Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

POLSKA W POTRZEBIE - czyli jaki ma być NASZ ruch w NE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowy Ekran powstał jako patriotyczny i tzw racjonalny zaczątek "ruchu oburzonych" - TAK? Nikt nie akceptuje III RP w kształcie w jakim go nawet PiS rysuje ku przyszłości...

NEW WORLD ORDER jest nie do zaakceptowania, odrzucany taką niepolską, nienarodową, niekatolicką, sprzeczną z naszą cywilizacją wizję Judeopolonii; nie chcemy państwa kolonialnego, chcemy wolnej Polski. Myślimy samodzielnie. Kaczyński MUSI to wreszcie zrozumieć, ale jak skoro jest odcięty jak NIEWOLNIK od niezależnych mediów, idei, co On może autonomicznie sam z siebie bez np klik wiceprezesów PiS? Dlaczego siłą Kaczyńskiego nie jest prawie 8 mln Jego wyborców z 2010 roku? Mógłby mieć taki poza partią... masowy ruch społeczno-polityczny (wtedy!!!) gdyby tylko KIWNĄŁ małym paluszkiem u nogi. Po obecnej klęsce PiS sytuacja zmienia się. Taki ruch już nigdy nie powstanie, szansa przepadła bezpowrotnie. Jest oczekiwanie iż PiS wzmocni patriotyczna opozycja - czyli wariant wręcz określany do wyborów jako ZDRADA POLSKI I NARODU POLSKIEGO!  Kto miał zatem rację? Nowy Ekran... 
 
Tymczasem Jarosław Kaczyński stał się po 10 kwietnia 2010 Narodowym Opatrznościowym Mężem Stanu i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, dyskusji. PiS też urósł do rangi wiodącej partii opcji patriotycznej; kto mówi inaczej ten jest ostatnim skurwysynem, antypolskim, antykatolickim! Krew nie woda, a PiS to nie PPR żeby z nich drwić. Miał tam zginąć Jarosław Kaczyński i nie jest wcale takie ważne w jaki sposób zaaranżowano śmierć Polaków. Na tym się skupiono i to mnie szokuje. Techniczny aspekt stał się dla patriotów najważniejszy??? Czy to ważne że zabito bombą, karabinem, gazem, rakietą czy bagnetem, czy "wypadkiem"? To oznacza iż media patriotyczne są lub mogą być w rękach niegodnych. Staram się pisać względnie delikatnie ;) NWO jest wszędzie, podobnie jak agentury kluczowych mocarstw. 
 
Powstał NE i w końcu (bez zaskoczenia) ogłoszono SPODZIEWANY start ruchu społeczno-politycznego pod nazwą "PwP i byłby to 100% niewypał gdyby nie... prof. Romuald Szeremietiew. NIGDY W ŻYCIU NIE DAŁBYM SZANSY takiemu ruchowi bez paru autorytetów na start. To jednak jest też pułapka o której ONI wiedzą. Stąd mogą być trefni Bohaterowie podsyłani jak Bolek. W porucznika Szarego Mietka jednak wierzę, mimo że daleko mi do roli taniego zwolennika, do tego jestem narodowcem, piłsudczyzna mnie kole w serce po 1926 roku. W takich aspektach zazwyczaj się nie mylę, w Szeremietiewa mimo piłsudczyzny możemy wierzyć, należy na Niego TWARDO postawić mimo klęski wyborczej w senacie w okręgu 54. Moim zdaniem przegrał przez JOW i... brak całkowity kampanii wyborczej, słowem nawet sam nie chciał wygrać, nie chciał nawet GRAĆ... Lepszy wynik miałbym nawet JA w tym okręgu i twierdzę to całkiem na poważnie ;) 
 
Moim zdaniem środowisko NE zmusiło Go do startu na siłę i... zostawiło na pewną klęskę. Poza tym w TYM OKRĘGU z PiS naprawdę trudno wygrać. Należało startować na MIŁOŚĆ BOSKĄ w Warszawie i walczyć z PO, ale po dogadaniu się z PiS co nie było realne... Dla PiS Pan Romuald jest persona non grata i pytanie właściwie ZA CO? Za poparcie w 1995 Wałęsy żeby nie wygrał Kwaśniewski? Bo tak było. 
 
Nie byłem zachwycony wyborem nazwy na ruch patriotyczny w NE, ale cóż, wolność wygrała TEGO CO DECYDOWAŁ, czyki kogo? Pana Romualda? Oczywiście w pełni demokratycznie po intensywnych, demokratycznych, półrocznych konsultacjach z każdym użytkownikiem NE. Było milion innych nazw i wygrała w JOW opcja "Polska w Potrzebie". Oczywiście program jak to w Polsce narodowo-katolickiej ogłoszono jako niekatolicki i nienarodowy czemu musieliśmy przyklasnąć jako patrioci. 
 
Do rzeczy. 
 
Nawołuję do przekształcenia niewydarzonego ruchu PwP na Ruch Jana Pawła II, którego ram dokładnie nie określam żeby nie zamykać idei niepotrzebnie na start, Chciałbym żeby to był ruch wyłącznie katolicki, ale... to nie jest nawet w DUCHU JPII. Musimy ewangelizować. Ekumenizm w postaci ORYGINALNEJ, a nie np Agory-Znak i innego diabelstwa. Ruch PwP był wydarzeniem TYLKO medialnym, proszę więc nie płakać nad jego przekształceniem, nie jest to klęska, ale TRANSFORMACJA. W sensie wojskowym przegrupujemy swoje siły, jednostki, zmiana strategii, planu, taktyki walki. Nic nadzwyczajnego. Zyskacie MILIONY KATOLIKÓW, PATRIOTÓW, NARODOWCÓW. Warto? Warto. Gwarantuję niebywały komercyjny sukces. Czy to przekonuje, czy też nie jest to ważne? Co wtedy jest ważne skoro ani aspekt katolicki, ani nawet racjonalnie-rynkowy? Możemy przebić FRONDĘ itd, ale Salon24 mając styczność z NWO... zawsze będzie górą. Ich można pokonać konsekwencją, trwaniem, opoką.... 
 
Uznanie racji blogerów (nie chodzi o mnie) będzie bardzo ważne. Od siebie postuluję o zmianą NE w kierunku portalu katolicko-narodowego. To samo jeżeli chodzi o przekształcany ruch PwP w Ruch Jana Pawła II, który z natury rzeczy był katolicko-narodowy.
 
Moim celem jest Polskie Królestwo Boże na ziemi. Tylko? Nie. Zbawienie w Bogu, ale ono wynika z życia na ziemi, musimy tutaj więcej się starać. NE może pomóc jak Orban na Węgrzech, pytanie czy NE chce... bo Orban z Fideszem chce... mimo że to różnych odłamów chrześcijanie. 

KOMENTARZE

 • Zapraszam do dyskusji, temat jest trudny i rozległy, ale trzeba zacząć cykl debat
  OPOKA. PwP jako teraz odważny ruch katolicko-narodowy, zawsze patrioyczny, zawsze też odpowiedzialnie propaństwowy. Ten watek to będzie przynajmniej 100 komentarzy, inaczej będę uważał wpis za nieudany. Jesteśmy zmuszeni od równoległego państwa obywatelskiego, a to może być takie jak zechcemy.

  Zapraszam Romualda Szeremietiewa do do mojej gminy Przeciszów

  Przeciszów Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • Autor
  Było pokolenie JP II i jakoś cicho. Słomiany zapał. Teraz Ruch Jana Pawła II? Nie bardzo widzę te rzesze kataolików i patriotów, które nagle by się obudziły i chciały w czymś takim organizować. Przecież mnóstwo z tych katolików głosowało na PełO, zaprzeczając tym samym sobie, wyznawanej wierze. A co z patriotami, którzy nie są katolikami?
 • @Marek Kajdas
  Ja tu wrócę! Teraz mi się nie chce.:p
 • @Mirek
  JEST POKOLENIE JPII, ale dojrzewa nierównomiernie. Sam nie jestem rycerzem niezależnym. Moją misją jest pozyskiwanie niedoskonałych, zatem BEZ OBAW. W pewnym okresie życia pojawiło sie u mnie przesłanie iż JESTEM Wybrany. Mistyka. Zrozumiałem iż walczy o mnie dobro i zło, a moja rola jest SPORA.

  KTO BY TO wziął poważnie? Poza tym tu budzi grozę ze względu oddziaływania złej strony. Więc kto mną kieruje? To oczywiste, toczy się walka o moją duszę i te na które mogę wpłynąć.

  Cierpię, bo nadal jestem odległy od Boga. Toczy się walka, a ja zwykły człowiek który otrzymał swoją rolę. Jaką?
 • @Mirek
  Teraz może się udać. Reszte tajże przyciąga Nauczanie JPII i to świat może uratować. Prod. Wolniewicz z Radio Maryja - dowód na prokatolicki patriotyzm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogus%C5%82aw_Wolniewicz

  http://www.radiownet.pl/publikacje/boguslaw-wolniewicz-wyklady--3

  Pokolenie JPII rusza tam gdzie go nie byłO.
 • @Torin
  Nie ważniejszych kwestii. Ja tu jestem blogerem prawdziwym, MAŁO NAS, piszę co widzę, co WIEM. NE to aktorzy. Liczę na obszerny tekst.
 • z 60 odsłon bez promocji
  W parę dni dojdzie do 6000 osłon. NE Mnie olał.
 • Odpowiedź ukryta w zdaniu otwierającym
  Odpowiedź na DLACZEGO? jest w moim artykule tutaj z dn. 8-go paźdz. pod tytułem “Porzućcie wszelką nadzieję”.
  Odpowiedź na JAKI RUCH? wynika prosto z pierwszego zdania: “NEW WORLD ORDER jest nie do zaakceptowania, odrzucany taką niepolską, nienarodową, niekatolicką, sprzeczną z naszą cywilizacją wizję Judeopolonii; nie chcemy państwa kolonialnego, chcemy wolnej Polski”. Czyli ruch MUSI BYĆ anty-syjonistyczny, co pokrywa wszystko powyżej. Otwarcie, legalnie, i walecznie! W przeciwnym razie zjedzą nas z kościami.
 • @Marek Kajdas
  Poruszyl Pan wiele problemw ale nie mam w chwili obecnej czasu na kompleksowa odpowiedz, wiec chcialam poruszyc jedynie jeden Pana wtek, a mianowicie - "Miał tam zginąć Jarosław Kaczyński i nie jest wcale takie ważne w jaki sposób zaaranżowano śmierć Polaków. Na tym się skupiono i to mnie szokuje. Techniczny aspekt stał się dla patriotów najważniejszy??? Czy to ważne że zabito bombą, karabinem, gazem, rakietą czy bagnetem, czy "wypadkiem"?
  PozwolMiał tam zginąć Jarosław Kaczyński i nie jest wcale takie ważne w jaki sposób zaaranżowano śmierć Polaków. Na tym się skupiono i to mnie szokuje. Techniczny aspekt stał się dla patriotów najważniejszy??? Czy to ważne że zabito bombą, karabinem, gazem, rakietą czy bagnetem, czy "wypadkiem"?
  Pozwole sie z Panem calkowicie nie zgodzic w tej kwestii. Otoz bardzo duza czesc Polakow nie wierzy w zamach i nie rozpatruje tego w kategoriach "czym", ale czy w ogole zabito. I wlasnie temu ma sluzyc zdobycie dowodow jak i kto zaaranzowal smierc Polakow, aby w ten sposob udawadniac, ze to byl mord, przekonac duza czesc Polakow, do tego w jakim niebezpieczenstwie jest Polska, z kim mamy do czynienia i kogo TRZEBA BEZWZGLEDNIE WYELIMINOWAC Z ZYCIA. Gdyby udalo sie to zrobic przed wyborami, to jak sadze, duza czesc wyborcow skutecznie udalo by sie zniechecic do dzisiejszej wladzy, tak Platformy jak i Komorowskiego.
  To,ze wynik wyborow jest taki jaki jest , to miedzy innymi watpliwosci tych wszystkich, ktorzy pozostali w domu, bo nie udalo sie ich przekonac do zamachu, a przekonac mozna przy pomocy argumentow, a nie twierdzenia, ze "z cala pewnoscia byl to zamach"
 • „czyli jaki ma być NASZ ruch w NE?”
  Wdrażający podziemną produkcję paliw płynnych ze złóż węgla.
 • @Sao Paulo
  Owszem, zamach smoleński uważam za oczywistą oczywistość, wina Rosji jest gołym okiem widoczna, ale mimo to uważam iż NIE putinowcy powzięli zamiar zamachu, NIE SAMI. Zachód nas zdradził, w tym obrzezani którym szczególnie zawierzyli Kaczyńscy chcąc się utrzymać w głównym nurcie. Obrzezani niekoniecznie dosłownie, ale chodzi o to co jest w głowie, a nie na końcu ptaszka ;)

  Ludzie nie chcą wierzyć w spiski, ze 3/4 Polaków nie uwierzy w zamach nawet jeżeli im pokażemy twarde dowody. Sama myśl że to mógł być zwykły wypadek jak na śliskiej drodze przy nieostrożnej jeździe i czynniki dodatkowym (brawura, błąd innych) jest absurdalną absurdalnością. Takie rzeczy tylko w erze III RP. Nawet za I RP Konfederaci Barscy oszczędzili cwela prusko-rusko carycy zamiast wbić go na pal na rogatkach Warszawy. Drania należało odsunąć od tronu, a wtedy był tylko jeden sposób.

  Pomyślmy jaki ma być Ruch Społeczny Polska w Potrzebie, zanim spartolony zostanie totalnie ten projekt. Wnioskuję o profil Katolicko-Narodowy wg obecnej wiedzy. Zatem nie ruch Dmowskiego, ale Jana Pawła II bardziej. Niech przeważa katolicyzm polskiej odmiany nad szowinizmem wręcz infantylnym, oczekiwanym właściwie, nawet kreowanym żeby straszyć świat "polskim faszyzmem". Nie baczą przy tym jak skrajne partie są w państwach zachodu w parlamentach czy jako delegaci w PE.
 • @Grzegorz Rossa.
  Podziemna produkcja produktów z węgla kamiennego u nas jest w 100% realna, ale muszę zostać wójtem swojej gminy żeby to zrealizować. Kto wie może kiedyś skutecznie wystartuję do wyborów. Mamy wójtów bardzo słabych od dekad. Jedyny sensowny staruszek bardzo mnie szanuje, inspiruje. Był wójtem daaawno temu. Najmądrzejszy dziadek w gminie.
 • @Marek Kajdas
  Nie tylko z kamiennego. Brunatnego jest więcej, występuje na większym obszarze Polski (prawie na całym) i leży płycej.

  Czy Pan też musi zostać wójtem Jego gminy, żeby pędzić bimber? Podałem listę działań nielegalnych zakończonych sukcesem:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/290-produkcja-węglowodorów-jak-polska-z-importera-węglowodorów-stanie-się-ich-eksporterem

  Jakoś wśród realizatorów nie roi się od wójtów.
 • @Grzegorz Rossa.
  Bywa Pan trudnym dyskutantem, ALE chciałbym żeby kiedyś Pan przedstawił swoje idee u nas OSOBIŚCIE.Załatwię zaproszenie dla Pana, acz wójt jest z SLD. I tak się to stanie w formie internetowej, ale co na żywo, to ma żywo. Małe złoża są IDEALNE pod takie pomysły. Bądźmy jednak realni. Najpierw wejdzie ów KOPEX, a za parę lat, może za DEKADĘ dzięki mnie i PANU (acz i bez Pana są te technologie) spróbujemy. Rok temu to nie było możliwe u nas, a teraz proszę... ciekawie opowiadali panowie z KOPEX-u. Nie mówiłem im o Pana pomysłach, bo po co? Niech zbudują szyb itd kopalnię do testowania maszyn, bo o to im chodzi u nas. Plus spekulacja, pola orne warte np milion sprzedać za sto milionów itp
 • @Marek Kajdas
  Wdrożyć można w każdej chwili. To tylko kwestia woli. Żeby nie powiedzieć, jaj. Gdyby wola była w przeszłości, Moskowii i agentury wpływu już by nie było.
 • @Grzegorz Rossa.
  To jest utopia, w III RP nie można własnego drzewa ściąć bez pozwolenia choć go sam sadziłem 20 lat temu. Pozwolenie na zmianę dachu sąsiad załatwiał kilka lat. TU SIĘ NIC NIE DA ZROBIĆ, a już na pewno w kwestii przeróbki węgla w złożach na wielką skalę. Mówię o węglu kamiennym, bo taki jest w moich okolicach. Co mam wiercić do niego z piwnicy szyb 500 metrowy? Proszę zejść na ziemię wreszcie. Ponadto poza samym gazem wydobycie innych produktów będzie całkowicie nieopłacalne, bardzo trudne. Chyba że kopalnia będzie jak nasza bez szybu pionowego, będą mogły tunelem wjeżdżać maszyny, przenośniki taśmowe itd Wtedy faktycznie powstaną ciekaw możliwości, a węgla u nas mało, raczej szybko wydobycie przestanie być opłacalne. Wtedy mamy albo schrony na wojnę, albo zaczynamy testować Pana pomysły, nie tylko Pana, to jednak świat powoli wdraża, jest nawet przynajmniej jedna koncesja na teren Polski. Będą próbować.

  Przyznam że na początku miałem Pana za całkowitego fantastę o dosyć osobliwych poglądach ogólnych, ale teraz zwracam trochę Honor, proszę jednak proponować realne projekty. Ludzie wizjonerów uważają za wariatów i poniekąd niekiedy nie bez racji. Mnie by się przydała np mikrobiogazowania na zróżnicowany wkład i miałbym swój gaz, odłączyłbym sieć żeby złodziejom nie płacić abonamentu. Można iść dalej i wytwarzać z gazu prąd, własna instalacja wodna. System nas okrada na VAT, na abonamencie pomijam już gołe ceny prądu, gazu, wody, odbioru śmieci. Wkład do domowej mikrobiogazowni utylizacyjnej ludzie dostarczaliby mi nawet za darmo, np trawę, liście, gałęzie, odpadki z jedzenia. Kiedyś to zrealizuję, skojarzony system, domowa autarkia i będą mnie mogli w dupę pocałować! Jeszcze jest słońce, pompa ciepła, mały wiatrak na polu mogę postawić (co nie będzie łatwe do załatwienia).

  Zatem to nie jest kwestia woli, ale niewiary, niewiedzy i blokad administracyjnych, prawnych. Proszę sobie kupić, wydzierżawić kawał ziemi z węglem płytko pod nią (biedaszyby, albo brunatny) i zacząć działać, zamaskować się siatką maskującą, ogrodzić teren wielkim płotem wg technologii izraelskiej, albo po naszemu palisada. Sam powinien Pan dać taki działający przykład i wydobywać oczywiście poza gazem wszelkie produkty duużą szuflą.
 • @Marek Kajdas
  Przegraliśmy to, a przegraliśmy bo podział kulturowy nałożył się na podział polityczny o czym napisałem trochę w swojej ostatniej notce. Musimy mieć pomysł jak to przełamać inaczej żaden ruch JP II , narodowo-katolicki nie pomogą, musimy mieć konkurencyjne wobec obecnego układu, medium zwłaszcza tv, żeby zmienić coś w tym kraju trzeba zmienić kulturę, jak ateistów czy satanistów chcesz przekonać do ruchu JP II ? W najgorszym wypadku musimy po prostu poczekać ileś pokoleń i przekazywać tylko ten nasz święty ogień do lepszych czasów...
 • Czechy a UE !
  Nie lubię powoływać się na ,,GW" ale...w stanie wyższej konieczności ...

  ,,Na początku marca 2011 roku ośrodek badawczy Medea Research ogłosił, że za przyjęciem euro jest tylko 15 proc. Czechów, 77 proc. jest przeciw

  Okazuje się także, że gdyby dzisiaj nasi południowi sąsiedzi mieli jeszcze raz zdecydować, czy wstępować do Unii, 44,6 proc. ankietowanych głosowałoby ,,przeciw”, a tylko 42,0 proc. byłoby "za".

  (fragmenty artykuł ,, Czesi nie tylko nie chcą przyjąć euro, ale nawet wystąpiliby z UE” w ,,Gazecie Wyborczej” z 30 kwietnia 2011 roku)

  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,9518307,Czesi_nie_tylko_nie_chca_przyjac_euro__ale_nawet_wystapiliby.html
 • @JurekE6
  Widziałem dzisiaj ciekawy tekst o czeskiej transformacji na NE. Nie mam nic przeciwko sojuszowi z Czechami i wszystkimi krajami posowieckimi, ale nie wierzę że można póki co odciągnąć od Rosji Białoruś z Ukrainą. Tu sobie trzeba dać spokój na razie.

  Wystąpić z UE trzeba całą grupą państw i do przygotowanej wcześniej konfederacji. Wcale nie musi być wspólnego rynku, podróżowania bez paszportów i kontroli. Niech każdy pilnuje swego interesu.
 • Gabriela Masłowska - pytanie do premiera Tuska
  Dr Gabriela Masłowska, wybrana z listy PiS ale nie wchodzi w skład partii ,,PiS"

  --------------------------------------------------------------------------------

  17 listopada 2011 roku

  ,,Jak zapewne już większość z Państwa wie nie jestem entuzjastką obecności członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

  Tym niemniej a może paradoksalnie właśnie dlatego za pożyteczne uważam poszerzanie swej wiedzy z zakresu funkcjonowania Unii.

  () Jutrzejsza debata w sejmie to rodzaj swoistej rozmowy kwalifikacyjnej. Donald Tusk będzie pełnił rolę kandydata do pracy. Jego expose będzie czymś w rodzaju listu motywacyjnego. Posłowie stanowić natomiast będą rolę grupowego pracodawcy, pracodawcy szczególnego, gdyż wybranego przez Naród.

  W związku z tym jako jedna z reprezentantek owego szczególnego pracodawcy kieruje tu z tego miejsca pytanie do Pana premiera Donalda Tuska

  Panie premierze: czy jest Pan zainteresowany objęciem w 2014 roku funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej lub przewodniczącego Komisji Europejskiej ?

  Panie premierze; liczę na to, że mi Pan odpowie na to pytanie i to już jutro w trakcie wygłaszania swego expose !

  Oświadczenie sejmowe

  (str. 53- 54)

  orka2.sejm.gov.pl/StenoInter7.nsf/0/B10CDABA74FB6072C125794B005634CB/%24File/1_b_ksiazka.pdf

  -----------------------------------------------------------------------------------

  18.11.2011

  ,,Premier Donald Tusk otrzymał niemiecką nagrodę Złotej Wiktorii dla Europejczyka Roku 2011.”

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-tusk-laureatem-nagrody-zlotej-wiktorii-dla-,1,4910127,wiadomosc.html
 • @ Marek Kajdas
  ,,Wystąpić z UE trzeba całą grupą państw i do przygotowanej wcześniej konfederacji. Wcale nie musi być wspólnego rynku, podróżowania bez paszportów i kontroli. Niech każdy pilnuje swego interesu."

  tak
 • @JurekE6
  Spróbuję nawiązać kontakt z Panią Poseł Masłowską. Blog zapewne prowadzi ktoś z biura, podobnie jak innym posłom NA OGÓŁ. Stąd przez blog trudno będzie się dogadać z kimś biura, tu nie trzeba pośredników NIC NIE ROZUMIEJĄCYCH. Zyskuje moje uznanie, nabrała odwagi, ale trzeba jej znacznie więcej i niech nie odchodzi z klubu PiS przedwcześnie. Solidarna Polska poradzi sobie, a do wyborów daleko. Niech ziobryści pokażą że są poważni, coś warci. Poza tym wolałbym żeby utworzyła niezależne koło patriotów sprzymierzone z nami, z koalicją o podobnych poglądach, ktoś musi nas reprezentować w sejmie.

  Tusk woli myślę pracę w Gazpromie jak inni tacy. Lepiej płacą niż w UE, ale nie ma przywilejów emerytalnych. PO nas obdarzyło różnymi poprawkami BY ŻYŁO SIĘ IM JESZCZE LEPIEJ, a nam coraz gorzej. Etyka nazistów.
 • @Marek Kajdas ...Trzy trudne pytania
  Zyskacie MILIONY KATOLIKÓW, PATRIOTÓW, NARODOWCÓW. Warto? Warto.

  Proszę mi odpowiedzieć / w miarę możliwości oczywiście/
  1 /Jak widzi Pan problem judeochrześcijaństwa w swoich planach.

  Wiemy że elity NWO nie odpuściły sobie łakomego kąska jakim jest Kościół Rzymsko Katolicki. Zawsze był infiltrowany przez masonerię , KGB CIA , syjonistów Czyli wspólny front pod wieloma nazwami.

  2/Co z zainfekowanymi a zakamuflowanymi agentami w kościele. Co w sytuacji gdy nie prosząc o przebaczenie , przebaczenia nie oczekują a prowadzą po mistrzowsku swoją złą robotę ?

  Wszak mamy jawne dowody na ich działanie , które możemy rozpoznać po obrazoburczych wypowiedziach hierarchów publikowanych w mediach podległych wrogom tak Polski jak i Katolicyzmu.

  Możemy je rozpoznać poprzez działania zmierzające do zablokowania wielu szlachetnych inicjatyw lub rozbudzeni zgubnych nowatorskich modernistycznych praktyk.


  3/ Co w sytuacji gdy Kościół powołując się na posłuszeństwo nakaże Panu zaprzestać działalności? Co z tym ruchem oraz im podobnym będzie gdy biskupi ogłoszą wspólnie że np. Watykan popiera globalizację , a wobec tego wszelkie ruchy lokalnie patriotyczne nie mogą odnosić się do ponadnarodowej i ponad systemowej doktryny katolickiej?

  Jaki ma Pan plan B wobec groźby zaistnienia takiego dictum.

  Pytam powodowany głębokim niepokojem i (w miarę Pańskich możliwości) oczekuję szczerej odpowiedzi.
 • @jax
  http://space.nowyekran.pl/post/41047,zjednoczenie-bloggerow-ne#comment_291065

  Spór może być, ale do granicy wykluczenia z Kościoła, tej granicy nie przekroczymy nigdy. Nie wypowiemy posłuszeństwa, ale też nie damy sobie znamienia bestii doprawić dobrowolnie. Pierwsi chrześcijanie ginęli za wiarę w Boga, zginął sam Jezus Chrystus, giną i teraz miliony, może na końcu zginie miliard katolików. Trudno. Ofiara. I tak pomrzemy, czymże jest to marne życie doczesne przy życiu wiecznym?
 • @Marek Kajdas
  To wersja optymistyczna bo gdy hierarchia kościoła uwielbi antychrysta i uzna znak to owo mordowanie będzie mało istotne. Będzie dotyczyło tylko "dziwaków" nieprzystosowanych do systemu państwa prawa a więc "grzeszników".

  Są zresztą bardziej przyziemne przesłanki do uznania znaku, a właśnie "cesarskie i boskie" o tym zadecyduje.

  Pieniądz elektroniczny będzie jedyną formą waluty a rachunek bankowy jedyną formą płacenia podatku, dostęp do konta będzie tylko i wyłącznie przez podskórny RFID. Proszę sprawdzić co szykuje ZUS - emerytury z...bankomatu. Kierunek jest jasny i nikt się nie wywinie ...no prawie nikt lecz tych pewnie ogłoszą terrorystami i będą na nich polować.

  Władza zadecyduje nie kościół - ten się pewnie jak zwykle dostosuje - emerytury kleru z budżetu, rozliczenia z urzędu , remonty kościołów z ustawy podatkowej itd.
 • @jax
  Co ma być to i tak będzie, ważne żeby nie zbłądzić, nie odpowiadamy za każdego grzesznika opętanego bestią choćby był nawet antypapieżem.

  Te nowinki w zależności od intencji mogą zatruć życie, bądź bardzo je udoskonalić. Kwestia celów, intencji. Operowanie papierowym pieniądzem i monetami jest istotnie przestarzałe, to jest fakt. Implanty stosuje się w celach medycznych, ratują życie, zdrowie, przywracają jakość życia. Kto wie czy kiedyś człowiek nie będzie miał tylko swojego... mózgu, a resztę będzie można uzyskać przeszczepami, tworzeniem biohybrydy, czy robota-człowieka. To jednak dalej będzie człowiek pod warunkiem iż dusza w człowieku jest jednak w mózgu, a tak się wydaje.

  Kościół od czasów kresu Imperium Rzymskiego które przeszło na chrześcijaństwo był i jest w kompromisie z władzami świeckimi w kolejnych epokach, ale NIGDY nie było to tak groźne jak obecnie jeżeli władza nieżyczliwa katolicyzmowi, a tak jest bez mała na całym świecie z wyjątkami raczej sezonowymi, władze sie zmieniają.

  Nie mogę odpowiadać za czyny jakiejś papieskiej rady, gdzie czarnoskóry hierarcha otwarcie podpisał się pod diabelstwem new world order. Może nie wiedział co czyni? Oby. To dlaczego tak wysoko awansował? Zatem wiedział...

  Kościół być może łudzi się iż sam nie mogąc zjednoczyć Ziemi w jednej religii, związku cywilizacyjnym... zostawi to siłom nwo, a później odbierze gotowe dzieło z rąk opętanych. Można się przeliczyć jeżeli takie są rachuby. W Sodomie nie było zbyt wielu sprawiedliwych. Kto miałby się po jednym nawet pokoleniu sprzeciwić NWO? I ile wtedy pożyje na wolności? Po co zabijać, znajdą tysiące różnych sposobów, w tym z sowiecka zabiegi medyczne, psychuszki, wypadki, śmiertelne choroby.

  Na tej zasadzie zmieniania świata diabelskiego od środka... nakazano Polsce wejście do NE, a wystarczyłoby słowo Bł. Jana Pawła II żeby nie było to możliwe przez dekadę przynajmniej.

  Należało się sprzeciwić. Tak mi się wydaje. To już dekadę temu przebudziłoby znacznie więcej nie tylko Polaków, nie tylko katolików. Czy teraz damy radę wyjść z UE? Ludzie będą się bali tak zdecydować, zresztą czy wystarczy referendum nawet gdyby do niego doszło, co samo w sobie byłoby cudem? Irlandia nie chciała TL, ale ma. UE będzie tak kochać każdy kraj, aż ów naród pokocha UE.

  Mocne parafie dadzą niezależność Kościołowi, nie będzie musiał liczyć na przywileje z łaski państwa. Być może parafii jest za dużo, może komuś zależało żeby były biedne, słabe nieraz z jednej wioski złożone.
 • Eurodeputowany PiS Ryszard Legutko - kim on jest ?....
  Eurodeputowany PiS Ryszard Legutko - kim on jest ?....
  OSTRZEŻENIE !

  Eurodeputowany PiS Ryszard Legutko to …… (tu niech każdy wpisze co chce)

  http://i2.pinger.pl/pgr424/d829bdf1002c66fb4cc87794/Legutko+2.jpg

  ,,Czy traktat lizboński powinien wejść w życie? Pan prezydent powinien go podpisać?

  Ten dokument jak każdy traktat ma swoje dobre i złe strony. Ale nie protestowałbym pod parlamentem przeciwko jego wejściu w życie.”

  http://www.rp.pl/artykul/304566.html?p=1

  ,,Nie jestem wielkim patriotą złotówki. Rozumiem Anglików, którzy kochają swojego funta, ale nie mam takich uczuć wobec naszej waluty. Co więcej, jak sobie wyobrażam, że mam euro w portfelu, to jest to przyjemna wizja”

  http://www.rp.pl/artykul/304566.html?p=2
 • @JurekE6
  Przecież oni są wszyscy tacy, ale przypomnijmy sobie jak było przed 1917, przecież też była kolaboracja z zaborcami poniekąd i umizgi do zachodu rojącego się od żydostwa, masonerii, wielkich interesów rzadko zgodnych z naszymi. Toczą się zawsze takie gry i mimo wszystko strona PiS jest nam bliższa od PO, SLD, Palikotów. To trzeba rozróżniać.

  Kadry PiS są właśnie takie i kiedy prześledzi się ich życie, to wiodą je wśród michnikowszczyzny za pan brat. Wszyscy to masoni nwo? Nie. Bo dojdziemy do wniosku w końcu skrajnego że wszystko to gówno poza moczem. W każdym razie dla zwykłego człowieka pływanie w tym szambie na wierzchu jest ponad siły.

  PiS się osłabia sam, tego procesu nie zahamują po rozłamie ziobrystów. Sam sobie powiedziałem też DOSYĆ, trzeba kreować nowe ruchy i będzie ruch katolicko.... no właśnie jaki. Narodowcy chcą żeby był katolicko-narodowy, zaś inni wg swoich światopoglądów, ale jest jasne, pewne że będzie to RUCH KATOLICKI. To nie koliduje z polskością jak uważają niektórzy na NE. Polskość to wręcz katolickość w samej swojej istocie podstawowej.

  http://youtu.be/73BJCWT0czo

  Osobiście cenię bardziej np prof. Jaroszyńskiego związanego z Radio Maryja.

  http://www.piotrjaroszynski.pl/filmy/jaki-jest-sens-polskosci.html

  Cytowane (znane mi) wypowiedzi profesora Legutko są wyjątkowo szkodliwe i głupie. To jednak nie jest głupi człowiek i ma lepszy dorobek myśli. Może dlatego nie został wybrany senatorem w moim okręgu w 2007 roku.... a szedł na "pewniaka" jako minister edukacji.
 • A teraz dobry przykład
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/KogutStanislaw.jpg

  ,,Głosowałem przeciwko Traktatowi z Lizbony. żeby mi wnuki nie powiedziały kiedyś, że sprzedałem Ojczyznę” (3 kwietnia 2008 roku)

  Senator Stanisław Kogut, działacz polskiego ruchu związkowego, w latach 1997–2005 przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność"

  źródło

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20080403&typ=po&id=po43.txt
 • Kolejne dobre przykłady
  FRAGMENTY DEBATY NAD PRZYJĘCIEM TRYBU RATYFIAKCJI TRAKTATU Z LIZBONY (DROGA PARLAMENTALA CZY REFERENDUM ?)

  http://school.wsksim.edu.pl/images/20071115-02.jpg

  ,,Istotą traktatu lizbońskiego jest przeniesienie kolejnych kompetencji Rzeczypospolitej na szczebel ponadnarodowy. My nazywamy to po prostu przekazaniem części naszej suwerenności. Jeżeli przekazanie naszych praw suwerennych nie będzie nas nic obchodziło, nie będzie budziło odruchu buntu, wstydu, żalu, to czy w ogóle chcemy mieć własne państwo ?”

  (posłanka Gabriela Masłowska)

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/2A5CA847

  --------------------------------------------------------------------------------------

  http://www.sejm.gov.pl/jpg/posel6/106.jpg

  ,,Dlaczego posłowie nie otrzymali wydrukowanego traktatu i mają głosować nad tym, czego nie czytali, a wiedzą, że przyjęcie traktatu oznacza tak naprawdę utratę suwerenności?”
  (posłanka Krystyna Grabicka)

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/66704946
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  http://www.europa21.pl/uploads/gorski.Thumb.jpg

  ,, Europejski traktat konstytucyjny został odrzucony w referendum przez Francuzów i Holendrów. Dziś ponownie podsuwa się narodom Europy tę swoistą unijną konstytucję, ale w przypadku Polski z pominięciem referendum. Dlaczego tak się dzieje? Boicie się przegranej w plebiscycie? Przecież wcale się nie boicie. Dlaczego więc tak się spieszycie z ratyfikacją w parlamencie, dlaczego? Dziękuję”

  (Poseł Artur Górsk)

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/3A0E244B

  ----------------------------------------------------------------------------------

  http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/p/j/Poslanka_Anna_Sobecka_PiS_5403769.jpg

  ,,Czy wolno władzom Rzeczypospolitej Polskiej pomijać głos narodu w sprawie traktatu lizbońskiego, tym bardziej że konsekwencje mają znaczenie dla statusu naszego narodu? Naród ma prawo wiedzieć, co jest istotą tego traktatu, bowiem godzi on w prawa narodu, przekształcając Unię Europejską w superpaństwo.

  Cyprian Kamil Norwid powiedział: ,,Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu”. Mamy zatem nadzieję, że patriotyzm polskich przywódców nie pozwoli uwikłać naszej ojczyzny w decyzje, za które boleśnie będą płacić kolejne pokolenia Polaków. Dziękuję bardzo”

  (posłanka Anna Sobecka)

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/7DFA834C

  http://www.gover.pl/images/poslowie/kadencja6/large-315.jpg

  ,,Rzeczywiście szkoda, że nie mamy nawet skondensowanej wersji tego traktatu. Ale z informacji, które do mnie dotarły, wynika, że podobno ani premier, ani prezydent nie czytali tego traktatu, bo nie mieli w tego komplecie. My również nie mamy. A z drugiej strony mamy pośpiech. Te dwa fakty niejako kłócą się więc ze sobą”

  (poseł Jan Religa)

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/503A858A

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  http://www.gover.pl/images/poslowie/kadencja6/large-455.jpg

  ,,Przypomnę, że z sondażu przeprowadzonego wśród obywateli największych krajów Unii zaraz po lizbońskim szczycie wynikało, że referendum chciałoby 76% Niemców, 75% Brytyjczyków, 72% Włochów i 65% Hiszpanów.

  Panie marszałku, skoro poprzednio przy dyskusji nad przyjęciem eurokonstytucji obywatele państw Unii Europejskiej mieli szansę być pytani o zdanie, to dlaczego odmawia im się tego prawa dzisiaj? Dlaczego sami chcemy pozbawić się w tej chwili tego prawa? Dziękuję bardzo.”

  (poseł Jarosław Żaczek)

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/38B04B84

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  http://tomaszlatos.pl/wp-content/uploads/Tomasz_Latos37.jpg

  ,,Nie mamy, panie marszałku, do tej pory tekstu jednolitego. Trudno mówić w związku z tym o pełnej wiedzy społeczeństwa, ale w tym również posłów, osób zasiadających na tej sali, co do treści i konsekwencji przyjęcia tego traktatu w takiej, a nie innej formie. Wydaje się, że najpierw należałoby przeprowadzić szeroką debatę publiczną z udziałem mediów, w pewnym sensie wyedukować społeczeństwo i poinformować o treści traktatu, a wówczas my, reprezentanci społeczeństwa, będziemy mogli w sposób rzetelny, zgodnie z wolą społeczeństwa, podejmować ewentualne decyzje”

  (poseł Tomasz Latos)

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/474BCECE

  ---------------------------------------------------------------------------------

  Lista 56 posłów głosujących przeciwko Traktatowi z Lizbony

  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/InfoForPPIDec?OpenAgent&29466&PiS&Przeciw
 • @JurekE6
  Senator Kogut korzystnie prezentował się ostatnio na konferencji prasowej z Kaczyńskim. Taki swojski chłop z Ludu Bożego. To chyba jest szczere, miejmy nadzieję... Trza Go zaprosić do NE, niech jest pośrednikiem z PiS między Kaczyńskim (bezpośrednio!!!), a nami = NARODEM POLSKIM.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej