Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

Katolicka Polska Narodu Polskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Katolicka Polska Narodu Polskiego

 Katolicka Polska Narodu Polskiego

KOMENTARZE

 • Po co słowa skoro wszystko jest JASNE, WIADOME?
  Ja nie boję się tysięcy słów, jestem ich WŁADCĄ... a jednak ująłem swoją wypowiedź właśnie tak, baaardzo krótko. Chciałbym żeby katolicy zjednoczyli się nie bacząc na szyldy których są WYZNAWCAMI, bo trudno to inaczej określić. Trzeba nam nowego podejścia. Programem ma być tylko BÓG! Te parę słów będzie miało dziesiątki tysiące odsłon. Cud? Owszem.
 • @Marek Kajdas
  Mam zbanować "Redaktor1966" czy nie? Bo mnie aż ręce swędzą ;) Chcę tylko wiedzieć czy ja tylko jestem taki na NE, czy jeszcze są inni. Policzmy się, Was nie usunę, spoko. Potrzebny jest nam RUCH KATOLICKI na NE. On powstaje... z nas.

  Słuchajcie katolicy, ja te śmieci pousuwam, ale wpisujcie się... LISTA OBECNOŚCI. Do każdej osoby odezwę się na PW.
 • @Marek Kajdas
  Jestem.
 • @Marek Kajdas
  Jestem.

  Napisałam też:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/43134,spacyfikuj-ja-czyli-prawda-was-wyzwoli
 • Trolle żywią się uwagą, jaką im poświęcamy
  nie karmione, bledną, potem sinieją , kurczą się i znikają.
  Jeszcze inne - wprost przeciwnie - puchną z głodu i pękają z trzaskiem.
  Jest jeszcze trzeci gatunek. Te , wygłodzone, przenoszą się w inne miejsce tańczyć swoje tańce wojenne.
  I wtedy normalni ludzie znów mogą normalnie rozmawiać.
 • @Redaktor1966
  Sporo dziwnych ludków pisze w duchu niby patriotycznym na NE. Radzę poprzestać na tematach gospodarczych i ekonomicznych, ale prawdziwa dyskusja zaczyna się wyżej na poziomie WARTOŚCI, wiary.

  Pozdrawiam Katolików.

  Pomysł prosty, hasło raczej, zwołujmy się tak, liczmy, zbierajmy na NE, bo rozproszeni jesteśmy NICZYM nawet dla rzw prawicy patriotycznej, która UZURPUJE SOBIE sobie takie określenia. Odkąd to prawica może być antykatolicka? I czym są siły polityczne zbierające się na NE, które w dupie mają katolicyzm? Kim, czym są? To bardzo ciekawe pytania.

  Mówią o sobie patrioci... aaa to ciekawe. Kim są, masoni? Może nie, ale to ich wpływ!!! Nie będzie tak że każdy kto walczy niby z NWO jest naszym sojusznikiem, bo tak nie jest. Każdy kto walczy z Kościołem Rzymskokatolickim nie może szczerze walczyć z NWO, którego głównym celem jest właśnie zniszczenie Kościoła. Mamy tu zatem zakłamanie.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku z szacunku dla Pańskich czytelników jeżeli ktoś zaśmieca panu blog to należy to usunąć. Proszę wybaczyć ale idąc do Pana potykam się na progu o te zwałowisko.
  Pozdrawiam.
 • @CzarnaLimuzyna
  W przyszłości zamierzam moderować, do tej pory tego nigdy nie czyniłem.

  Warto zajrzeć tutaj plus komentarze i moje na końcu.

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/43134,spacyfikuj-ja-czyli-prawda-was-wyzwoli
 • @Marek Kajdas
  Jestem.

  PS: A troli trzeba banować - chcą niech piszą swoje wypociny u siebie:
  Lista zbanowanych u mnie:
  silvestro,
  Leon.,
  Redaktor1966,
  babaraba,
  ninanonimowa,

  był Zezem ale przestał do mnie zaglądać po czasowej likwidacji konta a więc i ban wygasł.
 • @raven59
  Nie ma wyjścia, od następnych artykułów będę banował tak jak Wy. Inaczej wejdą nam na głowy, całkowicie niszczą przesłanie, dyskusje, oni nie chcą dyskutować, to atak, negacja pod swoje tezy antykatolickie. Dyskusja jest ich nobilitacją, ale niektórzy blogerzy piszą też z sensem na tematy spoza religii. Trzeba to przyznać, choćby Redaktor1966 i nie wiem czy w takich przypadkach też banować, czy tylko usuwać trefne komentarze moim zdaniem.

  Walka z NE o kategorię katolicką narasta. Odgryza się sam Paweł Pietkun, którego przecież lubię, szanuję, sympatyczny człowiek i niegłupi.

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/43134,spacyfikuj-ja-czyli-prawda-was-wyzwoli#comment_306393

  Jak chcemy zbudować lepszą Polskę skoro na NE wśród patriotów, chrześcijan, katolików (!!!) taka jatka? Nie mogę zrozumieć dlaczego błagamy na kolanach o kategorię dla katolików. To się nie mieści w głowie, jaki ruch polityczny chce NE wykreować skoro zaczyna od gnębienia katolików, niszczenia kanonu? Przecież czytelnicy mają dysonans poznawczy, każdy może zgłupieć od czytania obok siebie kanonicznych tekstów i herezji bluźnierczych! Co ma dawać taka "debata"? NE bawi się w sekciarstwo, mnożenie kolejnych lutrów?

  To nie może tak być.

  Musimy zabiegać o powstanie w pełni katolickiego portalu i blogosfery. Nie mam nadziei że to możliwe na NE, ale kącik dla katolików musimy tu tej zimy wywalczyć, albo ostrzegawczo proponuję jakieś akcje protestacyjne, np miesięczna cisza. Zero odwiedzin, czytania, pisania, komentowania, bojkot przez cały styczeń, ale od Wigilii już. To ich obudzi. Ruch znacząco spadnie, na pewno to odczują, a my możemy zajrzeć w tym czasie w inne miejsca, dogadamy się w jakie. Może na FB? Może jakiś inny portal, nie chcę sugerować jaki, ale najlepiej w pełni katolicki, zatem wybór niewielki.

  Możemy też założyć blogi w określonej sieci i wzajemnie się podlinkować, może szarpnąć się na ich agregator? Katolicka Blogosfera. Przydałby się taki projekt i nie jest to kosmiczna mrzonka. Udało się postawić wiele takich miejsc, wszyscy jesteśmy prawie dziećmi z Salonu24, tam prawie każdy zaczynał, niektórzy dalej tam trwają.
 • @ katolicy kochani
  Testowo przeniosłem ten nieco prowokacyjny "wpis", ale też jednak usunąłem niekatolickie komentarze Redaktora1966 głównie. Przykro mi, bo lubię pogadać o systemach energii odnawialnej. W tym miejscu to wręcz nie tylko wypada aktywnie moderować (nikogo jeszcze nie zbanowałem), ale jest to KONIECZNE.

  Katolicka Polska Katolickiego Narodu Polskiego - to hasłowy (w rozwinięciu) program przed którym drżą wrogowie Boga, Polski poczynając od tych "czerwonych pod nami" bezpośrednio. Michnik kiedy czyta o takich pomysłach, to dostaje palpitacji serca. I to jest znak że pomysł jest BARDZO, ale to BARDZO, BARDZO dobry. Wykonanie arcytrudne.

  Zaczynamy skromnie o kategorii z Klubem Katolickich Blogerów, a z tej drobnej inicjatywy powstanie potężny klub, będzie siać SŁOWO, plon wzejdzie wiosną 2012 już pierwszy.

  Mieliśmy taką Polskę, czymże była I RP po Jej kres rozbiorowy? Kościół Rzymskokatolicki miał status panującej religii, było przełożenie w prawo świeckie na miarę ówczesnych czasów. Teraz trzeba dalej. Osobiście wierzę w Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski, ale tak na poważnie. To jest właśnie krok do Katolickiej Polski.

  Musimy zbudować RUCH KATOLICKI.

  Katolików namawiam do dyskusji o tym i przyłączania się, punkt zborny właśnie w tej kategorii... nikt aktywnie piszący nie zostanie pominięty. Ruch zostanie w końcu upodmiotowiony w jakąś osobowość realną i prawną. Bez tego w końcu by się rozmył. Rozpoczynam operację ściągania tu ludzi, do świąt powinny być efekty pierwsze.

  http://www.nowyekran.pl/category/27,k-katolicki
 • Katolicy NE
  Tak sobie myślę - miała byś zakładka religia katolicka, a jest katolicy NE (mydło i powidło). Szukając treści np. o gospodarce będzie trzeba klikać na tą nową zakładkę - to nieporozumienie.

  Spróbuję rozpisać mój projekt, jego założenia zna i chyba popiera Rebeliantka, który do spółki z projektem Mariovana (coś ala moje DZIEŁO) plus Wirtualny Parlament będzie istnym generatorem żywiołu katolickiego i każdego innego, ale nie każcie mi szukać "o gospodarce" w zakładce klubu katolickiego. Zróbcie coś z tym, bo zrobi się bałagan. Znakować przynależność i promować ideę możecie na samej górze w "o sobie", np. Klub Katolicki NE - mazowieckie.
 • @carcajou
  Za mało nas (JESZCZE) na ujmowanie terytorialne, ale w tagach można to spokojnie zrobić. Diecezjami :):):) Nie pasuje? :) Nie chcę się na razie odnosić do Twoich udoskonaleń, niech na razie okrzepnie to co jest.

  Myślisz że dział katolicki to tylko rozważania teologiczne? Mylisz się głęboko, takie tematy zostawiam Polonii i innym.
 • @Marek Kajdas
  Nie myślę tego co myślisz, że ja myślę. Będzie wszystko, nawet diecezjami, tylko z głową. Nie znasz moich udoskonaleń wiec nie masz się co do nich odnosić.
 • @Marek Kajdas
  Wpadłam na chwilę, by:
  http://coryllus.nowyekran.pl/post/43490,o-mitach-albo-wszyscy-jestesmy-kresowiakami - jutro wpadnę na dłużej.
  Pozdrawiam.
 • @carcajou
  Jeżeli myślisz trochę jak Orban w wersji świeckiej, to coś może z tego będzie. Mowa o aktywizacji złamanego i uśpionego Narodu bez pomysłu na przyszłość. Istotna jest jednak intencja, a nie prawo etapu chwilowego. I niestety ruch katolicki nie może być taki tolerancyjny, jak dajmy na to ruch "humanistów Opary & carcajou". Kompatybilność nie jest taka sama wzajemnie, nam MNIEJ wolno, program jest w większości punktów ściśle określony. Dobrze to rozumiesz, jeszcze lepiej np Paweł Pietkun.

  Dobrze wiesz gdzie jest styczność ruchów patriotycznych różnych nurtów i tu można bardzo blisko współpracować dla Polski, dla Polaków, dla lepszego świata. Jeżeli jednak całkiem mylnie odgaduję Twoje myśli, to mnie oświeć nieco choćby na PW, ale lepiej otwarcie jeśli można.

  Katolicy jako najbardziej istotna grupa Polaków mają szczególne prawa, to fundament Narodu Polskiego, serce mi pęka że mówię o nas jako o skrzydle-nurcie być może obok jakichś przydupasów jak PJN przy ziobrystach, bo do tego idzie. Będziemy razem o ile się nie pozagryzami i zaplujemy wyzywając się od zdrajców, głupców itd przydupasów ;) Jeden komitet wyborczy poza PIS, a właściwie jeden w ogóle, to jednak niesłychanie mało realne, misja niewykonalna. Na drugim świecie dopadnę Kaczyńskich i sobie z nimi podyskutuję o tym kiedyś, pewnie zrozumiem wtedy dlaczego nas olewali ;)

  Orban powołał 10 tys Kół Obywatelskich, my musimy zrobić to samo i pytanie jak. Punkt wyjścia od kół klubów katolickich? Wątpię, chyba że nas poprze zauważalny nurt duchowieństwa i to łącznie z całymi kuriami. Tam będzie to z miejsca możliwe, dosłownie w parę tygodni od inicjacji, uzgodnień. Zatem raczej koła obywatelskie w PARAFIACH, bo są bliżej ludzi, ale złożone z wszystkich ludzi dobrej woli, patriotów i to łącznie ze zwolennikami PiS, rozłamowcami PiS, nawet wyborcami PO o ile żałują za to co nam uczynili, jeżeli obiecają iż zagłosują na inne komitety w przyszłości, na siły patriotyczne.To ma być siła opozycyjna na tym etapie, inaczej rozmyjemy się, celem póki co jest jednak też odsunięcie PO, SLD, Palikotów, PSL. Tacy dranie nie mogą rządzić Polską!

  W przyszłości zapewne dalszej będzie to otwarta siła obywatelska, rodzaj watch dog pilnujący każdej władzy i jednocześnie siła polityczna, społeczna, obywatelskie państwo równoległe, uzupełniające, rezerwowe. W końcu system ma uzupełniać obywateli, a nie wypełniać niczym socjalizm i każdy inny totalizm, ustrój niewolniczy.
 • Od blogera Delfina wyjątkowa dla katolików Chrystusowa droga życia do Życia Wiecznego
  1. Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w Nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, Twojego brata.

  2. Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.

  3. Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.

  4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

  5. Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągaj rękę do zgody.

  6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby Tobie czyniono. Nie myśl o tym, co Tobie jest ktoś winien, ale co Ty jesteś winien innym.

  7. Czynnie współpracuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.

  8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców Twej pracy korzystają inni. Jak ty korzystasz z pracy drugich.

  9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.

  10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.

  ks. kard. Stefan Wyszyński  O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,

  Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
  Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
  Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
  Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
  Światło tam, gdzie panuje mrok;
  Radość tam, gdzie panuje smutek.

  Spraw abyśmy mogli,
  Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
  Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
  Nie tyle szukać miłości, co kochać;

  Albowiem dając, otrzymujemy;
  Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
  A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

  Przez Chrystusa Pana naszego.

  Amen.

  św. Franciszek
  ========================

  http://delfin.nowyekran.pl/post/43508,spoleczna-krucjata-milosci
 • @Polonia
  Piękne, zawsze można uzupełnić, dopełnić. Jakże ubogi jest dekalog ze Starego Testamentu bez takich współczesnych uszczegółowień. Jednak co widać wszędzie? Przykazanie miłości z genezą jednak ze Starego Testamentu, choć niezbyt eksponowaną, bo inny duch był wtedy ważniejszy - duch żydowskiego INTERESU.

  Jezus Chrystus to wyprostował, to są wariacje na bazie Przykazania Miłości głównie. Maryjna duchowość jest oczywiście wyjątkowa, taka... POLSKA :)

  Znowu mnie INSPIRUJESZ. Droga do świętości? Kilkukrotnie słyszałem to "hasło", w tym w kontekście rotmistrza Pileckiego wzorującego się przecież na Chrystusie. Nie wiem jak potoczy się dalej może życie. Jestem gotowy na różne scenariusze. Utwardziłem się, jestem zdolny do męstwa do jakiego dawniej nie sięgałbym nawet myślami.

  "8. Zachowaj porządek, a porządek ciebie zachowa."

  Jaką to ma podbudowę teologiczną? Bo że jest to istotna zasada uniwersalna z różnych kultur, cywilizacji to wiem. Coś w tym jest, ale jeżeli ktoś jest bałaganiarzem? ;)
 • @Marek Kajdas
  Przykazania piękne na miarę XXI wieku
 • @raven59
  A Pan... "babaraba" (ANTYBAN):

  http://antyban.nowyekran.pl/post/38257,antyban-czyli-dyskutujmy#comment_288062

  czasami nie pomylił z "bar-bara" ?

  Pozdrawiam
  ________________________
  @Marek Kajdas . Przepraszam . Nie na temat :
  http://blogrysunkowy.nowyekran.pl/post/43155,wiatraki-jeszcze-w-temacie#comment_307859
 • Posłanka Masłowska ,,Czy za 10 lat Polska wyjdzie z UE ?"
  16 grudnia 2011 roku - Komisja do spraw UE, sejm RP

  ---------------------------------------------------------------------------------

  http://school.wsksim.edu.pl/images/20071115-02.jpg

  Niestety z uwagi na to, że plik jest niepelny nie ma tak zarejestrowanej wypowiedzi posłanki Masłowskiej ale jest odpowiedź ministra Sikorskiego.

  Widać, że wstrząsnego nim i to ostro.

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=601B463D84AD4555C1257965004F0BB8

  (odpowiedź ministra od godz. 10.27)
 • @tfur-ja
  Dziękuję za opis kotła, technologię, wrzucę link.

  http://www.zamer.com.pl/main.php?fid=359&pg=10&id_lang=0

  http://www.ekogenerator.pl/

  To jednak duże kotły.
 • @JurekE6
  Faktycznie ruszyło to trochę Sikorskiego, to dobry test, jak kto reaguje na takie bezpośrednio hasło, na podważanie naszego uczestnictwa w UE.
 • Chanuka w Sejmie
  ,,W środę 21 grudnia br. o godz. 16.00 z okazji żydowskiego święta świateł w hallu głównym Sejmu odbędzie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej.

  Chanuka to trwające 8 dni święto obchodzone w okresie przesilenia zimowego. Upamiętnia ono wydarzenia jakie nastąpiły po zbezczeszczeniu Świątyni Jerozolimskiej, kiedy to jeden dzbanuszek oliwy płonął przez wszystkie osiem dni uroczystości ponownego wyświęcenia Świątyni. Centralnym obrzędem tego święta świateł jest zapalanie świec na chanukiji.

  Pierwszego dnia Święta zapala się pierwszą świecę chanukową, zaczynając od prawej strony świecznika. W ciągu następnych dni dodaje się po jednej świeczce - aż do 8 dnia kiedy palą się już wszystkie lampy.

  Uroczystość zapalenia 2. świecy na chanukiji poprowadzi w Sejmie Rabin Shalom Dov Ber Stambler z Chabad Lubawicz.

  Otwarte dla mediów

  Hall Główny przy tablicach pamiątkowych”

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=431BA161846A7892C125796C0046FFC8

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  A teraz pytanie: czy Janusz Palikot zorganizuje konferencję prasową w trakcie której zaatakuje Rabina Shaloma Dov Ber Stamblera z Chabad Lubawicz za to narusza ,,świeckość instytucji państwowych” ?
 • @JurekE6
  Czy w Izraelu obchodzą w Knesecie święta katolickie? Tudzież u prezydenta Izraela? Ups, zwykle zajęcie wojnami, gwałtami, nie mają na to czasu. Kneset w III RP to co innego.
 • Uwaga !
  Jak Wiadomo jest takie coś jak Wikipedia – to taka internetowa
  encyklopedia.

  Dużo osób z niej korzysta,

  Wczoraj jedna rzecz mnie bardzo negatywnie zaszokowała !

  Otóż Wikiedia ma też taki jakby dział ,,Wikicytaty” gdzie są
  zaprezentowano wybrane wypowiedzi róźnych osób

  Przyznam, że wczoraj akurat przeglądałem cytaty Prymasa Wyszyńskiego.

  Zauważyłem, że ktoś wśród cytatów z wypowiedzi Prymasa wprowdził
  (rzekome) wypowiedzi ks. Stefana Wyszyńskiego z przed wojny (wtedy jeszcze nie był Prymasem) w których podobno miał on chwalić Hitlera, ,,niemicki nacjonaklizm” a nawet rasizm.

  Rodzi się pytanie – czy to jest w ogóle prawda a po drugie – czy tu chodzi o to, żeby zohydzić Prymasa Wyszyńskeigo ????????

  --------------------------
  Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej
  idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości.
  Źródło: „Ateneum Kapłańskie”, zeszyt 1, 1938, str. 23.

  Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były
  tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich
  rehabilitację.
  Źródło: „Ateneum Kapłańskie”, zeszyt 1, 1938, str. 23.
  Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, żyd pozostał
  obcym ciałem w organizmie narodów europejskich.
  Źródło: „Ateneum Kapłańskie”, zeszyt 1, 1938, str. 23.

  Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są wzorcem dla innych
  narodów.
  Źródło: „Ateneum Kapłańskie”, zeszyt l, 1937, str. 152.

  Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są wzorcem dla innych
  narodów.
  Źródło: „Ateneum Kapłańskie”, zeszyt l, 1937, str. 152.

  http://pl.wikiquote.org/wiki/Stefan_Wyszy%C5%84ski

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej