Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

Czy nasze "bombowe" F-16 obronią Polskę w razie czego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podstawowe pytanie: Do czego mają służyć polskie F-16; czy do obrony Ojczyzny, czy też do ofensywnych, agresywnych misji zagranicznych gdzieś wokół Izraela, w Iranie, Syrii, Chin... itd?

 Kult nieomylnej-cudownej, przeidealizowanej II RP utrudnia spostrzeżenie, iż do II wojny nie byliśmy dostatecznie przygotowani także naszym lotnictwem i jest to oskarżenie nie do podważenia. Zweryfikowała to wojna bardzo brutalnie. Kluczowa była obrona przeciwlotnicza, zatem zdecydowanie MYŚLIWSKIE funkcje samolotów i dobił nas brak nowoczesnych MYŚLIWCÓW, ich odpowiedniej liczby, a nie nikła liczba nowoczesnych (jakże drogich, zasobożernych) bombowców, szturmowców, bowiem ich brak można było jakoś nadrobić używając choćby do tego chmar myśliwców, czy artylerii, sił dywersji-partyzantów-zagończyków wg starych, sprawdzonych tradycji. Każdy myśliwiec najbardziej nawet leciwy mógł ostrzeliwać cele na ziemi, nawet te opancerzone były bez szans przy użyciu działek z odpowiednią amunicją, czy nawet karabinów maszynowych z bliskiej odległości. Poza tym lekkie bomby (nawet granaty jak za I wojny) także przeniesie KAŻDY myśliwiec, taką można zniszczyć czołg, działo, pociąg, uszkodzić i zapalić drewniany most, czy las pełny wojska. 

 
Żadnych wniosków nie wyciągamy z lekcji 1939 roku? Ano ŻADNYCH. 
 
Bez teorii spiskowych nie da się tego wytłumaczyć, ani wtedy, ani obecnie. Zatem mamy tu zdradę, spiski, niekompetencje, służenie interesom zagranicy (tzw sojuszników, a naprawdę innego rodzaju WROGÓW udających cyklicznie przyjaciół i zdradzających nas już wielokrotnie!), niegospodarność, korupcję i to może zadecydować o losie Polski jak w 1939. Panowanie w powietrzu jest kluczowe, było kluczem już wtedy, a co dopiero teraz... ba... kosmos się coraz bardziej liczy, bo wróg patrząc z kosmosu będzie znał (zna!) każdy nasz krok, zasób wojskowy z namiarem co do metra. 
 
Wróg zna położenie naszych zasobów samolotów, miejsca stacjonowania F16, składy uzbrojenia, czy są one 150 metrów pod ziemią, skałą, żelbetem pod osłoną silnej tarczy przeciwlotniczej, przeciwrakietowej, plus osłona na lądzie siłą przynajmniej ciężkiej brygady plus komandosi? W pierwszej minucie wojny samoloty staną się celem nr1 i nie pomoże (wtedy udana) sztuczka z 1939 z przeniesieniem na lotniska polowe. Z pastwiska, z dziurawej krętej drogi z aleją drzew (zieloni nie pozwolą wyciąć i przepisy)  nie wystartuje takie delikatne cacko, zresztą wszędzie je wróg znajdzie, namierzy, zniszczy. Wróżę zatem  zniszczenie większości naszych F16 w pierwszej godzinie wojny, albo ewakuację zagranicę na pięć minut przed wojną... wzorem ucieczki niszczycieli w 1939, które rzekomo miały spełniać funkcje eskortowe dla dostawców broni do Polski przez Rumunię, Węgry, a świstak dalej siedzi i zawija sanacyjne sreberka? Wojna w sensie regularnym będzie na 100% przegrana z armią mającą dostęp do satelitów, bądź swoją ich sieć i mającą przewagę w powietrzu nawet jeżeli atakuje skromnymi siłami lądowymi. Zresztą z orbity możemy być ostrzeliwani, czy to z satelitów, wyrzutni nawet z otwartego kosmosu (trudniej je zniszczyć), czy rakietami z ziemi, wody o globalnym zasięgu. Rosja może nam przywalić rakietami spod granic z Japonią jeżeli im braknie tych bliżej... 
 
Nie jest dobrze i pogłębiamy ten stan co ciekawe. Gdyby 5 mld $ z programu F16 (ile to lichwa itd?) wydano na siły lądowe, paramilitarną też Narodową Obronę Terytorialną wyszkolonego pospolitego ruszenia XXI wieku... to bylibyśmy niezwyciężeni. Broniłaby nas wielomilionowa armia obywatelska wyszkolona dostatecznie do walki z regularnym agresorem. Na niskim pułapie damy radę zwalczać samoloty, śmigłowce, drony wroga. Damy sobie radę też z czołgami w miastach, w terenie zabudowanym gdzie jest się gdzie ukryć. Czy AK była lepiej wyszkolona w 1944 w Warszawie, wojsko szkoli się podczas wojny najszybciej... konieczność determinuje. Na to nie trzeba wielkich kwot, gotowość bojowa całych dużych (bataliony, pułki, brygady) jednostek złożonych z samodzielnych oddziałów, nawet samotnych snajperów (specjalistów) może być osiągnięta w kilka miesięcy. Byle ino CHCIEĆ, ale "łone" tego zdecydowanie (także za czasów PiS!!!) nie chcą. Dlaczego? Ano dobre pytanie... i znowu bez teorii spiskowych nie da się tego wytłumaczyć. 
 
KTOŚ chce żebyśmy byli słabi, nieprzygotowani, żebyśmy permanentnie źle lokowali skromne dosyć zasoby. To dodatkowo osłabia, kieruje na manowce, to dywersja po prostu od środka. KTOŚ chce żebyśmy znowu przegrali kolejną wojnę, może już dla nas ostatnią, finałową. Ostateczne rozwiązanie kwestii Katolickiego Narodu Polskiego i Katolickiej Polski szykuje się? Nie wiem, ale wiele na to wskazuje. Polska ma być państwem w wizji Sierakowskiego, Michnika itd drani z PO, SLD. Żydomasoneria NWO plus stada różnych gadzin na ich służbie. Kolonia. Pseudopaństwo zanim zostanie wchłonięte jako region przez silniejszych, czy choćby sowiecko-niemiecką UE. To czysty orwellowski totalitaryzm, połączenie III Rzeszy z imperium sowieckim. Musimy UE opuścić i to rychło. Grecja da sygnał, może też Węgry, Wielka Brytania. Nawet daty wojskowych programów "modernizacyjnych" wróżą wojnę do dekady, a może niestety nastąpić to już w tym roku armagedonu 2012, nie wiemy co nam NWO szykuje, ale nic dobrego - to akurat pewne. Dla NWO takie państwa jak Rosja (cała WNP), czy Niemcy to tylko narzędzia "tworzenia" new world order w kolejnych etapach. Te silne państwa mogą mieć jednak jakieś złudne swoje nadzieje iż ograją globalnych (opętanych) Graczy, acz oczywiście nie ograją i czeka je także zagłada, ale najpierw mają wykończyć nas... To schemat znany nam od Mieszka I... kiedy Niemcy pchali na nas plemiona zza Odry, w tym nawet słowiańskie... a te barany ich słuchały, w końcu sami zginęli, zostali przez Niemców wchłonięci, zgermanizowani... co powinni przewidzieć gdyby byli mądrzy... 
 
Ostatnio media wspomniały iż program na razie kosztował nas 3.5 mld $, a zamówiono uzbrojenie do F16 w kolejnej transzy za blisko 500 mln $. I tu kwestia jakie to uzbrojenie? Ano głównie bomby i to na ogół nie do zwalczania sił pancernych agresora, ale bomby do burzenia żelbetu, zwykłe bomby do... niszczenia miast, infrastruktury cywilnej na ogół. Czy zamierzamy bombardować jakieś swoje miasta? Kiedyś i Smoleńsk był w Rzeczypospolitej, zatem jest nasz ;) A może uskutecznimy rajd na miasta Rosji, Białorusi, Ukrainy? Na pewno nie. Więc po co nam tyle bomb do F16 KOSZTEM zubożenia systemów do obronnych walk myśliwskich, do antyrakietowych funkcji i przeciwpancernych z kierowanymi rakietami dedykowanymi na nowoczesne czołgi? Kupujmy bomby, ale do niszczenia nowoczesnych czołgów, oraz całych dywizji pancernych starszego sprzętu, ich wystarczy zarzucić kasetami. Rzeź pewna takich T-72, bwp itp i to z dużej odległości bombami szybującymi. 
 
Porządnych rakiet średniego zasięgu (właściwie prawie dalekiego, innych takich nie ma obecnie) nadających się do funkcji także powietrznej tarczy antyrakietowej (te rakiety są także używane w wersji ziemia-powietrze) zamówiono śmieszną (bo i są drogie niesłychanie) garstkę, choć każdy F16 może ich przenosić nawet 4-8 plus broń do samoobrony, bo ważniejsze były cholerne bomby na Teheran, tak jak za sanacji oblężnicze moździerze czeskie, mieliśmy przecież szturmować Berlin gdyby Francja została zaatakowana. Zawsze mamy złe założenia, nietrafne, to jakaś zła tradycja i nie widzę w tym przypadku, ale ZDRADĘ!!! To jest dywersja od środka, jeżeli nie tradycyjnej agentury, to masonów nwo. Przy generale Sikorskim kręcił się przecież niejaki Retinger. Nieprzypadkowa kanalia. I w kolejnych epokach kolejny "sikorski" i kolejna kicha, czy klicha. To nie są zwykli dranie! Poza tym mamy takich i w mundurach, to oczywiste, jeden jest np przy buló. 
 
Apeluję do wojska i polityków, oraz Narodu Polskiego żeby naciskać na myśliwski charakter uzbrojenia F16, do szkolenia pilotów do takiej, najważniejszej misji prawdziwej obrony Polski przed poważną agresją! Każdy nasz samolot musi zestrzelić wiele latających maszyn i RAKIET, pocisków manewrujących agresora. Następnie (równolegle) cele opancerzone, artyleria, wyrzutnie rakiet, składy, centra dowodzenia, ale to oznacza określone proporcje w doborze uzbrojenia. Mniej bomb na żelbet, więcej na siły opancerzone, niezłe są (uniwersalne) termobaryczne i zapalające. Walka na dystans musi być głównych założeniem, to daje nam szanse na jakąś do przyjęcia ekonomię strat i osiągniętych celów. Zwykła bomba nie zatrzyma pancernych dywizji, na odłamki pojazdy klasy Rosomaka są nieźle odporne, a co dopiero czołgi. 
 
Wreszcie ostatnia kwestia co do F16. Nie podważam już (bo to na nic) ich zakupu, rozśmiesza mnie jednak ich nikła liczba, to musiałby być odrębny tekst o tym, skoro jednak już są... to są. Szkoda że jeszcze dłuuuugie lata bez gotowości bojowej, bo to III RP jest właśnie. Samoloty bez pilotów, nieuzbrojone, bez całego systemu... od parady aż do wojny bez lotu bojowego, bezbronne w chwili próby, potrzeby... Jednak do cholery czy nie możemy produkować do nich własnego i licencyjnego uzbrojenia, amunicji? Przecież kupujemy do nich nawet zwykłe, niekierowane bomby rodem sprzed stulecia konstrukcyjnie!!! Co to ma być??? Gdzie jest do cholery nasza zbrojeniówka, zasrany offset który nas rzekomo skusił do kontraktu??? To by uratowało sektor zbrojeniowy, resztki przemysłu lotniczego, pora go rozwijać, a nie ratować bez końca. Zamówienie co roku na setki milionów złotych. Tak naprawdę powinniśmy składać całe F16, za komuny dało się produkować odrzutowce bojowe, szkolne, a teraz nie nawet na licencji? Czy USA to naprawdę nasz sojusznik? Mam wątpliwości i choćby z tej przyczyny należało się dogadać lepiej ze Szwedami. To nasz region, chcemy przetrwać, jest wspólne zagrożenie ze strony Niemiec-Rosji. 
 
Zrobiono nas w (konia) mustanga F16 i sumy bajońskie na to idą co roku, będą nas doić ze 30 lat jeszcze, co roku bardziej w miarę zużycia sprzętu. Studnia, czarna dziura bez dna i czy wydatki na to są racjonalne? Wszystko kupujemy. Wskazałem że nie jest dobrze, nie jest optymalnie, bo to samoloty myśliwskie przede wszystkim, a usiłujemy zrobić z nich ciężkie bombowce naładowane 10 ton bomb - celem jest islam, ewentualnie Chiny też... Kto będzie nas bronił choćby przed Rosją-WNP skoro zamieniliśmy myśliwce w bombowce, a gdzie szturmowce, samoloty wsparcia pola walki na różnych wysokościach? Aaaa mamy rozpoznawcze drony elektryczne o mega zasięgu made in israel. Będą straszyły wroga swoim groźnym wyglądem i bezszelestnym lotem, uzbrojone w aparacik foto żeby były fotki na pamiątkę z inwazji na antysemicką Polskę.  Może obroni nas przed wrogimi samolotami zabytkowe maszyny SU-22, albo zdychające MIG-29 w pogodne dni? Nie potrafimy ich unowocześnić? Lepiej złomować prawda... i nie mieć NIC. Żeby nie było niczego, ani nędznej nawet niesuwerennej (jak teraz) Polski, czyj to program? Kononowicza? Nie. Elit III RP - wszystkich opcji, zdrajcy, złodzieje o lepkich łapach, agenci i durnie!!! 
 
Era samolotów załogowych zresztą mija, nastaje czas dronów, terminatorów powietrznych. I znowu jesteśmy w tyle... mowa o dronach bojowych, myśliwskich, szturmowych, bombowych, tudzież wersji czyniącej z nich latające bomby, czy też pocisk manewrujący trudny do zestrzelenia. To dobre na broń odwetową, odstraszającą. Możemy dość łatwo (zamiast Tomahawków i rakiet balistycznych) uzyskać broń o zasięgu do krajów agresora, np 1000-2000 km i nie będą to tak cenne maszyny jak pilotowane F16 po 100 mln $ sztuka podsumowując całość programu. A gdzie koszta ukryte w innych programach, pozycjach budżetu? 
 
Narodowa Obrona Terytorialna powinna postawić na tanie drony, nawet zwykłe konstrukcje modelarskie, bo to jest REALNE i nie zestrzeli wróg tysięcy takich maszynek. Można tak wygrać wojnę i obronić Polskę. Zwykły cel lekko opancerzony rozwali przeciwpancerny granat magnetyczny, ale trzeba go przyczepić do bwp, musi to zrobić jakiś ptaszek, albo strzelić jako jednorazówka, albo walnąć metodą kamikaze, albo subtelnie podrzucić cicho kukułcze jajo z wybuchową niespodzianką i odfrunąć po następne... Rakiety GROM (Piorun niebawem) używane są z ziemi, ale nie ma przeszkód żeby wmontować je w drony... latające. Mamy tym sposobem tanią broń OPL na 3-4 km pułapu. Jednorazówki. 
 
Nie mam wiary w regularne wojsko, jest zbyt małe, niezbyt nowoczesne (porównując z USA), jest namierzone, po godzinie wojny nie będziemy mieli armii, ale jej resztki, niedobitki. Nie jest nawet takie pewne czy nasza armia zawodowa raczy nas bronić, może zażąda podwyżki wtedy o 200%, oraz sowitej emerytury po 10 latach "pracy"? Albo uzna iż agresor jako siły stabilizacyjne (z zachodu), to nie jest wróg, ale nas z miłości morduje dla naszego dobra, praw zwierząt, roślin, gejów i pedałów? W obronie "demokracji" można obecnie każdy kraj zaatakować, co się dzieje w Syrii? Czy reżim PO nie ustawi tak kadr żeby "w razie czego" nie bronić "pisowskiej" Polski kaczystowskiej... w razie wygranej PiS i powiedzmy innych sił patriotycznych w koalicji? Czyja jest Polska? Na pewno nie Polaków, ale jakichś kanalii u steru sterowanych z zagranicy przez dziwne lobbies. Jaka ma być Polska? To samo, tylko jeszcze gorzej. Pora na wielkie zmiany zatem. PiS sam ich nie dokona, a nawet nie chce... trudno ich zrozumieć bez... spiskowej teorii dziejów :) 
 
F16 ma drenować budżet MON, tak jak utrzymanie ogromnej armii za II RP, choć wystarczyłby alarmowy system mobilizacyjny dopracować. Braknie tych pieniędzy w innych pozycjach, brakuje. Tak to sobie KTOŚ obmyślił dla naszego "dobra", a naprawdę na zgubę. Dlaczego nie stacjonuje u nas kilka lotniczych baz USA-NATO z 200 maszynami myśliwskimi plus systemu OPL? Taniej by nas wyszło, nawet byśmy na tym zarabiali i faktycznie poziom bezpieczeństwa byłby większy. Rosja dałaby nam wreszcie spokój nie mając innego wyjścia, a tak... sowieci, giermańcy wiedzą że jesteśmy SAMI jak zawsze. Smoleńsk (zamach) to pokłosie naszej nieudolnej polityki po 1989, jesteśmy niestety CWELAMI NWO i na tym nie koniec "pieszczot". Historia to czas wojen. Pokoju nie ma nawet w niebie z buntującymi się aniołami... nie ma zatem czasu pokoju, jest faza wojny o mniejszej intensywności, ale wojna trwa! 

KOMENTARZE

 • @ Marek Kajdas
  Dałem 5* za artykuł. Proszę o więcej takich. Może o fregacie Gawron. Pozdrawiam.
 • To wszystko jest słuszne, co Pan napisał ale
  nie zmieni się nic, bo ani partia "rządząca" ani partia "opozycyjna" ani ich mocodawcy nie planują żadnych zmian.

  Armia jest potrzebna w III. R.P. do zamorskich eskapad w cudzych interesach oraz do trzymania narodu za pysk.
  Tylko do tego się nadaje i tylko na to wystarczy.

  Tak będzie , dopóki rzeczywiste centra władzy będą leżały poza konstytucyjnymi organami władzy .
 • w razie czego nie obronią
  nie do obrony zostały kupione

  i nie do obrony zostały uzbrojone

  część z nich już wyleciała

  a jeśli idzie o tzw "naszą armię" to już jej nie ma , a to co zostało, niedługo pod przewodnictwem Bundeswery tworzyć będzie armie UE.
 • :)
  ale śmieszne - obronią :) zawodowi pierwsi zrzucają mundurki, a jak naród sam sie nie obroni to nie ma na co liczyć ! W narodzie siła - przykładem Afganistan
 • @ALEF STERN 14:19:31
  A to zle gdyby powstalo imperium europejskie? Gdyby mialo silna armie? Sprawny rzad?

  Prosze tylko nie bredzic o tym, ze by nas mordowali bo taka opcja jest smieszna. Predzej to my, w ramach imperium, mordowalibysmy bliski wschod i afryke. Dla mnie bomba.
  Po co wam ten smieszny kraik? Nie dosc, ze wszyscy narzekaja, ze jest zle zarzadzany, to jeszcze kurczowo trzymaja sie wolnosci.
  Schizofrenia spoleczna.
 • Klamka zapadła...
  Judeopolonia już jest. Polska nie odpowiadała globalistom nigdy, nawet w przypadku Judeopolonii. Zbyt bogaty teren, żeby oddać go do dyspozycji Polakom...
 • @Bozon 14:44:16
  Oho. Mossadzik, Cia?
 • :(
  Kto ONI?

  Werwolf....
 • @Bozon 14:44:16
  aż tak głupich jak bozon to nie ma.  Antypolskie Biuro Wywiadu?
 • ciekawy artykuł...
  choć w sporej częsci dobór przykładów oparty bardziej na emocjach niż na logicznej ocenie...taki prosty przykład...że do wojny z Niemcami BYLIŚMY NIEPRZYGOTOWANI...a niech autor wskaże choć jeden kraj na SWIECIE który był wtedy przygotowany i miał wystarczające srodki materialne aby się im przeciwstawić..Francja,Rosja,Grecja,Jugosławia,Norwegia,Finlandia ??? może USA ...no jak drogi autorze zapomniał pan że Niemcy miały w tamtym czasie NAJSILNIEJSZĄ armię na Swiecie...stąd te całkowicie fałszywe tezy...a F16 to są bardzo dobre wiewlozadaniowe samoloty...a dlaczego bomby a nie rakiety...gdyż te bomby są szybujące na odległość ponad 100 km nie do wykrycia dla radaru,a rakiety mają silnik ktory wytwarza gazy wylotowe o wysokiej temperaturze łatwe do namierzenia ,czy to tak cięzko zrozumieć??? demagogia pustoszy wiedzę straszliwie,więc trochę więcej faktów a mniej bzdur...pozdrawiam...mogłbym tak próbować prostować prawie każdy element pańskiej wklejki ale po co ??? głupi i tak nie zrozumie a madry sam wie...pozdrawiam...
 • @Antoni1 15:08:46
  Koalicja Val'a z Bizonem, czy jedna i ta sama osoba?
  Val zapomina, że podczas II WŚ wszystkie strony były sponsorowane przez finansjerę światową, która miała, ma i będzie miała narody w głębokim poważaniu... Dla takich ludzi jak Val i finansjery światowej liczy się cel (zysk przede wszystkim, nowy podział władzy dla własnych korzyści, oraz obawa przed "przeludnieniem").
 • @Xedos 14:49:29
  "Oho. Mossadzik, Cia?"

  Oho, idiota, debil? :)
  Dziekuje za komplement, ale nie pracuje dla sluzb. Przynajmniej swiadomie :) Natomiast od dawna widze, ze Polaczki lubia sobie pogadac, lubia poudawac filozofow. A panstwa normalnego nie potrafia stworzyc. Co z nami jest nie tak?
  Moze lepiej pogodzic sie z tym, ze nie potrafimy nic?
 • @Antoni1 15:08:46
  drogo Antoni1 przeczytaj sobie ostatnie zdanie ,to powyżej zwyczajowego pozdrawiam ....pierwsza jego częsc dotyczy właśnie ciebie i twoich podobnej prowieniencji kolegów ktorzy juz się pod tym podpisali...te wasze wklejki poniżej to jak stempel waszej głupoty...
 • @Antoni1 14:57:53
  "A co ty faszystowski śmierdzuchu. Takich jak ty podczas II WŚ nasi dziadowie i ojcowie bez krępacji wieszali. I bardzo dobrze robili. Trza będzie chyba powtórzyć tę operację uzdrawiająco-przeczyszczjacą."

  Twoj dziad zdradzil Polske bo jezeli przezyl wojne to dopuscil do wprowadzenia komunizmu. A jezeli wczesniej zginal to i nawet dobrze. Ale nie wmawiaj, ze byl bohaterem, bo czuje tchorza w twoich genach.
  Twoj ojciec tez byl zdrajca bo komunizm trwal przez 50 lat. A potem jeszcze Okragly Stol. Kolejna zdrada na ktora zezwolil twoj ojciec-tchorz. Moge sie zalozyc, ze ty tez lubisz sobie pogadac w necie. Ponaprezac wirtualne muskuly. Ale tchorzem i zdrajca jestes genetycznym. Pogodz sie wiec z tym.
 • @Maciej Piotr Synak 14:59:03
  "aż tak głupich jak bozon to nie ma.
  Antypolskie Biuro Wywiadu?"

  To powiedz drogi uzytkowniku Internetu, co robiles za czasow Okraglego Stolu? I czemu, skoro uwazasz sie za pariote, dopusciles do tego?
  Co, zbiorowa amnezja? Nikt nic nie wie? Wystarczylby jeden bohater z granatem. Zabraklo go wsrod 40 milionow. I ty mi smiesz mowic o glupocie? Buahahahahahhaa.
  Pokolenie tchorzy i kretynow.
  Spieprzyliscie nam panstwo w latach 90'. I za to powinno sie was wieszac.
  Dalej pouczaj i udawaj, ze nie widzisz przeszlosci. Wszyscy jestescie skompromitowani.
 • @Bozon 15:25:45
  Nie wiem po co z Valem siedzicie na NE? Bardziej pasują Wam ewidentnie poglądy gazety i WP...Prowokujecie i nic poza tym...
 • @Antoni1 15:08:46
  "Uwaga val jak zwykle wali fałszywkę.
  Nawet nie chce mi się prostować, Szkoda czasu."

  Nie chce sie prostowac cieciu synu komucha? Tylko tyle potraficie staruchy? Rozjeb***** panstwo i takie rozjeba** zostrawiacie mlodych. Jak wam nie wstyd? Takich frajerow jak was to mozna znalezc tylko w Afryce. Wstydze sie za poprzednie pokolenia, bo jestescie scierwem, a nie bohaterami. Nic nie zrobiliscie z komunizmem. Nic nie zrobiliscie z Okraglym Stolem. Nic nie zrobiliscie z pazernym kapitalizmem.
  I smiesz jeszcze cos mowic cweluchu?
  Gdzie wasze osiagniecia? Zniszczony, ograbiony kraj nam zostawiacie?
  Walcie sie. Za to powinniscie byc poddawani eutanazji, bo do niczego sie nie nadawaliscie i nadal nie nadajecie.
  Taka jest prawda.
 • @Xedos 15:21:22
  "Koalicja Val'a z Bizonem, czy jedna i ta sama osoba?
  Val zapomina, że podczas II WŚ wszystkie strony były sponsorowane przez finansjerę światową, która miała, ma i będzie miała narody w głębokim poważaniu... Dla takich ludzi jak Val i finansjery światowej liczy się cel (zysk przede wszystkim, nowy podział władzy dla własnych korzyści, oraz obawa przed "przeludnieniem")."

  Skoro to wszyscy wiedza, to po co wasz smieszny opor i ciagle narzekanie? Nic nie znaczycie i nie bedziecie znaczyc.
  A na slowa prawdy reagujecie jak ten Antoni.
  Nie stworzyliscie Wielkiej Polski i teraz jej juz nie stworzycie. Wiec bardzo wam dziekuje, ze taki kraj nam mlodym zostawiacie. Gratulacje. Bylo w miare bogate panstwo a zrobilscie nas murzynami. Wlasnym dzieciom taki los zgotowaliscie i jeszcze swoje opasle, tempe mordy cieszycie. I chcecie radzic i prowadzic.
  Rozliczymy was scierwojady. Za dekady zdrady i zaniechan.
 • @Bozon 15:33:13
  A gdzie twoje "osiągnięcia"? Jak Ty wygrałeś z komunizmem? Wyjechałeś do USA, albo Izraela?
 • @ALEF STERN 14:19:31
  Wątek misyjny już przerabiany, na razie ćwiczenia... ale nie po darmo... Czy to Polacy łykną? Bo np różni tacy anonimowi, oburzenie na pewno nie będą zbyt oburzeni, albo jak zwykle - naprawdę są ZA naszym udziałem w wojnach na Bliskim Wschodzie (na razie tam), a w mediach, w sieci będą zgrywać pacyfistów, bo na to jest koniunktura społeczna, polityczna.

  Nie kupuje się takiej masy bomb tego rodzaju do obrony Polski. To musi być zbadane, od czego ta cholerna "opozycja" spod znaku PiSów wszelakich? Upsss oni także popierają misje i wszystko jasne.
 • @Xedos 15:30:43
  "Nie wiem po co z Valem siedzicie na NE? Bardziej pasują Wam ewidentnie poglądy gazety i WP...Prowokujecie i nic poza tym..."

  Bo myslalem, ze tutaj patrioci sie zbiegna by COS zrobic.
  A tylko powstalo tony kiepskich tekstow. Setki blogow, ktore nic nie wnosza. Ciagle narzekania. Zamiast patriotow zlecieli sie starzy ludzie, ktorzy za swej mlodosci zbytnio bali sie cokolwiek zrobic, a teraz udaja bohaterow.
  KAZDY z was walczyl z komunizmem, a komunizm spokojnie sobie trwal przez 50 lat. Tacy z was bohaterowie, tfu.
  Wstyd mi, ze taki kraj zostawiacie po sobie.
 • @Antoni1 15:25:42
  Antoni jak zwykle coś wiesz ale nie do końca...za bardzo wozi cię na boki...stąd te problemy...Grippen był od samego początku z założenia projektowany jako myśliwiec wyłącznie do obrony Szwecji przed atakiem potencjalnego przeciwnika czyli z założenia Rosjan...zakładano że jego podstawowym zadaniem miało być zniszczenie sił desantowych i obcych samolotów,jako taki nie musiał działać na dalekim przedpolu,stąd jego mała waga ktora umozliwia mu także lądowanie na mało przygotowanych autostradach...także rodzaj zabieranej broni jest bardzo ubogi z powyższego powodu...te założenia stawiają Grippena w niekorzystnej sytuacji z innymi porównywalnymi samolotami...Szwedzi chcą go za wszelką cenę eksportować gdyż niewielka produkcja jest bardzo droga,niestety musieli go w tym celu zmodernizować ,dostał mocniejszy silnik ,większe zbiorniki paliwa ,stąd większy zasięg,udzwig ale jego pewnych ,,WAD" usunąc się nie da...dla NAS nie nadaje się kompletnie...nie wiem jak chcesz walczyć z np.Rosjanami tylko broniąc się ,każdy już nawet taktyk w wojsku powie ci ze ten który sądzi ze tylko broniąc sie może wygrć ..już przegrał..tak jak ty tą dyskusję ..pozdrawiam
 • @Antoni1 15:32:35
  "Jesteś pieprzoną, faszystowską, antypolską świnią. Pogarda dla Polaków wyłazi z niemal każdego zdania. Więc spierdalaj śmierdzielu."

  Nie. Nie ja jestem antypolski tylko nasi przodkowie. A jezeli za czsow Okraglego Stolu byles pelnoletni, to i ty jestes odpowiedzialny.
  Bedziesz teraz odwracal i mataczyl. Udawal bedziesz, ze nie rozumiesz. I jak zwykle nie uslysze odpowiedzi:
  CO ROBILISCIE ZA CZASOW OKRAGLEGO STOLU?
  Co z waszymi glowkami bylo wtedy nie tak jak trzeba, ze zezwoliliscie na to? No powiedz PRAWDZIY Polaku co robiles w dniu gdy ojczyzna byla po raz klejny zdradzana. Macales sie po jajach?
 • @Xedos 15:35:53
  "A gdzie twoje "osiągnięcia"? Jak Ty wygrałeś z komunizmem? Wyjechałeś do USA, albo Izraela?"

  Lazilem w pieluchach pelen nadziei, ze moim rodzice pozostawia po sobie cos wiecej niz tylko problemy i klopoty. TO NAM zostawiliscie. I teraz to nasz problem. Ale wy spieprzyliscie, a my mamy naprawic. Gratuluje.
 • @Bozon 15:39:49
  Gówniarz pouczający wszystkich...hmmm...Wiedz, że ja urodziłem się u schyłku komunizmu, więc nie jestem wiele starszy od Ciebie. Narzekasz tak samo jak inni i udajesz, że z Ciebie patryjota. Gdzie twoje pomysły poza obrażaniem innych, he? Tylko prowokujesz, nic poza tym!
 • @Xedos 15:44:13
  "Gówniarz pouczający wszystkich...hmmm...Wiedz, że ja urodziłem się u schyłku komunizmu, więc nie jestem wiele starszy od Ciebie. Narzekasz tak samo jak inni i udajesz, że z Ciebie patryjota. Gdzie twoje pomysły poza obrażaniem innych, he? Tylko prowokujesz, nic poza tym!"

  Zaden ze mnie patriota. Wole myslec racjonalnie niz malym peniskiem wymachiwac. Lepiej polaczyc sie do silniejszego niz ciagle byc walonym w dupe przez wszystkich. Ale najwyrazniej to wolicie, bo ani na Rosje ani na UE nie potraficie sie zdecydowac. Wstyd.
  Nawet nie potrafimy sie teraz zorganizowac, bo NASI rodzice pozwolili by nam prano mozgi. Nie masz im tego za zle? Nie uwazasz, ze byli tchorzami skoro Polska ciagle jest komus sprzedawana jak dziwka?
  Ja uwazam ich za zdrajcow. I tyle. Sam siebie tez uwazam za tchorza i zdrajce. Ale po cichu licze, ze ktos zdrajcow ukarze.
 • @Marek Kajdas 15:38:15
  panie KAJDAS przestań pan pieprzyć trzy po trzy...jak na necie toczy się dyskusja o zagrożeniu ze strony Rosjii to pierwsi gardłujecie głośno ze Nato nam nie pomoże...a teraz jak trzeba wspomóc NATO to znów gardłujecie że to przestępstwo ,łamanie umów,przepisów i takie inne brednie...to jak chcecie aby NATO wam pomogło...??? przestancie bredzić...
 • @val 15:05:04
  "a dlaczego bomby a nie rakiety...gdyż te bomby są szybujące na odległość ponad 100 km nie do wykrycia dla radaru,a rakiety mają silnik ktory wytwarza gazy wylotowe o wysokiej temperaturze łatwe do namierzenia ,czy to tak cięzko zrozumieć??? demagogia pustoszy wiedzę straszliwie,więc trochę więcej faktów a mniej bzdur...pozdrawiam...mogłbym tak próbować prostować prawie każdy element pańskiej wklejki"

  Bombami mamy się bronić przed rojem wrogich samolotów, rakiet balistycznych, pocisków manewrujących, bomb szybujących i cholera wie czego jeszcze? Łosie mają nas obronić? Znowu to samo co w 1939?

  Jaka bomba szybuje bez napędu 100 km? Chętnie kupię... chyba z balsy i skrzydłami z płótna. Iran jeżeli będziemy bombardować będzie już w TEJ FAZIE bezbronny, Polacy dojdą do fazy dobijania, mordowania cywilów głównie. Persom na tym etapie zostaną tylko rakiety krótkiego zasięgu, ręczne wyrzutnie, artyleria. Nie wejdziemy do gry w pierwszej fazie, w każdym razie nie główne siły, może jakiś as weźmie udział... żeby wyrobić kolejny mit.

  Niemców w 1939 mogliśmy pokonać, ale oczywiście gdyby sanacja nie popełniła błędów i przy innym planie wojny. Kwestia sowietów to inna inszość. Gaworzymy hipotetycznie, wiadomo że i tak by uderzyli jak nie we wrześniu to zimą zamiast wycieczki na Finów. Nawet wygrana wojna z Niemcami, tzn obronienie kawałka Polski, kilku też fortec-wysp-miast... nie uratowałaby wtedy Polski bez rychłego wkroczenia aliantów, a ci są gorsi od sowietów i Niemców razem wziętych. Nie uratowaliby nas w 1939, nie chcieli. Jak Polskę widzą pokazywała dyplomacja zachodu podczas I wojny i Wersal, protokoły ochrony mniejszości narodowych. Niemcom tego nie narzucono...

  Zgadzam się z jednym - to tekst emocjonalny, dlatego nie używałem nazw rakiet, bomb, ilości zakupionych, to można sobie znaleźć, przeanalizować samodzielnie.
 • @Bozon 15:48:39
  Nie pomyślałeś, że twoim i moim rodzicom też prano mózgi? Że piorą ludziom wszystkich nacji mózgi od tysiącleci? Jeśli wyrwałeś się z tego chorego kręgu to zrób coś z tym, zamiast mówić "polaczki". To nikomu nie pomaga.
 • @kanton 13:59:56
  "Może o fregacie Gawron"

  Za te pieniądze można zbudować całą flotę mniejszych jednostek potężnie uzbrojonych, także dronów bezzałogowych. Bronimy wybrzeża, czy też znowu budujemy okręty oceaniczne? Jedna rakieta i Gawron zamieni się w płonący wrak. Nie warto budować takich okrętów, nie ma niewidzialności na Bałtyku. Panować nad Bałtykiem można z powietrza, m.in właśnie za pomocą F-16, rakiety jakie kupiliśmy do baterii nabrzeżnych mają też wersję lotniczą...

  Na Bałtyku zatem "bardzo" przydadzą się bomby do żelbetu jakie kupiliśmy, mamy betonowe fale ;) i wrogie okręty do skruszenia. Trafić zwłaszcza niekierowanymi będzie trudno, a kierowanymi podlecieć na kilka kilometrów od celu... to samobójstwo. W okręty wali się ze 100 km i więcej, a później spieprza ile mocy w dopalaczu...
 • NIE OBRONI
  nie ma szans. Stan W.P. jest dokładnie taki jak w 1939r. w stosunku do ówczesnych państw ościennych. Jak było w u.s.a. 9/11, to tchórzliwy "presydęt" samolotem uciekł w przestrzeń powietrzną dla bezpieczeństwa swojej dupy. U nas jedynym niewątpliwym PLUSEM bajzlu w armii jest fakt, że w razie zagrożenia militarnego na terytorium zapyziałej R.P. ani presydent ani premier nie mają nawet czym uciec z tego potencjalnego piekła. I to jest właśnie sprawiedliwe.
 • @val 15:49:11
  NATO to siła globalistów do realizacji ich (twoich) celów. Mają gdzieś narody. Powstało z pomysłu syjonisty Rockefellera. Popierając NATO jesteś za depopulacją Świata, ops przecież jesteś...
 • @Marek Kajdas 15:49:34
  jeśli piszę o bombach szybujących to wiem o czym piszę panie MARKU...i wiem do czego one służą bez obrazy,a jeśli o rakietach to też znam ich zastosowanie...a porownanie f16 z Grippenem to tak jak porównywać samolot wielozadaniowy strategicznego globalnego zastosowania z myśliwcem lokalnego użycia...jak sie ma pole do obrobienia to się używa traktora a jak tylko ogrodek to wystarczy tylko siła mięsni własciciela..pozdrawiam
 • @policjant łapówkarz 15:57:36
  Uciekną bo będą ostrzeżeni odpowiednio wcześniej. Założę się, że cała klasa polityczna czmychnie odpowiednio wcześniej.
 • @val 15:59:36
  Ot sedno sprawy! My chcemy sobie żyć w naszym kraju i "kopać własny ogródek". Przez takich ludzi jak Ty, którzy widzą wszędzie wrzody do wycięcia, na świecie wiecznie będzie bajzel. Żyj i daj żyć innym...
 • @Marek Kajdas 15:56:31
  ależ rozpizdziaj w tej dyskusji pan wprowadził...należało jednak wkleić bardziej merytoryczną notkę opartą na logicznym uzasadnieniu ,wtedy z tych oszołomow mało kto by sie odezwał gdyż oni potrafia tylko demagogicznie ,,opierdalać" i nic wiecej...zero wiedzy...tylko nawalanka ,chyba że to było z gory założone...pozdrawiam..
 • @Xedos 15:55:47
  "Nie pomyślałeś, że twoim i moim rodzicom też prano mózgi? Że piorą ludziom wszystkich nacji mózgi od tysiącleci? Jeśli wyrwałeś się z tego chorego kręgu to zrób coś z tym, zamiast mówić "polaczki". To nikomu nie pomaga."

  Robie. Otwieram malutkie wyprane mozgi i tym co mowie nalewam troche zastanowienia. Bez szoku nic nie dotrze do tych debili. Taka jest rzeczywistosci i dobrze o tym wiesz.
  Jezeli dalej bedziemy sie poklepywac po pleckach i pierdziec bzdury o "bohaterach" z przeszlosci to nic sie nie zmieni. Czas mowic wprost: tamci ludzie to zdrajcy i tchorze.
  Jak ludzie w koncu to zrozumieja i zaczna mowic o tym otwarcie to pierwszy krok do naprawy zostanie uczyniony. Tylko wtedy.
 • @val 16:09:01
  Dziwne jest jedno. Pojawiasz się zawsze, gdy trzeba bronić interesu Izraela i koalicji światowych z pod ciemnej gwiazdy...
 • @Xedos 15:58:05
  "NATO to siła globalistów do realizacji ich (twoich) celów. Mają gdzieś narody. Powstało z pomysłu syjonisty Rockefellera. Popierając NATO jesteś za depopulacją Świata, ops przecież jesteś..."

  Bzdury prawisz. Lepiej dolaczyc do nich i razem z nimi depopulowac, zamiast stroszyc sie i parskac na nich (wtedy nas beda depopulowac). Zacznijcie myslec. Musimy trzymac z kims silnym i musimy szukac pomocy u kogos. Bo inaczej bedziemy idiotami tak jak nasi przodkowie.
  Skoro naszym ojcom i dziadom nie zalezalo na swoich potomkach (zostawili burdel i gowno) to moze czas w koncu sie z nimi rozliczyc? Scierwa chca teraz emeryturek, a gowniany system to tworzyli przez dziesiatki lat.
  I teraz moje dziecko przychodzac na swiat jest juz niewolnikiem, bo w calym tym rozliczeniu jest po to by UTRZYMYWAC starych pierdow, ktorzy byli zbyt tchorzliwi by naprawic system.
  Dotarlo?
 • @Xedos 16:08:52
  tak rozsądnie i spokojnie panu szanownemu odpowiem i proszę o takowoż odpowiedz...jeśli ma pan sąsiada a jakiegoś ma pan napewno ,może nawet wiecej niż jednego i on nagminnie bije żonę i maltretuje dzieci ,albo drugi pański sąsiad przynosi do domu materiały łatwopalne ,wybuchowe...to ja się pytam pana czy pan ma reagować czy siedzieć cicho i czekać aż ten pierwszy zamorduje żonę i zagłodzi dzieci a ten drugi podpali pańskie mieszkanie...??? no co szanowny panie...czekam na odpowiedz ...pozdrawiam..
 • @Bozon 16:20:53
  Tu się zgadzam, tylko pamiętaj , że "szok" w postaci "polaczków" wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego. Zwróć uwagę jakie emocje wywołałeś. Zamiast otwarcia umysłu zamknąłeś go jeszcze bardziej. Zamiast zjednoczenia podzieliłeś.
 • @Xedos 16:08:52
  Zyliscie i dawaliscie zyc innym. I teraz mamy panstwo jakie mamy. Moze w koncu juz czas zaczac ROBIC cos odwrotnego?
  Nie dociera do ciebie, ze kontynuujesz glupia mysl swoich przodkow, ktora mowi: "szczekaj na wszystkich, a potem przyjmuj razy z kazdej strony".
  Glupi narod. Dlatego wolalbym by narod sie oczyscil i stal sie madry. Ale sluchajac starych tchorzy i zdrajcow nigdy Polska nie bedzie Wielka. Dowod? Okragly Stol.
  40 milionow debili (a niech tam, circa 25 mln doroslych) zezwolilo na to by 'staruchy' doradzaly przy zmianach. I ci debile po 20 latach dopiero zauwazyli jak ich w konia zrobiona.
  Czyz nasi rodzice to nie kretyni?
 • @Xedos 16:23:00
  pan szanowny ma dziwne skojarzenia ,ale ja wiem dlaczego ...móżdżek wyprany demagogią i poza nią juz nic nie jest pan w stanie dostrzec...pan reaguje już tylko tak jak ,,pies Pawłowa " w tym słynnym doświadczeniu,wzorcowy obiekt wręcz z pana ...pozdrawiam...
 • @Xedos 16:25:55
  "Tu się zgadzam, tylko pamiętaj , że "szok" w postaci "polaczków" wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego. Zwróć uwagę jakie emocje wywołałeś. Zamiast otwarcia umysłu zamknąłeś go jeszcze bardziej. Zamiast zjednoczenia podzieliłeś."

  Bo 'zjednoczenie' zaczynamy od zlej strony. Zaczynamy od przyjacielskiego zapomnienia przeszlosci. Od Grubej kur** Kreski. I dlatego ciagle w miejscu drepczemy.
  Plakac mi sie chce jak srodowiska patriotyczne od lat jak nie rzygaja slodkosciami na siebie nawzajem to kloca sie o kolor wstazki przypietej do ubrania.
  Wiesz czmeu tak jest? Bo te ruchy tworza stare pierdy starego systemu. Nawet jezeli ktos nie byl agentem komunistycznym, to sam fakt zycia w tym systemie, sprawil, ze taki czlowiek mentalnie jest w tamtej epoce.
  Nie mozna z tym dyskutowac. Nie mozna sie tez godzic. Jak chce sie zmian trzeba usunac wszystkich najbardziej skazonych.
 • @Xedos 16:23:00
  "Dziwne jest jedno. Pojawiasz się zawsze, gdy trzeba bronić interesu Izraela i koalicji światowych z pod ciemnej gwiazdy..."

  Tylko, ze lepiej z nimi trzymac niz przeciwko nim. Nie badz glupi. Jestesmy za slabi by bic sie z typami spod ciemnej gwiazdy. Przestancy udawac chrystusow europy. Przestanmy udawac bohaterow. Dolaczmy do tych, co rozdaja karty i trzymajmy sie ich. Bo, gwarantuje ci to, nic nie powstrzyma USA i Izraela. Nie ma szansy na upadek tych panstw. Lepiej z nimi niz znowu sprzedac cale pokolenie mlodych ludzi na mydlo.
  Myslcie realnie.
 • @val 16:25:17
  Nie wiem co ma patologia w rodzinie do zbierania broni. Jeśli dowiem się, że sąsiad ma np. 30 granatów odkupię z chęcią 15, bo widzę, że coraz więcej "ludzi" chce decydować kto na tym świecie jest "wrzodem". Schowam i będę trzymał póki znajdzie się jakiś wszechwiedzący, który uzna mnie za wrzód. Nigdy nie użyję ich jako agresor. Jeśli chodzi o damskich bokserów nie jeden dostał od mojej skromniej osoby w pysk. Jednak szybko sprowadzały moje nerwy na ziemie ofiary tych zwyrodnialców, drąc sine gęby: "to nie twoja sprawa!". Póki ona sama nie zrozumie, że jest ofiarą, żadna interwencja nie pomoże (zupełnie jak narkomanowi, który nie jest świadom swego nałogu). Dlatego nie mieszam się w cudze sprawy. Ty szanowny panie patrzysz na problem z góry (szczyt piramidki?), ja staram się patrzeć od dołu. Mimo, że to szczyt piramidki stwarza problem, bez akcji oddolnych nic sie nie zmieni.
 • @Bozon 16:34:55
  Sęk w tym, że nieraz dołączaliśmy do tych co rozdają karty i co? Wyruchali nas jak zwykle...Alianci nie wysłali nam broni, za którą zapłaciliśmy, bo bali się reakcji Rosji. I co z tego sojuszu nam przyszło? Skąd ta pewność, że teraz będzie inaczej, he? Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...Widzisz wroga w Iranie? Chyba dla interesów Usraela...
  USA jest bankrutem. Doprowadziła do tego polityka pro izraelska. Jeśli my będziemy prowadzić dalej taką politykę czeka nas to samo. Iran na razie nie prowadzi na razie polityki ant polskiej. Ja widzę większe zagrożenie ze strony USA i Izraela niż ze strony Iranu. I to w sferze militarnej, gospodarczej (choćby zbrojenie "naszych" myśliwców w uzbrojenie realizujące interesy Izraela) jak i kulturowej.
 • @Xedos 16:37:19
  no i sam pan sobie odpowiedział...to jest totalny knot...bo pan nawet pewnie nie wiesz że pańskim obowiązkiem jest reagować w takich sprawach...tak ,panie to obowiazek wpisany w przepisy...bo jeśli by się okazało ze tam doszło autentycznie do morderstwa a pan wiedział wcześniej o ekscesach i nie powiadomił policji to jest pan odpowiedzialny także...a z tego co pan pisze O SOBIE to jest pan szanowny zwykłym MORDOBIJCĄ ,POSPOLITYM PRZESTĘPCĄ...ZWYKŁYM NIEDOUCZONYM CHAMEM ...mogę tak napisać ??? czy nie ...w końcu to pan tak o sobie napisał ...nie ja...pozdrawiam
 • @val 16:47:28
  Aha, jeśli, ktoś staje w obronie kobiety jest mordobijcom? A jeśli ktoś gotowy jest siedząc przed swoim komputerem w cieplutkim mieszkaniu, skazać na śmierć tysiące ludzi to już jest "cacy"? Może miałem wezwać Policję i patrzeć jak załamują ręce nad zwyrodnialcem? Obracasz znowu kota ogonem, co jest domeną "narodu wybranego". Mam nadzieję, że mylę się co do pomocy Izraelowi, choć wszystko wskazuje na to, że przysporzymy sobie kolejnych wrogów, a "przyjaciele", którym teraz pomagamy załatwią nas jak w Jałcie...
 • autor
  Nie wiem na ile to prawda bo nie miałem czasu zweryfikować informacji, dlatego na razie zyskała jednie status "plota". Ale że każda plota kryje sobie ziarno prawdy to...siadać i płakać. Otóż w jednym z komentarzy na złonecie przeczytałem informację o wycofaniu ze służby okrętów naszej marynarki wojennej. Było tam wymienione kutry patrolowe, okręty podwodne itd, itd. Dość na tym, że o i;e informacje są prawdziwe to oznacza to ni mniej ni więcej że nasza marynarka wojenna przestała istnieć.
  A samoloty...cóż, ilość mówi wszystko. Jedyne co mogą zrobić to osłaniać "planowany odwrót" na "z góry opatrzone pozycje". Tyle że nie nas lecz wybrańców i nie w kraju tylko poza granicami.
 • @Xedos 16:45:55
  rzeczywiscie ,pan jest niedouczony...w 1920 roku to słynna eskadra kosciuszkowska właśnie złozona z Amerykańskich pilotów walnie przyczyniła się do wygranej z RUSAMI prowadząc daleki zwiad i niszcząc kawalerię Budionnego juz na podejsciach...a w II wojnie było inaczej ..no cóż owczesny amerykański prezydent także u nich samych nie cieszy się dobrą opinią, ostatnio udowodniono że dał rozkaz zamordowania słynnego gen.PATTONA zdecydowanego antykomunisty ktory stał twardo na przeszkodzie w porozumieniu z sowietami...historia jest pokrętmna ale tworzą ją poszczgolne jednostki takie jak bydlak WAŁESA ktory oszukał cały Naród,ale cóż ten Naród do dzisiaj jeszcze mu wierzy...tak to jest..
 • Piszcie na temat, albo zacznę wypraszać, kasować i banować
  Rzekłem i nie będę powtarzał.
 • @Marek Kajdas 17:01:54
  żegnam panie Marku ..oczekuję wklejki bardziej merytorycznej ktorej treśc i wymagana wiedza aby podjąc dyskusję ograniczyłaby wyrażnie liczbę potencjalnych zwolennikow nawalanek...pozdrawiam...
 • @val 16:59:00
  Skąd zatem pewność, że uzyskamy jakiekolwiek profity z koalicji z Izraelem i USA tym razem? Akcje w Iraku i Afganistanie już nam udowodniły, że ponosimy tylko straty. Ja widziałbym koalicje z krajami słowiańskimi. Bliżsi nam kulturowo, genotyp ten sam. Dołączyłbym do tego Japonię i Turcję. Pominąłbym Rosję, bo są pod wiadomym jarzmem. Potrzebna jest siła równoważąca dla Usraela, Rosji I Franco-Niemiec. Żadna z tych sił nie ma na względzie dobra Polski, Słowian, ani reszty Świata.
 • ---------------
  Obserwując komentarze mam pytanie do autora, oraz do admina.
  Jak długo będziemy znosić komentarze @val- a, @ bozon-a czy innych POgiętasów ściągniętych przez nich do pomocy.
  Tolerowanie ich obecności i słownictwa zakrawa wręcz na masochizm.
  I jakkolwiek zawsze twierdziłem że warto rozmawiać to jednak są oni przykładem no to że nie z każdym i nie zawsze. Jeżeli tacy osobnicy mają współtworzyć ten portal to tylko można współczuć użytkownikom.
 • Wojsko na wzrór Szwajcarii...
  Ktoś już o tym pisał na NE. Koszt napadu na państwo, gdzie każdy mężczyzna w danym wieku (myślę, że powinno to być 25 lat), po przeszkoleniu, ma w domu mundur i broń długą, oraz są odpowiednie składy przenośnej broni przeciwlotniczej i przeciwpancernej, odstraszałby skutecznie agresora. Jakimś cudem Szwajcarii udało się zachować neutralność :] Widziałem też ciekawy wykład Pana Szeremietiewa, który popiera takie stanowisko.
 • @Xedos 17:19:40
  Otóż to, ale temat OT jest bardzo szeroki i wojsko poborowe nie może być raczej w starym kształcie, żadnej fali itd Ludzie niechętnie uznają przymus, to możliwe jest tylko w bardzo młodym wieku. Wg mnie należy to wpleść w system edukacji od podstawówki po studia doktoranckie. W końcu trzeba też oficerów. W ten sposób unikniemy przymusowego poboru po szkole, nikt służby w nowym kształcie nie uniknie, bo już W TRAKCIE nauki np na rok przed maturą będzie małe podsumowanie, przysięga wojskowa WSZYSTKICH, także dziewczyn. Rodzaj służby byłby dostosowany do kategorii zdrowia i predyspozycji, coś specjalnego dla ochotników, w tym wybór służby.

  Mnie teraz najbardziej kręci koncepcja ochotniczego pospolitego ruszenia paramilitarnego. Poniekąd na małą skalę realizują to różne grupy, organizacje. Tu nie trzeba wielkiej aktywności państwa, ale dobra wola, zezwolenia, współpraca.

  http://www.obronanarodowa.pl

  Broń nie musi być konieczne w domach, zresztą możemy mieć karabiny czarnoprochowe rozdzielnego ładowania z połowy XIX wieku :) legalnie. Wystarczy że broń będzie na terenie miasta, gminy. Także kosztowniejsze wyposażenie.

  Sam doprawdy nie wiem czy mamy liczyć na takie kosztowne cacka jak:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/AIM-120_AMRAAM

  Czy jednak tradycyjnie karabin z granatnikiem (także nasadkowe granaty), bo żadne samoloty nie podbiją kraju, widzimy co się dzieje w Afganistanie. Cóż z tego że łatwo rozwalono regularne wojska talibów? Siłą obrony Polski podstawową... powinny być zatem formacje NIEREGULARNE, które nigdy się nie poddadzą i nie są możliwe do zniszczenia w godzinę jak nasze siły lotnicze, cała armia zawodowa dokładnie namierzona.

  Nasze F-16 wybierają się na Bliski Wschód. Ile z nich wróci? Nawet nie chodzi o zestrzelenia, ale awarie, błędy ludzkie. Trzymajmy się swojego podwórka. Ile naszych samolotów jest w pełnej gotowości bojowej i ile z nich zostanie w Polsce? Tak się nie robi.
 • @w.red 17:18:36
  Mnie też jest przykro, sądziłem że będzie fajna, w miarę kulturalna dyskusja ogólna i szczegółowa o optymalnym uzbrojeniu F16 na potrzeby Polski. Ponadto te samoloty należy lepiej zabezpieczyć i nie chodzi o złomiarzy, deszcze, mróz rozwalający nasze nowe autostrady (ktoś jest zdziwiony tym?), ale np bomby, rakiety zdolne przebić 50 metrów gruntu. Tak kosztowne cacka chroni się w sejfie 100 metrów pod ziemią. Mają przetrwać taki atak, odgruzować, zakleić dziury w pasie, odminować i startują. Moim zdaniem NIGDY nie wystartują, spłoną na ziemi w razie poważnej wojny, albo dostaną rozkaz ewakuacji, bo wojny z zaskoczenia nie ma - tzn dla aliantów, bo my ZAWSZE BĘDZIEMY W PEŁNI ZASKOCZENI. To działanie agentury, amatorstwo państwa i złe dowodzenie armią, służbami zajętymi... inwigilowanie opozycji, geszeftami.

  To NE powinien wywalić najbardziej uciążliwych chuliganów w komentowaniu, jeżeli wyrzucę ich stąd, to pojawią się u kogoś innego i tak bez końca.
 • @Marek Kajdas 17:43:20
  Dziękuję, świetne rozwinięcie mojej myśli :]
 • @Marek Kajdas 17:01:54
  Na jaki temat? F-16 i ich zastosowania? Ma pan racje, bedziemy brali udzial w bombardowaniu Iranu. I co z tego? Ja uwazam, ze to dobrze. Musimy sie wdzieczyc do Izraela i USA. Wiecej na tym zyskamy niz ciagle schylanie sie po mydlo przed Rosja.
 • @Xedos 17:08:05
  "Skąd zatem pewność, że uzyskamy jakiekolwiek profity z koalicji z Izraelem i USA tym razem? Akcje w Iraku i Afganistanie już nam udowodniły, że ponosimy tylko straty."

  Klamstwo. Mamy profity dlugoterminowe. Jak chociazby to, ze zaczynamy byc postrzegani jako sojusznik USA. USA tez zaczyna nas nas patrzec jako na fragmencik ziemi, ktory jest im przychylny, a wiec przydatny.
  I tyle. Jak liczyl pan na rope czy dolary to chyba rozumu zabraklo.

  "Ja widziałbym koalicje z krajami słowiańskimi. Bliżsi nam kulturowo, genotyp ten sam. Dołączyłbym do tego Japonię i Turcję."

  A ja widze koalicje z Ksiezycem. Prosze myslec racjonalnie. Jedyni Slowianie jacy jeszcze cos maja do powiedzenia to Rosjanie. A i oni juz raczej nie sa slowianami. I co z tego, ze ten sam genotyp? Jakby odpowiednio daleko sie cofnac to blizej nam do Zydow niz do Rosjan. A Japonia i Turcja to najglupszy pomysl jaki ostatnio slyszalem. Z jdnej strony mowi pan, ze zawsze zle wybieramy a z drugiej bredzi cos o Turcji, ktora nic nie znaczy i nie bedzie znaczyla i Japonii ktora jest wasalem USA.

  "Pominąłbym Rosję, bo są pod wiadomym jarzmem. Potrzebna jest siła równoważąca dla Usraela, Rosji I Franco-Niemiec. Żadna z tych sił nie ma na względzie dobra Polski, Słowian, ani reszty Świata."

  To z kim pan chce robic te slowianska unie? Z Ukraincami, ktorzy sa niemal jak zwierzeta? Z Bialorusinami? Z kim? Bo nie kumam koncepcji. Lepiej porzucic silnego przyjaciela i zaczac bujac sie z jakimis zlamasami? Toz to glupota nad glupotami.
 • @w.red 17:18:36
  "Obserwując komentarze mam pytanie do autora, oraz do admina.
  Jak długo będziemy znosić komentarze @val- a, @ bozon-a czy innych POgiętasów ściągniętych przez nich do pomocy."

  Klamiesz scierwojadzie, bo ci prawde w oczy zarzucilem. Do ciebie tez sie odnosi pytanie: co robiles za czasow Okraglego Stolu zlamasie? Czemu nie broniles Polski?
  Boli cie to pytanie dlatego udajesz glupa i twierdzisz, ze ktos z ekipy POwskiej moglby zadawac takie pytanie. I tutaj wlasnie demaskujecie sie 'staruchy'. To wy dzialacie na korzysc systemu, bo tylko pierdzicie na forum i gadacie od dekad. Zaniechaliscie dzialania i teraz dalej brniecie w chory system.

  "Tolerowanie ich obecności i słownictwa zakrawa wręcz na masochizm.
  I jakkolwiek zawsze twierdziłem że warto rozmawiać to jednak są oni przykładem no to że nie z każdym i nie zawsze. Jeżeli tacy osobnicy mają współtworzyć ten portal to tylko można współczuć użytkownikom."

  Odpowiedz agenciku: CO ROBILES ZA CZASOW OKRAGLEGO STOLU?
  Czemu dopusciles do tego?
  A jezeli byles zbyt mlody: czemu twoj ojciec-zdrajca dopuscil do tego.
  Doczekam sie odpowiedzi zlamasie?
 • @Marek Kajdas 17:43:20
  "Nasze F-16 wybierają się na Bliski Wschód. Ile z nich wróci? Nawet nie chodzi o zestrzelenia, ale awarie, błędy ludzkie. Trzymajmy się swojego podwórka. Ile naszych samolotów jest w pełnej gotowości bojowej i ile z nich zostanie w Polsce? Tak się nie robi."

  Czemu? Na miejscu i tak nie maja co robic. A nawet jakby ktos nad napadl to na nic sie nie zdadza. Niech lepiej trzymaja sie z silnymi "przyjaciolmi", moze beda o tym pamietac pozniej. Lepsze to niz klotnia ze wszystkimi.
 • @Marek Kajdas 17:51:11
  "Mnie też jest przykro, sądziłem że będzie fajna, w miarę kulturalna dyskusja ogólna i szczegółowa o optymalnym uzbrojeniu F16 na potrzeby Polski."

  'Liczylem na fajna zabawe z remizie i ze moze cos zarucham albo co'. Prosze pana, dyskutowac kulturalnie to mozna, ale z tego nic nie ma. Jak sie nie wzbudzi emocji to ta dyskusja bedzie trwala kolejne dekady a Polska bedzie nadal taka beznadziejna.
  Czas zaczac robic to inaczej. Od podstaw.

  "Moim zdaniem NIGDY nie wystartują, spłoną na ziemi w razie poważnej wojny, albo dostaną rozkaz ewakuacji, bo wojny z zaskoczenia nie ma - tzn dla aliantów, bo my ZAWSZE BĘDZIEMY W PEŁNI ZASKOCZENI. To działanie agentury, amatorstwo państwa i złe dowodzenie armią, służbami zajętymi... inwigilowanie opozycji, geszeftami."

  To dlaczego nie optowac za zwiekszona wspolpraca z USA? Dlaczego nie zwiazac sie z nimi w wiekszym stopniu, tak by obrona nas oplacala sie im? Dlaczego ciagle chcemy byc takim outsiderem? Wszystkich olewamy, a potem placzemy, ze nikt nie przychodzi z pomoca.
  Jestesmy malopopularnym chlopcem w klasie, ktory dosc dobrze sie uczy. Potrzebujemy ochrony silnego kolegi. I powinnismy o nia zabiegac. Za wszelka cene.

  "To NE powinien wywalić najbardziej uciążliwych chuliganów w komentowaniu, jeżeli wyrzucę ich stąd, to pojawią się u kogoś innego i tak bez końca."

  Dlaczego? Dlaczego wszyscy chca wyrzucac? Mi tez nie pasuje jezyk starych pierdow, ale jakos toleruje te zalosne archaizmy sprzed pol wieku. Coz poradzic.
 • @Bozon 18:21:18
  Kończę polemikę z młodziakiem, który przeczytał podręcznik z liceum i myśli, że zjadł wszystkie rozumy. Dodam, że wdzięczenie się do USA i Izraela (czyli schylanie się po mydło)mamy od 1989 roku, więc skąd u pana narzekanie na stan obecny? Nie wie pan, że od 1989 roku każdy minister spraw zagranicznych był Żydem? Absolutny brak logiki w rozumowaniu, albo opieranie się o wiedzę wyniesioną z "polskiego" szkolnictwa. Żydzi chcą zrobić z Polski Judeopolonię, gdzie będzie max 15 mln Polaków (bydła jak o nas mówią):
  http://www.facebook.com/note.php?note_id=264625379561
  Ma pan swojego sojusznika:
  http://www.youtube.com/watch?v=YtKCRG_FX-U
  Wątku USA nie poruszam, bo rządzą tam Koszerni i mają amerykanów za takie samo bydło jak nas.
 • @Marek Kajdas
  Btw, wasza chec "wyrzucania" z NE jest typowym przejawem syndromu polskiej prawicy. Lubicie sie taplac we wlasnym blotku. Nacieracie sobie plecki nawzajem. Ale jak ktos wam powie, ze przeciez smarujecie sie gownem pomieszanym z woda, to zaraz szczekacie na taka osobe.
  Obudzcie sie. Przespaliscie czas od 45'. Obudzcie sie, bo wstyd.
 • @Bozon 18:34:43
  Czekamy, aż twoje nazwisko będzie w książkach historyczny. Dalej prowokujesz i nic nie zyskujesz, poza wypuszczeniem swoich frustracji. Biede klepiesz, bo mamusia z tatusiem nie są bogaczami? Nic sam nie pokazałeś, a masz pretensje do innych. Szczeniak, który w życiu pałą przez pięty nie dostał chojraczy za klawiatury...
 • ODSTRASZANIE URATUJE NIEPODLEGŁOŚĆ PAŃSTWA POLSKIEGO ?
  Marek Kajdas:
  "Kult nieomylnej-cudownej, przeidealizowanej II RP utrudnia
  spostrzeżenie, iż do II wojny nie byliśmy dostatecznie przygotowani
  także naszym lotnictwem i jest to oskarżenie nie do podważenia.
  Zweryfikowała to wojna bardzo brutalnie. Kluczowa była obrona
  przeciwlotnicza,...."
  ------------------------------------------------------------------------

  To powyższe - jednocześnie truizmowe, aroganckie i niedorzeczne
  stwierdzenie jest podstawą do rozważań autora, któremu na sercu leży
  polepszenie Polskiej Obronność, znajdującej się w tragicznym,
  katastrofalnym stanie.

  Niedorzeczne, albowiem do wojny nikt nigdy i nigdzie nie był
  dostatecznie przygotowany. Bo trzeba sobie postawić pytanie do jakiej
  wojny ? na jakim froncie przeciwko komu w jakim czasie itd. itd. A
  ponieważ generałowie myślą zawsze w kategoriach wojen minionych
  albo źle przewidzianych żadna armia nigdy nie była i nie jest

  przygotowana na każdą ewentualność chociażby ze wzgędu na
  ograniczony budżet. Czy uzbrojeni po zęby francuzi byli przygotowani
  na atak hitlera w maju 1940 ? NIE! Czy uzbrojoni po zęby agresywni
  ruscy sowieci byłi w czerwcu 1941 roku przygotowani na wojnę
  obronną ? NIE! Czy uzbrojeni po zęby amerykanie byli przygotowani
  na atak 11.09.2001 ? NIE!

  Wysiłek obronny II-RP był gigantyczny ! W latach 1936 - 1938
  wydano na zbrojenia ok. 800 milionów złotych. W stosunku do PKB
  Polska wydawała na zbrojenia 3 razy więcej niż hitlerowskie niemcy !
  Czy była przygotowano dostatecznie do wojny na wszystkichf
  rontach? NIE !

  Sam Piłsudski stwierdził na naradzie sztabu: "Jesteśmy w stanie
  obronić się przed atakiem Rosji, w przypadku dwóch frontów (niemcy
  i rosja) nie mamy panowie o czym rozmawiać"

  JEDNAK
  do rozpoczęcia wojny czy militarnego ataku muszą zaistnieć trzy
  warunki konieczne:
  1. ODPOWIEDNIA PRZEWAGA MILITARNA
  2. BRAK RYZYKA RIPOSTY MILITARNEJ ZE STRONY ATAKOWANEGO
  2. PRZYZWALAJĄCA NA ATAK SYTUACJA POLITYCZNA

  Jasnym jest, że w chwili obecnej niepodległość Polski (praktycznie
  pozbawionej armii) wisi na włosku, ponieważ tylko chwilowy brak
  przyzwalającej na wrogi atak sytuacji politycznej zapewnia Polsce
  relatywny ale usypiający i zwodny pokój, jak długo ? tego nikt nie

  wie ? Być może już w momencie ataku polskich F-16 w obronie izraela
  Warszawa zajęta zostanie przez kacapskich komandosów.
  Pytanie jest jak szybko można by sytuację obronną Polski poprawić ?
  Prawdopodobnie dobrych pomysłów jest tyle ilu jest Polaków-Patriotów
  świadomych tej tragicznej sytuacji w jakiej znalazło sie Państwo Polskie.

  Ważne jest jednak jak to zadanie wykonać względnie szybko i z
  małymi kosztami. I czy w tej sytuacj punkt 2. EWENTUALNA RIPOSTA
  MILITARNA ZE STRONY ATAKOWANEGO (STRATEGIA ODSRASZANIA)
  nie byłaby dobrym rozwiązaniem (patrz izraelska strategia odstraszania
  atomowego).

  A więc np. mobilne RAKIETY ŚREDNIEGO ZASIĘGU (1500 km) z
  głowicami atomowymi oraz wywiadowczy system satelitarny typu
  francuski Helios II-A(koszt ok. 1 milarda euro) nie byłyby dobrym
  rozwiązaniem dla Wolnej Polski.
 • @Marek Kajdas 17:51:11
  Moim zdaniem pierwsza jest gospodarka, bo tylko dzięki niej można pozwolić sobie na odpowiednie wyposażenie. Drugą sprawą są odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Bo tylko dzięki nim można stworzyć sensowną politykę (w tym założenia obrony granic). A po stworzeniu takiej koncepcji zdolnych dokonać sensownych zakupów sprzętu.
  Zakup F-16 moim zdaniem do najszczęśliwszych pomysłów nie należał.
  W moim odczuciu prawda jest taka, że dokonuje się demontażu tak państwa jak i sił zbrojnych. Zamiast tego rozbudowuje się aparat policyjny zdolny trzymać ludzi za twarz. Choć i tu widzę tendencję do "prywatyzowania" tych przedsięwzięć.
  W przyszłości takie firmy przejmą korporacje i to one będą tworzyć i egzekwować prawo.
  W obecnych czasach i realiach państwo takie jak nasze nie ma szans na skuteczną obronę. Jedynie na zniechęcenie potencjalnego przeciwnika do ataku poprzez straty jakie mu zadać i kłopoty jakie będzie można mu sprawić. Pewnie że można stworzyć przemyślane sojusze. Tylko że tym nie jest nikt zainteresowany. Nadal zataczamy się jak pijani od Rosji do Ameryki (ewentualnie krajów europy zachodniej). Nie dość widocznie było doświadczeń w historii :(
 • @w.red 18:43:38
  w.red:
  "....W obecnych czasach i realiach państwo takie jak nasze nie ma szans
  na skuteczną obronę. Jedynie na zniechęcenie potencjalnego przeciwnika do ataku poprzez straty jakie mu zadać i kłopoty jakie będzie można mu sprawić. ...."
  --------------------------------------------------------------------

  "nie ma szans na skuteczną obronę." - to oczywiście nieprawda !

  "Jedynie na zniechęcenie potencjalnego przeciwnika do ataku" -

  no właśnie !!!! - to jest skuteczna obrona !!!!!!

  za którą natychmiast idzie polepszenie sytuacji międzynarodowej

  państwa ! - co pociąga za sobą wiekszą "atrakcyjność" dla

  ewentualnych sojuszników ! - czyli tryumf sprzężenia zwrotnego

  dodatniego !:)
 • @Zbigniew-Grzymski 18:50:27
  Czyli Pan Szeremietiew ma od początku racje. Dać mu władze Piłsudskiego i niechaj robi porządek :]
 • @Zbigniew-Grzymski 18:50:27
  Dla mnie realna obrona to nie dopuszczenie do agresji na kraj. Natomiast "przystopowanie" przeciwnika po nieudanym ataku to coś innego :)
  Co do reszty to poniekąd racja. Tyle że by to osiągnąć trzeba zacząć tak jak napisałem wcześniej od gospodarki. I kółko się zamyka :p
 • @Xedos 18:34:37
  "Kończę polemikę z młodziakiem, który przeczytał podręcznik z liceum i myśli, że zjadł wszystkie rozumy."

  Rozumiem, ze takie podsumowanie potrafi zrobic tylko madra i wyksztalcona osoba. Dlatego chyle czola, czuc od pana wiedze. Bardzo... gleboka.

  "Dodam, że wdzięczenie się do USA i Izraela (czyli schylanie się po mydło)mamy od 1989 roku, więc skąd u pana narzekanie na stan obecny?"

  O nie panie. Schylanie sie po mydlo to stosunki z Rosja. Z USA idzie nam nijako, ale nadal to tysiac razy lepsze od tego co bylo. A stan obecny moglby byc lepszy jakbysmy bardziej z nimi wspolpracowali (vide Korea Poludniowa, Japonia itd.)

  "Nie wie pan, że od 1989 roku każdy minister spraw zagranicznych był Żydem?"

  Nie, nie wiem. I pan tego tez nie wie. Powtarza pan bajeczki. Jakby kazdy z nich byl Zydem, to caly rzad musioalby skladac sie tez z Zydow. Jak caly rzad by sie skladal z Zydow to to panstwo byloby lepiej zarzadzane. Ale, ze jest zarzadzane przez elektrykow, albo magistrow bez magistra, albo hrabiow co za chalupa srali, to jest jakie jest.
  Izrael (i zalezne od niego USA) to najsilniejsze panstwo na swiecie. Pogodz sie z tym i zaprzyjazn z nimi.

  "Absolutny brak logiki w rozumowaniu, albo opieranie się o wiedzę wyniesioną z "polskiego" szkolnictwa. Żydzi chcą zrobić z Polski Judeopolonię, gdzie będzie max 15 mln Polaków (bydła jak o nas mówią):
  "

  Hahahhaa. A Polaczki robia z polski gownopolonie. I co z tego? Wole Judeopolonie niz to co Polacy sami robia. To poprzednie pokolenia stowrzyly taki obraz Polaka, to przez nich nas tak widza. Teraz mamy szanse to zmienic, ale nie mozemy tego robic w starym stylu.
  Wiec albo Wielka Polska albo Polska jako wasal USA-Jzrael. Innej drogi nie widze, tzn. inne drogi sa, ale sa gorsze.
 • 39r i nic .głupsi
  ogromny szacun za prawde niemal oczywistą ,co powoduje że naród nie może wygenerować elity mogącej zapewnić suwerenność i stabilizacje ekonomiczną narodu takowego.Nie może bo picz elity na to nie pozwolą ,a z z daleka owe ,nie z bliska ,z lewa prawa .Nikt nie reaguje na śmierć prawie setki patriotów ,zachowuje się jak te trzy małpki co każda defekt zmysłów ma NARODZIE JAK CHCECIE POZOSTAĆ WOLNI KLAPKI Z OCZU ZDJĄĆ PROSZE samobójstwa w samoobronie MAFIA MAFIA MAFIA ,katarski inwestor FATAMORGANA,dość kłamstw POLACY ŁĄCZMY SIĘ
 • @Bozon 19:05:57
  Dobra Val 2 tylko durniejszy...szkoda czasu.
 • @Xedos 18:40:46
  "Czekamy, aż twoje nazwisko będzie w książkach historyczny. Dalej prowokujesz i nic nie zyskujesz, poza wypuszczeniem swoich frustracji. Biede klepiesz, bo mamusia z tatusiem nie są bogaczami? Nic sam nie pokazałeś, a masz pretensje do innych. Szczeniak, który w życiu pałą przez pięty nie dostał chojraczy za klawiatury..."

  A wy co tutaj robicie jak nie chojraczycie za klawiatura? Wiec w czym jestem gorszy od was?
  Ja przynajmniej obiecalem sobie, ze jezeli nasze pokolenie tez zostanie zrobione w wala (tak jak poprzednie) to sam odbiore sobie zycie. Nie bede czekal i z litoscia lizal buty najezdzcy.
  A nasi tatusiowie wlasnie to robili. Nie mieli nawet honoru by poswiecic zycie. Wiec o jakiej Wielkiej Polsce mowimy skoro zlozona jest z malutkich Polaczkow?
  Wiesz czemu prowokuje? Pisalem juz, ale powtorze: bo gledzenie i zgodne gadanie nie przynioslo nic. Albo wzburzy sie ludzi do dzialania albo bedziemy tak samo zalosni jak poprzednie pokolenia.
  A jak pan woli to i dla pana ego napisze: tak, tak, zgadzam sie, tak.
 • @Xedos 18:57:22
  "Czyli Pan Szeremietiew ma od początku racje. Dać mu władze Piłsudskiego i niechaj robi porządek :]"

  To byloby wyjscie, ale nie mamy przyslowiowych jajec by zadzialac w te strone.
 • @Marek Kajdas 15:49:34
  Dobry artykuł Panie Marku. W sprawach gospodarczych się z Panem nie zgadzam, ale co do sił zbrojnych to moje spostrzeżenia od dawna są zbieżne z tym co Pan napisał.
 • @Bozon 19:05:57
  Aha...żeby zrobić Judeopolonię muszą najpierw zgnoić tubylców i masz swoje niezadowolenie. Tak drogi panie, to już się dzieje, ale wolisz wierzyć w główny nurt, wierz. Tylko nie zdziw się jak dostaniesz buta od okupanta i nazwie Cię polskim bydlęciem...
  Masz swojego przyjaciela:
  http://www.youtube.com/watch?v=YtKCRG_FX-U&feature=player_embedded
 • @Xedos 19:08:03
  Pan sie opiera na blednym zalozeniu, ze nasz rzad sklada sie z Zydow, a oni w ten sposob nas niszcza. Glupie myslenie. Jakby chcieli to szybciej by to zrobili (vide Gaza) i mogliby wiecej zarabiac na Polsce. Ale oczywiscie w twoi paranoicznym swiecie to jest calkowicie logiczne, ze jakies panstwo wydaje ogromne sumy po to by utrzymywac glupi cyrk na kolkach (jakim obecnie jest Polska). Taaaaaaaaaaak. Bardzo logiczne.
  Gratuluje.
  I dlatego znam odpowiedz na moje pytanie: NIKT nic nie robil za czasow Okraglego Stolu, bo kazdy z nas jest mentalnym zdrajca i tchorzem.
  Dobranoc.
 • @Bozon 19:09:17
  Odebranie sobie życia to szczyt odwagi i mądrości...ehhh...
  I co wyjdą Polacy na ulice, jak w latach osiemdziesiątych? Na to właśnie liczy władza. Mają już ustawodawstwo o stanie wyjątkowym. Przy obecnym stanie świadomości, będziesz miał powtórkę z rozrywki. Oj młodzieńcza nadgorliwość...
 • @Xedos 19:12:52
  Jaki glowny nurt? Ty wlasnie bredzisz w mysl glownego nutru spiskowego :)
  Patrzac na pana calkowicie z boku zastanawiam sie czy to nie jest przypadkiem problem calej polskiej prawicy. Idioci, ktorzy chcieliby byc chrystusami. Lubicie jak sie was biczuje, nawet jezeli to wymyslone biczowanie.

  A Zydek z twojego filmiku mowi o ekonomi, pacanie. A nie o twoich fobiach. Wiem, ze paranoja bardzo plastycznie zmienia rzeczywistosc, ale... obudz sie.
  Zreszta, zrobmy zaklad. Od tego momentu za 10 lat, prawica w Polsce sie nie zmieni i nadal bedzie uposledzona. BEda tylko gadac i pierdziec pod siebie. Zaklad?
 • @Zbigniew-Grzymski 18:43:07
  szanowny panie coś sie jednak dzieje...kilka dni temu Gdynię odwiedził brytyjski okręt desantowo transportowy...stał tutaj nad podziw długo,a nocą byli tacy co widzieli jak wyładowywano sprzęt Z niego na cięzarówki ,na podstawione lory i szybko wywożono przykryte plandekami na pobliski teren wojskowy...być może ,być może że to był sprzęt typu rakiety przeciwlotnicze ,bóg wie może nawet głowice jadrowe taktyczne...w każdym bądz razie ten HMS ,,BULWARK " DOSTARCZYŁ DO Gdyni cos ważnego ...a w końcu TEN PORT to najbardziej na wschód wysunięta duża baza NATO...
 • @Xedos 19:17:39
  "Odebranie sobie życia to szczyt odwagi i mądrości...ehhh..."

  Tak. Zamiast sie zeszmacic i pogodzic sie ze zbrodniczym systemem lepiej sie zabic. To logiczne. Dla ciebie bardziej logiczne jest zeby dalej dac sie gwalcic i nie uciec od oprawcy? Zaiste ciekawe podejscie.

  "I co wyjdą Polacy na ulice, jak w latach osiemdziesiątych? Na to właśnie liczy władza. Mają już ustawodawstwo o stanie wyjątkowym."

  Aha, widze genialna logike. Skoro wszystkie dzialania sa glupie to lepiej... ROZMAWIAJMY! :)
  Buahahahaha. Za 10 lat dyskusji zaswita ci swiatelko nad glowa, przypomnisz sobie mnie. Gwarantuje ci to.

  "Przy obecnym stanie świadomości, będziesz miał powtórkę z rozrywki. Oj młodzieńcza nadgorliwość..."

  I to jest ten genialny plan polskiej prawicy. 'NIe robmy nic bo bedzie powtorka z historii'. Buahahahaha.
  Tak. Juz widze jak sie organizujecie.
  Wlasnie wybieracie RADE BLOGEROW :)))))))) Powazna organizacja. Powazne zmiany wprowadzi w zycie.
  Eh, naiwniaku. Ciagle probojesz mi wmowic naiwnosc, a sam pleciesz bzdury.
  Skoncz z ta moralizatorska kpina i zrozum w koncu, ze jezeli nie bedziemy trzymali z najmocniejszym to nic innego nam nie pozostaje. Nie ma dobrego wyjscia z naszej obecnej sytuacji. I mozemy sobie bredzic o naszym wojsku, naszej obronie, ale fakt faktem, musimy trzymac z kims silniejszym.
  I nie powoluj sie na II WS i aliantow, bo Polska zachowywala sie wtedy jak najladniejsza dziolcha we wsi na wydaniu. Gadala ze wszystkimi a decyzje podejmowala juz w ostatnim momencie. I zamiast rozsadkiem (trzymac z Niemcami i rozpirzyc ZSRR) kierowala sie emocjami. I tyle.
  RAz w naszej historii wspolczesnej moglibysmy kierowac sie rozsadkiem? RAZ.
 • @Zbigniew-Grzymski 18:50:27
  "no właśnie !!!! - to jest skuteczna obrona !!!!!!

  za którą natychmiast idzie polepszenie sytuacji międzynarodowej

  państwa ! - co pociąga za sobą wiekszą "atrakcyjność" dla

  ewentualnych sojuszników ! - czyli tryumf sprzężenia zwrotnego

  dodatniego !:)"

  Racja, calkowita racja. Ale to Polacy musza zrozumiec, ze powinni stac sie bardziej atrakcyjni. A nie ciagle: nie i nie. Wybrzydzamy i narzekamy, zamiast isc jedna, spojna sciezka. Postawmy na USA i Izrael, wiekszej sily obecnie nie ma. I na bank dlugo jeszcze nie bedzie. A jak dobrze pojdzie to USA i Izrael zwasalizuja caly swiat.
 • @Marek Kajdas 15:38:15
  Troszke z tym przedwojniem popłynąłeś. Wtedy to strasznie szybko zaiwaniało.
  "W latach 1933-1934 P.11 był jednym z najnowocześniejszych samolotów myśliwskich na świecie. Szybki postęp w technice lotniczej sprawił jednak, że w 1939 roku była to maszyna już przestarzała. Wprowadzony pod koniec 1938 roku na wyposażenie eskadr bombowych PZL.37 Łoś był szybszy od P.11 o około 80 km/h na wysokości 3000 m, a używany przez Luftwaffe w 1939 myśliwce Messerschmitt Bf 109 miał prędkość przelotową ok. 350 km/h, a maksymalną ok. 500 km/h, a dla bombowców Heinkel He 111 te osiągi wynosiły odpowiednio ok. 310 km/h i 400 km/h – w wersji "c" P.11 mógł osiągnąć co najwyżej 375 km/h. Wobec braku nowoczesnych następców dla P.11 takich jak PZL.50 Jastrząb, będących wciąż na etapie prototypów, "jedenastka" stanowiła ciągle trzon lotnictwa Wojska Polskiego."

  Teraz kupujemy 40letni samolot, jako funkiel nówkę.:p

  "Goering płakał pod koniec wojny, że Moskito mógł wyprodukować każdy wytwórca fortepianów. Plus krawiec. A co projektowali Niemcy? Sześciosilnikowe bombowce, zdolne przenieść 100 kg bomb do... Ameryki. Jak to w socjaliźmie..."
  LarsikOwen

  Wersja kliniczna wygląda tak! Ta da!:p
  Oczywiście bredzisz..jak to prowokator.:p
 • @Torin 19:29:02
  "Teraz kupujemy 40letni samolot, jako funkiel nówkę.:p"

  Blad. Kupujemy technologie ktora ma 40 lat. Natomiast prosze wskazac lepsze mysliwce, ktore maja inne panstwa. Tylko prosze nie mowic o prototypach rosyjskich :)
 • val nie klonuj się, mniej pisz więcej tańcz, dobrze Ci to zrobi
  http://www.youtube.com/watch?v=QRN5oE69LQ4
 • @Bozon 19:32:07
  http://www.youtube.com/watch?v=gvjbLYXnQmE&feature=related
 • @loo 19:39:45
  5+ :D
 • @Bozon 19:24:51
  Tak w NKWD też nie było 90% Żydów...
 • @Bozon
  Jednym z powodów napisania tekstu był nadmiar zakupu bomb w stosunku do pocisków powietrze-powietrze dostępnych dla F16, dla NASZYCH F16, bo to też ważne. Nie dla psa kiełbasa najnowszych technologii, to wędruje do Izraela, czy islamu żeby za dekadę strzelać do nich, do kolejnego Iraku, Iranu już jako wroga. Stary schemat. W końcu i Arabia Saudyjska, Turcja będzie wrogiem, także Pakistan jako prochiński.

  Kraje WNP mają dobre, nawet BARDZO DOBRE systemy przeciwlotnicze i będzie zasypani rakietami S-300, w końcu S-400 i kiedyś S-500 plus inne starsze systemy średniego, krótkiego zasięgu jakie na ogół mamy też sami. To szokujące że mając taki złom sowiecki w OPL... kupujemy sobie samolociki i do nich bombki, części zamienne za jakiś miliard dolarów na oko w kilku transzach. Złe priorytety wydatków, ale jaki pożytek z rakiet OPL na misjach zagranicznych? I po to kupiono F-16... na wojny new world order na nasz koszt, naszą krwią.

  Jaką mamy swobodę działania w takich oblężeniu samymi tylko naziemnymi, nawodnymi systemami OPL krajów WNP? I czym te rakiety zestrzelimy, jak się bronić? Wiem! Zrzucamy na nimi bombę kasetową i może zapalnik zadziała ;) bo miejsc na pylonach jest dosyć. Amraam-ów należało kupić więcej, a bomb mniej. Można ich zabrać po 4-6 na samolot. Ponad 40 maszyn... łatwo policzyć ile ich powinniśmy mieć zakładając że każdy samolot zanim spłonie... zaliczy parę misji.

  Produkujmy uzbrojenie do F16 sami w kraju, to najlepsze wyjście!
 • Drony tylko do zwalczania partyzantki
  Drony tylko do zwalczania partyzantki i atakowania krajów o słabej obronie przeciwlotniczej. Przykład Iranu, gdzie zhakowano amerykańskego drona szpiegowskiego w celu jego przejecia, może slużyć jako przykład nie przydatności dronów na współczesnym polu walki z takimi krajami jak Białoruś, Ukraina i Rosja, o Niemcach nie wspominam.
  Zreszto sami Amerykanie, mimo wielu lat rozwoju tej technologii , zaczeli dopiero stosować samoloty bezzałogowe w wersji bojowej po zajęciu Iraku i Afganistanu. A doświadczenie wyniesione teryyzowania nie gramotnych chłopów i pasterzy, nie nadaje się w przypadku przeciwnika o wiekszej wiedzy technicznej i możliwosciach technologicznych, o czym przekonali się Gruzini i konstruktorzy Izraelscy.
  A starcie dron kontra samolot pilotowany przez pilota, w wiekszosci przypadków skończylo by sie kleską drona, gdyż bezpilotowiec ma dłuszy czas reakcji na zaistniałą sytuacje. I może to zmieni nowo projektowany bezpilotowc o predkości lotu dochodzacej do 40 machów.
 • @Bozon 18:16:23
  "Musimy sie wdzieczyc do Izraela"

  Proszę pisać za siebie :) Dbajmy o Polskę. Bóg na czele, a nie jakiś Izrael. Nie znam, co to za państwo? Tam jest przecież Palestyna. Nie jest mi do niczego potrzebne, dbam o nich tyle samo co o jakiś murzynów w Afryce, ale ich bardziej lubię. Sympatyczniejsi. Nieszkodliwi o ile są tam gdzie są. I niech tam zostaną.


  @Torin
  No dobra, ale jednak mogło być w 1939 roku znacznie lepiej z myśliwcami nowej generacji ZAMIAST programu Łosia, który był MNIEJ ważny. Błąd czy nie? Teraz mamy niezłe jeszcze myśliwce F16, acz ich jest za mało, są słabo chronione, ale w co uzbrojone? W garstkę rakiet powietrze-powietrze do samoobrony, ta ilość skończy się pierwszego dnia wojny i co dalej?

  Kapitulacja? Ewakuacja maszyn na zachód? Porzucenie ich i spieprzanie w ogólnym kierunku na Słowację, a dalej na Węgry, Rumunię? Myśliwce mają być uzbrojone przede wszystkich jako myśliwce. Skoro chcieli bombardować to należało kupić sobie dwa używane B2. Jeżeli mamy dobre przeczucia, to niebawem zakupione i już posiadane bomby zostaną na kogoś zrzucone.

  Pamiętajmy o syndromie Gruzji. Mieli doborową jednostkę w Iraku kiedy Rosja na nich ruszyła... bez tej jednostki być może nie obroniliby stolicy, reszta wojska szybko się zdemoralizowała. To pokolenie nienawykłe do wojny, raczej internet, gry, konsumpcja. Nic nie chce ginąć. Konieczne jest patriotyczne wychowanie żeby podnieść i NASZE MORALE.

  Kiedy nasze F16 będą gdzieś daleko... może zacząć się wojna u nas, to nawet ma sens. Agentura nas PLANOWO rozbraja. Poza tym chcą "ocalić" cenne maszyny żeby jeszcze dla NWO powalczyły.
 • @Marek Kajdas 19:58:54
  "..Produkujmy uzbrojenie do F16 sami w kraju, to najlepsze wyjście!.."
  Panie Marku trochę realizmu ;)
  Po pierwsze - kto i gdzie miałby je produkować.
  Po drugie i najważniejsze -czy łudzi się Pan że dostalibyśmy na to uzbrojenie licencję ? Nie przypuszczam :)
  Można by oczywiście zlecić to naszym inżynierom i technikom do opracowania i wykonania (może jeszcze jacyś się ostali). Jednak w takiej sytuacji musielibyśmy pożegnać się z sevisem made in USA oraz częściami :)
  Dlatego sądzę że to nie najlepszy pomysł ^^
 • @w.red 20:19:18
  Ot sojusznik od drenażu podatników ^^
 • @val 19:19:12
  val:
  ".....być może ,być może że to był sprzęt typu rakiety przeciwlotnicze ,
  bóg wie może nawet głowice jadrowe taktyczne...w każdym bądz razie
  ten HMS ,,BULWARK " DOSTARCZYŁ DO Gdyni cos ważnego ...a w
  końcu TEN PORT to najbardziej na wschód wysunięta duża baza NATO..."
  --------------------------------------------------------------------

  Daj Boże aby w końcu Polska zaczęła sie dozbrajać.
  Ale nie bardzo w to mi się chce wierzyć póki to "trio":
  donek-folksdojcz, ruski-komor i zdradek sikorsztajn
  zawzięcie niszczy i wyprzedaje Państwo Polskie.
 • @Bozon 19:27:15
  Bozon:
  ".....Ale to Polacy musza zrozumiec, ze powinni stac sie bardziej atrakcyjni. A nie ciagle: nie i nie. Wybrzydzamy i narzekamy, zamiast
  isc jedna, spojna sciezka. Postawmy na USA i Izrael, wiekszej sily
  obecnie nie ma. I na bank dlugo jeszcze nie bedzie. A jak dobrze
  pojdzie to USA i Izrael zwasalizuja caly swiat."
  -------------------------------------------------------------------

  Ruski za pomocą żydokomuny przez 45+23 lat tresował Polaków
  na pozbawinony charakteru narodek zakompleksionych niewolników.
  Niewiele w nich zostało z Wielkiego 1000-leniego Narodu, który
  sprawiał lanie szwabstwu i kacapstwu - z wojów Chrobrego, Jagiełły,

  z husarów Żółkiewskiego, wojowników Chodkiewicza, Czarneckiego,
  Sobieskiego, legionistów i żołnierzy Piłsudskiego, Andersa czy Powstańców Śąskich, Wielkopolskich i Warszawskich.

  Ale jeżeli zwasalizowanie świata przez USA i Izrael przywróci Wolną Polskę
  i uniezależni Polskę od kacapstwa i szwabstwa i zmieni świadomość u 80% Polaków z "niewolniczej" na "rycerską" to jest za tym zwasalizowaniem :)
 • @Zbigniew-Grzymski 20:58:40
  "A jak dobrze pojdzie to USA i Izrael zwasalizuja caly swiat.". Przecież tu nawet nie trzeba między wierszami czytać... Cały znaczy cały! A nie z jedną wolną Polską. Jeszcze trzeba Wam dowodu, kim jest Bizon?
 • @Antoni1 21:05:40
  W Niemczech jest to samo. Znowu padniemy ofiarą żydomasonerii. Tylko najpierw musimy się z "sojuszy" wywiązać...
 • @Xedos 21:03:40
  Xedos:
  "@Zbigniew-Grzymski 20:58:40
  "A jak dobrze pojdzie to USA i Izrael zwasalizuja caly swiat.". Przecież tu
  nawet nie trzeba między wierszami czytać... Cały znaczy cały! A nie z
  jedną wolną Polską. Jeszcze trzeba Wam dowodu, kim jest Bizon?"
  ---------------------------------------------------------------------------

  OK! - spokojnie ! - obecnie ruska agentura zmasowanie i histerycznie
  próbuje Polakom wcisnąć domniemane wielkie zagrażenie dla Polski
  ze strony usa, izraela, nwo itp.

  W rzeczywistości największym zagrożeniem dla Polski jest panosząca się
  w Polsce agentura kacapska oraz szwabska oraz żydokomuna pracująca
  od dziesiątków lat ale nie dla izraela tylko dla sowietów a teraz rosji.

  Przez 146 lat zaborów, zbrodni na Narodzie Polskim dokonywali
  nie amerykanie i nie izraelici, którzy są o tysiące kilometrów stąd
  ale krwiożerczy wrogowie Polski siedzący za miedzą, w rosji i w niemczech. Dlatego trzeba mieć oczy otwarte ale nie na globalne
  tylko lokalne potworne zagrożenie dla Państwa Polskiego od rosji
  i niemiec.
 • @Zbigniew-Grzymski 20:58:40
  "..Ale jeżeli zwasalizowanie świata przez USA i Izrael przywróci Wolną Polskę
  i uniezależni Polskę od kacapstwa i szwabstwa i zmieni świadomość u 80% Polaków z "niewolniczej" na "rycerską" to jest za tym zwasalizowaniem :).."

  Nie do pojęcia jest że do tej pory nie wyciągnął Pan wniosków z Irackiej i Afgańskiej "wycieczki" naszych żołnierzy. Ale trudno :(
  Gorzej, że chce Pan poprzeć zdziczenie mentalnego niewolnika o moralności przechodzonej zdziry. Który bez żenady twierdzi że należy popierać silniejszego.
  Ja, jeżeli miałbym kogoś wspierać to jedynie tego który ma rację i słuszność. A tego ani Izrael ani jego kolonia nie ma.
  Czy widząc że kilku bije jednego Bogu ducha winnego człowieka przyłączyłby się Pan do tego "towarzystwa" i wspólnie z nimi katował go bo obiecali że będą Pana przyjaciółmi, oraz odpalą co nieco z tego co mu odbiorą ? Sądzę że nawet by to Panu na myśl nie przyszło.
  Nigdy nikomu cudza krzywda nie wyszła na dobre.
 • @w.red 20:19:18
  Zwykłe bomby, amunicję 20mm do działek chyba jesteśmy wstanie opracować, przecież to są standardy. Czy F16 i całe uzbrojenie jest produkowane, składane wyłącznie w USA? Jasne że nie. Ruskie kopie Amraamów zrobili, a my co? Ze szwagrem nie takie my cuda w kuźni wykuwali ;)

  Nie tak było za II RP, czy nawet PRL. Co się dzieje w tym kraju, jak mamy prowadzić wojnę obronną (mam nadzieję że nie będzie jednak wojny, lepiej nie) bez odpowiednich zapasów, bez własnej produkcji amunicji. To jakiś absurd do kwadratu! Kupić samolociki i uzbrojenie do nich na dzień wojny, a nawet nie bardzo w przypadku broni przeciwpancernej, oraz powietrze-powietrze średniego zasięgu. Nasi będą podlatywać do wroga i walić mikroseriami z działka 20mm. Dyrektywa wyjdzie że seria ma mieć najwyżej 5 pocisków, za każdy nadprogramowy po premii, albo Pitera wykryje niegospodarność.

  Cały czas myślę po co nas wysyłają na Bliski Wschód. Wtedy przecież dadzą nam swoje bomby, tyle że każą zapłacić jak to mają "alianci" tradycyjnie w zwyczaju z przyjaźni. Cena rynkowa (na czas wojny) razy dwa, bo dla Polaków przecie... Zatem te zakupy bomb, to może być kolejna odsłona drażnienia sowietów skoro tarcza nieaktualna. Namolni sojusznicy wręcz żebrzą u Putina żeby nas WRESZCIE raczyli zaatakować, bo nudno jakoś w wesołym roku 2012. Po meczu, więc lepiej dajmy ruskim wygrać - co zresztą przyjdzie nam z łatwością.

  Wojna Rosji z Polską jest dla NWO niezbędna żeby tworzyć nowy ład. To spowoduje w końcu rozbicie Rosji, albo... zjednoczenie z UE w projekt EuroRosjoAzji. Orwellowskie pomysły. Rosja w końcu załapie iż ma przyzwolenie NWO na atak na Polskę. Czy Zamach Smoleński nie jest na to dowodem bardzo mocnym? Tamże powinna być asysta naszych F16, choćby tylko w działka uzbrojonych. Zawsze coś. Kamery mają, radary, mnóstwo danych zbierają, na takie misje powinna być specjalna wersja rozpoznawczo-szpiegowska przy okazji...

  A co u nas? Otwarte niebo i bym zapomniał.... CHEMTRAILS. Kto uważa że to 100% bzdura, bajka, a kto wprost przeciwnie? Co to za samoloty smużą? U mnie nad Kotliną Oświęcimską są dni że siatka gęsta bywa, tworzą sztuczne chmury, zamglenie. Nie było tego dawniej, raczej zwykłe smugi kondensacyjne.

  Sprawę chemtrails należy zbadać i stale monitorować, można np rozpylając coś wykończyć (nagle, albo degenerując DNA pokoleniami...) cały Naród Polski, to zatem kwestia bezpieczeństwa narodowego najwyższej wagi. Tylko co to znaczy dla tych zdrajców, ludobójców utrzymujących system państwa który nas ZABIJA.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Chemtrails

  Ściąganie wojsk wielu państw na ćwiczenia wokół Iranu, Izraela cuchnie kreacją dużej wojny regionalnej z cechami kroczącej, eskalującej się w konflikt światowy. Każdy to czuje. Widać ci z PO nie mają wyjścia, albo wypływają o nich brudy, haki, zmienia się ekipa na SLD-Palikoty-Pawlaki, czy nawet chwilowo znowu PiS żeby postraszyć.
 • @Marek Kajdas 21:37:14
  Smugi chemiczne to nie bujda.
 • @Xedos 19:53:25
  Skoro WSZEDZIE jest 90% Zydow, to zdrowy psychicznie czlowiek dojdzie do wniosku, ze 90% luzi to Zydzi. Natomiast tacy jak wy beda bredzic, ze Zydzi sa najgorsi, a jednoczesnie zostawiacie Polske taka niedorobiona, ze az wstyd.
  Moze lepiej pogadac z Zydami jak oni to robia, ze wszystko kontroluja? Moze odwolac sie do wspolnej historii?
  He? Glupie, prawicowe glowy pomyslaly, ze moze lepiej nie walczyc z kims tak poteznym, a postarac sie zrozumiec jak to robi, ze jest taki potezny?
 • @Marek Kajdas 19:58:54
  "Produkujmy uzbrojenie do F16 sami w kraju, to najlepsze wyjście!"

  Zgadzam sie. Ale Polacy potrafia tylko debatowac, wiec zapomnij o tym. Mozemy sobie tutaj snuc rozne fantazje, a 38 mln bydla i tak pojdzie swoim torem.

  Ja jednak uwazam, ze trzymajac sie tych najsilniejszych moglibysmy sie troche bardziej postarc o technologie. I tak jak Zydzi wyciagnac co sie da os USA. Trzeba tylko wiedziec w jaka strune uderzyc (pieniazki, pieniazki biedna polska prawico! Zydzi wiedza jak robic pieniazki, Polacy nie).
 • @Daro 20:13:16
  "A starcie dron kontra samolot pilotowany przez pilota, w wiekszosci przypadków skończylo by sie kleską drona, gdyż bezpilotowiec ma dłuszy czas reakcji na zaistniałą sytuacje."

  A jakie to ma znaczenie w walce na dystans 20 czy tym bardziej 100 km? To będzie walka manewrowa! Pod drona małego i niezdarnego (kluczowe to nikłe echo radarowe) podczepia się zaawansowane rakiety, to wszystko! Najlepiej pionowzloty, można je schować łatwiej na ziemi w jakimś tunelu. Wróg wystrzeli w niego także jakieś rakiety średniego, dalekiego zasięgu, ale czy powietrze-ziemia, czy powietrze-powietrze? :) A dron, czy nawet załogowy śmigłowiec będzie już na ziemi pod osłoną OPL, np Loary w trybie automatycznego czuwania. Tylko najpierw trzeba takie systemy OPL mieć, a nie same prototypy starzejące się jak Kraby wreszcie wdrażane do produkcji.

  Drony są w modzie, są tańsze, armie typu USA stawiają na drony. Nie trzeba szkolić pilotów itd Nawet Iran ma bojowe drony, a my co? Niekierowane bomby do dywanowych (chyba na perskie dywany w Teheranie) nalotów naszymi jastrzębiami.

  Maszyny supersoniczne też wejdą i takich przeciążeń ludzie nie zniosą, to będą drony. Tyle że my walczyć z USA przecież nie będziemy na szczęście, acz patrząc na Japonię warto byłoby im wypowiedzieć wojnę i szybko się poddać, ale to było dawniej. W Iraku, Afganistanie już tak słodko nie jest jak w Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie. Ktoś wspomniał o system satelitarnym... dla Polski. A będziemy wstanie go bronić, naprawiać, odtwarzać ze zniszczeń? Wkurza mnie jednak fakt iż nad nami krążą niemieckie satelity wojskowe umieszczona tam przez sowieckiego sojusznika Niemiec. To źle nam wróży już od dekady, ale jesteśmy dalej ślepi na tą OŚ wrogą Polsce. Sami wrogowie i fałszywi przyjaciele.
 • @Zbigniew-Grzymski 20:58:40
  "Ale jeżeli zwasalizowanie świata przez USA i Izrael przywróci Wolną Polskę
  i uniezależni Polskę od kacapstwa i szwabstwa i zmieni świadomość u 80% Polaków z "niewolniczej" na "rycerską" to jest za tym zwasalizowaniem :)"

  To jedyna droga. Potrzeba nam dyplomacji z pierwszego zdarzenia. I to powinien byc cel polskiej prawicy w ich planach. Juz teraz powinny trwac rozmowy z zagranica na temat przejecia wladzy w Polsce przez prawice. Moze i juz to robia. Ale watpie, bo polska prawica to lubi pisac blogi :)
 • @Bozon 21:54:28
  90% było w NKWD. Znowu obracasz kota ogonem...
 • @Antoni1 21:05:40
  "A może całkiem nie pójść, gdyby im udzieliły pomocy w sprzęcie Rosja czy Chiny, byłby drugi Wietnam. "

  Widac lewackie wychowanie. Wietnam nie byl przegrana wojna. USA nie przegralo zadnej wojny. Tylko lewacka propaganda chciala zrobic porazke ze zwyklych kosztow (ofiary) wojny. I zobacz jak silna jest lewacka edukacja, nawet tutaj, w prawicowym srodowisku nadal mozna te bajke uslyszec.
 • @Bozon 21:57:10
  Ale Polacy potrafia tylko debatowac, wiec zapomnij o tym. Mozemy sobie tutaj snuc rozne fantazje, a 38 mln bydla i tak pojdzie swoim torem.
  Wszystko jasne ^^. Val daj sobie już spokój.
 • @Bozon 22:01:44
  Przecież podział na prawice i lewice wywodzi się z socjalizmu...miernota z Ciebie...
 • @Xedos 21:03:40
  " Przecież tu nawet nie trzeba między wierszami czytać... Cały znaczy cały! A nie z jedną wolną Polską. Jeszcze trzeba Wam dowodu, kim jest Bizon?"

  Jezeli jestem agentem zydowskim, to ty musisz byc rosyjskim. Jezeli wiec robisz to nieswiadomie, to czas oprzytomniec: zamknij morde pozytecnzy idioto.
  Z Rosjanami chcesz trzymac? Z tym scierwem wsrod narodow?
 • @Bozon 22:04:14
  hehe. Brak argumentów? Wyluzuj Val. Nikt nie bierze Cie już na poważnie.
 • @w.red 21:33:42
  @Zbigniew-Grzymski 20:58:40
  "..Ale jeżeli zwasalizowanie świata przez USA i Izrael przywróci Wolną
  Polskęi uniezależni Polskę od kacapstwa i szwabstwa i zmieni świadomość u 80% Polaków z "niewolniczej" na "rycerską" to jest za tym zwasalizowaniem :).."

  Nie do pojęcia jest że do tej pory nie wyciągnął Pan wniosków
  z Irackiej i Afgańskiej "wycieczki" naszych żołnierzy. Ale trudno :(
  Gorzej, że chce Pan poprzeć zdziczenie mentalnego niewolnika o moralności przechodzonej zdziry. Który bez żenady twierdzi że
  należy popierać silniejszego.

  PROSZE MI NIE IMPUTOWAĆ POGLĄDÓW, KTÓRYCH NIE WYRAZIŁEM.
  ----------------------------------------------------------------------

  Ja, jeżeli miałbym kogoś wspierać to jedynie tego który ma rację
  i słuszność. A tego ani Izrael ani jego kolonia nie ma.

  JA NIE MÓWIĘ, ŻE IZRAEL MA RACJĘ I NIE NAWOŁUJE DO
  WSPIERANIA GO. NATOMIAST W ODRÓŻNIENIU OD PANA JESTEM
  ŚWIADOM, ŻE POLITYKA TO CYNICZNA I BRUTALNA GRA O
  PRZETRWANIE I NIE TEN WYGRYWA CO MA RACJĘ - PATRZ POLSKA
  PODCZAS i PO II-WŚ.
  ----------------------------------------------------------------------

  Czy widząc że kilku bije jednego Bogu ducha winnego człowieka przyłączyłby się Pan do tego "towarzystwa" i wspólnie z nimi katował
  go bo obiecali że będą Pana przyjaciółmi, oraz odpalą co nieco z tego
  co mu odbiorą ? Sądzę że nawet by to Panu na myśl nie przyszło.

  PORÓWNANIE JEST ABSOLUTNIE NIE ADEKWATNE PONIEWAŻ
  POMIĘDZY PAŃSTWAMI NIE MA PRZYJAŹNI :) NATOMIAST MA PAN
  RACJĘ, ŻE UMÓW TRZEBA DOTRZYMYWAĆ A NAPADNIĘTYM
  LUDZIOM UDZIELAĆ POMOCY I NIE PZRŁĄCZAĆ SIĘ DO BANDYTÓW.
  ----------------------------------------------------------------------

  w.red:
  "Nigdy nikomu cudza krzywda nie wyszła na dobre."

  MYŚLĘ, ŻE SIĘ PAN MYLI. NP. WYMORDOWANIE 6,5 MILIONA
  OBYWATELI POLSKICH I ZNISZCZENIE I OBRABOWANIE POLSKI
  PRZEZ NIEMCÓW I ROSJAN WYSZŁO TYM OBYDWU NARODOM NAWET NA BARDZO DOBRE !!
 • @Marek Kajdas 21:37:14
  Też i nie twierdziłem że to u nas nie do wykonania :)
  Napisałem tylko, że w przypadku użycia "samoróbek" niejako z automatu pozbawiamy się usług servisowych i dostaw części zamiennych. Czy dotyczy to amunicji nie wiem, nie znam szczegółów kontraktu. Ale pewnie tak. Wszak na dostawie amunicji sporo się zarabia. A nie przypuszczam by pozwolili nam uszczuplić swoje wpływy ;)
  Na dzień dzisiejszy "wojna obronna" to mrzonka. Rosjanie gdyby chcieli nie musieliby prawdopodobnie nawet używać broni. Po prostu by nas zadeptali i nikt by na zachodzie nie pisnął. Co najwyżej odkurzyliby nadajniki RWE.
  Szkoda słów :( Natomiast Rosja może stanąć po stronie Syrii czy Iranu (choćby dostarczając im broń). Trudno orzec jak sytuacja może się rozwinąć. Na pewno jednak Marsjanie nie odpuszczą Iranowi i można spodziewać się prowokacji.
 • @Bozon 22:13:12
  Idź zatem z Panem Bogiem, komentować na GW.
 • @Xedos 22:00:53
  "90% było w NKWD. Znowu obracasz kota ogonem..."

  I co? Zle NKWD dzialalo? Rozwalilo cale podziemie w ktorym pewnie twoj dziadek bylby, gdyby nie wrodzony strach.

  Zauwaz jedna prawidlowosc: tam gdzie Zydzi, tam wszystko dziala idealnie.
  I koniec dyskusji. Z czym chcesz dyskutowac? Z rzeczywistoscia?
  Idz sobie wymyslac bajeczki albo pogodz sie z faktem, ze oni sa sprytniejsi niz reszta. Czas sie zaczac od nich uczyc.
 • @Xedos 22:06:52
  "hehe. Brak argumentów? Wyluzuj Val. Nikt nie bierze Cie już na poważnie."

  Stara ubecka sztuczka, spajasz dwoch oponentow w jednego i wszystkim wmawiasz, ze to agent. W ten sposob skutecznie osmieszasz.
  Ale bystrzejsi sie polapia w twoim dzialaniu, bo nie jestes szkolony, a tylko z nawyku to robisz.
  Smierdzisz komuchem na odleglosc capie.
 • @Xedos 22:16:48
  "Idź zatem z Panem Bogiem, komentować na GW."

  A dlaczego mnie wyrzucasz? Bo prawica tak ma, ze nie potrafi zniesc krytyki? Jak stara panna obrazacie sie na wszystko.
  Juz Circ jebnieta dala popis tego co polska prawica potrafi.
 • @Bozon 22:23:47
  Przecież Tobie coś nie pasuje. Ty obrażasz wszystkich Polaków. Jak nie pasuje to krzyż na drogę. Ups, gwiazda Dawida.
 • @Bozon 22:23:47
  Dzięki za poparcie w twierdzeniu, że podział na prawice i lewice jest idiotyczny. Jeśli Żyd tak mówi, to znaczy, że to tylko stara zasada dziel i rządź. Widzisz uczę się od twoich :D
 • @Bozon 18:34:43
  Problem jest w tym, że nadal proponujesz nam Polakom spać. Od 45 roku XX wieku też trzymalismy z silniejszymi i Ci silniejsi nadal sa na topie poprzez okrągły stół. Jałta nadal obowiązuje a Ty wpisujesz sie w dalszy ciag zdarzeń. A na dodatek masz pretensje, ze ludzie przespali i ze sa jakies długi.
  Miałem nadzieje ze zrodzi sie w Twojej głowie koncepcja na miarę Wolności dla ludzi którzy nie zawinili a musza płacić.
  Z takim myśleniem jak Twoje obecnie, to niczego nie pociagniemy.
  Albo zmienisz postawe albo jesteś kontynuatorem tego po 45 roku i tego po okragłym stole.
  Ja z kontynuatorami nie trzymam. Wiekszośc tu na NE jest antysystemowa. Moze kiedys dołączysz. Oby.
 • @Zbigniew-Grzymski 22:07:03
  Niczego Panu nie imputuję. Natomiast wyrażam wątpliwość czy popieranie wzorca moralnego znanego nam człowieka jest właściwe.
  Polityka to cyniczna i brutalna gra dlatego że zajmują się nią ludzie którzy nigdy tego robić nie powinni. Zresztą nie jestem przekonany czy to jeszcze ludzie czy też zmutowane istoty bez śladu uczuć wyższych.
  To że tak rozumieją oni politykę nie oznacza że muszę to popierać i tolerować.
  W czasie II wojny światowej Polska była raczej w roli nie chcianego petenta,a po niej stała się wasalem "jedynie słusznego ustroju". Zatem nie mogło być mowy o jakimkolwiek wybieraniu. Raczej o narzuceniu.
  "Pomiędzy państwami nie ma przyjaźni". Zapewne tak i dlatego świat jest jaki jest. Ale to nie oznacza że mam to akceptować i tolerować :)
  A czy wyszło to na dobre Niemcom i Rosjanom ? Czas pokaże. W moim przekonaniu w ogólnym rozrachunku będą raczej "w plecy". To tylko kwestia czasu.
 • Słynna zaleta F16 - duży zasięg operacyjny
  Tu IM zależało na zasięgu, promieniu działania... kiedy ze środka Polski wystarczy promień 300-400 km :) Natomiast starannie zlikwidowano po 1989 roku CAŁE wojska rakietowe zostawiając tylko katiusze, cóż za zbytek łaski. Nawet działa 203mm im przeszkadzały. Spójrzcie na wykaz artylerii np Izraela, czy Iranu, Grecji. Tylko my likwidujemy artylerię ciągnioną, bo mamy być najnowocześniejszą MIKROarmią świata w 2122 roku. W każdym rodzaju broni po parę sztuk, parę Krabów, kopę samolocików z najnowszymi Herkulesami, przecież to jest kreacja nowej tragedii lotniczej, taki stary złom! I co będzie jak zginie cała kompania żołnierzy w Herkulesie?

  Teraz wiemy po co im zasięg... ano na misje poza Europą. Czy nasza armia ma być agencją ochrony Izraela wraz z innymi? Nawet nie ochrony, co EKSPANSJI.
 • @Marek Kajdas 22:45:37
  Oj to sprowokował Pan Bizona (Vala) na całego...
  A tak poważnie:
  http://www.youtube.com/watch?v=lRASbycdCTc&lc=9EVXAdTJCDY8sc1zF0AvpfH01PgW4WPkNg0tuiex-rc&context=G2677746FAAAAAAAANAA&feature=g-all-c
  Jak tylko powiedział o: "Kolosalnych środkach finansowych", to było wiadomo o co chodzi...
 • "Nie jest nawet takie pewne czy nasza armia zawodowa raczy nas bronić, może zażąda podwyżki wtedy o 200%"
  nie raz to pisałem,

  armia zawodowa to może działać tylko jako legia cudzoziemska,
  a nie bronić własnego kraju, gdy wygrana wątpliwa.
 • @val 15:05:04
  niemcy miały najsilniejszą armię, kiedy? siłę uzyskała dopiero podczas wojny.
 • @Antoni1 23:05:44
  Piękne masońskie uściski dłoni :D Ciekawe, czemu dostojnicy nie podają mu ręki?
 • --------ANDRIAN ------genialny !! polski !!!! młody !!! WSZECHSTRONNY
  ---------- analityk --------- nadał jako 1 -temat --f 16 -/ bloger N.E /
 • Jeśli chodzi o drony...
  ...to polecam przyjrzenie się temu projektowi:
  http://www.dassault-aviation.com/en/defense/neuron/introduction.html?L=1
  http://www.youtube.com/watch?v=O3naYhi-lCU
  Oczywiście Polska nie przystąpiła do finansowania tego projektu, więc nie będzie posiadać praw zakupu przez długie lata.

  Pozdrawiam
 • A jeśli chodzi o "nasze" technologie wojskowe to ...
  ... Polska nie przystępuje do finansowania miedzy narodowych projektów (sami i tak nie damy rady), więc dostępu do najnowszych technologii nie posiada. Przykłady : Dassault nEUROn czy Lockheed Martin F35 Lightning II - ten drugi to dla nas jak znalazł, pionowzlot no ale możemy sobie pomarzyć, za to takie małe kraje jak Finlandia, Holandia czy Dania marzyć nie muszą bo współfinansowały ten projekt i mają prawa zakupu.
 • @bip79bip79 00:00:53
  To tylko dowód na to, że jesteśmy pod okupacją...
 • @Antoni1 23:16:30
  Antoni1:
  "...Te buce które tutaj sugerują, że USA będą nas bronić jak
  swojej niepodległości, łżą jak psy. Nie będą, koniec kropka,
  sami to powiedzieli. Nie mają interesu. Na forach jacyś agenci
  mogą sobie wypisywać banialuki, ale real polityki jest taki,
  że nas olewają... "
  ---------------------------------------------------------------

  Jak widać ty jako polskojęzyczny, agenturalny kacap podświadomie

  wypowiadasz się o waszej niepodległości, czyli niepodległości

  ruskiej sfołoczy, której usa oczywiście nie będzie bronić :)

  Nigdy nic nie wiadomo :) jeżeli kacapy poprą Iran

  to wkrótce nad Wisłą mog pojawić się amerykańskie bazy :)

  w konsekwencji nowe gwiezdne wojny sprawią, że wasza matuszaka

  rassija da znowu d... , zwłaszcza, że tani polski gaz łupkowy

  zaleje Europę. Syberyjscy Chińczycy wreszcie będą mogli połączyć

  się z Wielkimi Chinami :), ukraina z białorusią dostaną nowy plan

  marszala a zdychająca rosja szybko pójdzie w ich ślady :)))

  no i USA będą bronić waszej niepodległości :)))) i kto tu łże

  jak pies :)))
 • @Zbigniew-Grzymski 00:12:18
  Chyba nie do końca zrozumiał Pan wypowiedź kolegi. Nie wiem o co ten wybuch?
 • @Antoni1 23:16:30
  Zawsze olewali.
 • @Andrzej22 07:00:25
  wielkie dzięki za ten wpis ..to jest dokładnie to co ci wszyscy tutaj dyskutujący powinni przeczytać i nauczyć się na pamięc !!!...a do pana Marka ..to jest wlaśnie dla pana wzór ,aby dościgły który powinien stać panu cały czas przed oczami w chwili gdy będzie pan tworzył swoje następne wpisy...pozdrawiam
 • @Xedos 22:30:16
  Obrazam idiotow, ktorzy zostawili panstwo w ruinie.
  A ty z nich robisz bohaterow przez to konserwujesz stan zastaly.
  Rzeczywiscie, ja chce czegos zlego.
 • @radosław1 22:35:11
  "Problem jest w tym, że nadal proponujesz nam Polakom spać."

  Hm, a ktorym miejscu? :) Bo jakos nie zauwazylem.

  "Od 45 roku XX wieku też trzymalismy z silniejszymi i Ci silniejsi nadal sa na topie poprzez okrągły stół. Jałta nadal obowiązuje a Ty wpisujesz sie w dalszy ciag zdarzeń. A na dodatek masz pretensje, ze ludzie przespali i ze sa jakies długi."

  Nie trzymalismy z najsilniejszym. Korzystajac z porownania klasowego: trzymalismy z uposledzonym chlopcem o nadludzkiej sile.
  Najsilniejsze bylo USA. My trzymalismy z debilnym ZSRR.
  I nie chodzi o Jalte, ale o brak reakcji Polakow. Dali sie robic w wala.

  "Miałem nadzieje ze zrodzi sie w Twojej głowie koncepcja na miarę Wolności dla ludzi którzy nie zawinili a musza płacić."

  Nie ma nic za nic :) To, ze stracilismy nasza wielkosc w XVII wieku teraz sprawia, ze MUSIMY trzymac z najsilniejszym.

  "Z takim myśleniem jak Twoje obecnie, to niczego nie pociagniemy.
  Albo zmienisz postawe albo jesteś kontynuatorem tego po 45 roku i tego po okragłym stole."

  A niby w jaki sposob? Kontestujac te wydarzenia? Mowiac, ze tylko idioci mogli sie na to zgodzic? Mowiac, ze zaniechanie dzialania to zdrada?
  Wyczuwam probe manipulacji. A jakis argument? W ktorym miejscu zauwazyles moje slowa mowiace o tym by zachowac system? Hm?

  "Ja z kontynuatorami nie trzymam. Wiekszośc tu na NE jest antysystemowa. Moze kiedys dołączysz. Oby."

  Trzymasz z kontynuatorami, bo popierasz NE. Nie widzisz, ze ci ludzie potrafia tylko gadac? Kryzys jest widoczny nawet dla debila juz od 4 lat, a w Polsce prawica nadal sie nie zorganizowala. To jest dowod na to, ze albo nie chca zmienic systemu albo nie sa zdolni do tego.
  I nie wmawiaj, ze to ja jestem za zachowaniem systemu, bo robisz agenturalna robote, zupelnie nieswiadomie.
  Ja mowie wprost: wyciac wszystkich 'staruchow' by dalej nie mieszali i nie doradzali jak zmiany maja isc. To jedyne wyjscie. Rozmowy, na przykladzie Okraglego Stolu, pokazuja, ze sluza tylko i wylacznie zachowaniu starego ukladu.
  Wy chcecie tylko dyskutowac i debatowac. Moge sie zalozyc, ze za 10 lat bedziecie w tym samym miejscu.
 • jasne
  Oprócz ogromnych braków w technologiach najnowszych (mimo dużego potencjału intelektualnego), morale naszego wojska mogą być w opłakanym stanie. Jak JKM kiedyś zauważył - do wojska aktualnie w ok. 2/3 przychodzą miłośnicy wcześniejszych emerytur i bonusowych uposażeń.

  ... oprócz teorii spiskowych da się to wszystko wytłumaczyć głupotą po prostu. Myślę, że udział tej jest co najmniej 50%.
 • @w.red 22:40:32
  " Polityka to cyniczna i brutalna gra dlatego że zajmują się nią ludzie którzy nigdy tego robić nie powinni. Zresztą nie jestem przekonany czy to jeszcze ludzie czy też zmutowane istoty bez śladu uczuć wyższych."

  Ale skoro taka jest to miloscia jej nie zmienisz. Pogodz sie z rzeczywistoscia i przestan zyc w pedalskiej fantazji, gdzie wszystkie kraje lapia sie za raczki i wspolnie spiewaja.
  Jak mozna byc tak naiwnym?

  "To że tak rozumieją oni politykę nie oznacza że muszę to popierać i tolerować."

  Polityka taka JEST. I nie zmienia tego twoje naiwno-idealistyczne teksty. Jak nie chcesz sie ubrudzic to nawet nie kieruj wzroku w tym kierunku. Zupelnie nie rozumiesz tego co sie dzieje wokol. Ptaszki nie spiewaja dla ciebie, one to robia bo taka jest ich natura.
  Polityce nie sa cyniczni bo polityka ich zmienila. To polityka taka jest i tak zawsze bylo. Polacy od XVI w. nie maja prawdziwej dyplomacji, tylko jakis naiwnych debili.

  "W czasie II wojny światowej Polska była raczej w roli nie chcianego petenta,a po niej stała się wasalem "jedynie słusznego ustroju". Zatem nie mogło być mowy o jakimkolwiek wybieraniu. Raczej o narzuceniu."

  I co? To usprawiedliwia bierna postawe Polakow? Jakos nie bylo zrywu. Jakos nie bylo powstania. Ot, wszyscy zaakceptowali. PRau studentow od czasu do czasu protestowalo i dostawalo pala. I tyle.
  Genialne, odwazne pokolenie, ktore potem daje sie prowadzic przez polidiote, analfabete, elektryka. Ba, wybiera to cos na prezydenta potem. Czy oni tego nie widzieli? A moze chwilowo ich uposledzilo?
  Chcialbym uslyszec usprawiedliwienie od tych wszystkich osob. Albo chociaz szczere: "przepraszam, odebralo mi rozum wtedy".

  "Pomiędzy państwami nie ma przyjaźni". Zapewne tak i dlatego świat jest jaki jest. Ale to nie oznacza że mam to akceptować i tolerować :)"

  A co? Z kwiatkiem pojdziesz negocjowac? Jak jakis glupi hipis? Przestancie bredzic i zauwazcie swiat taki jaki jest. To nie bajka. To nie romantyczny epos. A Polacy to nie rycerze.

  "A czy wyszło to na dobre Niemcom i Rosjanom ? Czas pokaże. W moim przekonaniu w ogólnym rozrachunku będą raczej "w plecy". To tylko kwestia czasu."

  Mam odpowiedziec czy moze przemyslisz to jeszcze raz? bredzisz o jakims mistycznym 'ogolnym rozrachunku', a obecny rachunek jest taki, ze placimy 5 mld Rosji co roku trybutu (za gaz, taaaaak, za gaz). Placimy Niemcom miliardy trybutu co roku (deficyt handlowy, taaaaak). A ty nadal o ptaszkach i chmurkach, jak zadowolony idiota. "Poczekajcie, jeszcze wam pokaze!'. Buahahahaha.
 • @Marek Kajdas 22:45:37
  "Teraz wiemy po co im zasięg... ano na misje poza Europą. Czy nasza armia ma być agencją ochrony Izraela wraz z innymi? Nawet nie ochrony, co EKSPANSJI."

  I co w tym zlego? Jezeli dobrze sie z nimi skumamy to bedziemy zyskiwac na tym. I nie mowcie o Iraku i Afganistanie. Bo zanim tam wyslalismy wojska to nikt o nas nawet nie slyszal. Teraz juz wiedza, ze paletamy sie obok nich. Trzea robic kolejne kroki i wiazac USA i Izrael z nami. Nie od razu dostaniemy sprzet za darmo. Ale skoro Zydzi mogli dostac to moze nauczmy sie od ich jak to robic? Wedlug mnie to lepsze niz ciagle trzasc dupa przed Rosja i Niemcami.
 • @Xedos 22:51:28
  "Oj to sprowokował Pan Bizona (Vala) na całego..."

  No i co ci przyjdzie z wmawiania, ze jestesmy ta saba osoba?
  Jakbys mial honor to bys sie zwrocil do admina i on by ci powiedzial, ze to rozne IP.
  Ale tak jak twoj stary, i jego stary, NIE MASZ HONORU GNIDO.
  Bedziesz mataczyl, uciekal przed odpowiedziami.
  Bystrzejsi od ciebie zaczeli ze mna dyskutowac. Mimo jezyka jakiegos uzywam.
  Ty zas nadal breniesz w swoje ubeckie gierki.
  Kto jeszcze nie zauwazyl, ze to manipulator? Albo agent... chociaz raczej zbyt glupi na tego ostatniego.
 • @Antoni1 23:05:44
  "Tym bardziej nie poradzimy sobie z USA, gdzie dominującą pozycję mają Żydzi którzy nawet specjalnie nie kryją eksterminacyjnych planów wobec Polaków."

  To jest bredzenie. NIe rozumiem tej logiki. Sami sobie nie poradzimy, ale i pomocy szukac nie powinnismy, bo to tez glupie. Tak to mam rozumiec?
  USA jest najpotezniejsze na ziemi. Nie ma wiekszej potegi. I nie bedzie. Czemu? Bo maja tez zydoskich naukowcow.
  Pogdz sie z tym, ze jednak Zydzi sa sprytniejsi od wszystkich narodow. I sproboj wyciagnac z tego jakies korzysci.
  Przynajmniej moglibysmy sprobowac. W innym wypadku i tak czeka nas zaglada.

  "Dla nich jesteśmy zawadą, zajmujemy miejsce na ziemi, które jakoś im się spodobało. Co nie dziwne, mnie też się tutaj podoba. Dlatego różnym bucom marudom, co tak bardzo kochają Berlińskie, Paryskie i Londyńskie salony oferuje krótkie - spierdalaj, droga wolna, my tutaj sobie zostaniemy, całkiem was nie potrzebujemy."

  A jakies dowody na te chec eksterminacji? Tylko nie mow o niszczeniu gospodarki, bo prawda jest taka, ze glupie i leniwe Polaczki ja rozwalily. Nie potrzebna byla interwencja z zewnatrz. Zrobil to twoj ojciec i dziad, wiec do kogo pretensje?
  A Zydzi znaja sie na pieniadzach. Warto byloby te wiedze przejac.

  "A Rosja? Rosja jest bardzo wielka i ma bardzo mało ludzi. Oni by chętnie zakazali tutaj wszelkich aborcji, i w ramach planowych zsyłek przesiedlali miliony Polaków na swoje dzikie, bezludne ziemie. Piękne to nie jest, ale to nie żadna eksterminacja. Nasi by sobie poradzili, tak jak za Cara sobie radzili, kawał Rosji nasi zesłańcy zbudowali i zaludnili. Oczywiście nie znam zakresu wpływów rosyjskich Żydów, ale tam nie tylko oni przesuwają klocki. Jest pole do gry."

  Zartujesz prawda? Ty nie mowisz serio, ze Rosja jest lepsza od kogokolwiek? Przeciez to zwierzeta. Czlowieku...
  Czy ty naprawde jestes synem zdrajcy? Az tak bardzo system ci zjechal glowe, ze takie brednie mowisz? Rosja lepsza od gowna?
  Nie zartuj.

  "Niemcy pewnie by znów Polskę wyludniali, ale się boją jeszcze. Jak długo to potrwa, nie wiem."

  A kiedy to wyludniali Polske? Mowisz o II WS? Ah, moze dlatego, ze glupie Polaczki nie chcieli isc razem z Rzesza na ZSRR?
  I zaplacilismy potem za to. To byl nasz wybor. PRzyjelismy cierpienie, bo ciagle uwazamy sie za Chrystusa narodow. PRzestalismy racjonalnie myslec, kierujemy sie emocjami. Racjonalnym wyjsciem bylo zjednoczyc sie z Rzesza w walce przeciwko komuchom. A my ich wsparlismy. Ba pomoglismy im jeszcze.
  I po 70 latach ludzie nadal twierdza, ze Rosja jest lepsza...
  zal.pl

  "Dla nich uzyskanie statusu mocarstwa wymaga podbicia i zaludnienia Niemcami Polski, Czech, Węgier."

  Bzdury prawisz bo malo wiesz.
  Pewnie dlatego ZALUDNIAJA swoje ziemie Turkami i Polakami. Ahahahahaha. Ales ty glupi. Nigdy nie zrozumiesz tego co sie dzieje. Wcisnieto ci do glowy, ze Niemcy chcieli wybic wszystkich Polakow i bedziesz tak powtarzal dousranej smierci ignorujac fakty historyczne.

  "Wtedy mogliby jak równy z równym gadać ze wszystkimi potęgami świata."

  Niemcy juz rozmawiaja jak rowny z rownym. Tworza powoli imperium europejskie.
  A ty nadal bredzisz, ze to dopiero bedzie :) Buahahahhahaa. Geniusza tutaj mamy, uwaga! :)

  "Nie wiem czy mają takie plany, ale kto wie."

  Wydaje mi sie, ze miliony ludzi na swiecie to wiedza. Tylko ty jeden, jak glab, jeszcze nie zauwazyles. I smiesz jeszcze pouczac mnie.

  Ten film zrobił na mnie wstrząsające wrażenie. Niby bez związku, ale tylko pozornie. Czy tam znów szatan rządzi?"

  A na co trzeba zwrocic w tym filmiku uwage? Na to, ze w drugiej czesci nikt nie podaje papiezowi reki? Moze dlatego, ze to PAPIEZ ich przedstawia? Buahahahhaa. A moze na 'gest' gdy poprawia sobie swoja peleryne?
  Czego sie tam twoje oczka dopatrzyly?
 • @Antoni1 23:16:30
  "I dodam jeszcze. Te buce które tutaj sugerują, że USA będą nas bronić jak swojej niepodległości, łżą jak psy. Nie będą, koniec kropka, sami to powiedzieli. Nie mają interesu. Na forach jacyś agenci mogą sobie wypisywać banialuki, ale real polityki jest taki, że nas olewają."

  Nikt tak nie twierdzi manipulatorze :)
  Mowie tylko, ze powinnismy zabiegac o nich. Wiazac sie z nimi. Starac sie dowiedziec jak to zrobili Zydzi i skopiowac pomysl.
  Nikt nie twierdzi, ze w obecnym ukladzie USA kiwnie palcem.
  Ale ten uklad trzeba zmienic idioto. Naucz sie czytac, bo smierdzisz kretynizmem.
  A skoro taki cwany jestes, to powiesz KTO nam pomoze w obecnej chwili? Nikt? Tak myslalem. Wiec morda w kubel i zacznij zyc rzeczywistoscia.
 • @Antoni1 08:26:09
  no tak..ile razy mam pisać ...że mądremu tłumaczyć nie trzeba a głupi i tak nie zrozumie...wpisujesz się dokładnie swymi commentami w tą drugą część kolego , to tak gwoli jakbyś jeszcze sam do tego nie doszedł.....to jakby twój stempel...pozdrawiam..
 • @bip79bip79 00:00:53
  "... Polska nie przystępuje do finansowania miedzy narodowych projektów (sami i tak nie damy rady), więc dostępu do najnowszych technologii nie posiada. Przykłady : Dassault nEUROn czy Lockheed Martin F35 Lightning II - ten drugi to dla nas jak znalazł, pionowzlot no ale możemy sobie pomarzyć, za to takie małe kraje jak Finlandia, Holandia czy Dania marzyć nie muszą bo współfinansowały ten projekt i mają prawa zakupu."

  I to jest powod czemu USA sie od nas odwracaja. Bo jestesmy zabrakami. Tylko wyciagamy raczki. Daj i daj. Moglismy przystapic do projektu F35 (Szeremietiew o tym pisal), ale jak zwykle Polaczki krecili nosem. A potem sie dziwia, ze USA ma nas w dupie.
  A ten jeden program powiazalby nas z USA o wiele bardziej niz wszystkie nasze zabiegi od 10 lat.
  I co teraz powiedziecie pedzie? Ze USA nas specjalnie dyskryminuje?
  To jest rzeczywistosc. To MY sami sobie robimy krzywde.
 • @Xedos 00:30:05
  "Chyba nie do końca zrozumiał Pan wypowiedź kolegi. Nie wiem o co ten wybuch?"

  O to, ze bredzicie ciagle.
  O to, ze jak pozyteczni idioci powtarzacie propagande z lat komunizmu.
  O to, ze gowno sie znacie na polityce, ktora pojmujecie jako jakas romantyczna przygode.

  No, ale moze Zbiigniew sie uniosl tylko dlatego, ze glupoty mowisz.
 • @Antoni1 08:39:12
  ty jesteś autentycznym idiotą ...takim wsiowym głupim antkiem..parę miesięcy temu byłem w Wietnamie ...rozwija sie gospodarczo nad podziw szybko...DZIĘKI ...miedzy innymi intensywnym kontaktom handlowym właśnie z Amerykanami...no i stać ich na korwety typu Gawrona ,właśnie zamowili trzy sztuki w Holandii z których dwie zostaną wybudowane u nich a tylko uzbrojenie będzie montowane u producenta...kupili też 20 szt .amerykańskich smigłowców bojowych ,no i patrzcie stać ich i mają kasę... a u nas bolszewia ktorej takie głupie antki śpiewają pochwalne peany rozwala kraj...pozdrawiam
 • @Antoni1 07:56:51
  "Popluwasz na mnie, ale jakoś unikasz ustosunkowania się do moich bardzo konkretnych argumentów."

  Jakich argumentow? Ty ciagle bredzisz o tym co juz dawno zostalo skompromitowane. NIE ma zadnej wspolpracy z Rosja. I NIGDY nie powinno byc. To bydlo i zwierzeta. Kiedy dotrze to do twojej zmanipulowanej glowki?

  "USA odnoszą się do Polski z ostentacyjnym chłodem, nawet nie udają."

  BO MY sie ciagle na nich wypinamy. Ciagle marudzimy. Nie mamy dyplomacji z prawdziwego zdarzenia. To co USA ma robic? Ma nas prosic o rozsadek?
  Puknij sie w glowke.

  "Kiedy to odstąpili od tej tarczy? No kurwa tak przypadkiem 17 września, całkowity przypadek, głupi by zrozumiał że dali nam celowo i z przyjemnością w pysk. Czy ty w dzieciństwie wypadłeś z kołyski i ci się mózg pojebał? Nie widzisz rzeczy oczywistych?"

  Moze jakbysmy nie marudzili to ICH projekt doszedlby do skutku, co?
  To oni nam proponowali. To oni sie wycofali. Mieli prawo gdy zobaczyli, ze Polaczki znowu chca grac na kilka frontow.
  Glupi jestes czy zwyczajnie z ambasady rosyjskiej?
  Tym, ze odstapili 17 wrzesnia to wlasnie sygnal dla nas bysmy sie opamietali. Sygnal, ze bez USA bedzie kolejne 17 wrzesnia dla Polski.
  Ale agenci rosyjscy jak zwykle beda przekrecac. Ba, beda mowic jakie to USA zle bo zostawilo nas na pastwe Rosji i jednoczesnie utrzymywac, ze tylko z Rosja Polska moze sie dogadac. Typowa komusza schizofrenia. Precz czerwony lachu!

  "W USA kwitnie w najlepsze ohydna antypolska propaganda uprawiana przez ich czołowe media i ich elity. Zrobili z nas naród degeneratów i zbrodniarzy. Więc jak pisałem, jak już pomogą to tylko nam umrzeć. A Żydy zasiedlą te piękne ziemie."

  Sami z siebie zrobilismy narod degeneratow. Nie zauwazyles tego? Dalismy sie komuchom rozpic. Chlala cala Polska. Ale oczywiscie to wina USA. To Zydzi winni.
  Ucz sie od nich jak robic intersy, a bedziesz bogaty.

  "Ja myślę po polsku i o polityce polskiej, i nie ma dla mnie wiecznych wrogów i przyjaciół ( nawet ruscy mogą nimi być, na tym polega prawdziwa polityka) , ty słuchasz instrukcji oficera prowadzącego i jesteś monotematyczny i skrajnie nielogiczny."

  Alez pieknie poleciales teraz. Sprzeciw przeciwko rosyjskiemu bydlu jest agenturalna dzialanoscia? Alez z ciebie scierwo. Od razu wiadac skad nadajesz. ROSJA TO wieczny wrog. Nie ma ani jednego dowodu na to, ze da sie z nimi wspolpracowac. Ich trzeba zgniesc i zgnoic, wtedy zaczynaja rozmawiac.
  A jezeli twierdzisz inaczej to dzialaszna ich korzysc. Nie widzisz tego?
 • @Antoni1 08:39:12
  "Ty rzeczywiście w dzieciństwie z kołyski wypadłeś. Ja komunistycznemu Wietnamowi nie kibicowałem. Ale że wygrał tę wojnę z USA, to każdy wie, poza tobą. Jakiś głęboko ułomny na umyśle chyba jesteś."

  Kazdy wie? Bo taka byla lewacka propaganda. Spojrz na statystyki. Spojrz na rodzaj wojny. Spojrz gdzie byla prowadzona i jak zakonczona.
  TAAAAAAK, ogromna porazka USA. Dalej powtarzaj taka glupia lewacka propagande.
  USA przegralo wojne i stalo sie silniejsze. Nic tylko przegrywac wojny. idioto.
 • @Antoni1 08:42:47
  Kolejny raz wklejasz filmik w ktorym Zyd cieszy sie z przedsiebiorczosci swoich rodakow.
  Jakby Polacy byli na tyle obrotni i wykupywali przemysl inych krajow to pewnie bys skakal z radosci. Ale jak Zyd to robi to fe: satanista i obludnik!
  Glupi wy, oj glupi.
 • @Antoni1 08:42:47
  "United States of America
  58,220 dead; 303,635 wounded"

  Co to za straty dla HEGEMONA? Jaka przegrana wojna skoro USA nadal dominuja na swiecie?
  Zaczniesz w koncu myslec kurduplu moralny?
 • Zgadzam się
  Podobne wnioski. Zamiast płacić za drogie f16 trzebaby zainwestować w "chmurę" bezzałogowców.

  Co do wojny http://conspir4tor.salon24.pl/324043,z-frontu-iii-wojny-swiatowej
 • @Antoni1 09:12:50
  Tak, tak. I dlatego NAJLEPIEJ trzymac z Rosja.
  Wez komuszu zgin.
 • @Bozon 09:03:57
  bozon to co wklejasz to nie podlega dyskusji ,ale ten antoni to bolszewickie agenturalne wręcz bydło które łamiąc wszelkie świetosci ,podszywając sie pod katolika ,patriotę ,strojąc się w biało czerwoną, robi krecią robotę ....ale takich to już zanim się odezwą to już ich czuć..onucami z daleka ...pozdrawiam...
 • @Antoni1 10:05:50
  ale bredzisz...tysiące komunistycznych funkcjonariuszy...czyżby UCIEKINIERZY z matuszki rosjii??? a ty zatrzymałeś się tutaj ??? należało uciekać dalej tam do Hameryki...
 • Autor
  ++5, komentować nie ma co notka sama za siebie mówi. Pzdr
 • @val 10:37:04 Zamilknij trolu i tak mało kto Cie czyta :D
  http://www.youtube.com/watch?v=juIqZ92_3sA&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=PC_2rA40GzM&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=GAf3QEiUpbc&feature=related
 • @Antoni1 10:01:23
  "Od dwudziestu kilku lat mało wyrafinowany rabunek Polski (nie tylko przez Żydów) zwie się dla zmyłki przedsiębiorczością."

  Ty glupi ciemnogrodzie. Gdzie sie uczyles podstaw ekonomii? W Rosji?
  Caly swiat dziala wedlug tych zasad, tylko Polaczki jakos nie moga zalapac, ze trzeba zaczac obracac pieniadzem. Ze trzeba sie tego nauczyc od Zydow. Nie. Ciemnogrod woli byc biedny i ciagle ruchany w tylek przez Ruskich. Tak, ciemnogrod to lubi. Bo wtedy moze sobie pocierpiec, poudawac zgietego w pol Jezusa.
  Takich jak ty nazywam zdrajcami, bo nie chca zauwazyc, ze swiat sie zmienil i przyjaciol trzeba szukac wsrod tych, co sobie najlepiej radza.

  "Zwykłe ordynarne korupcyjne przewałki zwie się przedsiębiorczością. To znaczy zwą to różne wynajęte antypolskie kundle, z pewnych bardzo wąskich środowisk, co nienawiść do Polski wyssały z mlekiem matki."

  A co, Polska to taka swieta dziewica, ktora sama nie moze robic korupcyjnych przewalek? Moze jednak nauczylibysmy sie tego od Zydow?
  Czemu tak piejesz za ruskimi bydlaku? Bo oni kiedykolwiek dali cos Polsce?

  "Reszta Polaków ma już na ten temat bardzo dobrze wyrobione zdanie. Lepiej nie mogłeś się zdemaskować."

  Hahaha. Takich jak ty mozna godzinami analizowac i wynik bedzie tylko jeden: jestes albo nieswiadomym albo swiadomym ruskim agentem.
 • @Antoni1 10:05:50
  "Tak dla jasności. Obecnie USA są bardziej komunistyczne niż Rosja. Przez lata z entuzjazmem przygarniali tysiące komunistycznych funkcjonariuszy, i mają tę czeredę u siebie. I ona jest bardzo wpływowa. Zbrodniczy komuch mógł u nich w ciemno liczyć na azyl, mało kto o tym wie, ale tak było."

  Bredzisz jak to lewak.
  USA nie sa komunistyczne, twoj mozg jest. Bedziez to wmawial tylko po to by pokazac, ze skoro USA sa komunistyczne a Rosja juz NIE JESt, to lepiej z Rosja sie kumac.
  I kto tu sie demaskuje kacapska kurwo?
 • @Andrzej22 11:03:33
  Powiem tak: jedyny moment gdy USA chcialoby sie ukladac z nami bezproblemowo, to moment gdy w Polsce wygralaby prawicowa rewolucja i odsunela wszystkich z polityki powyzej 35 roku zycia. A reszte powaznie zweryfikowala pod wzgledem zyciorysow rodzicow.
  Ale my ajjec na to nie mamy. Wolimy rozmawiac przy okraglych stolach.
 • @Andrzej22 11:03:33
  "..Szanuj swój kraj, swoja historię jaka by ona nie była, tradycje, kulture , religie..Słowem, szanuj to wszystko co jest ukryte pod okresleniem NARÓD!.."

  Wydaje mi się że te słowa skierowałeś w złą stronę. bo Antoni to wie i rozumie co to NARÓD i OJCZYZNA. I jeśli już to winny być skierowane w stronę niejakiego val-a czy takiej ludzkiej szumowiny jak Bozon.

  Ale nie wróżę osiągnięcia skutku bo to istoty niereformowalne.
 • @w.red 11:40:16
  A ty rosyjski scierwojadzie jeszcze nie odpowiedziales na pytanie: co robiles za czasow Okraglego Stolu i czemu zezwoliles na te zdrade?

  Zaden z was 'patriotow' nie odpowiedzial na to. Bo odpowiedz jest znana.
 • @Andrzej22 11:48:44
  Ja bronie wspolczesnego Izraela. Bo jest silny. Bo sobie radzi.

  "OK, ty to nazywasz "przedsiębiorczoscią"...a z tym "obracaniem pieniądzem" to juz przegiąłęś w iście Michnikowym stylu.."

  Ale taka jest prawda, ze ONI sobie radza, a MY nie. Jak chcesz to przeskoczyc? Czemu nie chcemy sie uczyc od tych madrzejszych, tylko ciagle nas ciagnie do rosyjskich nieudacznikow?

  Skoro nas tak Zydzi nienawidza i chca nas zniszczyc to nas zniszcza. Nie ludzcie sie, ze obronicie sie przed kims tak poteznym. Oni rzadza swiatem i trzeba sie z tym pogodzic. Trzeba wywalczyc sobie teraz ich przyjazn i juz.
  To, ze w bolszewikach doszukujemy sie zydowskich korzeni. Albo w rodzinach bankierskich. Albo u ludzi w rzadach krajow niemal na calym swiecie. To swiadczy o jednym: oni sa zajebiscie skuteczni.
  To oni tworzyli podwaliny niemal kazdej nauki. I nadal to robia. Trzeba to zrozumiec, a nie kierowac sie emocjami. A teksty o tym, ze Zydzi chca nas zniszczyc sa tylko emocjami.
  Trzeba pomyslec, co robic by nas nie chcieli niszczyc. Ale nie w glupi polski sposob ciagle krecac nosem na wszystko.
 • @Andrzej22 11:48:44
  Andrzej to niech POLACY nadal siedzą na swoich dupach i nie reagują na to co się dzieje...wejdz na artykuł JANA PIŃSKIEGO i przeczytaj sam jak ta żydowska rezyser HOLLAND szkaluje POLAKÓW w swym ostatnim filmie,a kasę dostała od tego walniętego ZDROJEWSKIEGO ...czy ktokolwiek się zająknął aby zaprotestować ??? NIKT !!! ...NIKT !!! tak...ŻYDZI BĘDA SIĘ TU RZĄDZIĆ JAK U SIEBIE AŻ DOTĄD JAK KTOŚ ODWAŻY SIĘ DAĆ IM W MORDĘ I POKAZAĆ ICH MIEJSCE...!!! tak ze nie ZADAJ od nich aby przestali ...ŻADAJ od nas POLAKÓW aby podnieśli swe dupy..i pokazali czyj jest ten kraj..
 • @Bozon 11:53:26
  "Skoro nas tak Zydzi nienawidza i chca nas zniszczyc to nas zniszcza. Nie ludzcie sie, ze obronicie sie przed kims tak poteznym. Oni rzadza swiatem i trzeba sie z tym pogodzic. Trzeba wywalczyc sobie teraz ich przyjazn i juz. "

  Lepiej zginąć z honorem niż klękać przed syjonizmem. Zło rządzi i czy mam przed nim klęknąć? Nigdy
 • @loo 12:05:50
  To zdychaj w nedzy glupi ciemnogrodzie. Polska upadla przez takich jak ty co widzieli tylko kraniec swojego malego peniska i nic poza tym.
  Jakie zlo nawiny romantyku? Z podstawowki sie wyrwales by o polityce mowic w takich kategoriach? Uposledzilo cie? Tylko dzieci dziela swiat na dobry i zly. Tylko debile kieruja sie moralnoscia w polityce.
  I dlatego Polska bedzie zawsze mala.
 • Dawno nie przeczytałem tylu bzdur w jednym miejscu...
  Dla przykładu, pisze Pan :
  ...Zweryfikowała to wojna bardzo brutalnie. Kluczowa była obrona przeciwlotnicza, zatem zdecydowanie MYŚLIWSKIE funkcje samolotów i dobił nas brak nowoczesnych MYŚLIWCÓW, ich odpowiedniej liczby, a nie nikła liczba nowoczesnych (jakże drogich, zasobożernych) bombowców, szturmowców, bowiem ich brak można było jakoś nadrobić używając choćby do tego chmar myśliwców,...

  i dalej zdanie które poprostu zwala z nóg :

  ... Każdy myśliwiec najbardziej nawet leciwy mógł ostrzeliwać cele na ziemi, nawet te opancerzone były bez szans przy użyciu działek z odpowiednią amunicją, czy nawet karabinów maszynowych z bliskiej odległości...

  Historia zna taki przypadek, gdzie zamiast bombowców do ataku na kolumnę wojsk użyto myśliwców. Żeby było ciekawiej, to wydarzyło się to 2 września 1939 koło Grudziądza. Eskadra mysliwców P11c, bezsensownym jak się później okazało, atakiem z małej wysokości zaatakowała kolumnę bodajże 21 DP. Poczatkowo wywołali spory popłoch wśród niemców ale po dokonaniu nawrotu i ponowieniu ataku skutki były dla lotników opłakane. Zginęło 3 pilotów i stracono 4 maszyny. Kilka kolejnych było mocno uszkodzone. Jestem pewien, że jeden "Karaś" dokonałby większych zniszczeń niż ta nieszczęsna eskadra, słabo uzbrojona i nieopancerzona.

  dalej też kilka "kwiatków" ale nie chce mi się już ich komentować.
  Wiele tu na NE osób, które nie mają zielonego pojecia ale wypowiadają się co najmniej jak najwięksi eksperci. Pozdrawiam.
 • @Bozon 12:49:14
  Nie musisz mieć kompleksu "małego przyrodzenia" bo w zasadzie jest to bez znaczenia. Nie bój się powiedzieć tego lekarzowi, powinien ci pomóc.
  Może wreszcie będziesz zachowywał się normalnie.
 • @Bozon 12:49:14
  Polska zawszę będzie wielka duchem, co pokazała historia jak ten naród potrafi się zmobilizować w chwili zagrożenia. Jeśli nie odróżniasz zła od dobra i moralność uważasz za zbędną to nie rość sobie prawa do miana człowieka bo tacy są zdrajcy ludzkości. Był taki człowiek co za nic miał moralność i życie ludzkie, zabijał miliony a na tej zagładzie ludzkiej moralności i smierci Żydzi wymyślili Holocaust INC i stali się jedynymi ofiarami. Machiny, którą sami współfinansowali i współtworzyli w USA i której kontynuatorem był Adolf Hitler. Szkolony przez mistrza czarnej magii, jego nauczycielem był Eckardt, jak o nim mówiono - prawdziwy szatan. Nie jest tajemnicą, że Hitler bał się spać w ciemnym pokoju, sypiał przy zapalonych światłach. Czarnym panom był potrzebny jego temperament, resztę już sami reżyserowali. Czarna loża działa poprzez sterowanie umysłami, co jest praktycznie nie do udowodnienia, a jeśli znajdzie się ktoś, kto zbyt mocno otwiera na ten temat innym oczy zostaje wyłączony z życia. Rodzaj każdego dobra i każdego zła ma swój początek w kosmosie i stamtąd wchodzi na naszą planetę, jednak to człowiek otwiera drzwi obu tym siłom.

  Człowiek zbyt materialistyczny, egoistyczny, napędzany przez nienawiść otwiera drzwi kosmicznemu złu na Ziemi. Dobrzy ludzie, bogobojni otwierają drzwi boskim siłom, aniołom, i pomocnikom światła. Oni także ochraniają świat przed złem, ale stosują środki niewymagające użycia siły.
  Źli ludzie dzielą się na grupy: na tych co mają skłonność do egoizmu, prowadzą do szalonej materializacji, starają się trzymać swoich bliźnich w niewoli, tylko po to, aby zdobyć ich kosztem materialne bogactwa, przez wyzysk sami stają się bogaci, potężni, wpływowi.
  Cała sprawa opiera się na naszej wolnej woli. W ramach tego prawa człowiek może wybierać i tak działać jak sam chce. Niestety zło nie jest zainteresowane ochroną ludzi dobrych, wręcz przeciwnie, atakuje ich naruszając ich wolną wolę. Siły zła otępiają umysły ludzi czyniąc wielu z nich ignorantami, mniej rozwiniętymi istotami ludzkimi, które uznają zło.

  Inni działają na polu politycznym, uważają siebie za wielkich demokratów, a tak naprawdę są faszystami. Posiadają inteligencję, siłę i moc do kontrolowania tłumów, wykorzystują słabszych niby do ochrony środowiska, stworzenia bezpieczeństwa, ale nie dają nikomu własnego wyboru. Na tym polu łatwo oszukać słabszych ale chciwych, patrzą na wpływowych bogaczy i sami wtaczają się na tą drogę tylko dla pieniędzy i sukcesu.
  Wielu wielkich tego świata żyje sobie anonimowo, nigdzie nie pojawiają się ich nazwiska, twarze, a jednak od nich zależy nasze życie. W tej grupie są ci, którzy pojawili się we wcieleniu z czarnej strony ... z ciemnej loży. Przychodzą na Ziemię już ze złymi intencjami i tak rządzą na płaszczyźnie fizycznej stymulując odpowiednie obrazy i klimaty podobne do ich wibracji. W ten sposób realizują swój plan.

  Przychodzący z poziomu kosmicznego są to przeważnie czarni madzy, jedni z najpotężniejszych ciemnych indywidualności. Realizują swoje programy samodzielnie lub przy pomocy swoich podwładnych. To jest już najwyższy poziom kosmicznego zła, ślepo zaangażowani dla władcy tego świata. Ich wiedza wykracza poza znaną nam naukę, czynią wiele rzeczy, które ciężko wyjaśnić, posiadają super naturalne moce. Często na Ziemi rozwijają swoich nowych mistrzów za pomocą sadhany i kształtowaniu mocy siddhi, które uważane są za czarną magię.
  W ten sposób czynią z naszej Ziemi strefę ciemności. Za wszelką cenę starają się udaremnić wysiłki Istot Świetlistych, które występują w obronie ludzkości naszej planety. Obie te grupy od tysiącleci są w stałym konflikcie.

  Czarni panowie podżegają do nienawiści i podziałów, opóźniają postęp duchowy, zachęcają do konfliktów między ludźmi, kulturami, narodami, często czynią to poprzez sensacyjne wydarzenia lub wykorzystując materializm. Trudno wymienić wszystkie grupy, które obecnie pracują dla panów ciemności, nawet znajdziemy grupy religijne z chrześcijańskimi włącznie.
 • KWADRATURA KOŁA CZYLI SUWERENNA POLSKA ISTNIEĆ NIE MOŻE !
  Andrzej22:
  "...Bozon, masz racje z tym że sami sobie nie poradzimy..Stoimy przed
  bardzo prostym wyborem bez wzgledu czy się to komuś podoba czy
  tez nie;

  1/ byc rampą pomiedzy Niemcami a Rosją pełniąc na niej rolę
  siermięznych tragarzy, w najlepszym wypadku liczmanów i
  magazynierów w kufajce , walonkch z pólitrówka w kieszeni i
  ołówkiem chemicznym za uchem

  2/ byc na wzór Korei Południowej, Japonii czy nawet Włoch
  amerykańskimi koszarami z całym zapleczem logistycznym i rozrywkowym..
  Nie wiem jak wy, ale ja wybieram to drugie!!

  Własnie 27 lutego lecę do Japoni do Nagasaki...to właśnie dzieki
  Mc Arturowi i jego koszarom Japońcy zawdzieczają to co maja..
  A co zapewniają Koreańcy z Północy Ruskim?, chyba wie najgłupszy
  tu bloger.

  Natomiast co do roli tzw.Żydów w USA, można by podyskutować...
  Moim zdaniem tu nie chodzi o Żydów...tu chodzi o międzynarodowa
  mafie która Żydów udaje..Ale jak mniemam to dyskusja na inna okazje..

  Andrzej22:
  Jakkolwiek nie kwestionuje sojuszu z USA i Izraelem, to nie
  zgadzam sie na to co wyprawiaja tzw żydzi tu w Polsce! Poza
  tym tzw Żydzi, szczególnie ci z USA i nie tylko wykazuja niebywałą
  podłość wobec Polski i Polaków o czym pisał nawet taki
  nacjonalista żydowski jak Eli Barbur..Powojenna historia tzw żydów
  w Polsce to bolszewickie zbrodnie i złodziejstwo! I to są fakty..
  Kolejny rozbiór Polski planowany przez Niemców i Ruskich bez udziału
  Michnikowszczyzny nigdy by nie był możliwy tak samo jak po drugiej
  wojnie światowej bez udziału zydów nie mozliwa byłaby bolszewizacja
  Polski! Prawdziwy rachunek krzywd jakich Polacy doznali od żydów
  jest przygnębiający!
  ============================================

  Powyższe oczywiste prawdy Andrzej22-a, każdy Polak-Patriota
  (nie mylić z agenturalną blogerską kagebowską sfołczą, śmierdzącymi
  na odległość folksdojczami i pejsatymi polakożercami, których tutaj
  jest najwięcej)

  powinien przeczytać co najmniej 10 razy, nawet jeżeli ma
  wewnętrzne wątpliwości i jest rozdarty co do ich oczywistości
  mając inne rozwiązania na ratowanie ginącego Państwa Polskiego.

  Faktem bezspornym i oczywistym jest, że Polska sama sobie
  nie poradzi, tak jak sama sobie nie poradziła by w 1918 roku.
  i jak faktycznie nie dała rady odzyskać niepodległość od 1989 roku.

  Trzy gigantyczne ośmiornice piły i piją krew z ciała Polski:
  rosja, niemcy i żydo-komuna+żydo-finasjera. Ich racją stanu jest
  zniszczyć Polske i nic się nie zmieniło od 1772 roku.

  Sojusze dla ratowania przetrwania Narodu to nie zawieranie przyjaźni
  ale bezwzględna i cyniczna często podstępna gra - taka jest
  straszna prawda! Żyj cynicznie albo zdychaj szlachetnie !

  Niemcy są dziś potęgą bo po wojnie lizały stopy żydowskiej
  amerykańskiej finansjerze opłacając ją 300 liliardami dolarów
  haraczu.

  Rosja po II-WŚ stała się potęgą dzięki podstępnym żydowskim szpiegom
  w otoczeniu niedojdy Roosvelta a w konsekwencji dzięki gigatycznemu
  gospodarczemu i politycznemu wsparciu USA, a potem kradzieży
  amerykańśkiej technologi militarnej (np. atomowej) z pomocą żydów.

  To straszna i okrutna prawda - wygrywają i dalej żyją tylko
  narody bardziej okrutne, bardziej sprytne i podstępne - polityka
  jest jak dżungla jak natura, nie zna pojęć wyższego rzędu typu:
  uczciwość, szlachetność, litość itp.

  Państwo Polskie a w konsekwencji Naród Polski ginie i prawdppodobnie
  zginie. W XXII-wieku w podręcznikach historii niemiec, rosji, usa
  i izraela dzieci bedą uczyć się o nikczemnym, podłym narodzie polskim,
  który w XX-wieku wywołał dwie wojny światowe celem wymordowania

  z pomocą polskich obozów koncentracyjnych i polskich gułagów
  wszystkich żydów, niemców i rosjan.
 • @Xedos 14:47:37
  to swieta racja.
 • @w.red 12:55:57
  Zalosne proby :) Takich jak ty zjadam na sniadanie w dyskusjach i juz cie zjadlem.
  A zebys wiedzial czemu to powtorze pytanie: co robiles za czasow Okraglego Stolu? Czemu dopusciles do tego?

  Jakos wszyscy tutaj ktorzy sa przeciwko mnie nie potrafia na to odpowiedziec.
 • @Bozon 09:08:28
  Tylko, że prawo w Polsce tworzył Żyd Balcerowicz i to dało im możliwość wykupienia kraju. Po objęciu władzy przez Bolka do Polski przyjechało 1,5mln Żydów. Nie pchaj nam żydowskiej propagandy!
 • @Antoni1 10:05:50
  5+
  http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc&feature=related
 • @Bozon 14:23:24
  Widzisz biedaku, nie będę ułatwiał ci pracy. Musisz się przyłożyć bardziej do roboty :) Myślę że większość z indagowanych osób po portu cię olała (nie bez racji). A ja odpowiem ci tak. Gdyby to pytanie zadał mi twój ojciec w kulturalny sposób może by się i dowiedział. Ale ty nie masz najmniejszych szans na odpowiedź. Dla mnie już nie istniejesz jako człowiek bo twoje wypowiedzi skutecznie sprowadziły cię do poziomu dna.
  A co do jedzenia. Akurat twoja opinia w tym względzie jest bez znaczenia.
  I to wszystko.
 • @Bozon 14:44:16
  nie musisz przebierać się za marzannę, po prostu weź się utop
 • @Piotr R 12:55:46
  "Historia zna taki przypadek, gdzie zamiast bombowców do ataku na kolumnę wojsk użyto myśliwców. Żeby było ciekawiej, to wydarzyło się to 2 września 1939 koło Grudziądza. Eskadra mysliwców P11c, bezsensownym jak się później okazało, atakiem z małej wysokości zaatakowała kolumnę bodajże 21 DP. Poczatkowo wywołali spory popłoch wśród niemców ale po dokonaniu nawrotu i ponowieniu ataku skutki były dla lotników opłakane. Zginęło 3 pilotów i stracono 4 maszyny. Kilka kolejnych było mocno uszkodzone. Jestem pewien, że jeden "Karaś" dokonałby większych zniszczeń niż ta nieszczęsna eskadra, słabo uzbrojona i nieopancerzona. "

  Owszem też chciałbym szturmowe A-10 np zamiast 40-letnich Herkulesów na cholerę nam potrzebne (budowanie taboru transportowego na misje zagraniczne - to oczywiste - kosztem zasobów do OBRONY POLSKI, generowanie zbędnych kosztów!), albo nawet mniejsze maszyny technicznie (napęd) bardziej zbliżone do szturmowych maszyn z końca II wojny, bo nie jest potrzebna prędkość większa niż te powiedzmy 400-700km max. Niestety mamy tylko co mamy, a SU-22, MIG-29 niedługo pójdą na złom z braku części itd ze starości, zużycia i oBŁĘDNEJ PO-lityki. Potrzebne nam opancerzone szturmowce, taki samolot, także śmigłowce muszą mieć zwiększoną odporność na ostrzał nawet działek. Inaczej szybko się "zużyją" na polu walki. Misja nie może być misją kamikaze jednorazową. Jaką odporność na ostrzał ma aluminiowy F16? Żadną. Byle ptak go strąci.

  Mamy jednak te delikatne, drogie, psujące się jak cholera F16 i nie zamieniajmy rasowych myśliwców najbardziej nam potrzebnych... a jakieś też potrzebne (ale znacznie mniej!) bombowce, sztumowce, które będą miały sloty zajęte na jakieś słabe bomby, bo drogie cacka szybko się skończą. Niestety działko 20mm jest słabe w tej maszynie, szybkostrzelność to żadna zaleta, wolałbym wolniejsze 25-30mm pozwalające na ostrzał lekko opancerzonych celów z większej odległości (spoza zasięgu ich działek i rakiet typu stinger), oraz niekierowane rakiety kilku typów. Są tanie, a robią niezłą rozpierduchę w kolumnach lekko opancerzonych.

  Myśliwce mają obronić Polskę i po to zostały KUPIONE, a nie po to żeby bombardować Iran, czy raczej Syrię... co jest chyba już przesądzone. Najpierw Syria i po sprowokowaniu Iran, dość rychło, na pewno oba państwa zostaną zrównane z ziemią w tym roku. Czy Pan podważa to główne zadanie naszych F16? Ktoś jeszcze chce zamienić myśliwce w bombowce, czy szturmowce w roli której szybko zaliczą glebę?

  Myśliwce podczas całej II wojny wykonały niezliczoną ilość misji szturmowych zwalczając siły lądowe. To że podczas naszej kampanii było nieco inaczej... cóż, miały inną robotę, były strasznie przestarzałe, a były też przecież od tego Łosie, Karasie. Właśnie ŁOSIE wykonały misję szturmową z niskiego pułapu, to dopiero była jazda! Warto nakręcić film z epicką taką scenę, bo takie chwile są tego warte.

  Czy te P11C podczas tej misji miały przeciwpancerną amunicję w karabinach? Same zapalające i zwykłe naboje to mało.
 • @Andrzej22 11:03:33
  "Amerykanie od poczatku do końca wiedzieli iż Polska to koń trojanski Rosji"

  Niestety to prawda także wg mnie i BARDZO ŹLE NAM TO WRÓŻY. Już za PRL od 1956, 1968, 1980 roku było rozważane uwikłanie nas w wojnę domową, powstanie narodowe i tym samym wojna z sowietami. Dlaczego tak się nie stało? Może opcja jest dalej w REZERWIE? Poza tym kwestia judaiki, może to akurat jest nasza szansa w tym nieszczęściu. Kraj przeznaczony na kolonię nie może być zbyt skażony, zniszczony. Rozumiecie? Pijawka, pasożyt ma doić bez zabijania żywiciela, chyba że jest ich nadmiar, albo stwarzają zagrożenie np utworzeniem społeczno-politycznego, patriotycznego ruchu narodowego nowej generacji bez żadnych palantów jak wielu z LPR, którzy teraz liżą dupy panom z PO, czyli judaice. Ruch narodowy na pasku żydowskim? Ano tak. Takie cuda tylko w erze III RP. To taki był ruch narodowy jak z koziej dupy trąbka. Innych zaś zżera ślepy antysemityzm, to też do niczego dobrego nie prowadzi.

  Porzuciłem PiS m.in przez ich fanatyczny filosemityzm także w geopolityce. To mnie gryzło. Nie uważam Izraela jak PiS za "strategicznego sojusznika", to tzw "przyjaciel", którego należy się obawiać (długofalowo) bardziej od Niemiec-Rosji-całej WNP razem wziętych z islamem na dodatek plus Chiny ;)

  Nie wierzę w USA, ale to nie znaczy że przechodzę na islam, bo aż tak nie uwielbiam reżimu Syrii, czy Iranu :) Wierzę w Polskę, ale nie wierzę w III RP. Wierzę w Katolicki Naród Polski, ale nie wierzę obywateli III RP, w to głupie bydło które albo nie chodzi na wybory (chcą dyktatury skoro nie uznają demokracji?), albo głosuje na judaikę poczynając od UD, UW, KLD, PD, SLD, UP, PSL z długonosymi "ludowcami" także na czele. Kto normalny głosuje na Palikotów? Niestety jakiś baran także w mojej dalszej rodzinie tak zagłosował, o innych nie wiem, pewnie wielu nie chodzi na wybory. Wstyd.

  Trzeba nam nowej polityki, musi ją kreować nowy nurt tu powstający na NE, bo tylko taki będzie miał jakąś szansę przebić się. Innym się nie udało, więc nie warto w nich pokładać nadziei. Przyłączcie się do ruchu obywatelskiego na NE. Najpierw będziemy razem, nurt Opary, nurt Szeremietiewa, nurt katolicki z moim udziałem itd Później podzielimy się na nową scenę polityczną rugując obecnych zdrajców na śmietnik historii, ale też na banicję, do obozów pracy na dożywocie, a może też przed oblicze kata, bo dla wyjątkowo groźnych zdrajców karą powinien być PAL.

  Jestem zwolennikiem bardzo silnej armii, tak silnej że damy radę w sytuacji podobnej do 1939 roku. Mamy być 100 razy silniejsi od obecnego stanu. Zaufajcie mi w tej kwestii, trzymam z Romualdem Szeremietiewem, można mnie uznać za Jego człowieka. Nie uznaję jednak koncepcji wielkiej armii zawodowej, ani tradycyjnego poboru przymusowego. Armia zawodowa jest zbyt kosztowna (spójrzcie na budżet MON), te płace coraz większe, socjal, służba zdrowia, emerytury dla bardzo młodych ludzi, a my mamy zdychać w robocie do 67 roku. To nie może być tak, zawodowy ma być szkielet armii, specjaliści jak np siły powietrzne, OPL, siły specjalne - ich trzon.

  Amerykanie z Izraelem będą nas wplątywać w kolejne wojny, a w końcu sprowokują konflikt z WNP-Rosją i nas... zostawią. Pomogą nam Niemcy, ale to będzie powtórka z 1939 nieco subtelniejsza może. Niemcy przecież nie będą walczyć z Rosją, ale nas rozdzielą, wkroczą jako wyzwoliciele i... zostaną na zawsze jak Amerykanie w Iraku. Niemcy, Francja też mają chrapkę na swoje wojny. Chcą mieć swoje wpływy, kolonie w Afryce choćby. Korporacje się rozpychają.

  To jak, tworzymy nowy wielonurtowy ruch patriotyczny? NE pomoże się nam zebrać, zorganizować. Zaczyn tworzy p. Opara.
 • @Andrzej22 07:00:25
  Ciekawy komentarz, właściwie mógłby napisać prawie to samo, ale nie podzielam optymizmu co naszego losu, tu gra toczy się cały czas i jakaś Syria, Iran to tak naprawdę tylko przerywniki. Syrię rozwalą metodą doskonaloną od Kosowa-Serbii, później Afganistan, Libia. Nie będzie na razie interwencji dużych sił lądowych, najwyżej Turcja coś pośle żeby zdobyć przyczółek, ogłoszą to jako strefę humanitarną dla uchodźców itd, a będzie to przede wszystkim wielka baza, składnica, kwatera dowodzenia.

  Co zrobi Rosja... Chiny. Nie wiem. Nie mogą sobie pozwolić na rejteradę, do wojny nie są gotowi, zatem coś wytargują, Chinom zależy np na Tajwanie, chcą go tanio zdobyć bez wojny, po co zabijać kurę znoszącą złote jajka. Rosja ma chętkę choćby na nas, na Gruzję (z kontrolą całego Kaukazu i dlatego konieczne jest zdobycie Iranu północnego gdzie można zbudować gazociąg, ropociąg do Turcji, Iraku) na Bałtów, na scalenie Białorusi w wielką ruś plus Ukrainę jak dobrze pójdzie też, przynajmniej wschodnią.

  Zanosi się na pasmo wojen i lepiej żeby nasze wojska, myśliwce pilnowały Polski. Jaka jest gotowość bojowa naszych 48 maszyn? Jeżeli nagle granice przekroczy rój samolotów, przed nimi rój rakiet, pocisków manewrujących, za nimi rój śmigłowców, to po ilu minutach wzbiją się nasze jastrzębie? Ile maszyn? Stawiam że kilka... maszyn ma gotowość bojową rzędu kilku minut, reszta kilku... LAT. I jakie uzbrojenie powinno być na dyżurach bojowych? 10 ton bomb?.... Bez jaj. Nie uważam się za znawcę tematu, ale swój rozum mam.

  Myśliwce mają nas bronić, mamy za mało rakiet średniego zasięgu powietrze-powietrze i za mało nawet podstawowych krótkiego zasięgu, ich trzeba mieć z tysiąc dla 48 maszyn... przecież nie każda trafia w cel. Powinniśmy uzbrojenie do F16 produkować w kraju. Należy też podjąć działania żeby nasze samoloty miały większą odporność na rakiety WNP powietrze-powietrze, także ziemia-powietrze łącznie z nowymi S-400. Zawsze coś można zrobić, jest wiele możliwości w elektronice, można zmniejszyć echo radarowe itd zakłócać.

  Co do armii obecnej i zbrojeniówki, to dalej są dywersje w zamówieniach, specyfikacjach, doktrynie. Mamy za mało lekkiej broni, mowa o granatnikach, rakietach przeciwlotniczych, przeciwpancernych, porzucono działa bezodrzutowe, nie ma moździerza 120mm ciągnionego na miarę XXI wieku, a inne armie mają masę ciekawego uzbrojenia. Rezygnuje się z wkm, a przecież takim karabinem (dawniej głównie przeciwlotniczym) obecnie nadal można rozwalić i Rosomaka jak przypuszczam odpowiednią amunicją przeciwpancerną (rdzeń przynajmniej z wolframu, bądź inne technologie), a inne armie mają nawet słabiej opancerzone lekkie pojazdy -nie będące czołgami. To doskonała broń dla formacji obrony terytorialnej. Wjeżdża kolumna takich bwp w miasto i z góry obrońcy robią z nich sieczkę.
 • @w.red 15:12:16
  "Widzisz biedaku, nie będę ułatwiał ci pracy. Musisz się przyłożyć bardziej do roboty :)"

  Ulatwiac robote? W dupie mam to co chcialbys powiedziec. Fakt jest taki, ze OKRAGLY STOL dzialal bez zaklocen. Wiec cokolwiek bys wymyslil i tak byloby klamstwem.
  Wiec nie sil sie na jakies riposty bo slabiutko ci idzie. Chcesz zaklinac rzeczywistosc.

  "Myślę że większość z indagowanych osób po portu cię olała (nie bez racji). A ja odpowiem ci tak."

  Z kilku osob, ktore biora udzial w dyskusji jakos tylko dwoch ma ogromny problem ze mna. I z tym by przyznac sie do tego, ze byli tchorzami za czasow Okraglego Stolu.
  Ale spoko. Kazdy moze ocenic. Okragly Stol mial miejsce, obrony przed nim zas nie zauwazono.
  Debile i tyle.
  A mozesz sobie zmyslac, ze dzialales w podziemiu i juz juz mieliscie przeszkodzic w okraglym Stole, ale na skorce bana sie poslizgnales i nie dotarles.


  "Gdyby to pytanie zadał mi twój ojciec w kulturalny sposób może by się i dowiedział. Ale ty nie masz najmniejszych szans na odpowiedź. Dla mnie już nie istniejesz jako człowiek bo twoje wypowiedzi skutecznie sprowadziły cię do poziomu dna."

  Z czym dyskutujesz frajerze? Oklagly Stol byl, to fakt historyczny. Natomiast nie ma takiego faktu historycznego jak opor przeciwko niemu. Wiec czemu zmyslasz?

  "A co do jedzenia. Akurat twoja opinia w tym względzie jest bez znaczenia."

  Moze i jest bez znaczenia, ale nie tylko ja zauwazylem, ze brak wam argumentow. Do tego optujesz za ruskimi jak szalony.
  Duzo mozna z tego wyczytac. Szczegolnie historie twojej zeszmaconej rodziny.
  I to wszystko."
 • @Bozon 17:36:34
  Oj Żydku...boicie się coraz bardziej :] Widać panikę.
  Teraz tylko nagonka została. Nie żyłeś w czasie przekrętu Magdalenkowego, wszystko co wiesz, znalazłeś w książkach. Pałą przez plecy nigdy nie dostałeś i tylko twardziela zgrywasz. Żal mi twych frustracji i nieudacznictwa. Wszystkie Twoje życiowe niepowodzenia, są winną innych, bo ty jesteś "the beściak". Pokaż sam coś a nie marudź. Masz jakąś ekipe zorganizowaną na wypadek napadu na Polskę? Zapasy zrobiłeś? Nie bo mama z tatą nie dali:] Dobrze, że Ci rachunki za internet opłacają, bo gdybyś nie mógł tu frustracji wyładować, zrobiłbyś to na rodzinie, sobie, albo ulicy.
 • @Andrzej22 18:36:24
  Ten komentarz już mniej do mnie trafia, jest w tym jakaś naiwność, czy też stanowisko po prostu mylne, błędne z intencji nawet. Rosji nigdy nie zatrzyma sama Polska uwikłana jako koń trojański w rozkroku między mocarstwami, zatem docelowo jak ZAWSZE Amerykańcy (judaika, NWO, miratworcy wszelacy) zakładają że oś sowiecko-germańska w końcu rozpadnie się. Dosyć łatwo sobie można wyobrazić różne ciekawe scenariusze. Np Rosję atakują w końcu Chiny (np za 10-30 lat), acz niekoniecznie najpierw bezpośrednio, zapewne zajmą posowieckie republiki, Mongolię itd z Kaukazem. To zmusi Rosję do wojny tak czy siak, bo nie będą czekać na żółtych aż podejdą pod Kreml za kolejną dekadę.

  Czy Niemcy wtedy będą bronić Rosji? Czy będzie ich bronić UE, NATO? Jasne że nie, chociaż pakty "papierowe" mogą być zawarte, sztuka jest sztuka... ZWODZENIA. Zatem Niemcy poprą Chiny, bo Chiny mogą im zagrozić wyparować np setki miast i będą mieli środki do tego, żadna tarcza nie uchroni przed odpaleniem głowic innymi metodami. Poza tym zaszkodzić państwu można na tysiąc sposobów, wystarczy że zainicjują w Niemczech rewolucję imigrantów, choćby islamskich, tureckich. Zdrada Niemiec nie będzie tolerowana przez Rosję i zacznie się młocka jakiej jeszcze w dziejach nie było.

  Co mamy robić w tej sytuacji? Ano trwać, przeżyć, zachować neutralność, niech się młócą... po wszystkim będziemy mieli szanse na status mocarstwa nr 1 w Europie, łatwo można prześcignąć Włochy, Francję, Wielką Brytanię mając koniunkturę geopolityczną, geostrategiczną jakiej nie było od wieków. Oczywiście pewnie oberwiemy rykoszetami, będą wojska obce przez kraj przesuwane, sytuacja podobna do XVIII wieku. Nie chcemy wojny z nikim, dlatego jestem przeciwny mnożeniu sobie wrogów i kreowanie ich w islamie, mało nam było wojen z Turkami? Mało??? Są ciężkie, bo jak się oni wezmą do akcji... to na serio. Mają swoją ludność u nas. Oficjalne statystyki milczą, ale islamistów w Polsce (odliczając starych Tatarów) jest kilkadziesiąt tysięcy, jestem tego pewien. W końcu nie ma granic, wkurza mnie to Schengen, granice powinny być HERMETYCZNE z polami minowymi i automatycznymi karabinami sterowanymi odpowiednio żeby nie strzelały do zwierząt, najpierw wezwanie do cofnięcia się itd ostrzeżenia, później salwa, w razie czego granatnikiem poprawić... Przejścia turystyczne oczywiście mogą być, ale wyznaczone, nieliczne, doskonale pilnowane.

  Z Rosją może jeszcze zawalczyć ISLAM. I też Niemcy mogą to poprzeć, albo i u nich się zacznie rewolucja islamska. Na to liczą Amerykanie, bo za wszelką cenę nie chcą wojny z Rosją, panicznie się boją Rosji. Mniej się boją Chin, sądzę że są plany ich eksterminacji w setce wariantów, ale też NWO zrobi to raczej rękami innych, a nie siłami USA wprost. Chiny mają wielu konkurentów, wrogów w regionie, wszędzie węszą za bogactwami naturalnymi i miejscami pod wojskowe bazy. Los takich krajów jak Wietnam, Koree obie jest przesądzony, jakże to cieszy USA, w końcu to uwikła Chiny, wypali im część zasobów. A Indie w rezerwie...

  Podsumowując. Dla USA, Izraela ważniejsze są Niemcy od Polski i zawsze tak będzie. Tak samo i Rosja jako mocarstwo o wielorakim znaczeniu globalnym. Może nas ocalić jedynie przeznaczenie na POLIN - żydowski raj, nową Ziemię Obiecaną nr2. Tyle że w końcu trzeba te plany pokrzyżować w porę... byle nie za wcześnie i nie za późno. Jeżeli za wcześnie, to grozi nam eksterminacja, jeżeli za późno się obudzimy... to będzie pozamiatane. Czeka nas wtedy los Palestyńczyków, a ci zostaną przez żydów wymordowani, wysiedleni. Każdy to wie.

  PiS z Kaczyńskimi prowadził misterną grę na czas, właśnie umizgami do masonów, żydów, ale się przeliczyli w Smoleńsku zwłaszcza. To była zdrada także tych kręgów, a teraz wiedza o tym wszystkim jest ważnym instrumentem polityki. PO musi zrobić WSZYSTKO co każą ci co dużo wiedzą, co mają na to dowody, albo mogą je spreparować i puścić w CNN. Fakt medialny będzie, klasyka towarzysza Geremka.

  Trzeba zatem innej polityki od pisowskiej, bardziej uczciwej, prawdziwej, niepoprawnej. Trudno, będziemy mieli łaty antysemitów, drwię sobie z tego, dla mnie to nie obciach, bo nie jestem antysemitą typu rasistowskiego, po prostu nie kocham żydostwa, mam swój Naród i tyle. To są naturalne priorytety, nacjonalizm jest racjonalny. Najpierw Bóg, później rodzina i własna osoba, dalej bliscy, dalsi krewni, przyjaciele itd aż do poziomu narodów, wspólnot religijnych, wspólnot obywatelskich danego kraju, cywilizacji.

  Żydzi mają INNE interesy od naszych, kto temu zaprzecza... to jest przynajmniej naiwny, ale nie wierzę w TEGO rodzaju naiwność, nie w NE. Nie zamierzam pozwolić żeby Polacy umierali w imię agresji Izraela na Syrię, Iran. Zanosi się na "Libię" w Syrii, ale sami rebelianci są chyba za słabi, więc KTOŚ im pomoże na lądzie. Kto? Turcja? Jakiś kraj NATO? Anglia pośle siły specjalne? A może USA ruszy kawalerią bez certolenia się, po co im tak potężne siły desantowe w regionie? Na Iran? Hahaha to z tysiąc razy jeszcze za mało na wojnę na lądzie, ale na Syrię metodą libijsko-afgańską... starczy. Plus pogrożenie paluchem sowietom żeby siedzieli cicho, bo zaliczą dno swoimi okręcikami. Taka mała wojenka bez światówki (chyba).
 • @Andrzej22 18:36:24
  I jeszcze coś. To nie czasy złota. Co pożyczali bankierzy z Niemiec? Liczby. To NIC nie kosztuje. W każdym razie nie ich, najwyżej podatników, nas, bo system tak działa. Nie zna Pan zasad kreacji pieniądza? Na pewno Pan zna, więc proszę nie opowiadać bajek o jakichś stratach bankierów. Grecja zrobiła jeden dobry ruch - zachowała i bardzo rozwinęła armię... JAKŻE IM SIĘ TO TERAZ PRZYDAJE i przyda w przyszłości. Mogą im skoczyć. Wróżę tam w końcu wojskową juntę, bo innego wyjścia lepszego nie będzie.

  Podczas II wojny daliśmy się ograć aliantom. Szczerze mówiąc nie należało walczyć na zachodzie bez poważniejszych gwarancji na restytucję Polski w granicach, statusie z 31 sierpnia 1939. Na piękne oczy nasi przelewali krew... na DARMO!!! Właściwie to należało walczyć także z aliantami, przecież to co robili czyniło z nich TAKŻE wrogów. Czy żydzi w Palestynie (w tym tysiące Polaków) nie walczyli z Brytyjczykami i to metodami także terrorystycznymi?

  Ostatni moment na zmianę polityki to był brak pomocy dla Powstania Warszawskiego, przecież alianci mogli rzucić na Warszawę nie tylko brygadę Sosabowskiego, ale kilka dywizji zamiast na "mosty". Sposób zawsze by się znalazł, należało opanować lotnisko i było to w mocy naszej brygady i 300 tys sił AK plus pozostałe formacje. Przez całą wojnę więcej broni szło np do Jugosławii dla towarzysza Tito niż do AK.

  Polityka to nie tylko altruistyczne dla wyższych idei, humanizmu przelewanie krwi. To także CHŁODNA KALKULACJA, przecież Piłsudski w końcu odpuścił swoją oBŁĘDNĄ drogę współpracy z Austriakami, Niemcami. Kosztował ten cyrk życie wielu żołnierzy, powiedzmy było warto, ale w końcu trzeba było powiedzieć NIE!!! DOSYĆ!!! I powiedział, a końca wojny dokończył w wygodnej celi niczym Komorowski na internowaniu.

  Nie możemy być CWELAMI UE, NATO, USA=Izraela, na tym już nic więcej nie ugramy, nie wygramy. To było konieczne zaraz po 1989, czy do powiedzmy wejścia do NATO, czy do niepotrzebnego wejścia do UE. Mogliśmy wzorem Norwegii zachować suwerenność nawet kosztem HARACZU jak oni. Taniej by wyszło.

  Stawiajmy na Boga, na Polskę, na Naród Polski. Przestańmy liczyć na zagranicę.
 • @Andrzej22 18:36:24
  Widzisz, sam mówisz, że USA i Izrael mamy daleko stąd, nim jakaś pomoc dotrze, szybki najazd z wschodu, czy zachodu zmiecie co trzeba. Usrael rozpalił na południu Europy silne nastroje antyniemieckie, a kraje te mają nie takie słabe uzbrojenie, tu prędzej widziałbym szanse pomocy dla nas. Ze wschodu jest Łukaszenka, który zbyt chętnie władzy nie odda, ale może przyłączyć się do grabieży w podzięce za podsycanie opozycji. Wydaje mi się, że można to jeszcze naprawić. Są jeszcze Chiny, które bardzo lubią nasz rynek zbytu. Jest Turcja, która na pewno nie chce być pod pręgierzem NWO czy Rosji.
 • @Bozon 15:27:56
  Bohaterów gdzie można znaleźć najłatwiej ? Na cmentarzu umierają młodo i najczęściej głupio
 • @Bozon 15:33:13
  Jak to mówią psy szczekają a karawana kradnie dalej
 • @Bozon 15:39:49
  Bo tak naprawdę faktycznie zły taki nie był. Dawał dość dużo swobody, bezdomni jedynie z wyboru, dzień pracy faktycznie ośmiogodzinny, nadgodziny płatne
 • @val 15:41:32
  Wojsko ma za zadanie obronę kraju a dopiero później atak . Idąc tropem twojego rozumowania to nie F 16 ale B 1 trzeba było kupić.

  A Grippen jest doskonałym samolotem bazowany w rozproszeniu jest w zasadzie nie do zniszczenia jako flota lotnicza. W przeciwieństwie do imperialnego jastrzymbia zlokalizowanego jedynie w dwóch bazach łatwych do zniszczenia. Za komuny i konfrontacji wrogich układów czas życia lotniska np. we Wrocławiu liczono na 2 min.

  Do czego wrócą nasze świetne efki na lotniska komunikacyjne gdzie zostaną może zatankowane i załadowane amunicją do działka jedynie.

  To może pewniej bazować od razu na niezatapialnym lotniskowcu W. Brytanii, albo liczyć na niezwyciężoną flotę lotniczą sojusznika? Gruzji jakoś nie pomogli. Dlatego celowym byłoby zakup i częściowa produkcja w państwowych resztkach przemysłu lotniczego tych ok 100 szt dla armii obrony terytorialnej. A efy niech latają na bohaterskie misje za pieniądze zleceniodawcy, nie polskie.

  Głupi wybór, a jeszcze debilniejszy offset!! NA kształt Nokii coś w Polsce powstało
 • @val 15:59:36
  A prywatnie to masz pan samochód osobowy, czy jeździ pan autobusem?

  Na chooj nam taki imperialny samolot wielozadaniowy strategicznego globalnego zastosowania. Polska ma interesy globalne?

  Interesem państwa jest interes obywateli, wszystkich obywateli.

  Afganistan nie ma imperialnych broni etc. tylko każdy chętny ma kałach czy tonę nawozów i starcza to by pokonać największą armię świata skrępowaną prawami człowieka
 • @Bozon 16:24:35
  Ale chęci z ich strony brak i mam wrażenie że do elity wybrańców nikt z obecnych w tym portalu nie będzie należał. A szanuje się panów a tępi służalców . Tak było jest i będzie
 • @Bozon 16:34:55
  A co znaczą nasze bohaterskie wojska jak nie za ew. mydło? za cudzą kokę walczą
 • @Bozon 18:21:18
  Służalczy bełkot

  Daawno dawno temu pewien kraj w Europie miał pozycje producenta nie najgorszej bronii. To i znależli sie klienci na nowe konstrukcyjnie śmigłowce do Azji pł. Lecz służalcy na prośbę Wielkiego brata zrezygnowali z kontraktu. A Wielki brat sprzedał tam natychmiast kilkadziesiąt Belii. Poniżej jest inny kraik ten na podobna prośbę ,uprzejmie odpowiedział jak nam zrekompensujecie straty

  A masowaczami odbyty zwyczajnie się pogardza pomijając chwile jak masują okolice kloaki. Ale na salony takich się nie dopuszcza-wizy
 • @Zbigniew-Grzymski 18:43:07
  prościej i taniej wykupić albo zlecić rozmieszczenie kradzionych głowic w interesujących nam stolicach W razie groźby . Powiedzieć nie giniemy sami.

  A potrzebna suma to ułamek sumy na zbudowanie machiny na którą z ledwością pozwalają sobie Anglia czy Francja
 • @val 19:19:12
  pewnie znowu przywieźli swój sprżęt na wynajmowany poligon nad podziw duży po hitlerowcach przez WP odziedziczony. U siebie takiego nie mają
 • @Torin 19:29:02
  W socjalizmie to migi się rozpadały też z drewna bo w fabrykach meblowych budowany

  Ergo. ten tłuścioch i narkoman płakał z głupoty
 • @Marek Kajdas 20:17:54
  Bo mieli doopę za prezydenta i frajera wierzącego amerykanom jak Husajn , podobnych sobie dobrał wodzów. Zamiast rozwalić tunel, olali go to musieli walczyć ze sprzętem pancernym a mogli jedynie z lekkozbrojnymi bo tacy jedynie przejdą przez góry i desantem bez ciężkiego uzbrojenia.

  Wiem ruscy czołgi desantują. Ale na równy teren i już zabezpieczony
 • @Daro 20:13:16
  Dron typu nośnika rakiety typu grom zapewniający jej chłodzenie głowicy przez kilka godzin. Pokryty farbą opatentowaną we Wrocku- i przez odp. władze olana. w ilości 500 szt . Po 200 000 za sztukę - rakiety
  Zarządzane w powietrzu systemem rozproszonym jak stado ptaków.

  4 lata i latałby
 • @Zbigniew-Grzymski 20:58:40
  O Asyrii, Persji, Egipcie, Imperium Rzymskim, Brytyjskim, Carskim, Mongołach zapomniałeś..
  I słusznie bo przeminęły jak przeminą te dzisiejsze sławy już na glinianych nogach.

  Jak łasić się to do przyszłych Chiny, Indie, Brazylia. Z wszystkimi mamy dobre układy . I nie zapominajmy o chęci Chin do powtórki 1968 w 1980.
 • POLSKA SUWERRENA TO POLSKA WOLNA OD POWIĄZAŃ Z NIEMCAMI I ROSJĄ
  Marek Kajdas:
  ".....Podczas II wojny daliśmy się ograć aliantom. Szczerze mówiąc nie
  należało walczyć na zachodzie bez poważniejszych gwarancji na
  restytucję Polski w granicach, statusie z 31 sierpnia 1939. Na piękne
  oczy nasi przelewali krew... na DARMO!!!..."

  ODP.: ZAANGAŻOWANIE PAŃSTWA POLSKIEGO W WALKACH PRZECIW
  NIEMCOM NA ZACHODZIE BYŁO MORALNYM, POLITYCZNYM I
  HISTORYCZNYM NAKAZEM WOBEC NARODU POLSKIEGO NIEZALEŻNIE
  OD WSZELKICH GWARANCJI USA I W.BRYTANII, KTÓRE JUŻ WTEDY
  SAME W SOBIE NIE PRZEDSTAWIAŁY ŻADNEJ WARTOŚCI.

  Andrzej22:
  "...Panie Marku...nie martw sie pan tymi F-16..niech leca i robia co
  trzeba..W czasie drugiej wojny światowej nasze okrety, samoloty,
  brygady spadochronowe, pancerne tez nie walczyły bezpośrednio
  o Polskę..Ale zgodzi sie Pan ze mną że bez walki naszych żołnierzy
  tam na obczyżnie, nie byłoby Polski nawet w kształcie PRLowskim...."

  Andrzej22:
  "...Na osi Moskwa-Berlin nie mamy najmniejszych szans! Ostatnie
  4 lata rządów Tuska pokazały to kolejny raz bardzo dobitnie! Natomaist
  z USA i z tym znienawidzonym przec Ciebie ....Izraelem mamy jednak
  jakąś szanse.... Mamy ją z dwóch względów....Po pierwsze te kraje nie
  sąsiadują z nami, po drugie nie zdołały wybudować sobie u nas
  5 kolumny na wzór Niemiec i Rosji....."

  Andrzej22:
  "...Nie mam wątpliwosci, że był to misterny plan USA i Izraela w
  porozumieniu z geckimi oszustami i włoskimi mafiozami...hehe..To
  samo Rosja..te trepy mysleli iz znowu rzucą na kolana pół świata..a
  tu wychodzi na to, że sami zostali rzuceni..Chińczycy własnie wycofuja
  się z układu z Rosją...Proszę się zapoznac z wypowiedzią chińskiego
  generała na ten temat..Reasumując...nadchodza bardzo ciekawe dni...."
  ============================================

  W "beztuskowej" i "bezbulowej" Wolnej Polsce, Polacy - jeżeli będą

  chcieli rzeczywiście myśleć o suwerenności - muszą pozbyć się

  wszelkich kompleksów względem rosji i niemiec. Absolutnym

  imperatywem polskiej polityki zagranicznej powinna być tak jak w

  II-giej Rzeczpospolitej równoprawna i niezależna płaszczyzna polityczna

  z tymi od wieków wrogo i nie po partnersku nastawionymi do Polski

  państwami nawet jeżeli miałoby to prowadzić do napięć w stosunkach

  z nimi. Do sojuszów przeciw niemcom i rosji należy wytrwale dążyć

  z USA a nawet z Izraelem, a lokalnie ze wszystkimi państwami Europy

  Środkowej. Wysokie koszty takich sojuszów niestety są nie do uniknięcia.

  Na bazie takich sojuszy należy konsekwentnie budować

  gospodarczo-energetyczną i finansową niezależnosć Polski od niemiec

  i rosji.
 • ZMASOWANY BEŁKOT OPŁACANY NA AKORD ?:)
  gnago:
  " prościej i taniej wykupić albo zlecić rozmieszczenie kradzionych
  głowic w interesujących nam stolicach W razie groźby . Powiedzieć
  nie giniemy sami.
  A potrzebna suma to ułamek sumy na zbudowanie machiny na którą
  z ledwością pozwalają sobie Anglia czy Francja nadużycie link skomentuj
  gnago"
  .......
  Jak łasić się to do przyszłych Chiny, Indie, Brazylia. Z wszystkimi mamy dobre układy . I nie zapominajmy o chęci Chin do powtórki 1968 w 1980.
  ========================================

  Za ten spamowy, zmasowany bełkot na forum

  towarzyszowi "gnago" płacą chyba od ilości :)

  a nie od jakości :))
 • @Marek Kajdas 15:59:06
  Panie Marku, proszę nie brać mi tego za złe ale znowu muszę Pana prostować. Nie chcę aby odbierano mnie jako wielkiego znawcę ale myślę, że każdy kto chociaż trochę interesuje się lotnictwem potwierdzi moje zdanie.

  "Potrzebne nam opancerzone szturmowce, taki samolot, także śmigłowce muszą mieć zwiększoną odporność na ostrzał nawet działek. Inaczej szybko się "zużyją" na polu walki. Misja nie może być misją kamikaze jednorazową. Jaką odporność na ostrzał ma aluminiowy F16? Żadną. Byle ptak go strąci."

  W swoim poście pisał Pan o większym zapotrzebowaniu na samoloty myśliwskie a teraz potrzebuje Pan samol. szturmowych, więc jakaś pozytywna zmiana jest. Starym chociaż nadal doskonałym śmigłowcem jest MI-24, jest doskonale opancerzony i dysponuje potężną siłą ognia. Można poczytać w internecie opinie na jego temat napisanych przez bojowników afgańskich, to najlepsza cenzurka. Co do wytrzymałości na ostrzał F-16 i że byle ptak go strąci, to powiem łagodnie, że strzelił Pan gafę. Prosze pamiętać, że ten samolot użyto już w kilku konfliktach zbrojnych i jego osiągnięcia były wyśmienite. ( dla przykladu: 1 wojna w Zatoce Perskiej - ok.20 zestrzelonych sam. Irackich MIG 25 i MIG29 wobec 1 Tornado i chyba 3 szt. F/A 18C po stronie USA - o ile dobrze pamiętam). Zresztą dzisiaj nie zobaczymy na niebie standartowej walki myśliwców jak to można było zobaczyć w II wojnie św. czy też na filmie TOP GUN. F-16 wykrywa, rozpoznaje i namierza cel w powietrzu z odległości 130 km a bodajże przy 60 km. może skutecznie razić go pociskami powietrze-powietrze. F-16 to samolot wielozadaniowy, a więc może służyć do zwalczania celów w powietrzu ale również z powodzeniem niszczy cele na ziemi i wodzie. Zależy co się załaduje na jego podskrzydłowe węzły których ma aż 9.

  pisze Pan : " Mamy jednak te delikatne, drogie, psujące się jak cholera F16..., ...Niestety działko 20mm jest słabe w tej maszynie, szybkostrzelność to żadna zaleta, wolałbym wolniejsze 25-30mm pozwalające na ostrzał lekko opancerzonych celów z większej odległości (spoza zasięgu ich działek i rakiet typu stinger)...,

  przyznam, że zupełnie nie rozumiem- czyli wolniej strzelające działko ma większy zasięg od Stinger'a ? Ta rakieta może trafić cel który jest w odległości ok 5 000 m., chce Pan pokonać go działkiem ?

  " Myśliwce mają obronić Polskę i po to zostały KUPIONE, a nie po to żeby bombardować Iran, czy raczej Syrię... co jest chyba już przesądzone."

  A skąd takie informacje, że będą bombardować Iran czy Syrię ? Chyba mnie omineła jakaś ważna informacja. Byłem kilka tygodni za granicą i może o czymś nie wiem, więc proszę mnie uświadomić. Zresztą, już chyba w poście do "Fiatowca" pisałem, że nie wierzę w wybuch wojny Iran-Izrael. Społeczność arabska jest wojowniczo nastawiona do Izraela i wobec jego ataku na którykolwiek kraj arabski, odpowiedź będzie natychmiastowa i z każdej strony. Izrael zostanie starty w pył. Wojnę można wygrać techniką ale w ostatecznym rachunku i tak na teren nieprzyjaciela musi wkroczyć zwyczajny żołnierz z bronią, a tych mają dużo, dużo więcej od Izraela, państwa arabskie ( Egipt, Jordania czy Syria)
  I jeszcze jedno -
  " Właśnie ŁOSIE wykonały misję szturmową z niskiego pułapu, to dopiero była jazda! "

  z całym szacunkiem ale nie słyszałem aby "Łosie" były wykorzystane jako samoloty szturmowe i atakowały z niskiego pułapu. Chętnie przeczytam o tym jak wskaże mi Pan źródło.

  Pozdrawiam
 • @Andrzej22 07:00:25
  Brak mi słów by wyrazic , swoją radość z Pańskiego tekstu , niezwykłą trafność i trzezwość oceny sytuacji politycznej, diagnozy narodowej choroby w połączeniu z idealnie trafioną metodą leczenia. Panie Andrzeju , szanowni Państwo jeszcze Polska nie zginęła...póki Wy , My żyjemy.
  Zacząć musimy wszystko od począku...trzeba cofnąć się do wiersza

  Kto Ty jesteś ?
  Polak mały.
  Jaki znak Twój
  Orzeł Biały.

  Jestem przekonany że większość Z Was pamięta dalsze zwrotki tego wiersza. To jest to co różni Nas od pozostałych części tego Narodu, bez twarzy ... niestety. Takie kreatury , jak Bozon są ich najwierniejszymi kopiami...zwykle lemingi, niewolnicy XXI wieku. Ale rośnie w Nas siła i czekam na ten moment , kiedy od słów , przejdziemy znowu do czynów , tak jak to bylo , gdy wyzwalaliśmy Polskę ze szponów czerwonej zarazy. Cóż wpadliśmy z deszczu pod rynne...ale za to dłonie mamy wolne...teraz tylko wyzwolić umysły zanim znowu Nas zwiążą.
 • @Xedos 17:52:51
  "Oj Żydku...boicie się coraz bardziej :] Widać panikę."

  W czym widac? Zrobilbys rozbior tego co napisalem, wskazal konkretne cytaty, to moze ktokolwiek by uwierzyl.
  Czego Zydzi maja sie bac? Jaka panike widzisz? Trzesa calym swiatem, a ty jak maly pobity gnojek mowisz, ze wygrales. Bo juz tylko bezsilne trolowanie ci pozostalo.
  Taka jest psychologia, wiec nie mam ci tego za zle. Ale wiedz, ze wiekszosc ludzi widzi to co probojesz zrobic.


  "Teraz tylko nagonka została. Nie żyłeś w czasie przekrętu Magdalenkowego, wszystko co wiesz, znalazłeś w książkach. Pałą przez plecy nigdy nie dostałeś i tylko twardziela zgrywasz."

  Jakiego twardziela? Takiego, ktory sam siebie okresla tchorzem? Czytac uwaznie nie umiesz? :) Buahahahaha.
  Ciagle probojesz cos insynuowac, ale jeszcze nie znasz dobrych technik manipulacji. Dyskusja z toba to jak szczypanie sie dzieciakow.
  Mnie caly czas zastanawia, czemu nikt nie potrafi odpowiedziec na moje pytanie: czemu Polacy dopuscili do Okraglego Stolu. Od 200 postow ciagle unikacie odpowiedzi. Ciagle kluczycie. Zmieniacie temat. A pytanie pozostaje to samo.
  Zero odpowiedzi.

  "Żal mi twych frustracji i nieudacznictwa. Wszystkie Twoje życiowe niepowodzenia, są winną innych, bo ty jesteś "the beściak"."

  A skad to wiesz? Zdradze ci tajemnice: zle robisz, ze podchodzisz modelowo (podrecznikowo) do manipulacji, zamiast skupic sie na konkretnej jednostce i tym co mowi. Wiekszy sukces odnioslbys jakby uwaznie przeczytal to co napisalem i TYM manipulowal. A ty wstawiasz oklepane szablony.
  Duzo jeszcze cie musza nauczyc w rosyjskiej ambasadzie.
  Moze zyciowe niepowodzenia sa takie same jak zyciowe niepowodzenia innych. Sa prawdziwe. Winnych nie ma.
  Ja winnych szukam za to KTO zostawil taka Polske swoim dzieciom. Jak wam nie wstyd? Mlodzi ludzie musza teraz splacac wasze idiotyczne decyzje.
  I dlatego sam nigdy nie zdecyduje sie na dziecko, bo wiem, ze bedzie jeszcze wiekszym niewolnikiem niz ja. Nie bede bezmyslnie plodzil, tak jak to robily poprzednie pokolenia.
  Ale im nie wstyd. Oni spelnili swoj niewolniczy obowiazek, dostarczyli sile robocza dla systemu.

  "Pokaż sam coś a nie marudź."

  Prosze bardzo: NIKT z was nie wywolal tutaj takiej dyskusji jak ja.
  To juz duzo wiecej zrobilem, niz cala zgraja przytakujacych sobie starych pierdow. Od roku istnienia NE zrobil sie kolkiem wzajemnej adoracji. Zreszta jak w calej polskiej prawicy. Ten sam schemat, a glupie prawaczki zadowolone zlizuja z siebie nawzajem slodkosci.
  Tak, tak, panie Korwin-Mikke, jest pan wspanialy! Tak panie Urbas, cudowny artykul! O tak, Lazarzu, cos za blyskotliwe mysli, wstawiam 5*!
  Itd.
  Nie widzisz tego? To wal sie cweluchu.

  "Masz jakąś ekipe zorganizowaną na wypadek napadu na Polskę? Zapasy zrobiłeś? Nie bo mama z tatą nie dali:]"

  A jak odpowiem twierdzaco to uwierzysz? Nie. Bo to wirtualny swiat w ktorym sie znamy, wiec moge powiedziec co chce. Np. to, ze opracowalem sobie plan zdobycia broni i amunicji. Tak samo jak zbieram mapy terenow, kanalow, podziemnych pomieszczen.
  Zapasy zarcia? Buahahahhaa. Znowu myslenie z XIX wieku. I dlatego wiem, ze jestes pozytecznym idiota.

  "Dobrze, że Ci rachunki za internet opłacają, bo gdybyś nie mógł tu frustracji wyładować, zrobiłbyś to na rodzinie, sobie, albo ulicy."

  Tak, tak. Juz pisalem tutaj o metodach mainpulacji agentow. Znowu probojesz przykleic mi gebe zboczenca i pataologii. Wtedy latwiej opanowac dyskusje.
  Niestety, ja sie znam na tym.
 • @Bozon 17:36:34
  Przypominam o istnieniu i obowiązywaniu paragrafów od bodaj 212 kk wzwyż. Zatem Miarkuj się nieco człowieku, co abym cierpliwości nie stracił.
 • @Bozon 10:05:19
  to nie dyskusja z Tobą , tylko z setkami tysiecy wyjałowionych z refleksji lemingów, którym sie wydaje, że jak dostali kredyt na mieszkanie, samochód i mają pracę za 2500 na miesiąc to chwycili Pana Boga za nogi i nic juz nie muszą robić tylko kontemplować. Nie pochlebiaj sobie , rozmowa jest nie do Ciebie a do tępej masy , którą reprezentujesz. Masy , która jest pozbawiona wiary w czlowieka , w jego zdolnośc do zmiany na lepsze. Jedyne co robisz to opluwasz, i to tylko przez przypadek , bo zapewne zupełnie przypadkiem tu trafiłes. Jedyna rzecz , która działa na Twoją korzyść , to fakt że umiesz czytać. Jesli będziesz szedł ta drogą, dalej bedziesz podtrzymywał te rzadką wsród "Twoich" umiejętność , moze doczytasz się odpowiedzi na pytanie, które stawiasz o okrągłym stole. Nie zrażaj się gdy nie zrozumiesz tego co czytasz za pierwszym , razem, to u was normalne, może jesteś lepszy od pozostałych lemingów i bardziej zacięty, jeśli tak to spróbuj czytać kilka razy , az wreszcie zrozumiesz teks. Nie poddawaj się łatwo, może zajdzie w Tobie zmiana, która będzie zaczątkiem wielkiej lemingowej rewolucji. Będzie to zmiana przez samodokształcenie, nie wymagam od ciebie żadnych bohaterskich czynów, bo jak mówisz jesteś tchórzem, dobrze że jesteś szczery, najważniejsze jednak , żebyś nie był sługusem i donosicielem...bo przez takich własnie , jak ty, doszło do złamania solidarności, do magdalenki i wielkiej zdrady , Polskiego Narodu , dokonanej rękami zdrajców podszywających się pod zbroją polskiego patriotyzmu.
 • @Bozon 10:05:19
  "Tak, tak. Juz pisalem tutaj o metodach mainpulacji agentow. Znowu probojesz przykleic mi gebe zboczenca i pataologii. Wtedy latwiej opanowac dyskusje.
  Niestety, ja sie znam na tym."

  Piszesz takie rzeczy i w taki sposób, że od razu można pomysleć, że jesteś z Salonu (albo u nich na stażu : ))
 • @WSZYSCY
  Jesteście tak żałośni w swoim ujadaniu i medialnym MORDOWANIU wszystkich którzy mają opinię inną niż każdy z was, że jakakolwiek próba merytorycznej dyskusji z wami jest jedną wielką stratą czasu.
  Dziękuję Wam - dzięki Wam zrozumiałem to, czego nie roumiałem przez kilkadziesiąt lat: jak mogło dojść do rozbiorów Rzeczypospolitej.

  PS. W Ameryce gdzie mieszkam, za podstawę dyskucji przyjmuje się dobrą wolę oponenta. Może błędną, ale dobrą. Nie wyzywa się go na wstępie od folksdojczów, ruskich agentów, SBków, zaprzańców i skórwysynów.
  Czytając wasze artykułe (praktycznie wszystkie), a nie zupełnie zgadzające się z waszym osądem - to mając wcześniej najlepsze chęci, nie pozostaje człowiekowi nic innego jak tylko zrobić wszystko by was pogrążyć do samego dna. Pogrążyć i zadeptać.
  Czy naprawdę o to wam chodzi? Bo czy naprawdę jesteście tak ślepi że uważacie większośc Polaków za zaprzańców, sprzedawczyków, folksdojczów i ruskich agentów?
  Czy Polacy są tak zidiociałym narodem że wybierają folksdojczów by nimi rządzili?! Według was tak...

  Wiecie jaka jest różnica między większoscią blogerów na NE a.. Amerykanami? Ano taka, że tamci próbują zrozumieć swojego oponenta i nie oskarżają go od razu o najgorsze - o zdradę. Co najwyżej oskarżają go o błąd. Ale nawet za błąd nie wieszają go, bo kórwa KAŻDY błędy popełnia! Na spokojnie analizują jak popełnione błędy należy naprawić. Naprawić i IŚĆ DO PRZODU!
  Z wami jest ten problem, że wy wieszacie na najbliższym medialnym drzewie każdego kto nie jest z wami, zamist spokojnie analizować problemy które poruszacie.

  Siła narodu nie jest w podzieleniu społeczeństwa, co już uczyniono. Siła jest w jedności. Zdrajców i sprzedawczyków jest kilku. Polaków głosujących w wyborach i pracujących na silną i zdrową Polską jest ponad 30 milionów. Czytając powyższe blogi człowiek ma wrażenie że sprzedaczyków jest 30 milionów, a prawych - jedynie ci co blogują...
 • BOJKOT HUNTY DONKA-FOLKSDOJCZA PODCZAS EURO 2012 OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO POLAKA !!!!
  Andrzej:
  "....każdy z Polaków który rzeczywiscie mysli o Polsce, o jej przyszłości odniósł się do apelu Aleksandra Ściosa opublikowanego w Gazecie Warszawskiej....

  BOJKOT- CZYLI JAK WYGRAĆ EURO DLA POLSKI

  ...Cel propagandowy – jako jedyny dostępny dla obecnej władzy - jest zatem możliwy do osiągnięcia, ..... Nie ulega wątpliwości, że media mainstreamowe będą tworzyły szczelny parasol ochronny nad organizatorami Euro, a rozgrywając ambicje społeczne i posługując się hasłami „jedności”, nie dopuszczą do ujawnienia rzeczywistej skali porażki. .....

  Euro stwarza wprost idealną okazję, by opinia światowa dowiedziała się prawdy o polskiej rzeczywistości i poznała nasze najgłębsze problemy. Ten czas trzeba wykorzystać dla informowania mediów światowych o sytuacji związanej ze śledztwem smoleńskim, do wykazania kłamstw moskiewsko-warszawskiej propagandy, do zwrócenia uwagi na liczne przypadki łamania i ograniczania praw obywatelskich. ....

  Nie istnieją żadne, racjonalne przesłanki, by środowiska opozycyjne wobec tego rządu i zainteresowane jego upadkiem, wspierały propagandowy humbug – a tym samym - uwiarygodniały grupę skompromitowanych nieudaczników. Nie ma też najmniejszych powodów, by utożsamiać interes Polaków z celami grupy rządzącej
  .....
  =======================================

  SŁUSZNIE !!!

  DEMONSTRACYJNY BOJKOT HUNTY DONKA-FOLKSDOJCZA

  PODCZAS EURO 2012 JEST OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO POLAKA !

  TEJ OKAZJI DO WALKI O WYZWOLENIE POLSKI, POLAKOM NIE

  WOLNO NIE WYKORZYSTAĆ ! - HISTORIA BY WAM TEGO NIE

  DAROWAŁA !
 • @val 15:05:04
  Człowieku umiesz czytać ze ZROZUMIENIEM?
  Po pierwsze, jeżeli już te nieszczęsne F116 są to uzbrajanie je w klasyczne bomby burzące (do tego nie wiadomo dlaczego importowane) nie ma żadnego sensu bo miast ew. wroga bombardować NIE BĘDZIEMY ! Zagony pancerne i inne wrogie cele tymi można co najwyżej okurzyć.
  Po drugie, nieszczęsne dlatego ( jak autor napisał) że bez koniecznej infrastruktury NIE ISTNIEJĄ!!! już po pierwszej godzinie konfliktu.
  Wbrew obiegowym opinią najlepszym środkiem odstraszania jest OTK.
  Przykład: Szwajcaria. Zdobycie jakiegoś terytorium, rozbicie armii a zapanowanie nad nim to dwie różne sprawy czego najlepszym przykładem niech będą Wietnam, Irak czy ostatnio Afganistan. Hitler i jego generałowie doskonale o tym wiedzieli. Tylko jest jedno ale, żeby dać do ręki broń narodowi rząd krajowy nie może się go bać. Powodów że tak jest nie będę tłumaczył "głupi i tak nie zrozumie a mądry sam wie".
 • @alf
  Otóż to. Taniej będzie podwiesić dobre rakiety powietrze-powietrze średniego zasięgu pod cokolwiek co lata i zwalczać wroga z dużej odległości, do tego nie trzeba F16=BOMBOWCA rodem z II wojny jak w naszym wykonaniu. W walce manewrowej i tak nas zatłuką przewagą ilościową choćby było to uraaa starymi migami, suczkami; wg mnie nie będziemy mieli tyle rakiet żeby zestrzelić chmary atakujących nas celów (nie tylko samolotów). To teoria, bo naprawdę iluzją jest samo wykorzystanie F16, zostaną na pewno zniszczone jeszcze na ziemi, albo zmuszone do samoobrony przed rakietami, wystrzelają swoje i zostanie im działko 20mm... oraz bomby? Jeżeli kupuje się rakiet średniego zasięgu niewiele więcej od ilości maszyn, to wychodzi po półtorej takiej rakiety na samolot... którzy może ich zabierać 4-6 w zależności od wersji rakiet. To kabaret!

  Zapewne jest rozważane dokupienie kolejnej transzy samolotów wielozadaniowych, zgaduję że kolejna transza F16... to będzie zły pomysł, lepiej postawić na drony, pionowzloty, śmigłowce uzbrojone jak rzekłem w rakiety do walki na duży dystans. Lepiej mieć 300 różnych maszyn, niż 48 płonących na ziemi F16.

  Jest taka zasada iż 1000 dział jest niewiele wartych jeżeli jest do nich po 10 pocisków. Nie można mieć samolocików od parady uzbrojonych w same bombki, to myśliwce do jasnej cholery i to jest ich GŁÓWNE zadanie. Obrona kraju. Inne siły nie zwalczą samolotów, rakiet, nie żartujmy sobie z rakietkami GROM-Piorun, to zabawki które samolot łatwo ogłupi bądź ucieknie przed nimi jeżeli znajdzie się w ich zasięgu głupio. Gotowość bojowa zabytkowych systemów OPL sięga nawet kilkunastu minut - mowa np o S-200, to czas pod którym z Polski mogą być już zgliszcza.

  Polska jest całkowicie bezbronna na nagły, profesjonalny atak z powietrza bez miłosierdzia. Od razu szlak trafia wszystko, wszystkie media odcinane od ludzi. Jeżeli to będzie np środek mroźnej zimy, to miliony zamarzną po prostu po paru dniach. Od sowietów, giermańców nie oczekujmy nadmiaru miłości. Jednak te rakiety, samoloty nie będą nas okupować i można obronić niepodległość nawet gdyby nas mieli rżnąć milionami z powietrza. Na lądzie w miastach mamy szanse nawet w starciu z armią na miarę XXII wieku. Talibowie to pokazują w Afganistanie, nawet nie w miastach co by nie dziwiło, ale w górach, systemach jaskiń itd Czymże są podziemia naszych miast jeżeli nie "jaskiniami"?

  Przykładu Szwajcarii nie możemy używać jednak bezmyślnie, oni nigdy nie byli tak naprawdę zagrożeni inwazją nawet i Hitlera. Niemcy poradziliby sobie z nimi terrorem. Na to nie ma rady. Polaków zakładników zginęło bardzo wielu, zbyt wielu, bo nie zawsze było to "opłacalne" dla nas, ale jeżeli akcję realizowało np GL-AL, to nie przejmowali się cywilami przecież. Ludu u nas mnogo.

  To czego chcę (bo to jest realne), to wstęp w powszechną, obywatelską Narodową Obronę Terytorialną (zbrojną na miarę nieco skromniejszą niż amerykańska Gwardia Narodowa, ale także artyleria, ciężki sprzęt na wyposażeniu) w postaci masowej, wszechobecnej organizacji patriotycznej. Zamiast tego cholernego LOK-u, nieco w ożywczej konkurencji do innych organizacji głównie piłsudczykowskich, acz z bliską z nimi współpracą. Ludzie muszą zrozumieć potrzebę takiego projektu ZANIM damy im broń do ręki. Wychowania, moderacja patriotyczna, obywatelska. To się uda, przecież działają OSP, są tam zacni ludzie acz zbyt często uwikłani w PSL-SLD, teraz i PO... takie układy...

  Musimy zacząć skromnie, bo inaczej nie zaczniemy wcale. PO nam nie pozwoli na zbyt wiele, ani nawet PiS jeżeli wróci do władzy. Nie wróci. Prędzej ujrzymy Palikotów z SLD i nieco osłabioną PO, może podzieloną jak PiS żeby łatwiej było znowu ludzi ogłupiać. Myślmy jak to zrobić, to nie powinno być uwikłane politycznie, bo wtedy zaledwie ułamek społeczności lokalnych będzie skłonny angażować się. To powinien być taki wzorcowy, apolityczny patriotyzm i aktywizm obywatelski. Wtedy idea porwie masy. I oczywiście użyteczność w zakresie potrzeb bieżących, ratownictwo, Obrona Cywilna, samopomoc, obywatelskie państwo równoległe zwłaszcza w razie paraliżu sił rządowo-samorządowych.
 • @Jerzy Drwal 06:27:12
  Amerykanie (przeciętni) są po prostu niemiłosiernie głupi i więcej tam agentury mają (mieli) niż my, bo większe jest też znaczenie USA. To ich w końcu rozłoży. Choćby lobbies izraelskie pchające w pasmo ciężkich wojen i nie chodzi o stracę bilionów dolarów, bo i te jest wykreują z emisji (mają takie źródełko jak FED), ale o to jak społeczeństwo zaczyna postrzegać władze - jako WROGA. Idą do nowej wojny domowej - to się stanie, władza to wie i szykuje swoich obywatelom różne fajne niespodzianki, w tym obozy, trumienki w milionach, różne systemy broni.

  To nie my rozwalamy Polskę, proszę nas nie równać do odpowiedzialnych za te procesy jak właśnie obecna władza, czy wszyscy poprzednicy, bo każdy nas wpycha w jakieś gówno nowe. Rozbiory są z winy lobbystów zagranicy i warto o tym pamiętać. Trzeba stawiać na swoje siły, na Polskę, na Polaków. Żaden sojusznik, to mity, albo sami zadbamy o Polskę, albo znowu będzie paskudnie, a już nie jest wesoło.

  Jaki jest Naród Polski? Nie tyle większość to zdrajcy i złodzieje, co bierne owce pozwalające tym złym rządzić. To jest problem nr1. Przełamać to i będzie nadzieja, ale ci źli dobrowolnie nie odpuszczą...
 • @Andrzej22 04:51:52
  "Proszę się zapoznać z opinia na temat ruskiej armii niejakiego Bukowskiego..A z tymi atakami jądrowymi na miasta Niemiec i nie tylko to juz Pan odfrunął w przestworza..Po pierwsze ten ich jądrowy arsenał to rdzewiejący złom który na dłuższą metę stanie sie zagrożeniem dla nich samych..Po drugie, wystrzelenie chocby jednej rakiety z głowicą jadrową na jakiekolwiek państwo to natychmiastowy odwet arsenałów atomowych USA i nie tylko..na dzień dzisiejszy nawet największy szaleniec w najbardziej skrajnej sytuacji nie uzyje arsenału atomowego który o ironio stał się najlepszym zabezpieczeniem przed otwartą wojną światową.."

  Jak to łatwo uwierzyć tzw dysydentom. Czy nadal wierzymy w naszych Kuroniów i inną niekiedy jeszcze stalinowską swołocz? Agent wpływu mówi 99% prawdy i 1% manipulacji. Właśnie w ten kwestii Bukowski bredzi, to jest ten 1%... dlatego żyje?

  Nikt nie będzie umierał za Polskę, czy Niemcy. Nie będzie żadnego odwetu ze strony NATO! Jakże Pan może myśleć tak naiwnie? A 1938? Sprzedano Czechosłowację, rok później nas. Alianci nie reagowali na dowody zbrodni, ludobójstwa, a przecież co do żydów tacy byli troskliwi w Wersalu, nieba im chcieli w Polsce powstającej przychylić. Bo Polacy antysemici, a Niemcy cacy. Zatem niestety jak niewielu państwom na świecie grozi nam eksterminacja atomowa czy innymi środkami masowego rażenia, pełnoskalowa wojna konwencjonalna też jest poniekąd eksterminacyjna sama w sobie. Niemcom przynajmniej wschodnim też grozi zagłada jeżeli sprzeniewierzą się osi z Rosją. To misterna gra, w której jakieś NATO itd nie ma w OGÓLE znaczenia. Bajki dla ciemnego luda.

  Proszę sobie przypomnieć zimną wojnę i plany kontruderzeń NATO na PRL. Czy w ripoście za palenie Europy Zachodniej (także przez nasze ludowe wojsko sowieckie pod polskimi barwami) miano spalić Rosję i tym samym eskalować konflikt na młockę międzykontynentalną? Jakoś nie... i to jest ciekawe prawda? Ładna ustawka na BOISKU Europy głównie środkowej i głównie w Polsce, a czy to nasza wina że byliśmy landem sowietów? I za to miano nas spalić? A dlaczego nie macierzystą Rosję z ich głównymi miastami, Moskwą, zagłębiami? Mogliby niszczyć armie sowieckie przed ich wjeżdżaniem w PRL. Jednak wtedy sowieci spaliliby Wielką Brytanię i USA, a kogo jakieś Niemcy obchodzą, Dania i PRL...

  Nie liczcie znowu na sojuszników, spodziewam się od nich kolejnych brudnych zagrań. Widać to było już w sprawie Smoleńska, zabawy w tarcze i gry z Rosją naszym kosztem, dosłownie wymiernym kosztem miliardów strat na takich gierkach.
 • @Piotr R 23:22:40
  Dziękuję za głos polemiczny. Sądzę że w 1939 Łosie na ogół bombardowały głównie kolumny pancerne z niskiego (i bardzo niskiego) pułapu pod ogniem km-ów, to nie jest podstawowa, regulaminowa metoda dla rasowych średnich bombowców przecież. Prawda? Taki zwierz miał bombardować z wysoka i lękać się szybkostrzelnych działek, oraz myśliwców, a nie ckm-ów.

  Działko 25-30mm w samolocie daje zrównoważenie do "stingerów" na ziemi, bo zasięg jest podobny, a samolot ma szanse umknąć poza strefę rażenia, albo zakłóci rakietę, zmyli. Wg mnie działko 20mm służy raczej do walk powietrznych, a tu przydałoby się zastosowania szturmowca.

  Istotnie brakuje nam następców MI-24, już pisałem gdzieś komentarz w którym obawiam się przetargu na śmigłowiec znowu "wielozadaniowy", czyli w praktyce furgon raczej do przewożenia żołnierzy plus jakieś lekkie uzbrojenie przeciwpiechotne. Straszne. Znowu pod policyjne misje zagraniczne, już na oko widać. MI-24 był (jest) też wielozadaniowy, ale naprawdę także o funkcji czołgu, baterii, bombowca z racji solidnego opancerzenia, potężnego uzbrojenia. Gdyby zrezygnować z funkcji przewożenia żołnierzy i dodać jeszcze możliwość instalowania kolejnej tony ciężkiego uzbrojenia... to uff... Śmigłowce z bombami szybującymi z napędem najlepiej? Dokładnie! Żeby nie podlatywać za blisko celu.

  Są nam potrzebne myśliwsko-szturmowe śmigłowce. Myśliwskie, bo trzeba równoważyć szczupłość sił lotniczych i przestarzałą naziemną OPL. Takie śmigłowce uzbrojone w rakiety średniego zasięgu (plus odpowiedni system, elektronika, pasywne system radarowy) będą groźne dla samolotów wroga, będą też spełniać rolę powietrznej tarczy antyrakietowej. Łatwiej im będzie np zwalczać pociski manewrujące i drony latające na niskich wysokościach. Do tego są lepsze niż... F16, ale nie będziemy mieć takich śmigłowców, w tym rzecz. Furgony zamówimy, suki latające, wersje morskie itd.

  F16 to jednak nie jest A10 z ich odpornością na ostrzał, rakiety. F16 ma się nie dać trafić nawet odłamkiem, a jak dostanie... to spada. Proste.

  Cóż z tego że może zabrać np 8 różnych rakiet powietrze powietrze *w tym 4-6 średniego zasięgu) skoro zakupiliśmy ich garstkę? I cóż z tego że namierza 4 cele? Czym je zestrzeli? Działkiem i bombami na żelbet? Bomb mamy dostatek, zaburzono proporcje w uzbrojeniu i tego się CZEPIAM cały czas. To poważna afera.

  Dla 48 maszyn trzeba rakiet naprawdę sporo, przecież zakładamy iż będzie wiele misji bojowych... a może jedna tylko kamikaze...
 • @gnago 22:02:10
  Gruzja nie chciała pełnoskalowej wojny z Rosją, to co zrobili było zdetonowanie poważnego zagrożenia utraty niepodległości w lżejszy konflikt bez eskalowania. Bomby wysadza się małym ładunkiem, taka zasada była w Gruzji, wyprzedzili sowietów i pokrzyżowali im plany rozwalenia trwale całej Gruzji. Osłonę prezydentów zapewniło lobbies USA-Izraela, z całym szacunkiem ale nie wierzę że to wymyślił sam śp. Lech Kaczyński, czy ktoś z kancelarii, kto niby?

  Tunel rozwaliłbym jak wszyscy, ale wtedy Rosja nie odpuściłaby tak łatwo. Nie należy zapominać że jednak mogli wtedy morzem przypłynąć i była spora obecność sowieckiej floty, blokada morska Gruzji.
 • @Andrzej22 08:11:36
  "..Co myslicie o apelu Ściosa i bojkocie nadchodzących mistrzostw Europy?.."

  Dobra koncepcja, zwłaszcza że środowisko kibicowskie może ją poprzeć.
  "Sponsorzy" jak sądzę by się wściekli ;)

  Natomiast bardziej pasuje mi inicjatywa Multimira w sprawie zebrania podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie zmiany zapisu w Konstytucji o referendum. Bo póki co to narodowi ( suwerenowi)
  praktycznie odebrano możliwość wypowiedzenia się bezpośrednio w sprawach które dla niego są istotne.

  Co nie znaczy że jeden i drugi pomysł nie jest do zrealizowania równolegle
 • @Andrzej22 08:11:36
  Dobre podejście. Jestem za. A nawet - "w" ;-)
 • @Andrzej22
  "Po zakonczeniu wojny z Gruzją jeden z ruskich generałów bardzo ubolewał że nie mieli okrętów typu Mistral..które jak wiemy prostytutka Europy Francja niedawno im sprzedała.."

  To bardzo dobrze obrazuje czym jest NATO, UE, USA i geopolityka, geostrategia wokół nas. Nasz curva sojusznik zbroi naszego 100% agresora do agresji na nas (w opcji) i tak to wygląda. Dla nas takie okręty nie wchodzą w grę, nawet znacznie mniejsze, NATO woli zbroić Rosję... która w razie czego... spali NIEKTÓRE kraje NATO... ale KTÓRE?

  Dlaczego Francja chce takiej Rosji? Bo wie że najwyżej TA Rosja spali Niemcy i tym bardziej katolickich Polaków, ale nie ma już powodu, interesu iść dalej z eskalacją argresj. Dlaczego? Choćby dlatego że za spalenie wschodu (czyli także ewentualnie Polki) kary nie będzie w planie jak w 1939, czy nawet 1945 kiedy Rosji oddawano całe kraje, olbrzymie obszary w ramach UKŁADU.

  Nie mamy poza Bogiem sojusznika, mamy TYLKO WROGÓW.
 • @
  dopiero teraz dotarlem do tego twojego postu....za co przepraszam marku...jako ze staram sie sledzic w miare na bierzaco posty 'wojskowe'
  a i lubie zreszta sluchac jak gadasz :p ....
  do rzeczy.....
  z grubsza sie zgadza.... nic co sie stalo po 89 w sprawach armii naszej kochanej i obronnosci naszego narodu, nie jest 'normalne' .... po za kilkoma wyjatkami, jest taki no...hmm .... pol oficjalny sabotaz normalnie ....
  wiemy, iz nwo ma silne przedstawicielstwo w Polsce ... co rusz ktoregos z 'tuzow' polityki czy finansjery mozna znalezc na listach np. klubiku bilderbergow, czy komisji trojstronnej .... nasze tzw. 'elyty' sa po szyje umoczone w ukladach z oligarchia tego swiata .... widac i czuc ....
  degrengolada armii bedzie postepowac i przykrywki typu: ze 'zamowiono' kilkadziesiat 'krabow' nie wiele wnosza do poprawy stanu armii ....tu 'zamawiaja', a tu gawrona topia i z nim razem cala stocznie i tysiace ludzi na bruk .... zdziwiony jestem, szczerze mowiac, iz pozwalaja dzialac Bumarowi takiemu na ten przyklad.... patrze i nie wierze :D ....musza miec jakies ukryte profity z jego nadal istnienia ....moze opyla pokatnie technologie andersa jak juz bedzie sensownie konkretna i wtedy rozwala kolejna firme ? kto wie....
  chyba ze pozory chca utrzymywac iz 'cosik' robia z ta armia.....
  czytam cie z radoscia jak i zreszta szeremietiewa ...
  tylko iz wasze pomysly maja jedna wade: bylyby piekne do zrealizowania przy polskim rzadzie i parlamencie nie zas przy zdrajcach narodu ....
  warto lepiej i raczej :D kombinowac jak wygrac nasza wolnosc tym co mamy w tych warunkach jakie mamy....?
  pozdrawiam serdecznie
 • @robhood 18:07:51
  Ano myślimy chyba wszyscy co robić. Z grubsza to wiadomo. Trzeba się zorganizować w wielki, patriotyczny, wielonurtowy ruch obywatelski, który nie będzie tylko ruchem politycznym, ale i SPOŁECZNYM. Słowem nie partia w stylu Prawica Rzeczypospolitej kolejna, czy Solidarna Polska ziobrystów, bo się kończy zazwyczaj klęską. Jedynie byty z układu jak Palikoty dostają szansę na wejście do... układu. Demokracja jednak nie da rady z mafią która nami rządzi, bo demokracji prawdziwej NIE MA. Zatem ulica? Byle mądrze i cały Naród musi do tego dojrzeć jak w Islandii, czy Grecji, tam zapewne władzę wojsko przejmie ze związkami zawodowymi. Ulica, ale nie na ślepo, żadnej rewolucji, miękkie zmuszenie władzy do porozumienia i ustąpienia, następnie mają wsiąść w samoloty, niech nie wracają do Polski NIGDY, albo ich osądzimy przywracając nawet karę śmierci dla zdrajców szkodzących Polsce, Suwerenowi.

  Mamy nawet lidera - Romualda Szeremietiewa, przyda się i Ryszard Opara jako szef NE. Mamy kadry do opracowania polityki ekonomicznej, praktyków jak Dariusz Brzozowiec z którym nawet dzisiaj rozmawiałem na SKYPE. To są elity koncepcyjne przyszłej Nowej Polski. Sektor militarny ma ciągnąć innowacyjną gospodarkę, naukę i wiele innych kwestii związanych z wychowaniem patriotycznym, obywatelskim, bo wojsko wychowuje rozwydrzonych młodych ludzi. Byle nie na fali.

  http://www.barter.org.pl

  Warto poczytać, śledzić nowości, są konferencje, wykłady. Wracając do wojska, taki przykład. W każdej właściwie gminie są potrzebne transportery, sprzęt inżynieryjny (mosty itd) do służenia społeczności w razie klęsk żywiołowych, nawet bez powodzi może to być np katastrofalna śnieżyca z której... murowana powódź w końcu będzie. W razie zatarasowania dróg kto się upora z setkami ciężarówek? Potrzebny jest ciężki sprzęt gąsienicowy, kołowy, wyciągarki itd nawet poduszkowce, pojazdy na płozach do poruszania się w wielkim, sypkim śniegu.

  Kto ma to zapewnić? Operacyjne wojsko? Słaby pomysł przy małej, zawodowej armii, ale to doskonała misja dla obywatelskich wojsk Narodowej Obrony Terytorialnej. Te pojazdy to na czas wojny ciągniki dla artylerii ciągnionej, wozy amunicyjne i dostawcze. Można zamontować broń, systemy OPL, lekkie działka itd Przecież o to mi chodzi tak naprawdę... misja Obrony Cywilnej, ratownictwa przy okazji.

  Nie będziemy czekać na pajaców z jakiejś partii, nawet i na PiS, rozłamowców którzy na 100% kiedyś wrócą do PiS, bo na tym polega ich zabawa w mącenie, dywersje. Trzeba stworzyć alternatywną siłę, nie będzie monolitem, ale będzie zasadniczo działać w ramowych celach wspólnych, przynajmniej niektórych.

  Mnie interesuje np Polska Katolicka, są niezliczone proroctwa które sugerują nam co robić, ostrzegają. Nie lekceważmy Boga, a jak ktoś nie wierzy... cóż. Przekona się iż COŚ jednak jest po drugiej stronie. Przyszła wojna będzie między wierzącymi, a niewierzącymi. Na razie trwa przepychanka jak z SLD, Palikotami, ale czas pieszczot mija. Oni nie odpuszczą, a PO jest takie same. PiS zaś choć korzysta z głosów katolików, to katolicką partią nie jest, nie chce być. Ciekawe co?

  Bóg jednak powołał nas do czynnego życia, zatem bez wojska ulegniemy, bo wystawiamy Pana Boga na wielką próbę... Czy Jasnej Góry przed Szwedami broniły tylko modlitwy? Czy cud z 1920 stał by się zupełnie bez niezłej armii? Czego brakło w masońskiej sanacji w 1939? Boga, Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski i oderwania tych cholernych gwiazdek masońskich ze skrzydeł orła, krzyża w koronie.

  I jeszcze coś. Nawet jeżeli w tym roku, czy w kolejnych nie odbierzemy Polski popaprańcom, to trzeba trwać pod tymi zaborami w niewoli. Elity, wychowanie Narodu, to pozwoli kiedyś dokonać restytucji Wolnej Lepszej Nowej Polski. Nadzieja nie umiera nigdy. Nie uciekajcie z Polski, bo okręt wtedy faktycznie zacznie szybciej tonąć. Pusty ląd inni skolonizują, są tacy co myślą o POLIN choćby, albo POLIN-POLEN. UE zmusza nas do przyjmowania imigrantów, ilu mieliśmy islamistów w 1989 roku kiedy studenci wyjechali? Ilu teraz? Ilu będzie za 20 lat?

  Są kraje które zostaną zaatakowane od ŚRODKA. Przecież trudno sobie wyobrazić lądową inwazję na Anglię, Francję czy Rosję. Co innego Polska otoczona wrogami jak zawsze i fałszywymi przyjaciółmi. Jedynie Białoruś Łukaszenki jest szczera ;) zbrojąc się rękami sowietów przeciw nam, a nie przeciw UE, NATO.
 • @Andrzej22 14:58:10
  Mało kto wie, albo pamięta, ale Pan Romuald przeleciał się F18, też bardzo dobra maszyna i zna się dobrze z Panem Oparą od dekad.
 • @Andrzej22 02:38:49
  Bywało że Dmowski współpracował z Piłsudskim, więc da się. Niedawno oglądałem na program o Korfantym, bardzo ciekawa postać. Ruch obywatelski, bo tym razem nie może to być jakaś kanapowa partia (do czegoś takiego nie piszę się w ogóle), musi opierać się generalnie na całkiem nowym ludziach, niekoniecznie na samej młodzieży do 40stki, mogą być starsi, ale nie spaleni, nie zużyci III RP. Każdy dał ciała, może się inaczej nie dało, ale trudno w to uwierzyć. Trzeba założyć raczej że na czoło, do władzy, do kasy, wpływu, mediów zawsze pcha się jakaś trefna swołocz. Niestety.

  Wobec Pana Ryszarda Opary sam jestem umiarkowanie, życzliwie OSTROŻNY :):):) Nie bardzo podoba mi się mówienie o chrześcijaństwie w ogólnikach i chwalenie się jogą równolegle, kwestia razwiedki, wojskowych od których jednak gęsto na NE itd. Wolę deklarującego katolicyzm Pana Romualda i jest to wiarygodne. Nie jest też liberałem zawziętym, rozsądnie podchodzie do ordynacji JOW i wielu innych kwestii. Dojrzały, odpowiedzialny polityk-praktyk.

  Jest taka zasada że patriotyczni modernizatorzy często bywali masonami, tak było za I RP, za II RP, pewnie i tak jest obecnie. Myślę że Pan Romuald podda się odpowiednim testom na wariografie, chodzi tylko o ustalone kwestie do zweryfikowania. Wielkie zwodzenie trwa, musimy być baaardzo ostrożni, bo zazwyczaj śmiałe reformy kończyły się upadkiem Polski. Jak to możliwe? Ano właśnie. I ruchy powstańcze, rewolucyjne, oświeceniowe walczące z Kościołem i "ciemnogrodem".

  Obecnie temat misji F16 może poruszać w imieniu blogerów wybrana rada blogerów. Trzeba to załatwić z radą, niech wezmą sprawę do pilotowania stałego. Wciąganie Polski w kolejne wojny to bardzo poważna sprawa i nie można tego lekceważyć. Taki Kurski bardzo omijał temat pytany przez blogerów na NE. Tabu nawet dla opozycji, ciekawe co? A przecież u ziobrystów Dorn jest bardzo zorientowany w temacie i twardo namawia do... bombardowania Iranu. Proponuję go zrzucić na Persów jako kamikaze, zobaczą i pomyślą że to Izraelczycy już szturmują ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej