderson 16:12:53
  Pan może zacząć od konta blogera na NE pod SWOIM nazwiskiem, dobre i to, przecież ONI i tak wiedzą kim Pan jest. Chyba że Pan nie może, ale każdy ma rodzinę, źródło utrzymania, coś, kogoś do stracenia.
 • @Marek Kajdas 18:36:25
  Przemysle Panie Marku.
  :)
 • To jest bardzo interesujący i wazny artykuł.
  Dobrym ekspertem ruchu narodowego do spraw obronności jest Generał Grudniewski. Wkrótce, wieczorem i w nocy z 12-go na 13-ty grudnia 2012 przy willi Wojciecha Jaruzelskiego odbędzie się spotkanie z Panem Generałem i można będzie zapoznać się z twórcą nowoczesjen polskiej doktryny obronnej.
  Dwa lata temu Pan Generał również tam był i zwracał uwagę, że my, Polacy nie możemy dopuszczać do sytuacji że na polskiego generała, który owszem, wiele Polakom krzywdy wyrządził plują młodzieńcy żydowskiego pochodzenia, z polskością nie mający wiele wspólnego, pro-WASP-owscy i zakłamani, udający polską prawicę. W sprawach polskich sił zbrojnych głos decydujący mogą mieć jedynie Polacy! - twierdzi Jan Grudniewski;
  http://www.youtube.com/watch?v=Mkwv9-ks1kU
 • W uzupełnieniu
  Obrona Narodowa, to nie tylko sfera militarna:
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/67929,singapurska-koncepcja-obrony-totalnej

  Aktualne doświadczenia:
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/67850,obrona-narodowa-doswiadczenia-z-wojny-izraela-z-hezbollahem-z-2006-roku

  Napiszę też o Syrii w tym aspekcie, ale to nie teraz.

  Warto nie kończyć tematów na jednej notce. Warto by podsumowanie dyskusji na dany temat, było początkiem kolejnej.
 • @R.Zaleski 12:06:47
  Dobre przykłady, Hezbollah nieźle sobie radzi z silami pancernymi Izraela, z nowoczesnymi czołgami, ale niestety z powietrza są prawie bezbronni. To samo było w 1939 u nas, obrywało AK podczas bitew kiedy pojawiał się samolot. Żadna OT nie może być u nas tak bezbronna na ataki z powietrza. Przy czym same lekkie rakiety GROM nie wystarczą i to jest problem ciężki do przełamania... cóż, trzeba iść pod tym kątem DOCELOWO w lepiej wyposażaną Gwardię Narodową na wzór USA, oni mają dosyć systemów OPL.

  Trzeba do OT dołożyć artylerię ciągnioną i będzie ok. Niszczyć siły pancerne agresora z dużej odległości, spoza zasięgu ich czołgów, uzbrojenia lekkiego np działek małokalibrowych. Miasta jako obozy warowne, między miastami partyzantka, dywersja, ostrzał. Zatem koniec z lansowaniem tylko ULTRALEKKIEJ piechoty. Taka piechota nie zdziała wiele w polu w starciu z regularną armią.
 • @Eugeniusz Sendecki 23:38:49
  Panie Sendecki, nie wiem czy Pan wie ale Pan Grudniewski sam mianował się na generała, bo wojsko opuścił w stopniu Pułkownika, a Polskie Drużyny Strzeleckie to organizacja tak bardzo skadrowana, że na 30 osób które tam działają większość to Generałowie i Pułkownicy ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej