Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

KLUB Ruch Narodowy na Nowym Ekranie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spróbujmy ustanowić jako społeczność NE swój Klub Ruch Narodowy póki co w konwencji internetowej, bo to jest 100% realne na start, wygodne, pasuje każdemu, także "anonimowym" i niezdecydowanym jeszcze. Co dalej to się obaczy.

Właściwie na tym mógłbym poprzestać, bo kiedy się rozpiszę... to nie ma końca, ale spróbuję bardzo krótko dzisiaj. Ruch Narodowy widzę nie tylko jako ruch neoendecki na bazie reaktywowanych przedwojennych organizacji typu MW, ONR, ale jako masowy, nawet 10 mln patriotyczny, katolicki ruch obywatelski Narodu Polskiego z pewną dozą tolerancji dla pogubionych. Kwestia ustalenia ram. 

 
Generalnie mowy nie ma jednak żeby pozwalać na agresywne ruchy antykatolickie w ramach RN. Dyskurs tak na każdy temat, ale nie przyzwolenie na opcję jako równouprawniony wybór. To nie jest dowolna opcja, nie ma innego i dobrego wyboru, idziemy TYLKO z Bogiem, idziemy wg nauczania Jana Pawła II. Kwestia jednak akcentów, a raczej interpretacji tych nauk. Odrzucamy narrację modernistów, michnikowszczyzny, kościoła otwartego, masonerii, judaiki, heretyków itd, itp diabelstwo, które usiłuje zakłamać nauczanie naszego przyszłego świętego, bo nie mam wątpliwości że to ŚWIĘTY. To się cały czas czuło. On był INNY, lepszy od nas, był całe życie między niebem, a ziemią. Piekło go nigdy nie dotyczyło jak nas i cóż z tego że był owieczką wśród wilków? To Go wcale nie dyskredytuje, ale te wilki nam znane trochę...  
 
Etniczne, nacjonalistyczne, katolickie podejście w RN? Owszem, uznaję je warunkowo za w pełni uprawnione. 
 
Obywatelskie bardziej kosmopolityczne, nie tylko katolickie, a także chrześcijańskie, ale w pełni patriotyczne, odpowiedzialne, propaństwowe, służące człowiekowi, rodzinie, obywatelom kraju? 
 
Uznaję je także mocno WARUNKOWO żeby nie wykluczać takich zacnych Polaków-obywateli-patriotów-katolików jak Romuald Szeremietiew. Podejście skrajnie endeckie w rozumieniu bliskim szowinizmu, rasizmu... odrzucam, niewątpliwie musimy Ruch Narodowy potraktować szerzej, także jako dyskurs światopoglądowy, musi być w nim koniecznie miejsce dla piłsudczyków zwłaszcza w tradycji katolickiej, niemasońskiej,  niesocjalistycznej, w pełni patriotycznej. 
 
Klub Ruch Narodowy na NE wyobrażam sobie na początek jako zadeklarowanie się konkretnej grupy użytkowników NE do tego projektu. Powinniśmy mieć swój blog ruchu redagowany wspólnie coś jak blog KIP, wsparcie podmiotów i vipów NE. Wyjdziemy poza NE także zakładając odpowiednie www, profile, w razie potrzeby forum dyskusyjne, bądź (i) inne kanały, narzędzia. Będziemy też zabiegać żeby powstawały takowe na Nowym Ekranie. Zapewne jak KiP założymy też stowarzyszenie, ale RN na NE zawsze ma działać szerzej, nie tylko jako taki klub, stowarzyszenie, ale jako żywa, wolna idea. 
 
Oczywiście będziemy współpracować z głównym, krajowym nurtem RN kiedy (jeśli) powstanie, będziemy też czynnie wpływali na proces jego kreacji, kształtu, programu. To ma być także ruch polityczny docelowo, ma startować w wyborach. Należy dołożyć starać żeby poza PiS (nie licząc tradycyjnej dywersji m.in JKM) startował tylko JEDEN obywatelski komitet wyborczy, (bo ta ordynacja do tego zmusza) inaczej to na nic wysiłek całkiem. Żadnej kolejnej kanapowej, kadrowej partii narodowej, NARÓD POLSKI sam w sobie jest naturalną, niezmienną, wieczną siłą polityczną, Suwerenem, zatem byłoby nikczemne robić z idei mało żywotną (w Polsce) partię. Obalmy demokratycznie system partyjny, to jedna z wad ustroju III RP. Sugeruję stawianie na DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ. 
 
Ruch Narodowy to ma być wieczna i niezmienna idea. Kto zatem wejdzie w Ruch Narodowy na Nowym Ekranie? Przyjmuję zgłoszenia tutaj, obierzemy w kolejnych dniach komitet założycielski i zastanowimy się co dalej. Trzeba działać, bo nic się nie dzieje i samo się nie zacznie! Wolicie czekać aż p. Zawisza, skromny milioner, czy już sam p. Opara odwali za nas robotę, albo inne vipy z NE? Informuję też m.in ABW że nie będziemy niczego wysadzać poza ludobójczym, antypolskim, antykatolickim reżimem PO, ale to w sensie demokratycznego wysadzania z siodła, cywilizowane metody polityczne zgodne z prawem totalitarnej III RP. Nie posyłajcie nam prowokatorów, bo nakopiemy im i wam!!! 
 
 

KOMENTARZE

 • Projekt ORW uważam tym samym za zamknięty, bo stracił aktualność
  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/77142,obywatelski-ruch-wolnosciowy-na-ne-na-razie-tylko-na-ne

  To było miesiąc temu. Nie wiedziałem wtedy co będzie po 11 listopada.
  Na RN czekałem CAŁE ŻYCIE, a świadomie dobrą dekadę i w końcu jest szansa, więc nie dziwota że w to wchodzę. Miałem zawahanie przy LPR, postawiłem wtedy na PiS, bo chodziło o skuteczne wygranie z SLD, PO... ale to nie LPR 2 mimo części podobnych kadr.

  Niczym dobry szachista widzę co z tego będzie dalej za 10 ruchów, to nie będzie powtórka endecji, ale NOWA SOLIDARNOŚĆ, tyle że zajebiście niepoprawna :):):) bez michnikoszczyny.

  To jest nowy LPR, nie zrobimy błędów też endecji, zjednoczymy o wiele więcej Polaków różnych światopoglądów gospodarczych, ekonomicznych. Nie oczekujcie tylko że to będzie kolejny ruch JKM, bo szlag mnie trafi na miejscu!!! Słyszysz m.in THOT??? Nie pojmuję liberałów, jak można mieć takie poczucie nieomylności? To sowieckie podejście.
 • I od tego należałoby rozpocząć - od wykopywania prowokatorów.
  "Informuję też m.in ABW że nie będziemy niczego wysadzać poza ludobójczym, antypolskim, antykatolickim reżimem PO, ale to w sensie demokratycznego wysadzania z siodła, cywilizowane metody polityczne zgodne z prawem totalitarnej III RP. Nie posyłajcie nam prowokatorów, bo nakopiemy im i wam!!! "

  Wszystko samo się dotrze - w akcji ...
  Po uczynkach ich poznacie ...

  Ja mogę za rozjemcę służyć - w razie czego :)

  PO_wodzenia za nos!
  i
  Powodzenia!
 • @1normalnyczlowiek 23:46:17
  Zawsze takie krety się pchają, niekiedy jako pierwsi i gaszą inicjatywy w ZARODKU. Na to jesteśmy kompletnie bezbronni. Musimy nauczyć się destruktorów usuwać w porę, albo osłabiać ich destrukcyjne działania. Pozornie moja inicjatywa powinna doprowadzić do powstania takiego Klubu RN na NE, ale czy tak się stanie? Zobaczymy :)
 • @ Autor
  Lepszy rydz, niż nic.

  No i jest miejsce do dyskusji, ale to za chwilę.
 • @R.Zaleski
  Usiłuję przynajmniej ferment uczynić. To może pośrednio zaowocować po jakimś czasie, damy vipom trochę inspiracji...
 • @R.Zaleski 23:59:12
  "No i jest miejsce do dyskusji, ale to za chwilę"
  ===============

  Będzie tak, jeżeli mnie admin podwiesi jutro przynajmniej do południa żeby ludzie to zobaczyli, nie musi być superjedynka, byle na SG, starczy. Ukłony dla dyżurnych redaktorów i błagam nie doklejajcie byle jakiej grafiki, ale coś z sensem... Może tak fotki demonstracji, walk ulicznych ze Stanu Wojennego, to ok :)
 • Ruch Narodowy bez ograniczeń na katolicyzm. Ruch Narodowy musi być oparty na Bezpośredniej Demokracji (referendalnej)
  inaczej to zrobi się kolejna kanapa dla jakiegoś wodzuniam nie ważne kim on będzie.
  Jak chcecie robić katolicki to możecie robić, ale stawiajcie sprawę jasno KRN, bez zmyłek typu RN w domyśle katolicki.
  Jakiekolwiek ograniczanie do katolicyzmu doprowadzi do utopienia sprawy jeśli nie będzie jasno postawione że to KRN.
  KRN ma rację bytu tylko jeśli będziecie wprost działać.
  Ja osobiście nie jestem już katolikiem.
 • @Marek Kajdas
  "Usiłuję przynajmniej ferment uczynić ... damy vipom trochę inspiracji..."

  Najpierw, to trzeba się zajmować takimi, jak Paweł Olszewski, Rafał Grupiński ..., którzy opluwają ruchy patriotyczne, narodowe przy każdej okazji ... Po prostu, trzeba ich cytować, podawać kiedy, gdzie i co mówili i tłumaczyć, dlaczego te bolszewickie złogi nie mają prawa wypowiadać się w naszych polskich sprawach.
 • @NUS
  "Jakiekolwiek ograniczanie do katolicyzmu doprowadzi do utopienia sprawy jeśli nie będzie jasno postawione że to KRN.
  ...
  Ja osobiście nie jestem już katolikiem."


  ---> Przykro mi, bo ja jestem!
  Piszesz:
  "... ograniczanie do katolicyzmu ..."
  Ciekawe, czy w innych sytuacjach piszesz:
  "... ograniczanie do tolerancji ...",
  "... ograniczanie do laickości ...",
  "... ograniczanie do lewicowości ..."

  A wystarczy normalnie razem współpracować w realizacji celu danego ruchu!
  Przecież jego celem nie jest zrobienie z katolika ateisty lub z ateisty katolika, lecz zrealizowanie (naprawienie) konkretnych spraw w państwie polskim ... - i wokół tego należy się skupić!
 • @NUS 00:22:13
  "Ja osobiście nie jestem już katolikiem."
  ==============

  Twoja wola i to USZANUJEMY o ile uszanujesz wolę większości, a z tym będzie trudno prawda zwolenniku demokracji bezpośredniej :) Jeżeli głosujący katolicy uznają iż należy powiesić niekatolików, to jak rozumiem uszanujesz demokrację i założysz sobie dobrowolnie pętlę na szyję? :):):)

  Ruch Narodowy jako dojrzały był i będzie ruchem katolickim, ale możesz w nim działać o ile jesteś patriotą, bo to nie jest ruch RELIGIJNY. Może mieć wiodącą religię, nawet panującą, ale spokojnie, dla zagubionych nie stos, ale miłość, cierpliwość i tolerancja.

  Nie myl mnie z CIRC.
 • @1normalnyczlowiek 00:24:24
  "Najpierw, to trzeba się zajmować takimi, jak Paweł Olszewski"
  ==============

  To przypadek kliniczny, nie ma w Polsce takiej klasy psychiatrów żeby mogli mu pomóc, może w USA, Izraelu. Zastąpił innego, podobnego sobie cyrkowca, którego PO wysłało na śmierć w Smoleńsku, ludzi u nich mnogo do takich misji i w razie czego wiadomo jak kończą... Powinien to sobie przed każdym lotem przemyśleć Paweł... ale do tego trzeba mieć swój umysł. Chcesz baranie polecieć jak twój poprzednik?

  "Jest synem Wiesława Olszewskiego, wojewody bydgoskiego (w latach 90.) i byłego radnego z ramienia SLD."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Olszewski
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wies%C5%82aw_Cezary_Olszewski

  To tylko jedna "ciekawostka" rzecz jasna "bez znaczenia".
 • @Marek Kajdas
  "To tylko jedna "ciekawostka" rzecz jasna "bez znaczenia"."

  Ponad rok temu, gdy "szczytował", to chwilowo nim "się zająłem":
  http://normalny.nowyekran.pl/post/17681,zaklamana-bolszewicka-twarz-pawla-olszewskiego-twarza-platformy-obywatelskiej
  http://ewastarosta.wordpress.com/moje-ksiazki/bydgoska-osmiornicaiii/pawel-o/

  Myślę, że jednak nie wolno przechodzić do porządku dziennego i odpuszczać takim, jak oni - gdy sączą jad nienawiści. A stosują przy tym najrozmaitsze wybiegi, socjotechniczne sztuczki, które należy ujawniać.
  Na przykład późnym wieczorem w TVP Info "sprytnie" wrzucał wszystkich i wszystko do jednego worka:
  Najpierw powiedział o "ekstremizmach skrajnie prawicowych", by przejść płynnie do "jakichś młodzieży wszechpolskich i onr-ów" pętających się 11 listopada po ulicach Warszawy.
  Chwilę później tonem mentorskim mówi jak boleje nad atmosferą:
  "... mnie bardzo niepokoi ton wypowiedzi wielu polityków ale i publicystów z tej skrajnie prawej flanki ..."
  Do tego apelował "o nieużywanie mowy nienawiści", dodając jednym tchem "niepodważanie demokratycznie wybranych władz ...", "... nie oskarżanie ..." O pluciu swoim, Grupińskiego, Szejnfelda, Niesiołowskiego, Protasiewicza ... "przypadkowo" zapomniał! :)
  I to właśnie trzeba tępić, tłumacząc jednocześnie jak było naprawdę.
 • @Marek Kajdas 00:06:29
  Tak myślałem, jak by takie Kluby mogły wyglądać w realu.
  Jak ktoś rozsądnie powiedział, taki ruch narodowy de facto niesformalizowany istnieje. Jest wiele organizacji idących w Marszu Niepodległości nawiązujących do tradycji narodowej. Takie Kluby mogłyby być miejscem współpracy tychże organizacji i indywidualnych sympatyków. Jak teraz wszyscy się spotykają raz na rok w Marszu, tak mogliby spotykać się raz na miesiąć, dyskutować, koordynować działania.
 • @autor
  Lepiej by było wyznaczyć kierunek na cywilizację łacińską. No i ta demokracja bezpośrednia - bez silnie zamocowanych władz będzie d ... Zawsze jest grupa szczególnie aktywna i to ona powinna odgrywać pierwsze skrzypce - to liderzy struktur.

  Vide: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Komisja_Porozumiewawcza

  Liderzy poszczególnych struktur powinni wchodzić w skład "Komisji Porozumiewawczej" (Rady) i powinni sobie obrać Przewodniczącego (o nie papierowych uprawnieniach) z ich grona.

  W RzBiK Prezydenta wybierają BiK-i, ale tylko dlatego, że nie ma liderów struktur i tym samym nie powinni oni (członkowie Rady bez własnego zorganizowanego zaplecza) go wybierać.
 • @1normalnyczlowiek 01:12:20
  Proszę zrozumieć, to ich funkcje w PO, tacy sami są w innych partiach, acz mniej to odczuwamy np w przypadku PiS, bo jednak się miarkują. To jest cyrk, nie możemy ich poważnie traktować, bo to ich nobilituje.
 • @night rat 01:22:24
  "i uważać na kosmopolitów i takich wycierających sie patriotyzmem nowoczesnych obywateli. choć celem powinna byc lepsza Polska a nie tylko narodowa"
  ============

  Owszem, ale jeżeli celem uczciwego obywatela jest także lepsza Polska, to mamy go odrzucać za sam brak nacjonalistycznego światopoglądu?
 • @R.Zaleski 01:30:22
  "Jak ktoś rozsądnie powiedział, taki ruch narodowy de facto niesformalizowany istnieje"
  ====================

  Owszem. Genialne jest to że idei ruchu narodowego nie można zdelegalizować, bo jest NATURALNA.

  Kluby już w fazie realu powinny być miejscem spotkań wszystkich patriotycznych i zaciekawionych Polaków, nie tylko działaczy kilku narodowych organizacji. To błędne podejście, getto. W taką pułapkę wpadły przed laty MW i ONR właśnie, tudzież inne takie mniej znane byty.

  To nie może być takie coś jak Kluby Gazety Polskiej. Są dosyć liczni i sprawni, ale granice wzrostu już chyba osiągnęli maksymalną. Brak otwartości, tolerancji na inne poglądy także patriotyczne, a nawet BARDZIEJ patriotyczne i tego się chyba boją.

  I masz rację co do dyskusji, od tego się zaczyna, od wysłuchanie odczytu, od dyskusji, to jest zaczyn bez presji na spektakularne projekty, zaangażowanie, wsadzenie kasy i CZASU bezcennego, oraz swojego autorytetu, nazwiska. Nie od razu, nie zmuszajmy do tego ludzi. Bez klubów żadne czasopismo NE nie ma NAJMNIEJSZYCH SZANS na trwałe zaistnienie!!! Czy to jest argument dla vipów NE? Podobnie z wyborami. Sieć klubów, to obywatelska kampania wyborcza bez kosztów na wielką skalę.

  Kluby powiatowe i w większych miastach, docelowo w każdej gminie, później w parafiach, osiedlach i większych sołectwach, na uczelniach, może nawet w szkołach jako nieformalne, bo młodzież lubi takie klimaty, zakaz... to dla młodych ZACHĘTA. Będzie jak za PRL w liceach.
 • @Prezydent RzBiK 01:35:10
  "Zawsze jest grupa szczególnie aktywna i to ona powinna odgrywać pierwsze skrzypce - to liderzy struktur."
  ==============

  To ma być proces naturalny. To działa w małych modelach.
  Podobnie jak wybieranie wszelakich przewodniczących, najlepiej ROTACYJNYCH żeby im się dupska nie przykleiły do stołków. Rzbik nie jest dobrym przykładem. Coś jest innowacyjnego w tej idei, ale daleko do optymalnego modelu któremu dałoby się przyklasnąć. Ludzie się trwale zniechęcili, amen. Nie da się rzbika zreformować.

  Olej to i zacznijmy tworzyć Kluby RN. Na tej podbudowie w przyszłości można pomyśleć o rzbiku nr 2 całkiem innym.
 • Hmmmmm
  Czyli troszkę taka elitka prawicy:)
  .....kiedyś może partia .... A pózniej ho ho ho...:)


  Ale ok ja w to wchodzę ..
 • @Marek Kajdas 02:08:10 Bez liderów i to nie rotacyjnych, itp. nie pojedziesz - bez szans
  Rotacyjny Przewodniczący to idiotyzm pierwszej wody - to zaprogramowana nieustanna wojna na górze i de facto paraliż. Naturalna to jest wspólnota plemienna - z Radą starszych i zasłużonych (bez żadnych rotacyjnych Przewodniczących) z wodzem i szamanem - poczytaj sobie o ludach pierwotnych.

  W blogosferze nie ma ludzi odpowiedzialnych za środowisko zbioru nicków, których nic nie łączy poza pisaniną. Cokolwiek będzie - będzie oparte na osobach. I tu jedna poprawka do wcześniejszej wypowiedzi:

  "W RzBiK Prezydenta wybierają BiK-i, ale tylko dlatego, że nie ma liderów struktur i tym samym nie powinni oni (członkowie Rady bez własnego zorganizowanego zaplecza) go wybierać."

  Nie tylko dlatego, ale przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia ze zbiorem nicków, których można produkować do woli - stąd RzBiK w przyszłości będzie oparty na szlachcie RzBiK (czy jak kto woli członkach).

  RN ma swoich liderów - klasycznych (jak Winnicki - jedna organizacja), czy takich jak Holocher (ogólny nadzór nad autonomicznymi organizacjami) i to do nich powinieneś się zwrócić o wytyczne przy organizowaniu blogerskiego RN, czy RN NE - wtedy nie narobisz szkód (fiasko bowiem zniechęca, a RN to poważna sprawa).

  Wiesz co ci powiedzą - zapytają cię nie o rotacyjnych przewodniczących, ale o to co wasza grupa może zaoferować i z kim się mają kontaktować personalnie. Zapytają cię o ludzi - nie o nicki.

  RzBiK idzie swoją drogą, powoli, bo nikt tu nie będzie robił zamachów motyką na słońce, idzie konsekwentnie. RzBiK może oczywiście włączyć się w działania dobrze pomyślanego RN blogerskiego czy samego RN. Twoje koncepcje nie mają z tym (dobrym pomyślunkiem, nie mówiąc o zdolności do realizacji czegokolwiek przez tak utworzony byt) nic wspólnego.

  PS Nie patrz na NE. Oparze i komukolwiek z tzw. celebrytów nic się nie uda odrębnego stworzyć w oparciu o nicki, czy o osoby. Taką rolę mogłaby teoretycznie wypełniać Fundacja NE, ale jest zbyt dużo "przeciw", by było "za". I mówię to ze smutkiem. Patrz na siebie - jeśli nie aspirujesz do roli lidera, a chcesz się zająć jedynie jego (znajdzie się taki głupi?) recenzowaniem, "doradzaniem" czy "zapładnianiem ideami" - to temat możesz sobie darować. W najlepszym razie powstanie z tego co piszesz, a nie chcesz wziąć za to osobistej odpowiedzialności, wekslując temat na rotacyjnych przewodniczących, drugi KRaBiK (ale bez Rebeliantki) albo twór podobny strukturalnie do RzBiK (co wywoła twoją niechęć - demiurga RN NE - przywiązanego do demokracji kibucowej i rozwiązań księżycowych).
 • Klub RN -tak
  Jeśli mogę się przydać, jestem.
  Nie znad klawiatury, ale w rzeczywistym działaniu.
 • autor
  ...widzę, że vipy dość przychylne ..polecankę masz, to już coś ...podoba mi sie to, właśnie takie myśli drążyły mój umysł
  ..."Odrzucamy narrację modernistów, michnikowszczyzny, kościoła otwartego, masonerii, judaiki, heretyków itd, itp"
  ...ten cytat mi wystarczy...jeśli mogę w czymś pomóc...jestem do usług...pozdrawiam niepoprawnie...5*
 • @Marek Kajdas 02:08:10
  Gdyby nie fakt, że "gdzie diabeł nie poradzi tam Kajdasa pośle" złożyłbym tu oświadczenie, że będę jawnym i zapiekłym przeciwnikiem tego ruchu. Jednak jak jest tu Kajdas, nie muszę ruszać ani palcem w bucie, aby nic z tego nie wyszło. Niebawem wejdzie tu @Circ i pewność będzie na 200%.
  http://nikander.nowyekran.pl/post/80497,gdy-panstwowiec-popedzi-narodowca
 • To wszystko jest jak najbardziej słuszne, ale...
  Ruch Narodowy juz istnieje. Jak wiemy jego trzon stanowi MW i ONR. W związku z tym czy na NE miałby powstac jakiś Ruch równoległy? Bo jeżeli nie, to wydaje mi się że należałoby zacząc od zaproszenia tych własnie inicjatorów Ruchu Narodowego (tego właściwego) na "łamy" NE i oddac im niejako inicjatywę kierownia tą Pańską inicjatywą. Wydaje mi się, że w każdym innym wypdaku istnieje ryzyko własnie takich działań równoległych, bo co sie stanie jeżeli wokół NE skupi się także spora grupa zwolenników i niejako naturalnie wykrystalizuje się jakieś równoległe przywództwo?
 • @Marek Kajdas 00:33:00
  "o ile uszanujesz wolę większości, a z tym będzie trudno prawda zwolenniku demokracji bezpośredniej"
  To zależy od woli.

  'Jeżeli głosujący katolicy uznają iż należy powiesić niekatolików, to jak rozumiem uszanujesz demokrację i założysz sobie dobrowolnie pętlę na szyję?"
  Oczywiście, że nie.
  Ja demokracje bezpośrednią rozumie jako krok w dobrym kierunku.
  Kiedyś było liberum veto w RP i to było rozwiązanie.
  Wiec samo hasło demokracji bezpośredniej też może być rózżnie rozumiane.
  Ja uważam że im większa większość tym lepiej. Co jeśli będzie 51 % katolików a 49 % niekatolików?
  W takiej sytuacji ekstremalnej potwierdza się że należy zabezpieczyć się przed tyranią. Np. odpowiednim wysokim progiem decyzyjnym np. 80% narodu podejmuje decyzje. Ktoś powie że to wtedy będzie trudno rządzić? O nie wtedy będą podejmowane tylko takie decyzje, które będą akceptowane. Tylko wtedy będziemy żyć w kraju prawdziwie narodowym - naród będzie podmiotem, a nie przedmiotem rządzenia.

  "Może mieć wiodącą religię, nawet panującą, ale spokojnie, dla zagubionych nie stos, ale miłość, cierpliwość i tolerancja.

  Nie myl mnie z CIRC."

  Może Ty nie jesteś taki jak CIRC, ale przy tworzeniu czegokolwiek musi być sprawa jasna - albo jest to ruch katolicko-narodowy, albo narodowy.
 • do autora
  Wnioskuję z tekstu, że ten klub ma odrzuca wszystkich wyznawców innej religii niż katolicyzm, a ateistów już zupełnie. Szkoda, bo tendencja jest taka, że wśród młodych pokoleń jest coraz więcej ludzi nie wierzących i to nie wierzących z przemyślanego wyboru. Jeśli stawia się na religie - słusznie skądinąd - to trzeba być świadomym, że stawia się na grupę, która jest w fazie schyłku.

  Niestety taka jest prawda. Jeśli ktoś orientuje się w nastrojach społecznych, jeśli ktoś ma pojęcie o pewnych statystykach, lub potrafi patrzeć w bardzo szerokim kontekście, to właśnie do takich wniosków dojdzie. Nie należy dyskredytować ateistów i innowierców w ruchu narodowym.
 • @Andrzej Słonawski 08:49:59
  Póki co trzeba policzyć aktywnych, ujawniających się sympatyków RN na NE i do tego czasu wystarczy rozproszona struktura fraktalna. Po prostu niech się każdy sympatyk RN zadeklaruje czy to u mnie, czy wpisem u siebie i w profilu że popiera ideę RN. Używajmy tagu "ruch narodowy", albo "rn".

  To wystarczy, niech szyld, idea RN nas skupia zanim nie zdecydujemy ostatecznie jak to ma dalej wyglądać. Czuję że NE wyjdzie w końcu z jakimś projektem i wtedy się wtedy w to włączymy raczej, bo nie ma tu dość zasobów na kilka klubów RN :) Ma być jeden.

  Nie jestem przekonany czy scentralizowana, krajowa, nawet globalna (bo co z Polonią, Polakami poza granicami III RP?) organizacja RN będzie idealnym modelem, po co ma nas np szef MW ograniczać, coś nakazywać? Współpraca nie musi oznaczać podległości. Może być autonomiczna, dobrowolna.

  W imię czego byłoby takie skupianie władzy na wzór partyjny gdzie np w PiS szef może rozwiązywać dowolne struktury i narzucać im komisaryczne zarządy? Poza tym to nie chwyci na wielką skalę w wielomilionowym ruchu; przy całym szacunku dla liderów RN, w tym p. Zawiszy, ale będzie problem z uzyskaniem przez nich poparcia przez miliony Polaków. Nie tędy droga, niech się ludzie sami zorganizują tak jak na starcie potrafią, a później wystarczy się zbierać czy to na kongresach, konwentach, czy z formalnej konfederacji, związku mniejszych struktur. Na dole powinna być pełna autonomia.

  Pracujmy nad propozycjami programowymi dla RN. To już można. Niech się to wykuwa, już widać że kręgi liberalne liczą iż RN to będzie program podobny do poglądów JKM... taki nowy UPR tyle że narodowy... a kuku. Zawsze założeniem RN była III droga, ale do starych pomysłów sprzed prawie stulecia (w oparciu np co do gospodarki na sprawnie działającym systemie średniowiecznym, starożytnych) trzeba dorzucać nowe.

  Pan na pewno ma wiele do powiedzenia w tym temacie, tzn programu dla RN, ponadto doświadczenie z fundacji przyda się, przecież celowe fundusze, fundacje będą też potrzebne w RN.

  W końcu będą wybory i bez znaczenia jest wtedy czy RN będzie złożony z tysięcy (także nieformalnych) klubów, stowarzyszeń, czy jednego molocha, gdzie będzie jak w innych partiach walka o wpływu, władzę... I tak musi być jedna lista wyborcza, poprzemy ją i zobaczymy co z tego będzie na debiucie :) Poniżej 10% do sejmu będę zawiedziony :):):)

  Niezależny klub RN zawsze może wejść w większą strukturę jeżeli tak zdecydują klubowicze. Na starcie przecież nie zapiszemy się do MW, ONR... żeby być w RN, zatem nie ma wyboru, trzeba kreować swój, niezależny klub.
 • Takie inteligenciki już Polskę nieraz zatraciły.
  Tworząc kolejne intelektualne byty niby polityczne tylko robi się zamieszanie.
  Zdaje się że ruch narodowy już jest, więc robienie teraz swojego (gdy modny) nie jest chyba uczciwe (jest takie stare powiedzenie - przyczepiło się gówno do okrętu i mówi płyniemy).
  A co z poprzednimi genialnymi inicjatywami?

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/77142,obywatelski-ruch-wolnosciowy-na-ne-na-razie-tylko-na-ne

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/13941,ruch-spoleczny-im-jana-pawla-ii-jest-najlepsza-opcja-polityczna-nie-tylko-dla-polakow

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/4226,po-co-nam-ruch-komitetow-im-lecha-kaczynskiego

  Wygląda mi to na próby uzyskania baczenia u władzy (bo kto nie lubi wypić i zakąsić na koszt podatników? ). Ale oczywiście bez niepotrzebnego narażania się.

  "Informuję też m.in ABW że nie będziemy niczego wysadzać poza ludobójczym, antypolskim, antykatolickim reżimem PO, ale to w sensie demokratycznego wysadzania z siodła, cywilizowane metody polityczne zgodne z prawem totalitarnej III RP."

  Jest to więc pomysł budowy Ruchu Narodowego w wersji soft. Czyli czegoś co władzy może się bardzo przydać gdy będzie chciała zrobić nowy okrągły stół, i gdy najpierw wyeliminuje z gry prawdziwych, twardych, radykalnych przywódców.
 • @Prezydent RzBiK 03:50:27
  Akurat Prezes Fundacji NE jak widzisz chętnie wesprze RN. Nie zamierzam wchodzić w paradę ani Tobie-Rzbikowi, ani Konfederacji Rebeliantki, róbcie swoje.
 • Piszę się na to
  Zauważyłem już kilka głosów niezbyt przychylnych Katolickiemu charakterowi ruchu. Dobrze że jeszcze się naczelni heretycy tutaj urzędujący nie odezwali bo by całą dyskusje zniszczyli. Katolickości Ruchu trzeba bronić i ją utrzymywać bo wiara Katolicka jest integralną częścią idei jaką jest Polskość
 • Panie Marku,
  jeśli Pańska inicjatywa będzie współgrała z tym co zadeklarowano na "Marszu Niepodległości",to ma Pan już teraz mój akces,wpisuję się.Pozdrawiam,Bibrus.
 • @vortex 09:58:58
  W sytuacji kiedy powstaje krajowy RN to stare pomysły straciły jakiekolwiek znaczenie. Miesiąc temu była inna sytuacja, chciałem wtedy wymyślić coś, co przełamie marazm organizacyjny na NE. Wolnościowe kluby można zakładać w ramach RN, to samo wszelkie inne grupy społecznościowe jako tako zgodne z ramami programu ruchu narodowego, który przecież w ogólnikach każdy zna. Poza tym ramy programu na mojego nosa w wielkim ruchu narodowym bardzo się rozszerzą, na pewno ofensywni będą liberałowie, wolnorynkowcy, to się czuje w wypowiedziach choćby liderów ONR. Niektórzy przeszli z UPR.

  RN do okrągłego stołu? Nie żartujmy tak nawet. Można rozważyć deal zawieszenia wymiany ognia z obozem PiS przed wyborami i tylko tyle. To i tak będzie bardzo trudne z obu stron. Cokolwiek się powie... to pośrednio wychodzi z tego... krytyka PiS i Kaczyńskich. Przykładowo kto nas zakopuje coraz głębiej w UE? Cały układ do wymiany, wszyscy won. RN widzę jako zaczyn CAŁEJ nowej sceny politycznej, zaczynamy razem żeby później podzielić się kiedyś na frakcje np wolnorynkowe, konserwatywne, twardy ruch narodowy.

  Zjednoczenie na tym etapie jest konieczne, albo będziemy kolejne 20 lat gaworzyć. No nie całkiem, bo stowarzyszenie, kluby, fundacje, liderzy będą działać, tylko że politycznie musi to mieć też skuteczność wreszcie.
 • @t-rex 09:35:56 Przeoczyłeś deklarowaną konstruktywność:
  "RzBiK może oczywiście włączyć się w działania dobrze pomyślanego RN blogerskiego czy samego RN."

  W 2010 roku pisałem w DZIELE:

  "Po Smoleńsku dla wielu z nas jest już jasne, że aby żyć w normalnym kraju musi dojść do zmiany.

  Aby do zmiany doszło trzeba obudzić Naród i Społeczeństwo (politycznie i społecznie). Obudzić Naród i Społeczeństwo mogą tylko nie fasadowe, realne, niezależne byty, które są nastawione na integracje ludzi i na to by działać; ich celem nie jest pełnienie funkcji wentylu bezpieczeństwa.

  Suma tych bytów ma w warunkach kryzysu, który się zbliża, powinna przełożyć się na narodowe tsunami - wielki ruch społeczny, skierowany przeciwko ładowi III RP, na drugą Solidarność (od kiboli Legii po Koliber).

  Nasze zadanie to właśnie jeden z takich realnych, niezależnych bytów - to jeden z kamieni rzucony na szaniec dla dokonania zmiany."

  Rebeliantka i wiele innych osób próbowało zmienić reguły w trakcie gry.
 • @nikander 09:28:22
  :))
 • @Marek Kajdas 10:13:24
  Ględzić po próżnicy to sobie można i przez lat sto, szczególnie gdy się z góry zadeklaruje że się władzi nie będzie wysadzać w powietrze. Więc bezpiecznie i paradnie można robić za patriotę, bojownika, wodza i czego tam jeszcze.
  Tylko kto będzie walczył naprawdę, kto dupę będzie nadstawiał?
  Założenie że okupanci odpuszczą Polskę po dobroci, w wyniku łagodnej perswazji Marka Kajdasa - jest zaiste wesołkowate.
 • @Kalarepiak 09:43:19
  "Nie należy dyskredytować ateistów i innowierców w ruchu narodowym."
  ==============

  To jest trudny temat, zaiste trudny. Wpuszczać za bramy RN konia trojańskiego czy nie :)
  Nie rozstrzygam tego, zresztą to dyskusja i moje osobiste poglądy, a nie linia oficjalna RN. Mówimy o sytuacji kiedy ktoś ma poglądy narodowe, patriotyczne i nawet czynami to potwierdza, ale jest ateistą, niewierzącym, czy innowiercą niekatolickim. Tu mój osobisty pogląd jest taki - o ile ten ktoś traktuje swój światopogląd w tym segmencie za swoją skrywaną prywatność i nie zwalcza chrześcijaństwa, Kościoła Rzymskokatolickiego, katolicyzmu-katolików, Katolickiego Nauczania Społecznego, to OK.

  Może być w ruchu, ale nie może to być coś w rodzaju antyklerykalnej zadrugi itp kolejnej. To już nie jest neutralność, ale czynny atak, na to nie ma zgody. Nie ma zgody też na masonów, sekciarzy, agentów, lobbystów, chyba że wspierają np polski przemysł, polskie firmy, np zbrojeniówka mile widziana w RN :)

  To nie jest ruch religijny, ale jednocześnie nie może być antykatolicki.

  Jak można wchodzić pod szyld endecji Dmowskiego odcinając się od KK? To samo w sobie trudno zrozumieć. To jest istotna część koncepcji ruchu narodowego :) Cały program konserwatywny na tym się opiera, koncepcje gospodarcze zgodne z KNS, odchodzące od twardego liberalizmu, a jednocześnie od komunizmu, socjalizmu.
 • @Marek Kajdas 09:57:39
  Wytyczne to nie dyktat.

  "po co ma nas np szef MW ograniczać"

  To nie korzystaj szyldu rodzącej się formacji społeczno-politycznej tylko zrób swój byt i zaproponuj im współpracę na warunkach partnerskich - twój ostatni pomysł szedł właśnie w tym kierunku. Nie rób ludziom zamętu w głowach - działaj na swój rachunek, nie RN.
 • @t-rex 09:35:56
  Przybywa sympatyków RN na NE, ale to oczywista oczywistość, oceniam na oko iż z połowa użytkowników będzie z RN sympatyzować kiedy bliżej pozna te idee, kiedy je zrozumie. Warunek jest jeden - to musi być szersze i łagodniejsze od twardej endecji, od ONR. Skrajne skrzydło może być, ale to centrum ma nadawać ton.
 • @Marek Kajdas 10:00:50
  Prezes może robić co chce i to nawet jako członek Rady RzBiK (podpisywać się pod czym chce: "członek Rady RzBiK" - jeśli taka jego wola). Rebeliantka ci wielokrotnie pisała i ja też żebyś przestał wypowiadać się na temat Konfederacji i RzBiK-a.
 • @Jan Paweł 09:29:08
  Ruch Narodowy jako idea i program nie jest niczyją własnością.
  Na razie policzymy się na NE, integrujemy i klub zdecyduje czy łączymy się z krajówką RN kiedy powstanie, czy działamy autonomicznie współpracując z nimi. Już o tym pisałem, mam obawy czy moc przyciągania ONR będzie odpowiednio duża.

  Możliwe że trzeba RN złożonego z autonomicznych struktur działających na swoją odpowiedzialność, wtedy np grupa profesorów może założyć swoją korporację RN i nie będą podlegać pod ONR... Na taką opcję prędzej pójdą, mam rację? To samo na NE, czy będzie dość chętnych pod szyld ONR? No nie wiem.

  Poza tym kiedy tutaj przyłączą się ludzie z komitetu MN, to w istocie będziemy Klubem RN już krajówki. Wydzielonym oddziałem, jak Hubala.
 • @Mistrz Joda 10:03:32
  "Katolicki charakter ruchu" i to w ramach organizacji czysto blogerskiej (a Kajdas pisze o blogerach nie o kolegach z podwórka czy z pracy) znajdziesz w Konfederacji (KRaBiK). Katolicki RN NE to w istocie Konfederacja, tyle że bez szyldu RN - i to jest uczciwe. Kajdas chce wejść w buty Winnickiego i Holochera - być nimi w wydaniu blogerskim bez żadnego dorozumienia z nimi.

  NUS to dobrze ujął: "Może Ty nie jesteś taki jak CIRC, ale przy tworzeniu czegokolwiek musi być sprawa jasna - albo jest to ruch katolicko-narodowy, albo narodowy."

  Ja mówię blogerski, narodowy, oparty o rozwiązania cywilizacji łacińskiej (to jest kierunek RzBiK), ale nie katolicki - i tu z kolei ma rację Kalarepiak.
 • @nikander
  Ktoś musiał oddolnie bez żadnych nacisków, żadnego dealu, sterowania (a jestem tego absolutnym gwarantem) zainicjować powstanie RN na NE, a co będzie dalej, to się obaczy. Jeżeli (a raczej wtedy kiedy) przyjdą kolejne vipy, to przejmą pałeczkę i projekt stanie się poważnym projektem społeczności Nowego Ekrany ze wsparciem, z udziałem samej góry. To już nie będzie inicjatywa moja.

  Z uwagi na konieczne (wg mnie) poszerzanie ram konwencji RN, to chciałbym żeby na NE przewodniczył Klubowi RN sam... Romuald Szeremietiew jeżeli będzie tak łaskaw się tego podjąć, dalej kto w prezydium to mniej więcej jasne. Zarząd klubu oczywiście tymczasowy do wyborów demokratycznych w klubie. Mandat z konsensusu. Piłsudczyk z korzeniami rosyjskimi na czele Klubu RN na NE? Właśnie tak, specjalnie ktoś taki jest potrzebny żeby odczarowywać demony szowinizmu, zatkamy wszystkim mordy takim ruchem! :)
 • @Marek Kajdas 10:36:36
  Albo ruch narodowy, albo katolicki.
  Owszem - nie może być antykatolicki.

  W tekście (czy komentarzach), że nie wolno atakować kleru, ale wolno masonów.
  A jak członek kleru jest masonem?

  Generalnie - więcej rozsądku i rozwagi.

  Zaczynam postrzegać Pana "wrzuty" jako mające charakter antypolski, bo niszczą swą ciągłą zmianą barw możliwość znalezienia platformy współpracy na rzecz Polski.
 • @Prezydent RzBiK 10:25:16
  Jasne najlepiej pozamykać się we własnych kilkuosobowych gettach. Władza o niczym innym nie marzy.

  W jedności siła, jak pokazał Marsz Niepodległości. On też początkowo organizowany był osobno. W 2009 brało w nim udział kilkaset osób.

  Niesformalizowany RN de facto tworzą ludzie z nim sympatyzujący, idący w Marszu.

  No i zaproponowana nazwa nie jest RN Tylko Klub RN.
 • @autor
  Marku masz moje pełne wsparcie - jednocześnie zgłaszam swój akces do tej szlachetnej inicjatywy
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:05
  Tia. I jeszcze rozdaje stanowiska: "chciałbym żeby na NE przewodniczył Klubowi RN sam... Romuald Szeremietiew". Czy R.Sz., który nie był zaproszony na scenę 11.11.12 jest idiotą, by bez uzgodnień z Winnickim czy Holocherem wchodzić w cokolwiek co ma RN w nazwie - nie sądzę.

  " Zarząd klubu oczywiście tymczasowy do wyborów demokratycznych w klubie."

  Mądrala. A nie łaska wyłonić go oddolnie - nie, od razu Zarząd.

  "Możliwe że trzeba RN złożonego z autonomicznych struktur działających na swoją odpowiedzialność, wtedy np grupa profesorów może założyć swoją korporację RN i nie będą podlegać pod ONR..."

  Wbija klin: ONR - MW.

  "Warunek jest jeden - to musi być szersze i łagodniejsze od twardej endecji, od ONR. Skrajne skrzydło może być, ale to centrum ma nadawać ton."

  Jako budowniczy i sędzia linii RN.

  "Można rozważyć deal zawieszenia wymiany ognia z obozem PiS przed wyborami i tylko tyle."

  Strateg.
 • @Marek.Lipski 10:51:50
  Silna organizacja obywatelska jaką będzie całościowo RN na pewno może wiele zrobić dla dzieci z biednych rodzin i dla tych rodzin. Inicjatywy w samorządach, inicjatywy ustawowe i działania bezpośrednie w społeczności, oraz interwencje prawników, osób tak przebojowych jak Rebeliantka. Tacy ludzie są bezcenni i kruszą beton. Musi być jednak mocniejsze wsparcie medialne dla takich akcji.

  Kompleksowe rozwiązanie problemów biedy bez pełni władzy nie jest możliwe, zatem chyba jasne. Trzeba przejąć władzę. Demokratycznie :) bo inaczej będziemy zamienieni w "terrorystów".

  Odpowiedzialność spada na tych którzy władzę mają, także w samorządach, przecież to tam dzieją się te drakońskie sceny, nieszczęścia. Co robią włodarze miast i gmin, gdzie radni-bezradni, albo co gorsza bez serca. Rodzina zastępcza dostaje np 1500zł na "sztukę" dziecka, a biedne dzieci w rodzinach normalnych niedożywione, nie mówiąc o innych potrzebach. Nienormalne podejście systemu. Dobijanie rodzin żeby zyskać pretekst do jej rozbicia, do odebrania dzieci.

  Trzeba nam jednak wielkiego ruchu, jego skala pozwoli na założenie projektów fundacyjnych, pomocowych dla rodzin. Parafia z 5 tys ludzi da radę pomóc 50 rodzinom, a środków przecież można szukać poza. Chrześcijańskie podejście potrzebne do pomocy, a nie tylko liczenie na instytucjonalna pomoc z samorządu, struktur państwa. Wiadomo że oni pomagają... rozbijając rodziny, odbierając dzieci, zamykając rodziców za byle co. Zapewne nierzadkie są adopcje zagranicę i ślad po dzieciach zanika... na zawsze.
 • @Marek.Lipski 10:49:39
  Co do programu, w tym na zasugerowane kwestie, to zaproponuję to i owo do dyskusji, ale przecież wspólnie go stworzymy, co nieco już organizacje RN wypracowały od ery Dmowskiego. Taka dygresja żeby nie było za poważnie. Siarki to mamy mało nawet na zapałkach, nie te czasy :) już zapałki nie da się przekroić na cztery, raczej cztery się zużywają zanim się zapali.

  @Krzysztof J. Wojtas
  Proszę robić swoje, my swoje. Wiadomo co różni Pana wersję ruchu narodowego, od nawet tej z MW, ONR. Ano stosunek do Kościoła Rzymskokatolickiego. Nie będę lansował nazwy "KATOLICKI Ruch Narodowy" (czy Ruch Katolicko-Narodowy), ale to nie znaczy że RN widzę jako niekatolicki. To przykre że musimy się od już dwóch lat o to spierać.
 • @Prezydent RzBiK 10:39:11
  Mącisz coś, zajmij się rzbikiem lepiej :)
 • @R.Zaleski 10:54:48
  To ja sobie nazwę cokolwiek Klub SLD i to bez pytania SLD - pasi?

  Czytaj co piszę (do t-rexa też nie dotarło): "RzBiK może oczywiście włączyć się w działania dobrze pomyślanego RN blogerskiego czy samego RN."

  Żaden z bytów autonomicznych ONR nie zrezygnuje ze swojej autonomiczności - co więcej - nawet takiego wymogu nie ma. Zapewniam cię, przywódcy MN doskonale rozumieją, że ważniejsze są byty autonomiczne, które cokolwiek mogą coś konkretnego zrobić i współdziałają przy danych projektach (lub nie wedle ich woli) w ramach pewnej ogólnej deklaracji ideowej z władzami MN niż próbującym korzystać z szyldu RN bez porozumienia z władzami MN zbiorem nicków o niejasnej strukturze i odpowiedzialności.

  Co możemy my - BLOGERZY I KOMENTATORZY - zatem "dać" RN? Możemy im dać zorganizowanych BLOGERÓW I KOMENTATORÓW, współdziałających w porozumieniu z nimi pod szyldem BLOGERÓW I KOMENTATORÓW:

  "Suma tych bytów ma w warunkach kryzysu, który się zbliża, powinna przełożyć się na narodowe tsunami - wielki ruch społeczny, skierowany przeciwko ładowi III RP, na drugą Solidarność (od kiboli Legii po Koliber).

  Nasze zadanie to właśnie jeden z takich realnych, niezależnych bytów - to jeden z kamieni rzucony na szaniec dla dokonania zmiany." (DZIEŁO)
 • Powstaje Tu, wiec pytanie, mianowicie-
  - czy reziem (zreszta o nim tez Tu sie pisze) mozana wysadzic z siodla demokratycznymi metodami...Chociazby na przykladzie z obserwacji zycia codziennego rezimu...PO rtii.


  ...No,

  nie wiem do klubu pannienek wstapic...)))

  Nasz papiez - jak sobie dobrze przypominam - prawil, ze gdy nastapi zagrozenie dla bytu Polski; bagnet na bron...trzeba.


  ...pozatym, kto jeszce ufa w wolne wybory w putinowskiej POlsce, POlsce o standartach kaccapskich - doprawdy musi byc niaiwny.


  pzdr
 • ?
  No i jak zawsze znowu ten sam błąd. Naród Polski jest uczulony na narzucany katolicyzm. Ani wierzący ani niewierzący nie poprą z potrzebną stanowczością żadnego politycznego działania, które przy okazji narzuca
  kierunek i wątek religijny. Kiedy wreszcie nauczycie się uważać jak
  reagują tłumy. Ludzie nie potrzebują kościelnej przyzwoitki, która
  podczas mszy będzie pomagać różaniec im trzymać. Wiarę traktują jako ich własne prawo do stanowienia a odgórne narzucanie Boga będą traktować jako zamach na ich prywatność (mimo ze w Boga wierzą).
  Nikt nie ma prawa nakazywać wiary ani jej zabraniać! Jeżeli chcecie aby jakiś ruch traktowany był poważnie oraz narodowo musicie tych przyzwyczajeń przymusu się wyzbyć! Już na początku popełniacie falstart.
 • @Marek Kajdas 10:00:50
  jak pisałem - jestem za robotą.
 • Pare slow cz.3
  Moje pare groszy:

  - Klub TYLKO jako struktura POMOCNICZA i dyskusyjna.
  - Zadnego wybierania "wladz".
  - RN ma byc ruchem nacjonalistycznym PRZEDEWSZYSTKIM.Sprawy wyznaniowe maja zajmowac drugorzedna role.Blizszy Polak nacjonalista ateista, niz Polak katolik kosmopolita.
  - Sprawy gospodarcze, to rzecz drugorzedna na tym etapie.Priorytem jest konsolidacja wokol idei budowy silnego ruchu splecznego, dazacego do pelnej niepodleglosci i niezaleznosci panstwa polskiego, od wszelkich czynnikow zewnetrznych. ( UE, Rosja, Niemcy, USA).
 • @cziken1 11:53:52
  ... "( UE, Rosja, Niemcy, USA)" - panstwo położone w Palestynie...
 • @ckhopi 11:59:03
  USA i panstwo polozone w Palestynie to jedno.Dlatego nie wymienilem.
 • @cziken1 12:04:18
  Szkoda, ze tam nie byles taki madry...
 • @victor 12:05:45
  ???
 • Ruch Narodowy musi kłaść nacisk na postawę członków.
  To, co jest podłożem działań konserwatysty to moralność. I uważam, że owa moralność potrafi być niezależna od tego, czy się jest katolikiem, czy nie.

  Musi być miejsce i dla gorliwego religijnie, i tego, który gorliwy nie jest. Ba - jest innowiercą, czy jest niewierzący. Wiara, czy niewiara to nie te same kategorie, co postępowanie moralne, bądź niemoralne. A przynajmniej okazywanie religijności jest tylko okazywaniem jej.

  Jeżeli ktoś jest katolikiem, to jego obowiązkiem jest obrona kościoła oraz jego obowiązkiem jest wyrażenie zdania, jeżeli chce coś w kościele kwestionować. Nie w religii a w postawach hierarchów i funkcjonariuszy. Kościół nie składa się w 100% z kryształowych ludzi. Jeżeli ktoś dokona czynu moralnie nagannego - napiętnować, jeżeli osoba duchowna dopuści się czynu prawnie zabronionego - niech podlega dokładnie takim sankcjom, jak każdy inny. Poza tym w trudnych czasach kler musi uczestniczyć w zaciskaniu pasa dokładnie tak samo, jak i każdy inny.

  A konserwatysta ma nie dawać złego przykładu. Jeżeli okazałoby się, że w szeregi Ruchu chciałby wstąpić ktoś o kim wiadomo, że bije żonę, dzieci - ma zakaz wstępowania w szereg członków. Zdradzający żonę, męża - zakaz wstępu. Jeżeli pojawiłaby się wiadomość o odejściu od zasad - wylotka! Jeżeli okazałoby się, że ktoś jest złodziejem, wykorzystuje pracowników - wylotka! Jakaś bandytierka - wylotka!
  Ukrywający, czy broniący ludzi moralnie nagannych - tak samo: wylotka!
  Konserwatysta, narodowiec - ma być kryształowy.

  Poza tym - pozostaje kwestia wszelakich ultraradykalnych, ultrasów, czy jak ich tam zwać. Wybaczcie, ale wartość ma dla mnie to taka wiadomość:
  " Dlatego nic w tym dziwnego, że naczelny rabin Polski Michael Schudrich mówi naTemat, że Polska jest daleko za innymi krajami, jeżeli chodzi o nasilenie antysemityzmu. W naszym kraju, oprócz uprzedzenia do Żydów wyniesionego z "tradycji", inne determinanty nienawiści wobec ludzi tego pochodzenia praktycznie nie występują. - Dzisiaj Polska jest krajem europejskim i poziom antysemityzmu jest tutaj podobny, jak w wielu innych. Jednak jest sporo krajów, gdzie jest znacznie gorzej, np. we Francji, Anglii, Holandii, Austrii, na Węgrzech, czy w Skandynawii. Właściwie gorzej jest prawie w każdym innym kraju - ocenia Michael Schudrich. "
  Oczywiście nie ma to oznaczać politycznej poprawności i noszenia na rękach innych nacji z ciągłym biciem się w piersi. Coś na zasadzie: mówię o St. Louis, ale nie heiluję!

  Dla mnie Hitler i Stalin to tacy sami bandyci i psychopaci.

  Obelżywe nazywanie faszystami przez lewicę należy traktować tak, jak oni - skoro wciąż jęczą o mowie nienawiści, to jak najbardziej reagować, gdy będą używać takich inwektyw.

  Należy reagować, gdy patriotyzm jest określany, jako zło i zagrożenie.

  Poza tym - edukacja, budzenie postaw patriotycznych i dialog. Żyjemy w świecie, w którym migracji będzie coraz więcej i coraz częściej będziemy się spotykać z ludźmi z kompletnie innych kręgów kulturowych, innych religii, czy innych ras. Nie chcę wzajemnej nienawiści i strachu - wolę szacunek, ale i wymaganie. Nie czuję żadnej wspólnoty z kimś, kto atakuje zagranicznego studenta za kolor skóry itp.
 • @Dog from Hell 12:12:15
  Co do cytatu z Schudricha - oczywiście tradycja nie jest jedyną determinantą. Pozostaje kwestia współpracy z ZSRR oględnie mówiąc.
  Ale to właśnie temat do podjęcia w dyskusji - zamiast walenia ze skrajnych pozycji antysemityzmu w ogóle z jednej strony a politycznej poprawności z drugiej.
 • @cziken1 11:53:52
  Potrzebni są przynajmniej łącznicy w Klubie RN do kontaktów i rzecznicy wygadani z parciem na szkło mediów. Romuald Szeremietiew byłyby ok w tej roli, głupot nie powie, jednak nacjonalistą nie będzie, to chyba jasne, za to będzie zapraszany do mediów, nie da się tam podejść.

  Po co nam skrajny radykalizm? Nie zakazujemy go, ale po co go eksponować? To nas wystawi od razu na potężny ostrzał i prowokacje podstawionych radykalnych nacjonalistów, którzy zaszkodzą Klubowi RN na NE.
 • @cziken1 12:08:32
  ...po czym sadzisz, ze USA i panstwo w Palestynie to jedno


  - Owszem nikt nie ukrywa, ze to panstwo w Palestynie to sojusznik USA, wiec jedynie do czego mozna miec pretensje to do tego czy wybor sojusznika byl rozsadny...I

  czy wogole USA powinno sie angazowac w tamtym terenie, po ktorejs ze stron...Bo

  druga strona medalu wcale nie wyglada lepiej - oczywiscie na swoja skale...A

  jak to sie skonczy to juz od prawie 2 tys. lat Stoii w Ksiedze Madrosci...


  ...A babilon, to wcale nie USA.
 • @Marek Kajdas 12:25:38
  Tu sie nie zgadzam.Zadnych Szeremietiewow, i tym podobnych umoczonych w rzady na poczatku lat 90.W kazdym razie, napewno na zadnych eksponowanych stanowiskach.Nie widze powodu, do strachu przed ludzmi o jasnych pogladach narodowych.To wlasnie ma wyrozniac nowa strukture.Po to powstaje.Nikomu nie jest potzrebna struktura, stojaca w rozkroku.Ma byc jasno, zwiezle i na temat.A w mediach, i tak ruch bedzie kopany, wiec nie ma sie czym przejmowac.To wlasnie przyciaga ludzi : jasnosc pogladow, i ich twarda obrona, a nie krecenie pod publiczke, aby sie spodobac jak najwiekszej ilosci ludzi.To bylby blad.I w ta strone bedzie to szlo.Mam przecieki na ten temat.Kto mysli, ze bedzie inaczej, to moze juz sobie szukac miejsca, w calkiem innej strukturze.
 • @Marek Kajdas
  Jaki jest Wasz stosunek do postulatów socjaldemokratycznych? Dla ułatwienia wypisałem je tu: http://gps65.nowyekran.pl/post/1391,socjaldemokracja - które z tych punktów popieracie, a którym się sprzeciwiacie?
 • @victor 12:33:21
  Ano dlatego, ze od dziesiecioleci w USA rzadzi sekta syjonistyczna, zwlaszcza banksterstwo, ktora ma wplyw na cala polityke USA.Od finansowania po wszelkie decyzje personalne, i geopolityczne.Izrael jest na "kroplowce" finansowej oraz politycznej nie zmiennie od poczatku swojego istnienia.Wszelkie decyzje, sa zawsze podejmowane na korzysc Izraela, choc bardzo czesto sa szkodliwe, dla interesow USA i jej wizerunku.Dlugoby wymieniac.My tego nie zmienimy.Nasza rola jest trzymac sie z daleka, od robienia za zyranta, oraz "miesa armatniego" w tej syjonistycznej hucpie.
 • @GPS 12:46:21
  Dla korwinowców wszystko poza wami jest socjaldemokracją. RN to nie jest ruch liberalny, to poszukiwanie III drogi w centrum, ale prawe skrzydło wolnorynkowe na pewno będzie i tu myślę znajdziecie jakieś pole zgody.
 • @GPS 12:46:21
  Kolego, nie mysl ze ktokolwiek bedzie popieral calkowicie liberalne pomysly w dziedzienie gospodarki.

  Z dwoch prostych przyczyn:

  - Solidaryzmu narodowego
  - Uzaleznienia kraju od miedzynarodowych instytucji gospodarczo-finansowych

  Bo

  Kapitalizm to Socjalizm....
 • @Marek Kajdas 13:00:45
  A mógłbym prosić o jakiś konkret? Proszę wymienić punkty programu socjaldemokracji, które popieracie i punkty, którym się sprzeciwiacie. Da radę taki konkret podać?
 • @GPS 13:04:05
  Kochany, tyle pogladow ilu ludzi...Nie ma w tej chwili zadnego konkretnego programu gospodarczego.Kazdy moze odpowiedziec za siebie.W kazdym razie generalizujac, ruch narodowy nigdy nie bedzie calkiem liberalny, bo to by zaprzeczalo istocie calej idei ruchu.Poprostu.
 • @cziken1 12:56:10
  Jak sie ma doczynienie z demonami , a co za tym idzie z samym Lucyferem...To

  moze wypadaloby sobie zadac pytanie, kto na Ziemi z syjonistami itp...wygra - biorac pod uwage, ze TEN, ktory Szatana juz dawno pokonal cigle daje pozwolenie...A
  nadchodzi taki czas gdy Lucyfer tu na Ziemi wlasnie przez 3.5 roku bedzie mial calkowicie wolna reke...

  Dbajmy wiec raczejo siebie...bysmy sie sprawdzili.


  ...Jedyne co mozemy i mysle, ze USA tez sie do tego przyczynija...To,
  to, ze czas ostateczny dzieki Lasce Stworcy...troche przesunac.
 • @cziken1 12:45:35
  Albo niepoprawny, twardy, ale mały o niskim znaczeniu Klub RN z radykałami, naładowany agresywną frustracją, albo jednak całkiem nowe otwarcie, poważni ludzie z różnych środowisk, obecność w głównych mediach, rosnące znaczenie. Kontestowanie, albo budowanie Nowej Polski.

  Szeremietiew jest ok, gdyby się zgodził, to na pewno nie zrobi z tego klubu samych podobnych sobie postpiłsudczyków i układu III RP. Spokojnie. Znam Jego poglądy, wspiera umiarkowany patriotyzm narodowy, ma koncepcję syntezy patriotyzmu różnych nurtów, ale nie oczekujmy że będzie narzekał na żydostwo itd Nie dzielmy zresztą skóry na żywym niedźwiedziu, to tylko pomysł. Inni kontrkandydaci na rzecznika? Bo przynajmniej ktoś taki jest potrzebny. Uważam że bardziej kontrowersyjni są p. Opara i Zawisza, powinni być w tym, ale nie na czele chyba że społeczność Kluby RN ich demokratycznie wybierze.
 • @Marek Kajdas 13:11:26
  Jaki agresywny???Gdzie, z ktorej strony, bo jakos nie zauwazylem...

  Nie widze sensu zakladania kolejnej wirtualnej "kanapy".To wyszystko co robimy teraz, nie musi byc usankcjonowane jakas struktura...Po co...na co...I tak, decyzje bedzie podejmowal calkiem ktos inny, i calkiem w innym miejscu.

  Tak, dla formuly dyskusyjnej, nie dla kolejnego "Klubu Babel"...

  A ja uwazam inaczej.Rozmemlanie ideowe, i "poprawnosc polityczna" zabije szybciej ta strukture niz jej nawet najbardziej radykalne skrzydlo narodowe.
  Kto jest patriota, nie bedzie sie bal jasnych koncepcji, kto zas cwaniakiem zawsze bedzie marudzil, ze jest "zbyt radykalnie".Jakosc nie ilosc.
 • @Prezydent RzBiK 11:22:12
  RN nie istnieje formalnie, jedynie jako rzucone hasło. I na razie 10 dni cisza, zero działań, czego przeciwniku nie można powiedzieć.
  Atakuje wszelkimi możliwymi sposobami. Dlaczego? Bo czuje zagrożenie, chce to zdławić w zarodku. Mieliśmy pały, gumowe kule na Marszu. Potem "terrorystę" o poglądach narodowych, teraz będzie pewnie delegalizacja ONR i MW. Pewnie aresztowania w środowisku, jak w Lublinie.
  Będą mogli to zrobić, jeśli opinia publiczna będzie za nimi. Więc my jesteśmy teraz na pierwszej linii. To nie są ćwiczenia, to Bitwa o Anglię.

  Akcja na froncie medialnym jest skoordynowana, nasza blogerska kontrakcja po pierwsze powinna być, po drugie też skoordynowana. Kto inny to ma zrobić?

  Kilka osób spośród blogerów wyraziło swoje poparcie dla KRN pod tą notką.Nie są to ani członkowie ONR ani MW. Dla wielu jedno jest zbyt radykalne, a do drugiego wiekiem nie pasują. Wbrew pozorom to jest spora siła. To dziennikarze obywatelscy. Pierwszy sukces.

  Co do organizacji możemy dać też jej wzorzec. Musi być częściowo wirtualna, choćby dlatego, że w realu będą utrudnienia.
  My mamy w tym największe doświadczenie.
 • @vortex 12:51:24
  Spadać, ban u mnie będzie za takie pierdoły, pierwsze ostrzeżenie, wpis moderuję.
 • @R.Zaleski 13:23:44
  Ale jakie konkretnie postulaty polityczne i gospodarcze ma ten ruch narodowy? Wszędzie pytam i się nie mogę dowiedzieć. Nawet notkę o tym napisałem i nikt mi nie odpowiedział: http://gps65.salon24.pl/462606,dokad-idzie-marsz-niepodleglosci

  Jaki sens ma tworzenie ruchu politycznego, który nie ma postulatów politycznych, który nie wiadomo do czego dąży, nie wiadomo jaki ma cel polityczny? No bo jaki ma cel?
 • @GPS 12:46:21
  Odpowiadanie na to, czy ktoś jest socjaldemokratą czy nie trochę kanalizuje sprawę, bo narzuca socjaldemokratyczną wizję świata.

  Osobiście dla mnie rozwiązania ekonomiczne powinny być maksymalnie efektywne z punktu widzenia rozwoju narodu i z jego perspektywy czasowej. Ideałem od strony ekonomicznej, też podejścia do religii, łączenia, wręcz stworzenia narodu jest dla mnie Singapur.

  Pisałem o tym.
 • @Marek Kajdas 13:28:50
  Pajac jesteś i oszust, i być może świadomy agent/prowokator. To co proponujesz to podszywanie się pod cudzą inicjatywę, to oszustwo. Cóż z tego że nie zastrzegli formalnie nazwy. A zwykła uczciwość?
  Banuj se mnie ile ci pasuje. Ten komentarz co go usunąłeś mam w pamięci i za to go powpinam tu i ówdzie.
 • @GPS 13:33:51
  " - Sprawy gospodarcze, to rzecz drugorzedna na tym etapie.Priorytem jest konsolidacja wokol idei budowy silnego ruchu splecznego, dazacego do pelnej niepodleglosci i niezaleznosci panstwa polskiego, od wszelkich czynnikow zewnetrznych. ( UE, Rosja, Niemcy, USA). "
 • @R.Zaleski 13:34:27
  Wychodzimy w tworzonym programie najpierw od klasyki endecji, dalej dystrybucjonizm, korporacjonizm (nurty o podejściu katolickim do gospodarki, państwa) i wreszcie najnowsze pomysły od których roi się na NE, np koncepcje Jacka Rossakiewicza i inne. To jest tworzenie całkiem nowego pakietu, czegoś z czym nigdy nie wyjdzie np PiS. To Polaków zauroczy, ale musi być właściwie podane. Niestety takie wprawy jaką ma PO nigdy nie osiągniemy. RN jest na to za poczciwy, zbyt uczciwy :)

  A liberałowie mają przecież JKM i KNP, macie swój program, głosujcie na niego, może się 1% naiwnych znowu uzbiera. Zakładam że UPR będzie w wyborczym komitecie RN.

  Z konkretów to małe jest piękne, czyli wsparcie dla MSP, rzemiosła, rolników tych mniejszych itd, a koniec z przywilejami dla korporacji, kolosów, finansjery.

  III droga po części jest, po części musi powstać. W każdym razie RN nie powinien się lękać państwa, ale je zmieniać na przyjazne, pożyteczne, efektywniejsze.
 • @R.Zaleski 13:34:27
  http://m.nowyekran.pl/9d075a8635b7fb713e46d4c9e60099c1,1,1.jpg
  Warto pokazać aktualną listę Konfederacji, jak widzisz porządek, dla niektórych czasowych członków jest zbyt niebezpieczny.
 • @R.Zaleski 13:23:44
  Formalnie nie istnieje też RzBiK, ale do głowy by mi nie przychodzi, by ktoś mógł założyć Klub RzBiK S24 czy cokolwiek w tym stylu bez zgody władz RzBiK. Byłaby to jawna uzurpacja. Wiem, RN to niby coś innego, ale to z organizatorami MN (wybrnęli już z niejednej opresji) powinno się uzgadniać korzystnie z "RN" i coś tam dalej, by nie było kwasów odnośnie planowanej współpracy z jądrem RN w ramach szerokiego RN.

  Skoordynowana w ramach czego w według czyich wytycznych? Kto ma koordynować - ten komu się zachce? Kto ma rozstrzygać co mieści się w ramach KRN, a co już nie - mityczny zbiór nicków w kibucowym głosowaniu? Czy ma to być "konsensus", jak w Konfederacji?
 • @cziken1 11:53:52
  no i mam Cię. Nie chcąc pisać własnego komentarza odszukałem twój wpis aby tylko napisać że się zgadzam z tobą. Zauważ że ta jakoby nowa inicjatywa nie wspomina nawet słowem o przywódcach ONR i MW

  Czyżby rzeczywistym jej celem było wyeliminowanie wyżej wspomnianych jako zagrożenie dla układu okrągłego stołu.
 • Panie Marku
  Ale jaki interes miał Pan Brzeziński w promowaniu Kard.Wojtyły na Papierza?
 • @Bania 14:08:04
  Narazie takich wnioskow bym nie rzucal, ale obserwuje sprawe.Napewno nie bedzie zgody, na zadne "odsmazane kotlety", z rzadow z lat 90tych.Jezeli w ogole, to jak najdalej od centrali.To wystarczy, ze takie osoby same sobie dadza na "luz".Jak bedzie inaczej, to czas zeby opuscic ta strukture.Profil ideowy tez jest sprawa nie podlegajaca dyskusji.Tak, jak i przymilanie sie do wszelkich mediow.Ma byc twardo i z przytupem.
 • @cd
  I by było jasne: władze RzBiK zostały co prawda wyłonione w czymś co nazywam "kibucowym głosowaniem" (przez nicki), ale w ten sposób nie da się planować działań i ustalać strategii (tą może zakreślać dopiero wyłoniona grupa).

  Problem nicków w przypadku KRN NE pojawi się z większą siłą - dojdzie do ich mnożenia się, a nie będzie żadnych mechanizmów obronnych (jak w przypadku szlachty RzBiK czy Konstytucji organizującej hierarchię i "dzianie się spraw"). W rezultacie uzyskamy chaos.

  Jeśli już tworzyć KRN NE, to by się bronić skutecznie musi być to zbudowane, jak w przypadku Konfederacji (poprzez "konsensus"), które oznacza w istocie rządy aktywu lub dominującej jednostki (nie Prezydenta), który w dodatku nie wiadomo jak miałby być odwoływany, itp.

  Nawet w ramach aktywu będzie ciężko się zabrać, by coś przedsiębrać (przerobione w RzBiK) a co dopiero w ramach kibucowej demokracji. I już widzę, jak aktyw realizuje polecenia gromady nicków.
 • @Prezydent RzBiK 13:57:31
  Masz patent na Rzeczpospolitą? Komentatorów? Blogerów?
  Konfederację każdy może sobie założyć, tak było w I RP.

  Wszystko do ustalenia , wydyskutowania, przegłosowania.

  Nie ma się co martwić co będzie, bo teraz jest wyjątkowo nieciekawie.
  Ja już jeden stan wojenny przerabiałem, i jego elementy tu widzę.


  Koordynacja - wiem że teraz trzeba pisać o represjach, zgrożeniach, analizować sytuację, demaskować kłamstwa mediów - trzeba tego "jądra" bronić, bo ich np. wsadzą.

  Bo kto to zrobi GW czy GP?
 • @R.Zaleski 14:33:09
  Tak, niech sobie ktoś założy drugą, a nawet trzecią Konfederację Blogerów i Komentatorów - to w istocie świetny pomysł integrujący środowisko !

  "Wszystko do ustalenia , wydyskutowania, przegłosowania."

  Litości ! Romku ty nie miałeś nawet (bez żadnej obrazy) dobrego łącza do konferencji on-line (chyba że wszystko chcesz załatwiać pisząc co jest oczywiście bez sensu).

  PS No i czy masz diety, których domagał się T-rex za uczestnictwo w Posiedzeniach. Wiesz, to też zajmuje dużo czasu (te docieranie spraw w ramach większej zbiorowości) i obawiam się, że nie starczy ci już sił na działanie. Zanim się cokolwiek uformuje zostanie rozsadzone wewnątrz - musi być w miarę niesprzeczne jądro na debiucie, a te ma RzBiK (wyłonione demokratycznie) oraz Konfederacja (poprzez "konsensus"). Jeśli nie podźwigniecie Konfederacji, po jej koniecznym zreformowaniu (której siłą jest jej jednoznaczny katolicki charakter), to żadna etykieta (nawet RN) wam nie pomoże - wszystko i tak będzie rozchodzić się na boki.

  Po pierwsze zatem, jeśli nie RzBiK: funkcjonalność struktury (wiąże się z przejrzystością i osadzeniem w rzeczywistości czasowej nicków? KRN NE) i jakie takie ogólne dorozumienie (deklaracja ideowa). Zredagujcie deklarację ideową.
 • Konkretnie
  Jeszcze raz sie pytam, na "grzyba" powolywac kolejna "kanape"...Jako struktura wymiany pogladow dotyczacych ruchu, wystarczy zalozenie tematu.
  Panie i panowie, i tak tu na tym forum zadne decyzje wiazace nie zapadna, wiec "ubierac" to "cos" w strukture, to jakas bzdura.Chyba, ze ktos chce juz sobie dupsko przykleic do stolka w RN, to niech to otwarcie powie...Tyle, ze nie tedy droga.Jak juz mowilem, zadne internetowe "lesne dziadki", nie beda brane pod uwage.
 • @Prezydent RzBiK 14:55:52
  Deklaracja ideowa?

  Zaleski z Rebeliantką, circ, Kajdasem i Polonią - po długim namyśle stwierdzą, że nic lepszego poza Katechizmem KK nie wymyślą.
  I na tym się skończy.
  Całość pokropi osobisty egzorcysta Polonii, a Kajdas założy nowe stowarzyszenie.

  I w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku patriotycznego odśpiewają godzinki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:16:36
  Jeśli katechizm KK, to po co w ogóle KNP NE? Dla szyldu?
 • No i co....Kto ma racje;)
  " Aż 16 proc. Polaków wzięłoby pod uwagę głosowanie w wyborach na koalicję ugrupowań ONR-Młodzież Wszechpolska - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez MillwardBrown. Ten odsetek wśród najmłodszych wyborców wynosi 30 proc. "
 • @cziken1 15:35:58
  Teraz mozemy sie spodziewac dalszego ciagu, roznorakich prowokacji wymierzonych w RN.Te badania potwierdzaja, ze gdyby RN wzielo udzial w wyborach, mogloby strasznie namieszac w obecnym ukladzie.Tak mysle, ze beda robic prowokacje aby doprowadzic do aresztowan i delegalizacji.
 • @ KAJDAS - WIEC JAKI TO RUCH: NARODOWY CZY KATOLICKI?
  Tytul twego tekstu brzmi " KLUB Ruch Narodowy na Nowym Ekranie." Pozniej zas oswiadczasz: "Klub Ruch Katolicki na NE wyobrażam sobie na początek jako zadeklarowanie się," itd.

  Wiec jaki w koncu ruch tu propagujesz: narodowy (swiecki, neutralny religijnie) czy katolicki (religijny)?

  Tak, to nieprawda, ze "Polak = katolik."

  Polskosc to cos wiecej niz katolickosc, niz jakakolwiek religijnosc.

  Nie pisze tego poniewaz jestem katolikofobem (nie jestem), ale po to, zeby wyrazic prawde, i w moim skromnym zakresie pomoc ewentualnemu ruchowi narodowemu w tym, zeby byl jak najsilniejszy.

  Przy okazji, osobiscie gnalbym bezlitosnie od ruchu narodowego komuchow, lewactwo, ubekow, ich potomstwo. Nie wolno im wierzyc, nigdy.
 • @Prezydent RzBiK 15:21:33
  Też się zastanawiam.
  Przecież na świecie ma być jeden naród - katolicki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:31:32
  To wcale by nie był zły naród - wręcz przeciwnie. I taki naród być może nawet będzie - w niebie, czy jak kto woli, II-ie Jeruzalem.
 • @oleg 16:12:02
  Ty się pierdol z tą debilną antychrześcijańską propagandą, którą nawet mało który komuch brał serio. Bo wiedział że te bzdury pichcą towarzysze i esbecy od propagandy, którzy mają zwyczaj bardzo oszczędnie dozować prawdę.
 • Kościół, Naród i Państwo - 1927
  "Gdy zrobimy wysiłek myśli, prowadzący do głębszego poznania źródeł, pochodzenia pierwiastków naszej duszy, które czynią nas ludźmi, takimi, jakimi jesteśmy, i nowoczesnym narodem europejskim, to się okaże, że tkwią one zarówno w naszym prastarym gruncie etnicznym i w istnieniu przez wieki państwa polskiego, jak w naszym od dziesięciu wieków trwającym katolicyzmie.

  Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.
  -------------------

  Toteż ze stanowiska Kościoła pierwszorzędne ma znaczenie to, jakie są obyczaje społeczeństwa, jakie instytucje państwowe i inne, jaki ich wpływ moralny na ludność, jakie jest wreszcie wychowanie w rodzinie i jakie w szkole.

  Z drugiej strony, naród szczerze, istotnie katolicki musi dbać o to, ażeby prawa i urządzenia państwowe, w których żyje, były zgodne z zasadami katolickimi i ażeby w duchu katolickim były wychowywane jego młode pokolenia.

  Stąd wynika potrzeba ścisłej współpracy państwa i Kościoła.
  ---------------------------

  Zadaniem narodu katolickiego jest dziś nadać charakter stały stosunkowi swego państwa do Kościoła; w zakresie zaś spraw religijnych i związanych z religią, leżących poza sferą działania państwa, rozwinąć pracę, prowadzącą do należytego postępu życia religijnego w kraju
  ---------------------

  V.
  POLITYKA P0LSKI - JAKO KRAJU KATOLICKIEGO


  Państwo polskie jest państwem katolickim.

  Nie jest nim tylko dlatego, że ogromna większość jego ludności jest katolicką, i nie jest katolickim w takim czy innym procencie. Z naszego stanowiska jest ono katolickim w pełni znaczenia tego wyrazu, bo państwo nasze jest państwem narodowym, a naród nasz jest narodem katolickim.

  To stanowisko pociąga za sobą poważne konsekwencje. Wynika z tego, że prawa państwowe gwarantują wszystkim wyznaniom swobodę, ale religią panująca, której zasadami kieruje się ustawodawstwo państwa, jest religia katolicka i Kościół Katolicki jest wyrazicielem strony religijnej w funkcjach państwowych.

  Mamy w łonie naszego narodu niekatolików, mamy ich wśród najbardziej świadomych i najlepiej spełniających obowiązki polskie członków narodu. Ci wszakże rozumieją, że Polska jest krajem katolickim i postępowanie swoje do tego stosują. Naród polski w znacznie ściślejszym, obejmującym świadome swych obowiązków i swej odpowiedzialności żywioły, nie odmawia swoim członkom prawa do wierzenia w co innego, niż wierzą katolicy, do praktykowania innej religii, ale nie przyznaje im prawa do prowadzenia polityki, niezgodnej z charakterem i potrzebami katolickiego narodu, lub przeciw - katolickiej.

  Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko, i musi go dzierżyć tym mocniej, im wyraźniejsze są dążności do wytrącenia mu go z ręki.

  --------
  Polityka narodu katolickiego musi być szczerze katolicka, to znaczy, że religia, jej rozwój i siła musi być uważana za cel, że nie można jej używać za środek do innych celów, nic wspólnego z nią nie mających. "
  ====================
  http://www.romandmowski.pl/default.php?id=30&dzial=teksty
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82,_nar%C3%B3d_i_pa%C5%84stwo

  To jest klasyczny Dmowski z 1927 roku i tego się trzymajmy, a nie tych sorry... pierdół o których piszecie.

  "Mamy w łonie naszego narodu niekatolików, mamy ich wśród najbardziej świadomych i najlepiej spełniających obowiązki polskie członków narodu. Ci wszakże rozumieją, że Polska jest krajem katolickim i postępowanie swoje do tego stosują. Naród polski w znacznie ściślejszym, obejmującym świadome swych obowiązków i swej odpowiedzialności żywioły, nie odmawia swoim członkom prawa do wierzenia w co innego, niż wierzą katolicy, do praktykowania innej religii, ale nie przyznaje im prawa do prowadzenia polityki, niezgodnej z charakterem i potrzebami katolickiego narodu, lub przeciw - katolickiej."

  JASNE?
 • @Marek Kajdas 13:51:55
  > Wychodzimy w tworzonym programie najpierw od klasyki endecji,
  > dalej dystrybucjonizm, korporacjonizm (nurty o podejściu katolickim
  > do gospodarki, państwa) i wreszcie najnowsze pomysły od których
  > roi się na NE, np koncepcje Jacka Rossakiewicza i inne.

  A mógłbym prosić o konkrety? Proszę skrótowo, ale precyzyjnie wyjaśnić czym jest ta klasyka endecji, dystrybucjonizm, korporacjonizm i koncepcja Jacka Rossakiewicza. Albo proszę podać linki do artykułów to wyjaśniających - może być nawet z Wikipedii.

  Ja wiem, że nurty narodowe są różnorodne. No ale Pan np. narodowego nurtu konserwatywno-liberalnego do swojego ruchu nie przyjmuje. Domyślam się, że narodowych ruchów socjalistycznych czy faszystowskich też Pan nie przyjmie. Proszę więc o wyjaśnienie jakie narodowe nurty polityczne mieszczą się w Pana ruchu narodowym. Jaką konkretnie Polskę (oprócz tego, że niepodległą) chcecie budować? Czy będziecie zmieniać obecne ustawy lub konstytucję? A jeśli tak, to na jaką?
 • @Marek Kajdas - Klub RN to bardzo dobry pomysł.
  Nie ma to jak się spotkać w kilka porządnych osób i coś dobrego zrobić. Chętnie zostanę skarbnikiem jakby co. Ze swojej strony deklaruje 200zł do kasy Klubu (KK).
  :)
 • @Prezydent RzBiK 14:55:52
  Nie odniosłeś się do konkretów zawartych w komencie i bijesz pianę.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:44:58
  Niechże Pan wytłumaczy GPS-owi czym jest program gospodarczy współczesnego i klasycznego ruchu narodowego, bo mnie zadręczy ;) Przecież są różne nurty, na pewno nie jest to socjalizm i to już powinno wystarczyć wolnorynkowcom samo w sobie do umiarkowanego chociaż poparcia, chyba że wolicie PiS. Wg mnie istotą koncepcji gospodarczej narodowców jest stawianie na drobną własność, małe firmy. Trudno sobie jednak wyobrazić całkowite przeobrażenie tak gospodarki, ale rozwinąć mikrofirmy, wykreować nowe na pewno się da.

  Skarbnik już jest, na resztę funkcji wakaty na razie ;) o wodza kłócimy się najbardziej. Może zatem kobieta? Jest parę kandydatek na oko, ale czy się zgodzą.

  I nie piszcie do mnie jakby to był mój ruch i miałbym dzielić ten główny RN z MW, ONR. Nie będzie żadnego podziału, konkurowania. Chyba że vipy NE coś sobie takiego wymyślą... ale to nie będzie moja wina wtedy.
 • @Marek Kajdas 17:16:29
  Panie Marku. daj sobie Pan spokój. Dmowski miał taki problem:
  Polacy – 68,9%.
  Ukraińcy – 10,1%.
  Żydzi – 8,6%.
  Rusini – 3,8%.
  Białorusini – 3,1%.
  Niemcy – 2,3%.
  Poleszucy – 1,8%.
  Rosjanie – 0,4%.
  inni – 1%.
  I było się nad czym zastanawiać, aby to wszystko na wodzy utrzymać. Teraz jesteśmy - w zasadzie - jednolici etnicznie więc po jaką cholerę przywoływać nie istniejący problem.
  Co innego sprawy sprawy metafizyczne. Nie do końca jeszcze rozstrzygnięto ile diabłów mieści się na końcu szpilki i proponuję powołanie jakiegoś ministerstwa, aby tym niezmiernie ważnym problemem się zajęło.
 • @Pan Marky 16:30:36
  Nawet nie zauważyłem że taka podmiana była, nieświadoma, może podświadoma, już poprawiłem, chodzi rzecz jasna o "KLUB Ruch NARODOWY". Specjalnie dla niekatolików wyszukałem cytaty klasyczne z Dmowskiego odnoszące się do katolicyzmu, mnie możecie podważyć, ale Dmowskiego też? Prawdziwa endecja jest taka jak w cytatach, zwłaszcza ten końcowy dwa razy co go powtórzyłem. Więc chcecie ruchu narodowego czy jakiegoś ruchu antykatolickiego? Na to nie ma zgody.
 • @Marek Kajdas 18:00:31
  > Wg mnie istotą koncepcji gospodarczej narodowców jest stawianie
  > na drobną własność, małe firmy.

  Co to dokładnie znaczy, że państwo "stawia na firmy", albo "stawia na własność"? Jeśli na jedne firmy stawia, to znaczy, że na inne nie stawia - czyli co konkretnie robi? Tym, na które stawia wydaje koncesje i je dotuje, a tym, na które nie stawia odmawia koncesji, narzuca wyższy podatek i jakieś zakazy? Jeśli stawia na dobrą własność, to znaczy, że będzie niedobrą szykanować. Na czym konkretnie będą polegać te ustawowe szykany dla złej własności i jak ustawy będą konkretnie definiować tą złą własność? Jak konkretnie narodowe państwo będzie wspierać dobrą własność? Będą dotacje? Zwolnienia podatkowe? Koncesje, pozwolenia, licencje?

  Jakie mechanizmy ustawowe będzie stosować państwo narodowe do wspierania określonych firm i określonej własności? Czy to, kogo wspierać, będzie zapisane w ustawie, czy też będzie o tym decydował narodowy, polski urzędnik?
 • @R.Zaleski 18:00:03
  Pytasz mnie kto ma to zrobić? To jest ten konkret? Ja jestem blisko biegu spraw, to że o tym nie piszę, to nie znaczy że nic nie robię. A ty co robisz??
 • @Marek Kajdas 18:07:04
  To późny Dmowski. I nie odwracaj kota ogonem, że ktoś chce ruchu antykatolickiego - ci co tu piszą mówią jedynie, że nie chcą ruchu katolickiego.
 • Krety i Prowokatorzy
  Pomysł jest świetny.
  Uważać musimy na inwigilatorów, kanalizatorów masowej energii, prowokatorów działających na rzecz kompromitacji.
  Uważać musimy też np: na sprawdzoną metodę: w struktury wchodzi pan "X"
  Przenikają też pozornie nieznajomi sobie panowie w ilości Y do n-tej.
  Po pewnym czasie albo tworzą podziały, które są łagodzone przez pana X, albo z miejsca promują tak jak klakierzy pana X. Na fali poparcia pan X zaczyna wywierać coraz większy wpływ. Naszym zadaniem będzie wyeliminowanie wpływu takich panów. Każdy powinien na wylot znać metody działania agentur w organizacjach. (Nie jestem ekspertem) , ale na pewno znajdą się w RN tacy którzy znają ich bolszewickie metody od podszewki. Ponadto RN stanowi ogromne zagrożenie dla tzw."demokracji", więc ci którzy nie zawahali się już użyć amunicji gumowej, pał i prowokacji nie ugną się przed naporem tłumu.
  Tylko ruch masowy, ale i on musi mieć jakąś organizację, trzon.
  Inaczej łatwo stanie się ślepym stadem którego działania odpowiedni panowie poprowadzą w kierunku znudzenia i zniechęcenia ludzi.
  Wszak specjalistami w dziedzinie psychologii społecznej to oni są od dawien dawna.
 • @GPS 18:10:12
  Wydaje mi się że małym, polskim firmom rodzinnym i ich kreacji na pewno może pomóc zmniejszenie podatków, biurokracji, to na dobry początek. Poza tym dostęp do pieniądza być może bez lichwy nawet i otoczenie tzw biznesowe w mniejszych ośrodkach gdzie to jest w powijakach, albo całkiem tego nie ma. Wsparcia państwa w eksporcie, oraz lepszej jakościowo produkcji na rynek krajowy, czy musimy mieć gorszy towar od Niemców? To powszechnie znane zjawisko, niby to samo, a jednak nie. Nie oczekuj że w kilka godzin wysilę głowę i napiszę w imieniu narodowców genialny plan gospodarczy, to przecież wy jesteście geniusze, tworzycie program 20 lat na bazie liberalizmu mającego ponad 200 lat.

  Czy PO idąc do wyborów w 2005, 2007, 2011 miało całościowo bardzo dobry plan? I kto go znał? Czytałem drętwe programy PiS i marnie to wyglądało, ludzie tego nie czytają, to nie ma dla nich ŻADNEGO znaczenia. Może faktycznie za wcześnie na demokrację :) Ludzi i tak można przekonać tylko emocjami, w tym na pewno damy radę. Mówi się o szansach na 10% na debiucie.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:44:58
  aleś hojny, ... Pozdrawiam,
 • @Marek Kajdas 19:12:53
  Godz. 15.35

  " Aż 16 proc. Polaków wzięłoby pod uwagę głosowanie w wyborach na koalicję ugrupowań ONR-Młodzież Wszechpolska - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez MillwardBrown. Ten odsetek wśród najmłodszych wyborców wynosi 30 proc. "
 • @Wicher20 18:43:52
  Już widać jaki rozwija się atak na mnie, a cóż ja jestem winien? To nie ja ogłosiłem powstanie RN i zachętę do jego tworzenia. Wysłuchałem inicjatorów z MN i zachęcam do tego społeczność NE. Tylko tyle.

  @GPS
  Mam dobre hasło z artykułu poniżej.

  "Nie istnieje żaden szczególny powód, dla którego koncentracja bogactwa byłaby konieczna dla przedsięwzięć o jakimkolwiek rozmiarze."
  http://www.nacjonalista.pl/2012/10/19/teka-childress-wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-dystrybucjonizmie/

  O to mi chodzi, nie są zasadne fortuny miliarderów, istnienie korporacji globalnych, zagranicznych w Polsce. Zapomniałem wspomnieć o nacisku na rolnictwo (zdrowe, co nie znaczy że tylko tzw ekologiczne) i spółdzielczości, oraz wiązaniu tego w klastry, gildie, acz to pojęcie jest dosyć mętne. Chyba się ludzie za dużo naczytali o średniowieczu :) Trudno będzie odtworzyć tamten stan równowagi.

  To podejście łączy się ze środowiskami alternatywnymi nawet lewej strony o gospodarce lojalnej, zwiększonej samowystarczalności i ograniczaniu transportu. Barter, lokalny pieniądz i inne takie wynalazki.

  " Ugruntowany w personalistycznej antropologii dystrybucjonizm wychodzi z założenia, że to człowiek jest celem, a zatem rozmiar i lokalizacja produkcji ma możliwie dokładnie odpowiadać rozmiarowi i lokalizacji konsumpcji."
  http://www.nacjonalista.pl/2012/07/06/pawel-kaliniecki-wprowadzenie-do-dystrybucjonizmu/
 • @Marek Kajdas 19:12:53
  > Czy PO idąc do wyborów w 2005, 2007, 2011 miało całościowo
  > bardzo dobry plan? I kto go znał? Czytałem drętwe programy PiS
  > i marnie to wyglądało, ludzie tego nie czytają, to nie ma dla nich
  > ŻADNEGO znaczenia. Może faktycznie za wcześnie na demokrację :)
  > Ludzi i tak można przekonać tylko emocjami, w tym na pewno damy
  > radę.

  Rozumiem. Pański ruch narodowy chce powtórzyć manewr PO - stworzyć bezideowy, bezprogramowy, emocjonalny ruch polityczny, oparty o negację tego co jest, którego głównym celem jest przejąć władzę personalnie, a potem się zobaczy czy jakiekolwiek reformy są potrzebne i jakie. Czyli znów tradycyjne, polskie, narodowe: "Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

  Oczywiście to, że Pan z synowcem taki ruch sobie na NE tworzycie, to nawet jest zabawne, ale obawiam się, że dokładnie takie same plany mają ci, którzy tworzą ten bardziej liczny ruch w oparciu o Marsz Niepodległości, a to już jest tragiczne. Jeśli wszystko się im świetnie uda, to efektem będzie powstanie nowego AWS-u i dokładnie to samo co z niego wynikło. Niczego lepszego się nie należy spodziewać.
 • @Marek Kajdas 19:46:34
  Nie ma co sie przejmowac wyznawcami" Nowej Wszawicy"...Jezeli ktos wyznaje zasade, ze wazniejsze jest dla niego wlasne ego, oraz skrajny indywidualizm, to do takiej osoby zadne teksty o solidaryzmie oraz nadrzednosci wspolnoty narodowej nie trafia.Przemowi tylko stara "dobra" czekistowska metoda - Nagan + potylica = Swiety Spokoj;)
 • @cziken1 20:05:49
  He, he...

  Pozdrawiam kolegę!
 • @Diabelsky 20:43:13
  A ja mysle, ze Twoj czas na pisanie tutaj, dobiegl wlasnie konca.
 • @Marek Kajdas @GPS
  Jedyny sensowny postulat wokół którego można zbudować Ruch Narodowy brzmi : "Odsunąć od władzy skompromitowane PO-PSL i nie dopuścić do władzy lewicy Millerowo-Palikociarskiej!"
  Mniej więcej taki postulat wystosował Robert Winnicki.
  Wszelkie wchodzenie w szczegóły doprowadzi do rozbicia inicjatywy.
  To jest właściwie powtórka z klasyka "zjednoczylyśmy się i dojechalyśmy do przystanku wolność, a teraz można się dzielyć na pluralyzm y demokrację".
  To jest możliwe w sytuacji, gdy reżim doprowadzi ludzi do takiej determinacji ,że będzie im obojętny program, byleby odsunąć złodziei i skurwysynów od władzy.
  Tutaj będzie potrzebny jedynie ogólny zarys/ manifest , który ja jestem gotów napisać w dwa tygodnie.
  Tak dużo czasu nie dlatego, że będzie to obszerny tekst, a wręcz przeciwnie, potrzeba wiele uwagi aby napisać maxymalnie mało prostych słów oddających możliwie najwierniej charakter i wartości Ruchu.

  Takie zjednoczenie przeciwko wspólnemu wrogowi a`la Solidarność , niesie oczywiście zagrożenie , które już przerobiliśmy, a mianowicie można wpaść z deszczu pod rynnę.Czyli stary niewydolny socjalizm totalitarny zastąpiono nowym, koncesyjno -etatystycznym (K.Staszewski)., który co prawda daje możliwości rozwoju w oparciu o własność prywatną, ale również daje możliwośći władzy zgnojenia każdego niepokornego, oraz zadłuża całe społeczeństwo, co i tak doprowadzi do bankructwa systemu.Stało się tak nie tylko dlatego,że II Solidarność była w zasadzie tworem służb PRLowskich, ale także dlatego, że postulaty Solidarności były niekiedy bardziej socjalne niż ówczesna rzeczywistość.

  Dlatego należy unikać wszelkich socjalnych postulatów, a skupić się wyłącznie na podstawowych zasadach , na których ma zostać zbudowane sprawiedliwe państwo.

  Wszelkie banialuki typu :wspieramy eksport, wspieramy małe przedsiębiorstwa i małe gospodarstwa , bo to są modele gospodarcze, do których dążymy, nie wytrzymują krytyki średnio inteligentnego odbiorcy (jak ja)

  Jeżeli już miałby być przedstawiony jakiś projekt naprawy finansów/gospodarki to należałoby się oprzeć na tekstach blogera Freedom, którego główne założenia opierają się na DOBROWOLNOŚCI relacji międzyludzkich, a to oznacza zarówno sprzeciw dla kradzieży (w każdej formie) jak i dla protekcji jakichkolwiek podmiotów.
 • @Diabelsky 20:44:53
  Cieszymy sie ogromnie, ze tak sie o nas troszczysz...A oprocz tego, masz cos w temacie do powiedzenia...
 • @Diabelsky 20:49:04
  Jak widzisz prowokatorze, tutaj nie ma cenzury prewencyjnej, w przeciwienstwie do innych stron.Masz jakies argumenty, czy tak dla "jaj" bedziesz sobie klepal ???
 • @Diabelsky 20:56:27
  Pan jest zdrowy, wszystko w porządku z pana głową ?

  Przecież Donaldinio w Polsce zabronił używać i sprzedawać dopalacze.
 • @Diabelsky 20:56:27
  Zalosny czlowieku jestes.A wierzac w ta hucpe z "bomberem", udowadniasz ze szkoda w ogole z Toba dyskutowac.

  A ja zawsze glupi myslalem, ze to sad musi udowodnic wine oskarzonemu, a nie oskarzony ma dowiesc swojej niewinnosci...No No...Kolega widze "uczony", ze ho ho...

  A ta "ruska agentura", to juz nie dziala na nikogo - "misku kolorowy"...Jeszcze paru wyznawcow Sakiewicza i GPowszczyzny, ale oni sa juz na wymarciu, wiec proponuje zmienic lekture.Dla zdrowia lepiej, i pieniazkow w kieszonce wiecej.Badza tak dobry dzidzia, i nie pisz juz wiecej swoich madrosci, bo oczy bola, jak sie to czyta:)
 • @cziken1 21:09:11
  Dosyć tego diabła z PO czy skądś tutaj. Ban i delete.

  "Gdyby liderzy Marszu Niepodległości powiedzieli głośno, że się organizują obok państwa, bo to państwo nie daje im szansy na przyszłość i wypycha poza swoje struktury, gdyby wybrali trzy-cztery tematy miłe uchu Polaków, gdyby konsekwentnie zaczęli jeździć po Polsce, objaśniając sens „Marszu Niepodległości”, a przy okazji wysłuchając ludzi, których nikt słucha, gdyby zintensyfikowali swoją obecność w sieci i gdyby nie ulegli ciśnieniu związanemu z powoływaniem ad hoc jakiejkolwiek partii narodowej, stawiając na poziomą federację środowisk i ludzi, to w najbliższych wyborach parlamentarnych mają szansę na wynik w przedziale 8-10 proc.

  Zorganizowana, wiedząca czego chce i dokąd zdąża skonfederowana struktura, nie podlegająca żadnej formacji politycznej, ba, będąca w zdecydowanym dystansie do każdej z nich, dynamiczna i bezkompromisowa młodością, to wystarczający detonator, by narobić huku i zamieszania na poukładanej, wydawałoby się, scenie politycznej. Dlatego szczególnie PiS będzie najgłośniej hamletyzował, zwłaszcza, że chłopaki i dziewczyny z Marszu Niepodległości bezceremonialnie wyciągnęli także rękę po wymowną datę 13 grudnia z zamiarem zorganizowania swoich demonstracji a propos tego, co się w Polsce dzieje. Będzie to pierwsza wyraźna konfrontacja z PiS-em, który również organizuje tego dnia marsz."
  http://frasobliwy.nowyekran.pl/post/80618,larwa-narodowa


  To jest ciekawa opinia i na temat. Nasz klub będzie właśnie mam nadzieję cząstką tej federacji RN.
 • ------------- NASTĘPNA KANAPA i RACJI STANU POLSKI
  ------- to ZGOTUJE Wam --Kajdas !!!! -- Polska ?? albo będzie katolicka albo nie będzie jej WCALE !!!!

  http://www.jacekzalek.pl/w-mediach.html
 • @Bania 14:08:04
  ej, mówimy o szerokim Ruchu Narodowym, a o tym było głośno na Agrykoli. Przecież póki co nikt nie pretenduje do roli lidera, jakkolwiek samoistnie oni się wpisują w tę inicjatywę. MW, ONR, no i cała reszta. min. Klub RN. Z NE, albo i bez niego.
 • @Andrzej Słonawski 21:49:06
  Tak, teraz jest najważniejsze zjednoczenie i odzyskanie naszej Ojczyzny dla Polaków, to powinno w naszych działaniach nam wszystkim przyświecać, jeżeli tego nie zrozumiemy, to marny nasz dalszy los, jako jednolitego narodu w tej części Europy. :)))
 • @Paweł Tonderski 21:56:05
  gadać, ani mędrkować nie lubię. Jeśli działamy, jestem do dyspozycji.
 • @Andrzej Słonawski 22:01:08
  To ja też, oczywiście w miarę moich skromnych możliwości.
 • @Marek.Lipski 21:43:58 Depopulacja Polaków
  Wszystko pięknie gdyby Polska była krajem suwerennym a nie poletkiem doświadczalnym dla grabieży i masowego ogłupiania ludzi .

  Chore dzieci to poważny problem który rozwiąże się sam ...
  Brak rodzin brak dzieci brak Polaków ... nawet tych chorych.

  W perspektywie skutecznie wdrożonej depopulacji narodu polskiego można być "spokojnym" o los chorych , o emerytów , o młodych, o Polaków w ogóle.
 • @Marek Kajdas 19:46:34
  Ale ja w tym ataku nie uczestniczę. Uważam, że nie możemy się teraz spierać tylko należy się organizować i działać, bez względu na drobne rozbieżności poglądowe. I tak decydujące zdanie należy do liderów i seniorów wywodzących się z ONR i MW a klub zawsze można stworzyć, jednak nigdy jako ciało niezależnie skrobiące rzepkę.
 • @Paweł Tonderski - najbliższe imprezy naszego klubu, kóre się szykują to (1) noc 12/13 grudnia przed willą Jaruzelskiego
  (2) coś w okolicach Świąt Bożego Narodzenia
  (3) impreza w rocznicę śmierci Dmowskiego
  Tutaj trzeba nasz klub zaprząc do narodowej roboty.
 • @Eugeniusz Sendecki 22:23:57
  jak zwykle wybieram się tego dnia pod willę, w której nieprawnie pomieszkuje renegat Jaruzelski, na pewno się spotkamy. :) Chyba, że będzie taki tłum, że się nie będę mógł tam dopchnąć.
 • ----------- katolicy --czy to TO samo co PATRIOCI ????
  ---95,8 % Polaków to katolicy wdg.kościoła kat.

  Wartość 95,8% katolików będzie teraz oficjalną wykładnią - wyrocznią dla wszelkich decydentów. Na jej podstawie mogą być podejmowane istotne dla nas wszystkich decyzje. Jest to ważne w dniu dzisiejszym kiedy politycy dla ciepłych słów od Kościelnych hierarchów są gotowi uchwalać ustawy sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem (ale zgodne z wykładnią kościoła) -z sieci-
 • @Marek Kajdas 00:33:00 CHCESZ BYĆ WOLNY ?
  Proszę się określić w sprawie
  Intronizacji Chrystusa Zbawiciela na Króla Polski.

  Ta inicjatywa z przyczyn obiektywnych nie przystaje dzisiaj do żadnej kategorii . Jest równie bezpieczna politycznie jak wystąpienie pod hasłem Bóg Honor Ojczyzna /bo jest w tym wezwaniu zawarta/.

  Nie jest religijna , nie jest społeczna i nie jest polityczna gdyż przez KRK została uznana za ... nieodpowiednią , przez kręgi "społeczne" będzie uznana za wsteczną i ksenofobiczną a przez polityków za nieistotną bo religijną.

  Pytam ?
  Czy znajdzie się miejsce dla Króla Wszelkiego Stworzenia pośród tych, którzy tak chętnie o sobie mówią , że są Jego? Co Jemu podda ten ruch ...Gospodę , Stajenkę czy tylko zwykły chlew ?


  Prawda nas wyzwoli...puka od drzwi do drzwi z pytaniem
 • @prawi co wiec 20:46:40
  Żeby nie wiem jak ogólny i populistyczny program napisać, to i tak w końcu będzie trzeba powołać komitet wyborczy i złożyć listy kandydatów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to taki szeroki ruch złożony w wielu nurtów powtórzy sukces AWS-u. I co potem?

  Ale załóżmy nawet jeszcze większy sukces, załóżmy nawet, że listy tego szerokiego ruchu narodowego dostaną 60% i stworzy on samodzielny rząd. Czy taki drugi AWS zrobi rządząc cokolwiek innego niż pierwszy AWS? Jeśli będzie szeroki, jeśli będzie zawierał wiele różnych nurtów ideowych, gospodarczych, politycznych, ustrojowych, to w praktyce musi mu wyjść jakiś kompromis. Tym kompromisem zawsze będzie trzecia droga, czyli socjaldemokracja, czyli to co już mamy.

  Zakład, że ten nowy ruch jeśli wygra, to uchwali tysiąc nowych ustaw, a żadnej nie zlikwiduje? Mogę się też założyć, że jeśli nawet uda mu się cokolwiek zmienić w konstytucji, to tylko dodać jakieś nowe zapisy, które będą jeszcze głupsze i bardziej mętne, niż te, które już są! Pan Marek Kajdas jest archetypowym przykładem takiego kompromisu, takiej bezideowości i trzeciej drogi, która nic nie znaczy, nic nie może i nic nie zmieni.

  Moim zdaniem bezideowy, wielonurtowy ruch nie mający konkretnych celów gospodarczych będzie zawsze tylko i wyłącznie powtórzeniem AWS-u.

  Moim zdaniem sens mają tylko partie ideowe mające konkretną wizję polityczną i gospodarczą, które będą o nią zawzięcie walczyć. Cholernie trudnym zadaniem jest to by taka partia dostała 5%, ale jest to cel realny. A to pozwoli zrealizować choć 5% postulatów takiej partii. A w ramach AWS-bis nawet tych 5% nigdy zrealizować się nie uda. Nowy AWS może tylko i wyłącznie rozwijać i ugruntowywać socjaldemokrację, czyli trzecią drogę, sprawiedliwość społeczną i społeczną gospodarkę rynkową, tak jak to robił stary AWS i tak jak to robili politycy SLD i PiS gdy rządzili i tak jak to robi obecnie PO.

  Ruch narodowy nic nowego do polityki nie wnosi - jego jedynym celem realnym jest wymiana polityków na innych. Ale po tej wymianie ustrój i prawo się nie zmienią, nadal będą socjaldemokratyczne!
 • @GPS 22:50:29
  Ale tutaj już chyba nie będzie KOR-u i Unii Wolności ani Kopernika, no i liberałów od Korwina, bo oni się znowu obrazili na socjalistów i narodowych socjalistów?
 • @GPS 22:50:29
  Ja się całkowicie zgadzam z potrzebą ideowości partii/ruchu.Natomiast mam awersję to słowa "program".
  Ja przedstawiłem wizję sposobu zdobycia władzy, a przynajmniej wejścia do parlamentu. Na nastrojach społecznych do sejmu wszedł Lepper ze swoją partią. Wystarczyło jedno hasło- Balcerowicz musi odejść. Potem zaczął w każdym możliwym wystąpieniu perorować, że to On ma "program" ! a wszyscy inni nie itd. Dzisiaj też każda "szanująca się" lewizna MUSI mieć program! od tego zaczyna swoje wystąpienie każdy kretyn pretendujący do roli zbawcy kraju. Każda partia socjaldemokratyczna ma program i setki "gotowych projektów ustaw"!!! tacy są szybcy i zapobiegliwi.
  Ideą przewodnią musi być po prostu sprawiedliwość. A wykładnia tego jest prosta i znana od starożytności "oddanie każdemu tego, co mu się należy"
  To determinuje takie działanie jak :
  -ukradłeś ?- oddaj ! i zadośćuczyń.
  - żądasz czegoś , co nie należy do Ciebie? -zamilcz głupcze!
  -chcesz rozporządzać cudzym mieniem w imieniu swoim czy tzw"społecznym" ?- ręce przy sobie !
  itd.
 • @prawi co wiec 23:07:06
  Posiadać program, to jeszcze nic - ważne jest jaki! Można mieć np. program z takimi postulatami: http://gps65.salon24.pl/339579,socjaldemokratki-z-elektoratu - myślę, że ruch narodowy ma bardzo podobny program. Można śmiało dorzucić Twój postulat: "nie kradnij" - jest tej samej jakości i ma ten sam populistyczny sens co te pozostałe wymienione w zalinkowanej notce. Śmiało można z takim programem wygrać wybory. I co dalej?

  Dla mnie sensowny program to taki, że po jego przeczytaniu będę wiedział czy partia go proponująca po zyskaniu władzy zniesie obowiązek ubezpieczeń społecznych i składek zdrowotnych, czy nie, czy sprywatyzuje całkowicie służbę zdrowia i edukację czy nie, czy będzie finansować służbę zdrowia i edukację z funduszy publicznych, czy nie itd... Póki co nie wiem jakie zamiary w tych sprawach ma ruch narodowy, ale sądzę, że z dużym prawdopodobieństwem zachowają w tych sprawach obecne status quo. A zatem socjaldemokratyczne fundamenty ustroju się nie zmienią.
 • @prawi co wiec 23:07:06
  Program jednak (wielonurtowy gospodarczo, bo trudno tu o zgodę) jednak trzeba mieć, to jest argument zawsze ważny dla mediów, środowisk opiniotwórczych, eksperckich, ale ludzie tego nie przeczytają, albo nie zrozumieją. Wybory wygrywa się prostym przekazem na stronę ulotki, niekiedy hasłem typu "wszyscy już byli - wszyscy zawiedli - wszyscy won - pora na RN - wszyscy głosujemy na RN".

  Ludzie może bez przekonania aż tak dużego do RN (bo brak testu), ale z całkowitym brakiem przekonania do reszty mogą nawet zdecydować o wygraniu RN. To socjologicznie jest w Polsce możliwe, w końcu pamiętamy Tymińskiego, nawet kiedyś z nim korespondowałem, niegłupi kimkolwiek jest. Jeżeli jest alternatywa, to ludzie będą głosować, nawet bez agresywnej, udanej kampanii murowane 10%. Można zaskoczyć np niską obsadą list, po co pełna podwójna? To kretyństwo, dajemy tylko tylu ile jest mandatów i starczy, można z tego atut zrobić. Za to porządnych ludzi, elity, profesorów itd, młodych z sukcesem, przebojowych, słowem z każdego segmentu kogoś, dopasowanie do okręgu, w każdym jedna młoda w miarę matka.

  @GPS
  Jesteś dzisiaj cholernie męczący, to dopiero start, oby nie falstart RN na NE, będziemy gadać o programie, napiszę coś jutro o wojsku, obronności na początek. Przy czym nie jako RN, nie jestem uzurpatorem, jednoosobowym ruchem, najwyżej jako głos w dyskusji nad programem RN co do armii. Chciałbyś żeby wszyscy byli twardymi liberałami jak Ty, także cały RN. To niemożliwe i szokujące oczekiwanie, tłumaczę cały dzień że ruch narodowy szuka III drogi, odchodzi od liberalizmu, odrzuca socjalizm, ale jednak to nadal jest rynkowa wizja, zatem czego się bać? Gorzej nie będzie niż jest.

  @jax
  Wiadomo że popieram prywatnie pełną Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski, jednak z tym ostrożnie, Episkopat jest przeciw. Sprawa będzie toczyła się prawdopodobnie kolejne dekady... To chwyci jeżeli Polacy staną się bardziej religijni i zrozumieją sens, a w Episkopacie nastąpi zmiana pokoleniowa, jakieś przejrzenie na oczy z bielma masońskiego, zatem za jakieś 10-20 lat. W tym wątku były potężne ataki na zapowiedzi katolickiego charakteru (w linii Dmowskiego z 1927) RN, a co dopiero Intronizacja... tu dopiero zacznie się jazgot, chyba że owi niekatolicy uznają to za okazję do ataku w KK. Nie zamierzam iść drogą ks. Natanka i jego owieczek. Trzeba spokojniej zatem, młyny Boże mielą powoli. Trzeba będzie zacząć od indywidualnej i grupowej Intronizacji, to już będzie coś, krok do przodu.
 • @Marek Kajdas 17:16:29 ALE CO MA RELIGIA WSPOLNEGO Z NARODOWOSCIA?
  re: JASNE?

  --- Nie, nie jasne. Co ma religia wspolnego z narodowoscia? Przeciez mozna byc wielkim polskim patriota i nie byc katolikiem, albo w ogole nie byc religijnym.

  Zarazem mozna byc religijnym, np. katolikiem, a byc najgorszym polonofobem, zdrajca Polski.

  KATOLICKOSC TO NIE POLSKOSC.

  Czy trzeba tez przypominac zlowroga, destrukcyjna role jaka odegral w naszych polskich dziejach Watykan?

  Uwazam, ze "ruch narodowy," ktory w istocie jest "ruchem katolickim," a tylko dla jakiejs zmyly nazywa sie "ruchem narodowym," niewiele pomoze Polsce.

  Jeszcze raz: polskosc to NIE TO SAMO co katolickosc.
 • @Marek Kajdas 23:40:56
  Jak zwykle zbyt trudne pytanie ... przyzwyczaiłem się lecz z czystej sympatii podpowiem Panu jak rozwiązać sprawę pozornego pomieszania ruchu narodowego.

  Ludzie są tu kluczem.
  proszę zajrzeć w zakładki ludzi którzy dokonali tu wpisów.
  Wielu z nich ma wiele przeciwnych argumentów i w pewnych sprawach są radykalni A JEDNAK.

  Proszę zobaczyć że na listach polecanych autorów znajdują się osoby stanowiące pewien naturalny łącznik pomiędzy radykalnie różnymi na pierwszy rzut oka opcjami . Grono tych autorów , łączników może pełnić rolę "ambasadorów" negocjatorów i w miarę możliwości łączyć nie tyle wodę z ogniem co angażować STAL do wspólnych zadań lodowatych jak ostrze i gorących jak "surówka".

  Problem raczej tkwi w potencjale piszących oraz w ich umiejętności "bicia piany"

  Aktywnych jest tak naprawdę 30 osób to już coś jednak kto z nich zakłada faktyczne przyłączenie się do nowej inicjatywy ?
 • @Marek Kajdas 18:07:04
  RE: Więc chcecie ruchu narodowego

  --- Ja - tak.

  RE:czy jakiegoś ruchu antykatolickiego?

  --- A czemu pytasz?

  Wytlumacze: chce ruchu narodowego. Nie religijnego znaczy nie katolickiego, nie prawoslawnego, nie protestanckiego, nie muzulmanskiego, itp.

  SWIECKIEGO.

  Niekatolicki nie znaczy antykatolicki.

  Rozumiesz?
 • @Marek Kajdas 23:43:10
  > Gorzej nie będzie niż jest.

  Za PRL-u było gorzej, nieprawdaż? A może nie?

  Moim zdaniem pierwsza komuna była gorsza niż obecna. No to trzecia może też być gorsza od obecnej - może być jak pierwsza.

  Gdy dochodzi do doprecyzowania czym jest konkretnie ta narodowa trzecia droga, ten korporacjonizm czy dystrybucjonizm, ta sprawiedliwość i gospodarka społeczna, to wyłazi z tego pierwsza komuna, czyli coś gorszego niż obecna komuna.

  Czy gdyby pierwsza komuna była bardziej niepodległa - np. jak Jugosławia czy bardziej niepodległa i narodowa jak Rumunia, albo w pełni narodowa i suwerenna jak Kuba czy Korea Północna, to byłaby lepsza niż obecna druga komuna?

  Czy gdyby obecna komuna była bardziej korporacjonistyczna, narodowa i niepodległa niż Argentyna za Perona, Portugalia za Salazara, Hiszpania za wczesnego Franco albo Włochy za Mussoliniego, to byłaby lepsza?
 • @GPS 18:10:12
  //Co to dokładnie znaczy, że państwo "stawia na firmy", albo "stawia na własność"? Jeśli na jedne firmy stawia, to znaczy, że na inne nie stawia - czyli co konkretnie robi? Tym, na które stawia wydaje koncesje i je dotuje, a tym, na które nie stawia odmawia koncesji, narzuca wyższy podatek i jakieś zakazy? Jeśli stawia na dobrą własność, to znaczy, że będzie niedobrą szykanować. Na czym konkretnie będą polegać te ustawowe szykany dla złej własności i jak ustawy będą konkretnie definiować tą złą własność? Jak konkretnie narodowe państwo będzie wspierać dobrą własność? Będą dotacje? Zwolnienia podatkowe? Koncesje, pozwolenia, licencje? //

  Państwo niczego nie wspiera. Pracujemy na swoim, a państwo nie ma najmniejszego prawa do naszego. Nie rozdaje pieniędzy ani przywilejów, bo mu nie wolno.
  Państwa nie ma, jesteśmy my- państwo jest sumą prywatnego.
  To stan zerowy. Z tego dopiero wychodzimy do finansowania koniecznego wspólnego co ustalamy na sejmikach. Sejm zbiera się raz w roku, tylko za diety. Poseł to praca społeczna i honorowa. Posła można odwołać natychmiast. Posłowi należy się największy szacunek i pomoc. Tylko urzednicy lokalni są zawodowi, o ile społeczność lokalna takich potrzebuje. Służb nie ma. Policje i sądy trzeba zorganizować na nowo i na innym prawie. Mają być kulturalni i uprzejmi dla swoich chlebodawców czyli narodu i mają być na gwizdek każdego. Nie mają żadnej władzy, zero. Mają służyć- tylko to. Szkoły policyjne będą uczyć pierwszej pomocy, etyki, dobrego zachowania, jedzenia nożem i widelcem, usługiwania przy stole, tańca i literatury, oraz katechizmu, bo policja ma znać swój naród, bez względu na osobistą wiarę.
 • A w ogóle, to chyba żartujecie towarzysze.
  Narodowcem trzeba się urodzić i wychować w domu.
  To wiara serca i formacja umysłu.

  Jesteście cienkie bolki, dopiero co socliberał, a teraz nagle narodowiec.
  Polska to żona, nie kochanka. Nie zmienia się jej jak rękawiczki.
 • --- płaszczyzna na , której ROZGRYWA się Polskę --DODATKOWO !!!!!!
  22 września --wizyta papieska

  8.15 - odlot z rzymskiego lotniska Ciampino
  10.30 - przylot na lotnisko Berlin-Tegel w Berlinie
  11.15 - powitanie papieża przez prezydenta Niemiec Christiana Wulffa; przemówienie powitalne
  12.50 - oficjalne spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w siedzibie Konferencji Biskupów Niemieckich w Berlinie.
  13.30 - obiad w Akademii Katolickiej
  16.15 - wizyta papieża w parlamencie federalnym Niemiec, Bundestagu-Reichstagu; przemówienie
  17.15 - spotkanie z reprezentacją wspólnoty żydowskiej w Reichstagu; przemówienie
  18.30 - msza z homilią na Stadionie Olimpijskim w Berlinie

  -----------kanały !! tzw. swoje kanały -my w Polsce mamy TW -PURPURATÓW !! przy Ratzingerze -NIE MA ????------------
 • @Czartoryski 04:47:04
  Nie widzi Pan że tak wielu nawet tutaj na NE... Boga nie chce w Ojczyźnie, a zatem i kluczowych zasad Honoru na tej etyce opartego? Na czym ma się wspierać "ich" Polska? Na liberalizmie i pogaństwie, ewentualnie INNYCH (jakich?) religiach, sekciarstwie.

  Mamy poważny problem, będę sugerował żeby w RN podzielić się na wyraźne nurty wewnętrzne, nie może iść na konto głównego, katolickiego nurtu RN (i moje konto zarazem) to wszystko co odcina się od Dmowskiego, od Boga, od nauczania Jana Pawła II, Prymasa Tysiąclecia (np przedwojenny korporacjonizm katolicki!). Inicjatorzy RN pewnie chcieliby zachowania endeckiego charakteru, ale wiedzą że to nie da skali Nowej Solidarności, więc idziemy na ryzyko wielkiego, zróżnicowanego, patriotycznego ruchu obywatelskiego, gdzie łączyć nas będzie Polska, patriotyzm głównie. Niestety nie wszystkich łączy Bóg-Honor-Ojczyzna i Naród Polski. Przykre.

  Nie będzie to ruch liberałów i niekatolików, to będą w ruchu marginalne mniejszości, niestety cholernie krzykliwe, medialne, szkodzące, być może wręcz dywersyjne, ale to się okaże post factum. Liczę że sobie pójdą w cholerę, bo trudno się będzie w sejmie dogadać z liberałami, zatem luźniejsza współpraca, raczej osobne kluby parlamentarne.
 • @GPS 00:31:31
  "Za PRL-u było gorzej, nieprawdaż? A może nie? "
  ===============

  Trudno o takie porównania, bo czas nie stoi w miejscu, ale może i połowie Polaków wcale nie było gorzej w podstawach bytu, poczuciu podstaw bezpieczeństwa, perspektyw na źródło pewnego utrzymania się, mieszkania, domu własnego nawet i to bez zadłużenia na 30-40 lat.

  Przed wojną ludzie mieszkali w drewnianych chałupach, u Ojca było klepisko z gliny, nieogrzewane izby poza kuchnią. Teraz domy drewniane to rzadkość, niestety większość ocalałych (np u nas) wyremontowano niszcząc walory autentycznego, cennego zabytku. PRL to edukacja techniczna i nie tylko, to budowa i odbudowa przemysłu teraz rozkradanego prywatyzacją przez takich jak Pan liberałów, wszystko jedno jak można ich nazwać, brak chyba nazwy poza złodziejami, zdrajcami, szkodnikami. W PRL jak pod zaborami gospodarka nie stała w miejscu. Nawet za okupacji Hitlera trwał rozwój przemysłu, energetyki.

  Chce Pan Polski prywatnej?

  To proszę sobie zbudować od zera prywatna służbę zdrowia, szpitale, kliniki 100% komercyjne bez dojenia budżetu, ubezpieczeń publicznych. To samo z uczelniami, szkołami, fabrykami, budujcie ile wlezie, ale od MOJEJ własności narodowej wara!!! To powinno być potraktowane na sposób spółdzielczy, w ten sposób uwłaszczone o ile w ogóle. Uwłaszczenie między samych pracowników jest niesprawiedliwe, najwyżej premie udziałów większe, jeżeli już, to na rzecz społeczności danej gminy, ale i to jest dyskusyjne, są na to przykłady pośrednie jak wielkie podatki z przemysłu dla małych gmin-miasteczek (mają budżet jak całe powiaty, albo kilka biednych powiatów, z 10 gmin biednych gmin wiejskich większych, ludniejszych od tej jednej), taki przemysł-majątek jednak narodowy, zatem zyski powinny być rozdzielane po równo dla 31 mln dorosłych obywateli po parę zł, czy ile tam będzie z danej fabryki. Uzbierałoby się sporo z całego przemysłu, z ziem PGR itd Mowa o stanie z 1989.

  Mielibyśmy wtedy mój pomysł MDG Minimalnego Dochodu Gwarantowanego, acz w płynnej wysokości w zależności od efektywności przemysłu, kondycji gospodarki. MDG należy obwarować wymogami, bo w pocie czoła na chleb zarabiać będziesz... co nie dotyczy kilkuset przynajmniej tysięcy zamożnych Polaków mających np dochody z lichwy, lokat, giełdy, spekulacji. Dla nich walczycie o likwidację PIT, czy liniowy PIT. Bogaci mają skuteczne lobbies w III RP.

  Nigdy nie ukrywałem że IRYTUJĄ mnie liberałowie i takie podejście do Polski, do świata, go gospodarki. Jesteście plagą nie lepszą od komunizmu, nazizmu, przez liberałów w każdym zakątku Ziemi ludzie płaczą, umierają, chorują, cierpią milionami. Odczepcie się od ludzkości i lećcie na Marsa tam założyć z JKM wzorcową liberalną utopię na surowym korzeniu.
 • @Pan Marky 23:56:26
  "Wytlumacze: chce ruchu narodowego. Nie religijnego znaczy nie katolickiego, nie prawoslawnego, nie protestanckiego, nie muzulmanskiego, itp.

  SWIECKIEGO.

  Niekatolicki nie znaczy antykatolicki.

  Rozumiesz?"
  =============

  A rozumiesz że mamy 90% katolików i nawet ci mniej pobożni, czy całkiem symboliczni nie chcą państwa świeckiego, bo to droga podobna do PRL i zachodu? Czy taka była I RP? Nawet w Konstytucji III Maja był zapis o katolickiej religii panującej, później erozja zrobiła religię wiodącą, a teraz tacy jak Ty chcą państwa niekatolickiego. Zgroza.

  Pytanie jak się będziesz odnosił do katolików, do takiej np CIRC i jej pomysłów. Mniejsza o mnie. Stać Cię na życzliwą neutralność, tolerancję i rozumienie oczekiwań, działania, motywacji katolików?

  Jesteś produktem masonerii, oświecenia i nawet tego nie wiesz jak sądzę :) Świecki znaczy antykatolicki, bo sprowadza KK do jednej z religii, nawet sekt.
 • @jax 23:50:15
  To jest jeden z pierwszych balonów próbnych jeszcze, a nie realny start RN na NE. Taki start nie jest możliwy bez udziału vipów, a ci raczej zignorowali ten apel. Zatem teraz czekam na ruch vipów NE. Zaproponujcie społeczności NE na serio start Klubu RN będącego częścią krajowego RN i ZACZYNAMY, bo przecież nie chcemy żadnej frondy, ale tylko autonomii, szyld NE nas jednoczy.

  Zwolenników RN na NE wg mnie potencjalnie jest z 50%, setki osób, tysiące czytelników. Pytanie jakiego RN. Jak widać to istne drzewo rozgałęzień różnych opcji z samym tylko podejściem katolickim. Za czasów Dmowskiego nie było aż takich problemów, nie było jeszcze podziału posoborowego, nie było agentury z PRL, nie było kwestii Intronizacji (1927 mowa o książce Dmowskiego) która narastała w kolejnych latach dopiero, a dopiero teraz jest głośna, jako tako znana Polakom.

  Musimy się chyba odciąć od wyspecjalizowanych w Polsce nurtów katolickich i postawić na uniwersalizm katolicki, bo to nas zjednoczy, ale trochę wątpię... skoro są takie ataki nawet na Jana Pawła II wg mnie idealnego do jednoczenia Polaków. To właśnie Jan Paweł II powinien stanowić podstawę programową RN. Taki Ruch JPII jednocześnie. Samo nauczanie społeczne jest tego warte. Rozwija KNS sprzed wojny, czy z jego początków dalszych, głębszych.

  W praktyce wśród katolików RN będzie istniał m.in nurt Intronizacyjny i tyle. To na pewno wzmocni cały ruch intronizacyjny w Polsce, ale póki co niewiele to zmieni w sytuacji ogólnej. Sprawa raczej stoi w miejscu, a będzie, jest kontrofensywa przeciwników. Zabójstwo ks. Kiersztyna nie jest rzecz jasna wypadkiem. Kto to zlecił? Czy to było "tylko" bezpośrednie dotknięcie szatańskie? A może Bóg tam postanowił, bo już zrobił "swoje" w tej sprawie.

  Jako męczennik sprawy bardziej nam już pomoże, choć to niefajne ujęcie tragedii. Niewątpliwie zginął m.in za Intronizację. Czuję to bardzo mocno instynktem. Takie samo odczucie mam co do Zamachu Smoleńskiego, od razu wiedziałem że to nie wypadek, albo że "terrorysta spod sejmu" lipny jest z całą tą aferą szytą jako prowokacja, albo MN rozegrany prowokacjami, ale nie tylko policji, ale i agentów, TW, prowokatorów ze SŁUŻB.

  Co innego kiedy do sejmu wejdą kolejni zwolennicy Intronizacji na tyle odważni żeby to lansować publicznie. Ja miałbym na to odwagę, byli już tacy posłowie i chwała im za odwagę.
 • @Marek Kajdas 12:56:18
  Tak, liberałowie są straszni i na Księżyc z nimi! Proponuję więc taki szeroki, antyliberalny program narodowy: http://gps65.nowyekran.pl/post/80648,propozycja-programu-ruchu-narodowego
 • @GPS
  Grzegorz, nie czepiaj się Ruchu Narodowego - tylko się przyłącz.

  1. Marian Kowalski jest urodzonym przywódcą i wspaniałą postacią - i choć sam wcale się nie pcha na lidera tego ruchu - to mam nadzieję, że to on właśnie stanie się naturalnym liderem Ruchu Narodowego. A to człowiek o bardzo zdrowych poglądach polityczno-gospodarczych (więcej Ci nie podpowiem, sam sprawdź ;)

  2. Pan Winnicki to co innego, jeśli chodzi o poglądy gospodarcze - ale On wyraźnie postawił nadrzędny cel Ruchu Narodowego:
  - obalenie obecnego, pookrągłostołowego systemu (wszyscy won, mówiąc krótko)

  I to jest to, na co i ja czekałem: zjednoczenie społeczeństwa w tym NAJWAŻNIEJSZYM celu, jakim jest wyzwolenie się spod władzy struktury przestępczej zorganizowanej w państwo.
  Nie możesz sabotować tej inicjatywy - nie wolno Ci tego robić - bo o poglądach możemy sobie porozmawiać PO TYM JAK ODZYSKAMY WOLNOŚĆ - a nie klepiąc niedolę w obozie niewolniczej pracy zwanym III RP !!!

  Apeluję do Ciebie: pisz prowokacyjne teksty, świetnie to robisz - ale z pozycji UCZESTNIKA, lub choćby sympatyka Ruchu Narodowego - a nie sabotażysty tej oczekiwanej przez nas wszystkich inicjatywy!
 • Kolejny dowod na policyjna hucpe 11 listopada
  http://www.wprost.pl/ar/357416/Kibole-nie-uslysza-zarzutow-Policja-nie-jest-w-stanie-udowodnic-im-winy/
 • @Freedom 17:46:03
  W Tobie nadzieja że z dobrej woli będziesz dokonywał syntezy wolnorynkowej, wolnościowej z narodową III drogi, czy z definicji krytycznej wobec liberalizmu twardego.

  Z innej beczki. Gdybyśmy byli w PiS, to skończylibyśmy jak nicek.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12902998,Kaczynski__Nicpon_zostanie_zawieszony_w_prawach_czlonka.html

  http://wyborcza.pl/1,75248,12903984,Jaroslaw_Kaczynski_zawiesil_dzialacza_PiS_za_wpisy.html

  Nie mamy zatem wyboru, patrioci także o wolnorynkowych, prawicowych poglądach gospodarczych muszą wręcz szukać miejsca w RN. Tylko więcej dobrej woli. Przez lata było mi przykro że nie zmieściłem się w PiS, ale teraz nie żałuję już. Widzę tak wiele negatywnych stron PiS, że dech zatyka.

  Niepokoi mnie kilka niuansów w ruchu narodowym (różne kanapy, sporo publicystów), a mianowicie to, że tak wielu uważa iż w Smoleńsku doszło do naturalnego wypadku i nie ma w tym większej winy NIKOGO (poza samym PiS i Kaczyńskimi)... niepojąca dajmy na to "naiwność". Po drugie lobby prorosyjskie niekiedy maskowane tzw Słowiańszczyzną (wizja jednoczenia pod berłem Kremla oczywiście), czy ogólną zaiste nacjonalistyczną sympatią do narodu rosyjskiego wolnego od wszelkich win, bo to niby tylko żydzi rosyjskojęzyczni są źli, odpowiedzialni za całe zło od czasów konfliktów z Kijowem za Rusi Kijowskiej i Piastów pierwszych.

  Zwykły Rosjanin, Rusin to już prawosławny (szybko zmienili wiarę po komunizmie, ale moim zdaniem elity na mamonę i sekciarstwo, w tym nwo w swojej wersji Euroazji z Moskwą na czele) anioł wcielony, który szczególnie umiłował braci katolików, Słowian, Polaków z Polszy.

  To mnie niepokoi. Nie po to będziemy się wyzwalać od UE, zachodu, USA, żydostwa, nwo... żeby wpaść w łapy rosyjsko-niemieckie, czy wschodnie w szerszych aspekcie tego co tworzą.
 • @Marek Kajdas 18:38:51
  Ale wyznawcow Rosji w ruchu, jest cale piec osob.W ogole bym sie tym nie przejmowal.Wiekszosc ludzi ma zdrowe, i obiektywne spojrzenie na dzisiejsza rzeczywistosc.

  A skrajny liberalizm, jest tak samo obcy ruchowi narodowemu, jak lewactwo i wszystko oparte na wyzszosci internacjonalizmu i skrajnego indywidualizmu nad wspolnota narodowa.Tego sie nieda pogodzic, jak ruch ma byc w calej rozciaglosci narodowy.Jak sie komus wszystko kojarzy z socjalizmem, bo nie jest prywatne, to proponuje spierdalac do USA, a nie zawrac dupe:)
 • @Freedom 17:46:03
  Ja jestem w ruchu narodowym i nie muszę się do niego przyłączać. Jestem Polakiem, patriotą i byłem na dwóch poprzednich Marszach Niepodległości. Krzyczałem "Precz z komuną!" i "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę" w pełni się z tym zgadzając. Chciałbym by Polska była wolna i niepodległa. Problem w tym, że inni uczestnicy tego ruchu próbują mnie, i mi podobnych, wykluczać. Ja jestem liberałem, a tymczasem Winnicki chce bym się bał siły politycznej, którą on buduje i stawia mnie na równi z lewakami i pedałami. Winnicki wyrzucił z Marszu Korwina-Mikke. W zeszłym roku krzyczeliśmy: "Wolność, Własność, Sprawiedliwość" - w tym już tego nie słyszałem. To wszystko nie wróży dobrze koncepcjom politycznym Winnickiego. On buduje drugi AWS. Z tego nic sensownego nie będzie. Zrobię o tym osobną notkę.
 • @GPS 22:28:20
  Grzegorzu,
  Ty mówiąc o sobie "liberał" - masz na myśli zupełnie co innego niż Winnicki mówiąc "liberał" - czy Ty naprawdę tego nie widzisz, nie rozumiesz?

  Dla Ciebie "liberał" to uczciwy człowiek, który nie kradnie tylko ciężko pracuje aby utrzymać swoją rodzinę.

  Dla Winnickiego "liberał" to cwany oszust i złodziej pokroju "Mira, Rycha i Zbycha", czy inny członek "liberalnej" platformy (wcześniej unii wolności), który dla kasy posunie się do każdego świństwa.

  Z uporem godnej lepszej sprawy walczysz o to, żeby każdy rozumiał słowo "liberał" po Twojemu - dla zasady - a tymczasem to słowo ma dziś w Polsce ZUPEŁNIE inne znaczenie I NIE ZMIENISZ TEGO.

  I powiadam Ci - "liberał" to popularnie to samo co "cwany dupek, naciągacz i wyzyskiwacz, żerujący na krzywdzie bliźnich." Takie ma znaczenie to słowo dzisiaj.

  Możesz to przyjąć do wiadomości - i wtedy jestem pewien, że nie powiesz o sobie "jestem liberałem w takim popularnym znaczeniu" - albo możesz dalej się zgrywać, że Winnicki mówił o "takich jak Ty" kiedy mówił o "dupkach żerujących na krzywdzie bliźnich".


  PS.
  > Winnicki wyrzucił z Marszu Korwina-Mikke

  Ojej, to straszne i niewybaczalne :)
  Popatrz, popatrz - a nie wyrzucił Mariana Kowalskiego i nawet razem z nim połączył siły pod wspólnym szyldem Ruchu Narodowego. To przechodzi ludzkie pojęcie :)
 • @GPS
  Jak dobrze pójdzie, to nicka wywalonego PiS pozyskamy w orbitę RN, chyba że już ma dosyć politykowania po tym wszystkim... Z nim chyba się dogadasz, chociaż nie, przecież pisowiec to socjaldemokrata, znaczy socjalista, komunista i etatysta przebrzydły. Taki lewak prawicowy, skoro sobie żartujesz z programem RN (całkiem niezły), to ja też.
 • @Marek Kajdas 13:02:15
  RE: A rozumiesz że mamy 90% katolików i nawet ci mniej pobożni, czy całkiem symboliczni nie chcą państwa świeckiego, bo to droga podobna do PRL i zachodu?

  --- Moze powyzsze to prawda, a moze nie; nie zmienia to jednak faktu, ze POLSKOSC TO NIE KATOLICKOSC. Polski katolik, ktory jest prawdziwie odpowiedzialny za Polske, chce prawdziwej jednosci narodu polskiego, nie bedzie klamal, ze polskosc =katolickosc, i nie bedzie zmuszal niekatolikow do udawania katolikow.

  RE: Czy taka była I RP? Nawet w Konstytucji III Maja był zapis o katolickiej religii panującej, później erozja zrobiła religię wiodącą,

  --- Ruch Narodowy moze, i powinien, oddac szacunek katolicyzmowi jako dominujacej religii w Polsce. Ale tylko tyle, nic wiecej. Zadnego zmuszania do nawracania na katolicyzm, uczestniczenia w swietach katolickich, itp.

  RE:a teraz tacy jak Ty chcą państwa niekatolickiego. Zgroza.

  --- Panstwo ma byc panstwem "panstwowym," nie religijnym. Ma byc panstwem wszystkich Polakow, niezaleznie od tego jaka religie wyznaja.

  RE: Pytanie jak się będziesz odnosił do katolików, do takiej np CIRC i jej pomysłów. Mniejsza o mnie.

  --- Jesli jej pomysly sa korzystne dla Polski, chetnie je popre; jesli niekorzystne, nie popre ich.

  RE: Stać Cię na życzliwą neutralność, tolerancję i rozumienie oczekiwań, działania, motywacji katolików?

  --- Stac. Sam sie z tej religii wywodze. Zarazem, nie chce, zeby przewaga katolicyzmu byla uzywana do niszczenia innych religii. Bo z takiego niszczenia wynika zlo dla Polski.

  RE: Jesteś produktem masonerii, oświecenia i nawet tego nie wiesz jak sądzę :)

  --- W jaki niby sposob jestem tym produktem? Bredzisz, Kajdasku. :)

  RE:Świecki znaczy antykatolicki, bo sprowadza KK do jednej z religii, nawet sekt.

  --- Nie, swiecki to ani antykatolicki, ani antyprawoslawny, ani antyprotestancki, itp. Swiecki to religijnie neutralny.
 • @Czartoryski 05:47:03
  Popieram Twoje podejście

  Bóg Honor Ojczyzna jako nazwa pozwoli się ludzi określić . Natomiast kontredanse , że to nie wszystkim odpowiada, że mało kompromisowe.

  Szkoda zabawy na bicie piany i tzw. "łagodzenie skutków politycznych".

  Głosy i tak są liczone w Moskwie lub przetwarzane na izraelskich serwerach.

  Wyraźny opór może nastąpić w wyniku wyraźnej konfrontacji nie koniecznie na ulicy ale właśnie poprzez to co się dzieje , tragikomiczny i już niemal karykaturalny atak na wartości tradycyjne , patriotyczne i katolickie.

  Masa jest bez znaczenia.
  Siła i determinacja też jest bez znaczenia.
  Tu już od nas naprawdę niewiele zależy, my możemy się już tylko określić TAK LUB NIE.
  Głosić swoje wbrew niepolitycznym umizgom.
  Albo jesteśmy bo jesteśmy kim jesteśmy i wówczas wszystko ma sens , albo mamy być kim mamy być bo ktoś chce byśmy kimś byli wówczas wszystko psu na budę.

  http://poldek34.nowyekran.pl/post/80214,lepiej-byc-glupim-niz-madrym
 • @Marek Kajdas 01:42:01
  Oczywiście, że można i tak ale dzisiaj wielu robi dokładnie tak samo.

  Jakie to dzisiaj "rozsądne" i bliskie wszystkim politykom- Prywatnie uważam że ...ale publicznie nie podejmę ryzyka. Mniejsze zło to najbardziej podstępna forma zła.

  Przyłączę się jawnie do organizacji politycznej , której lider będzie wiedział, że musi pokłonić się przed Królem i przed Królem położy swój naród, zrobi to czy naród będzie stękał , sapał , jęczał, czy marudził.

  Prawda nas wyzwoli ... prawda jest tyko jedna.
 • @jax 16:36:43
  I tutaj jest istota sprawy, tzn. że w dyskusji tak naprawdę nie ma twardego zarysu Polski, nie ma twardego zarysu Narodu. Czyżby dopiero teraz zaczynała się budowa Narodu?
  Ja doskonale łapię, że barwy narodowe, ze duma, że piękna historia ale to za mało żeby przetrwać fizycznie, psychicznie, historycznie i zetrzeć na proch wroga.
  Na dzisiaj piszę się do Klubu ale mnóstwo roboty przed nami.
 • Kolejna inicjatywa, czy pomysł vipów NE
  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/80829,byc-albo-nie-byc-dla-polski-ruch-porozumienia-narodowego-rpn

  Był RON, a tu nagle RPN.

  Liczyłem że podejmą pałeczkę z naszym Klubem RN na NE, ale widzę że nie... zanosi się więc na fraktalny, rozdrobniony RN nawet na samym NE, a co dopiero w całej Polsce... To nic złego, ludzie są wolni, ale jak to złączyć w porę przed wyborami? A przed przedterminowymi kiedy czasu tak jest niewiele?

  Kto liczył "organizacje" Pana Opary i Szeremietiewa ogłaszane na łamach NE plus bardziej uniwersalny KiP? Będzie już tego koło 10 od początku NE. Różne nazwy, żadna nie ma znaczenia poza NE o ile nawet na samym NE wzbudza jakieś zainteresowanie czytelników, komentatorów... większe.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej