Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

PiS jest jaki jest, ale musimy na PiS głosować w TYM roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W mojej sytuacji zadeklarowanegp, ale krytycznego, samodzielnie myślącego wyborcy PiS i braci Kaczyńskich (od 2005 roku) nie jest to trudne, bo nie zmieniam poglądów tak szybko. Zanim kiedyś (jeśli) poprę inną siłę polityczną (chyba sam ją założę hahaha), to upłynie sporo wody, w tym roku na pewno zagłosuję na PiS, zapewne jednak na mniej znanego kandytata, spoza grona faworytów twardo popieranych przez PiS. Przykładowo bardzo cenię panią Beatę Szydło, ale Polska to nie jest tylko gospodarka, samorządy i tego typu "babskie" sprawy. Geopolityka wymaga męskiego, POLSKIEGO umysłu na miarę Dmowskiego, takich nam trzeba elit. Poza tym trzeba stawiać na żarliwych, autentycznych katolików, to bardzo ważne!

Tak naprawdę słabo znamy poglądy wielu, większości parlamentarzystów PiS, prawda niezbyt nas ciesząca wychodzi przy ważnych głosowaniach, różnych akcjach, wypowiedziach, projektach ustaw, programie PiS, nawet statucie PiS bez koniecznych odwołań do Boga, kanonu katolickiego i Narodu Polskiego. Trudno popierać zwolenników TL spoza grona kluczowych polityków PiS, którzy głosowali na TL jako część systemu, establishmentu niejako służbowo. Im wybaczam - to ścisłe otoczenie Jarosława Kaczyńskiego. Głosowanie przeciw TL utrudniłoby im politykę zwłaszcza zagraniczną (to jeszcze zagranica jest?) w UE. Szaracy z PiS mogli spokojnie zagłosować przeciw TL, ale widać naprawdę w swej większości bezkrytycznie popierają UE - na takich głosować nie możemy w tym roku!!! To jest to główne lobby new world order, im to pasuje, mają z tego profity coraz większe i ich rodziny. Należy zatem dokonać radykalnej przemiany parlamentarzystów PiS w grono eurosceptyków, katolików, narodowców, konserwatystów i prawie wszyscy mają być prawdziwymi katolikami. To od nas też zależy jakich ludzi poprzemy, jakich wybierzemy.

Namawiam do poparcia PiS przez szeroką koalicje różnych sił patriotycznych i Blogerów, niech Naród Polski warunkowo poprze PiS Jarosława Kaczyńskiego dla swojego dobra. Sytuacja jest KRYTYCZNA i wymaga takiej akcji.

Trzeba to jednak mądrze zorganizować, należy z PiS, właściwie z Jarosławem Kaczyńskim sporządzić jawną UMOWĘ PISEMNĄ i ustną w świetle kamer o współpracy, o warunkowym poparciu Narodu Polskiego dla PiS w 2011 roku. Należy też uzyskać po 1-2-3 miejsca na każdej liście okręgowej PiS dla naszych ludzi spośród blogerów i osób szanowanych z dorobkiem, oraz z pomysłami, poparciem. Ci ludzie będą mieli wolną wolę co zrobią po wyborach, ale nie mogą przejść do PO, do obozu wroga. Mogą jednak założyć własne koło, klub współpracujący ściśle z PiS, koalicyjny.

Wiem że wielu z Was pluje na PiS i Jarosława Kaczyńskiego, ale zastanówcie się jaka jest perspektywa tego roku 2011. Albo wygrywa PiS i mamy szanse na nowe, na rozwój demokracji, wchodzenie do polityki nowych sił patriotycznej prawicy katolickiej, albo wygrywa koalicja PO-SLD-PSL z innymi kanapami im życzliwymi. Nie ma inne opcji realnej, chyba że od razu rewolucja, wojna domowa i interwencja zagranicy jak w XVIII wieku, jak w 1939.

Możemy oswoić PiS choć choć trochę. Jest okazja wyjątkowa, są słabi, POTRZEBUJĄ NAS, a my ich...

Jeżeli Naród Polski poprze swoimi wszystkimi nurtami Jarosława Kaczyńskiego, to będzie jak na Węgrzech. Wygramy z 2/3 mandatów, zmienimy konstytucję, skasujemy TK i wiele sowieckich, masońskich, agenturalnych wynalazków. Nie ma innej drogi dobrej na rok 2011. Nie mamy wyjścia. Musimy poprzeć PiS, ale zróbmy to pierwszy raz mądrze - umowa narodowa, wspólny program, nie tylko sam pisowski! Kto za? Propagujcie ten pomysł, rozwińcie koncepcję w bardziej dojrzałą politycznie, programowo, cywilizacyjnie. Jestem tylko skromnym kreatorem wizji.

To wymaga lepszej oprawy zanim dotrze formalnie do Jarosława Kaczyńskiego i poważnych stron prawnych, środowisk Narodu Polskiego. Także współnota katolicka Kościoła Rzymskokatolickiego powinna się zastanowić kogo popiera. Partię in vitro, dawną UD, KLD, UW??? Michnikowszczyznę, agenturę, masonów, lewaków, udawanych "ZNAK"-owanych chrześcijan błądzących coraz bardziej w kierunku diabła new world order? Zaś PSL jest zdolne do koalicji z diabłami czerwonego SLD, a teraz to już nie są żarty jak przed 2004 rokiem, przed UE.

Pomysł jest wielki i prosty zarazem, gwarantuje sukces wyborczy naszej koalicji Narodu Polskiego z PiS. Będzie premia za zjednoczenie, naród da nam poparcie ponad 50%. To oczywista oczywistość. Tu nawet nie chodzi o program, co o Ojczyznę w sensie emocji, uczuć. Polski ROMANTYZM znowu wygra!

KOMENTARZE

 • Błyskawicznie spadłem ze strony głównej :) Włączyłem edit i znikłem :)
  Wot i cuda się zaczynają :) Niebezpieczne pomysły? Dla kogo? Nie chcesz być Łazarzu posłem Rzeczypospolitej? :):):) Musimy mieć w sejmie swoich ludzi i z PiS przyciśniętym do ściany jest to realne jak z Wałęsą w 1995 roku, z którym negocjował sam Szeremietiew w imieniu frontu partii, organizacji prawicowych, patriotycznych. Teraz także możemy Szeremietiewa poprosić o przewodniczenie AKCJI, poza tym mamy mnóstwo innych wielkich postaci od Marka Jurka poczynają, jest też Gwiazda, jest Morawiecki, w tym forum widzę znane nicki, nazwiska.
 • @ autor
  Niestety wśród Polaków wielu nie jest w stanie zrozumieć nic poza prostymi obrazami... Ponad 50% jest chyba jednak nieosiągalne. Choć dzięki Bogu, co pokazała historia - Polacy często zmieniają zdanie. I w tym cała nadzieja!
 • @Makówka
  Ponad 50% z głosujących przy dużej frekwencji jest osiągalne, ale SAMODZIELNIE PiS bez szerokiego wsparcia, koalicji z Narodem Polskim... może sobie o tym pomarzyć. Atakowanie zaś PiS za to że jest jaki jest jedynie utrwala dominację PO-SLD-PSL (oraz ich sojuszników, koalicjantów potencjalnych gdyby przeszli próg) i jest straszną pułapką. Wskazałem jak z niej wyjść. Sikorski dogadywał się ze Stalinem, czy blogerzy, prawica nie może się na jedne wybory dogadać z PiS? Byle nie gadać z NIKIM poza samym Jarosławem Kaczyńskim, wiadomo że cały aktyw PiS będzie przeciwny takiemu sojuszowi. W tym Lipiński człowiek nr 2 w PIS.

  Rozmawiajmy wyłącznie z Jarosławem Kaczyńskim.
 • @ Marek Kajdas
  Po pierwsze kto ma głosować za a kto przeciw TL w PIS zostało ustalone przez prezydium partii, tak aby TL przeszło.
  Po drugie od 2005 przez kilka różnych wyborów głosowałem na PIS, sam namawiałem po zamachu w Smoleńsku aby głosować na JK. Ale uważam że bezkrytyczne głosowanie w tych wyborach na PIS jest taką samą głupotą jak głosowanie na PO. Jeżeli już to należałoby wymóc na wszystkich mniejszych, pozaparlamentarnych urupowaniach prawicowych aby się połączyły i stworzyły realną możliwość bycia pewnym koalicjantem w Sejmie z PIS. To jest według mnie ta droga do zmian. Niestety PIS nie ma szans aby samodzielnie uzyskać taką liczbę głosów aby mieć w parlamencie ponad 2/3 głosów.
  Jeżeli nie powstanie, nazwijmy to roboczo "Prawica Razem" to wtedy będę się zastanawiał nad poparciem PIS-u (aczkolwiek bardziej prawdopodobne, że pójdę na grzyby).
 • @Marek Kajdas
  Twoja wizja jest bardzo piękna... Ale wątpię, by była możliwa do zrealizowania. Nie w tym narodzie, nie na tym poziomie nienawiści do PiS :-(
 • zrobię to samo
  w 2005 unikałem jak mogłem czytania programu PiS (szczególnie gospodarczego, aby się nie irytować), poszedłem i zagłosowałem.

  sprawa jest prosta: PiS to ostatnia, licząca się, niezależna formacja na polskiej scenie politycznej.

  wszystkich innych, myślących w kategoriach państwa polskiego, niezależnie czy z prawicy, lewicy bądź centrum - dawno odstrzelono lub usunięto na tor boczny.

  c'est la vie en Pologne ...
 • Wszystko fajnie,
  tylko sprecyzuj może,ile jest Narodu Polskiego w Polsce i ile Narodu Niepolskiego.
  Najlepiej w procentach.
 • @moraine
  przepaszam Cię bardzo, ale gdzie widzisz partię o bardziej niż PIS "niekomunistycznym" (nawiązując do twojej nomenklatury) programie???
 • @grazss
  To prawda, tez tak widze tych ktorzy mieszkaja w Polsce, a nawet wyladaja na Polakow - niestety, nie wszyscy. Ale nie w tym jest problem.
  Polska zaczyna tonac bo nie mamy odwagi wszedzie i zawsze: przyznac sie do swoich pogladow, wyznania, bronic wartosci - kiedy sa niszczone, glosic swoje poglady itp. Odwaga tez zaraza a przynajmniej zmusza do liczenia sie.
 • Panie Marku
  "Jeżeli Naród Polski poprze swoimi wszystkimi nurtami Jarosława Kaczyńskiego, to będzie jak na Węgrzech. Wygramy z 2/3 mandatów, zmienimy konstytucję, skasujemy TK i wiele sowieckich, masońskich, agenturalnych wynalazków"

  Panie Marku, Pan wie jaką sympatią i uznaniem Pana darzę :)
  No ale tu to już przegięcie :)
  Pozdro.
 • @moraine
  po cholerę to przeczytałeś ?

  praktyka nie była taka zła. stosowali zasadę "primum non nocere" - i to była chyba najlepsza polityka gospodarcza, jaką prowadzono.
 • @moraine
  UPR ze Wschodu i Południa Polski popiera PIS, do WIP lądują ludzie z MW i LPR którzy za Giertychem nie załapali się do PO, więc to też nie jest nie wiadomo co. Poza tym ja tam nie jestem zwolennikiem 100 % libertarianizmu gospodarczego i wątpliwe by takie było zapotrzebowanie społeczeństwa i żywotny interes państwa, żeby była pełna wolność gospodarcza przede wszystkim musi być sprawne państwo, jednakowe pole do konkurencji i tępienie korupcji, złodziejstwa
 • Popieram generalnie główną myśl tej notki.
  PiS jest jakie jest, ale w obliczu kolejnej wygranej PO potrzebna jest mobilizacja. Potem możemy jakoś modernizować tę partię głębiej.

  A co do jedności prawicy w pełni, to jest to nierealne ze względu na kłótliwość i niezrozumienie dla obecnej sytuacji politycznej np. JKM.
 • @Jacyl
  TL w ogóle PiS NIE MÓGŁ zablokować, warto to wiedzieć, ale mógł postawić się sam śp Lech Kaczyński (gdyby wiedział że zginie z ręki new world order, to pewnie by to zrobił!), to byłoby wypowiedzenie wojny UE, Niemcom, siłom new world order przy narodzie nieświadomym CO JEST GRANE. To było za wcześnie, nadal jest chyba za wcześnie. Wyjście z UE wymaga dosyć zwartego Narodu Polskiego, konfederacji środowisk które godzą się na pewne pryncypia. Za wcześnie na to.

  O "prawicy razem" właśnie piszę i to nie tylko tutaj, ale w mypis i sympatycypis. Poparcie dla PiS musi jednak być, inaczej niezmiernie ryzykujemy dalsze rządy PO, albo sztamy otwartej SLD z PO, PSL, wasalami. Nie wolno oddawać nieważnych głosów i olewać wyborów, przynajmniej należy pilnować UCZCIWOŚCI wyborów. Przypilnowanie tego lokalnie, własny system liczenia pozwoli zweryfikować wyniki alternatywnie do PKW.
 • @Marek Kajdas
  Mógł ale to już za nami, teraz żyjem w tym świecie jaki mamy.
  Fakt piszesz o "prawicy razem" ale pod skrzydłami i wcielonymi w formację PIS-u. A ja piszę o "Prawicy Razem" jako niezależnej koalicji partii prawicowych, które po wyborach wejdą w koalicję rządową z PIS-em. A to istotna różnica w naszej koncepcji wyborów.
  Jeżeli chodzi o Prawdę to na to nigdy nie jest "za wcześnie". Brak informacji jak jest w rzeczywistości źle świadczy o tym który nie chce przekazać takiej informacji.
 • @Pirx
  Dobrze Waść prawisz :) I zacznij Waść blogować zamiast tylko komentować.

  Czy ja wyglądam na bezkrytycznego wyborcę PiS? Każdy ma swoje ALE, albo ich i miliony (ale), ale co z tego kiedy wybór realny jest między PiS, a PO, PSL, SLD? Odbić się można jedynie od PiS poprzez tzw pączkowanie już POWYBORCZE, tak jak PC powstało z KO po 1989, a PiS z w niemałym stopniu z AWS.

  Piłsudski oparł na KOMUNIZUJĄCYM, masońskim, ateizującym PPS, to się nam nie mieści w głowie, a MY Naród Polski w sytuacji KRYTYCZNEJ nie możemy się oprzeć na PiS tylko w roku 2011, który w programie od lat promuje wartości narodowe, chrześcijańskie??? Dlaczego nie, nie bo nie? Nie bo ktoś popiera jakaś inną kanapę? Piszcie kto kogo popiera, prześwietlimy Waszych liderów i okaże się jakie to są szuje! W polityce mało jest ludzi etycznych, jeżeli są, to... w blogosferze jako teoretycy jak ja.

  Zatem jeżeli olejemy wybory, oddamy głos nieważny, to w istocie zagłosujemy na wygranych kimkolwiek będą, a będzie to koalicja PO-SLD-PSL, najwyżej premier może być z SLD jeżeli oni wygrają, co wydaje się być pomysłem na ucieczkę PO od odpowiedzialności za rozwalenie państwa.
 • @Marek Kajdas
  Wie Pan, Panie Marku za co ja Pana najbardziej szanuję?
  Głównie za to, że mimo całego zaanga żowania i poparcia dla PiS potrafi Pan być jeszcze marzycielem i czasami nawet uczciwie pokazać mankamenty tej formacji.

  "Odbić się można jedynie od PiS poprzez tzw pączkowanie już POWYBORCZE,"
  Ale to już jest kunktatorstwo! Dlatego jest taka blokada na przyjmowanie nowych członków. Raz, ze kasta musiałaby dzielić się torcikiem a dwa, że z napływem nowych członków rośnie ryzyko "szkodnictwa".
 • @grazss
  Głosuje połowa obywateli III RP, jest to najwyżej 1/4 wszystkich obywateli korzeni polskich na całym świecie.

  Ilu jest Polaków wśród obywateli III RP? Nie wiem. Istotą polskości staje się chrześcijaństwo, zwłaszcza co oczywiste KATOLICYZM. Katolik albo nie głosuje na drani z żadnej z obecnych partii, albo przynajmniej olewa SLD, PSL, PO.

  Naród Polski zaczyna się na nowo kształtować po takich wydarzeniach jak 10 kwiecień 2010. Ilu nas jest? Nie wiem, to proces płynny. Na pewno z łatwością możemy wygrać wybory parlamentarne, ale nie tylko pod szyldem PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Nam potrzebny jest szyld jednoczący czyli JAN PAWEŁ II.

  Elit zawsze jest mało. Poza tym są elity i elity. Elitą ducha może być prosty człowiek, ale elita ducha i intelektu wymaga kadr innego rodzaju. Nie może być tak żeby Naród Polski był mniejszością, bo poprzez skłócenie tak właśnie jest. Moja koncepcja daje drogę wyjścia z impasu. Ponadto proponuję budowę jednej wspólnej organizacji, bądź federacji, ale konfederacja zbierająca partie, organizacje, media nie pozwoli na masowość ruchu.

  Nam potrzebna jest nowa SOLIDARNOŚĆ, organizacja podobna strukturalnie do PTTK, LOK z samodzielnymi oddziałami lokalnymi do których się zarząd główny nie miesza poza konfliktami, sytuacjami kryzysowymi. Gdyby nas było kilka milionów w takiej organizacji, to stworzymy nową scenę polityczną w kilka lat. Wiem że to dobry pomysł.
 • @SpiritoLibero
  "Pomysł jest banalnie prosty. Nie głosować na żadnego kandydata z żadnej partii. Gdziekolwiek majaczy choć blady cień biesiady w Magdalence czy okrągłostołowej hucpy, zero głosów!
  Dekomunizacja, która nigdy nie doszła do skutku dzięki „grubej kresce” i wytrwałej pracy michnikowszczyzny mogłaby zostać przeprowadzona oddolnie.
  Stawiać krzyżyk przy kandydacie nawet nieznanym osobiście, ktoś go jednak zna, skoro już poparł i wysunął."

  To ma być alternatywa dla moich wizji? Nie sądzę :) To jest okrężne popieranie PO, SLD w sytuacji jaka jest. Proszę na to spojrzeć po wojskowemu. Jesteśmy okrążeni, możemy się poddać, albo walczyć do końca, bądź coś wymyślić NOWEGO. Moja idea to trzecia droga!

  Nie namawiam do popierania PiS jako PIS.

  Namawiam do skupienia się w JEDNYM KOMITECIE WYBORCZYM, a to co innego. Daję szansę takim nurtom prawicy które nawet określam jak "zdrajców", bo gospodarczo, ekonomicznie niewątpliwie zaszkodzilibyście Polsce, Narodowi Polskiemu, ale chcę demokracji, uczenia się na błędach. Naród musi dojrzewać, uczyć się, doskonalić.

  Mało tego - moja idea wygra. Obiecuję to.
 • @Marek Kajdas
  "Szaracy z PiS mogli spokojnie zagłosować przeciw TL, ale widać naprawdę w swej większości bezkrytycznie popierają UE - na takich głosować nie możemy w tym roku!!!"

  W poruszonej przez Ciebie sprawie (kto, co i jak może w PIS)uważam tak samo.
  Uważam też, te takiej strategii nie można przecież przekazywać, nawet ustnie innym posłom, bo to byłaby afera "na 100 fajerek".
  To powinni wiedzieć sami zainteresowani.Jeśli tego i nastrojów oraz oczekiwań swoich wyborców nie odczytują, to niech znikają z klubu i z PIS.
 • @Marek Kajdas
  "Namawiam do skupienia się w JEDNYM KOMITECIE WYBORCZYM"

  Jasne, ktoś powiedział, że komitety należy zakładać a nie palić.(ale to było dawno)

  jeśli Pan jest takim optymistą i uważa, że ci co się skupią w tym komitecie będą tak liczni, żeby coś zmienić to czemu nie utworzyć całkiem NOWEGO KOMITETU??? I olać ten cały salonik.

  "To jest okrężne popieranie PO," A niech Panu język kołkiem stanie! Ja i POpaprańcy...
 • Żenada-
  Kolejny raz wbrew - szkiełku i oku mam wybrać.

  Czuje - smród zasiedziałych elyt pisowszczyzny.
 • @Marek Kajdas
  Marka Jurka ?
  To uczciwy człowiek, ale niezdolny do kompromisów, z nim nie osiągniemy celów państwowych, bo dla niego nadrzędne będą cele etyczne, moralne, a te kompromisów nie uznają. Pokazał to przecież będąc Marszałkiem Sejmu. Uczmy się ludzi i ich możliwości.
  Też uważam, że wielu prominentnych ludzi PIS nie odczytuje sytuacji adekwatnie do sytuacji i wynikających z niej zagrożeń.
  Na przykład Jarosław Kaczyński to legalista, a co gorsze, legalista chcący dotrzymywać słowa w podstawowych sprawach, choć widać, że z upływającym czasem można by było zagrać hazardowo. Mam na myśli ratyfikację TL.Co by się stało, gdyby przekonał Brata, żeby TL nie podpisywał, a dążył do referendum?
  Gdyby mu się udało z referendum, to tu zyskał by szersze społeczne uznanie, a tak, zyskał opinię zdrajcy czy koniunkturalisty w pewnych środowiskach.
  Takich odważnych decyzji nam trzeba.
  To samo obserwuję nieakceptowalną dla mnie postawę w sprawie śledztwa smoleńskiego.
  Zarówno J.Kaczyński, jak i A.Macierewicz zbyt bardzo wierzą, że uda się im coś udowodnić, posiłkując się materiałami preparowanymi przez Rosję i przez polskie organa(komisja Millera, prokuratura), a lekceważą dostępne fakty, które można by wykorzystać w walce wyborczej z PO(bo tylko poprzez wygrane wybory można osiągnąć cel, czyli wyjaśnienie tragedii i postawienie sprawców przed sądem(tu przydał by się nadzwyczajny trybunał, złożony z wybitnych Polaków patriotów, bo na działanie istniejącego wymiaru sprawiedliwości nie ma co liczyć- też jego niektórzy członkowie powinni przed nim stanąć).
  Mam na myśli sprawę kłamstw Tuska i Komorowskiego o wspólnym pobycie w nocy z 9 na 10 kwietnia 2010 roku i charakteru podróży powrotnej z Trójmiasta do Warszawy, oraz o czasie tej podróży. To są dowody kłamstw uwiecznione w prasie(wywiady Komorowskiego dla"Le Monde" i "Polityki"), oraz wypowiedzi Tuska w Sejmie, na posiedzeniu poświęconemu informacji rządu w sprawie katastrofy i raportu MAK(stenogram sejmowy).
  W dniu 4.02.2011 roku na spotkaniu A.Macierewicza z obywatelami, poświęconemu sprawie prac zespołu sejmowego, którym kieruje, padło publicznie po raz pierwszy pytanie o te fakty i związane z tym kłamstwa.
  Link do nagrania audio, początek pytania:54 min. 48 sekunda cz.1
  „Katastrofa smoleńska – kto zawinił?” cz.1 i cz.2
  4.02. (piątek), godz. 19.00
  http://enderender.wrzuta.pl/audio/5LfeYKl4amM/katastrofa_smolenska_kto_zawinil_czesc_1

  http://enderender.wrzuta.pl/audio/5LfeYKl4amM/katastrofa_smolenska_kto_zawinil_czesc_2

  I czego dowiedzieliśmy się od Pana Macierewicza? Ano, że słyszał o takich sugestiach i opracowaniach na ten temat, ale on nic więcej na ten temat nie wie(bo moim zdaniem zlekceważył to, nie doceniając wagi tego o czym mowa). Sądzę, że o kłamstwie Tuska na temat podróży z Gdańska do Warszawy w dniu 10.04.2010 roku, a wygłoszonym z trybuny sejmowej i zapisanym w sejmowym stenogramie nie ma pojęcia.
  Dotarcie do wyborców z prawdą o tych kłamstwach(których udowodnienie jest w naszym zasięgu, bez korzystania z preparowanych materiałów rosyjskich i polskich organów), mogłoby przekonać wielu wątpiących Polaków, którzy też zbyt legalistycznie podchodzą do sprawy(wierzą, ze w Polsce mamy demokratyczne procedury, a organy państwa działają prawnie i na rzecz wyjaśnienia prawdy).
 • @Paulo
  "...i tępienie korupcji, złodziejstwa"
  Masz rację. Tak jak to widział J.Piłsudski, odpowiadając pewnemu Panu hrabiemu:"Tępić kurwy i złodziei, mości hrabio!" - J.Piłsudski, o programie politycznym swojej partii.
 • @35stan
  Przestańcie mówić o "Ikonach"
 • @moraine
  A my czytamy od 20 lat w sieci program UPR i dlatego wolimy NAWET PiS Kaczyńskich. To jest niepojęte co proponujecie, więcej propaństwowości, poczucia narodowego ma Samoobrona. Jeżeli jest jakaś alternatywa i to wątła, to Marek Jurek, ale nie zdołał zgromadzić pod tym szyldem wystarczającej siły duchowej, intelektualnej. Na samym antypis nie zajedzie nigdzie, to monopol SLD-PO-PSL.
 • @Maras245
  Nie chodzi o jedność prawicy, ale o WSPÓLNY START w jednym komitecie, co wymusza ordynacja, acz także sytuacja po 10 kwietnia 2010. Premia za tego typu jedność da oczekiwany przełom! Na to Polacy czekają, żeby różnić się pięknie, żeby jednak współpracować w pryncypiach. Demokracja to nie jest jedność! Jednak system wymusza wspólny start, nasz los klamrują granice, ramy Polski. Nie bądźmy tacy gówniarsko anarchistyczni jak w XVIII wieku, czy nawet za II RP.

  Są tu w NE wszelkie nurty, ale coś nas chyba łączy?

  BÓG - POLSKA - NARÓD POLSKI - prawo naturalne człowieka, wartości naszej cywilizacji budowanej od czasów 966 roku. PiS nie ma wyboru, musi nas wysłuchać, dogadajmy się dla wspólnego dobra!
 • @Jacyl
  Może być koalicja PiS i reszta autonomiczna (to druga moja koncepcja polityczna), ale na to beton w PiS nie pójdzie. Widzę jak traktują choćby Marka Jurka, widzę że cieszy ich wcielenie Polski Plus, liczą na to samo z Prawicą Rzeczypospolitej. Tak czuję, nie wiem, ale tak czuję. Ludzi na listy mogą wziąć sądząc (nie bez częściowej racji) że nie mają szans, ale DZIĘKI NAM CI LUDZIE WEJDĄ DO SEJMU :) Przynajmniej niektórzy. Zrobimy im kampanię w sieci i nie tylko w sieci.
 • @SpiritoLibero
  Zamknięty PiS, hermetyczny już się kończy. Szkoda że być może muszą być kolejne przegrane wybory żeby zrozumieli iż klęski PiS to wina takich ludzi jak Lipiński, kiedyś Zalewski itd i wizji establishmentowej mikroPiS z 20 tys członków, zamiast partii z 2 mln aktywistów, z potężnymi strukturami w każdej PARAFII.

  Po przegranych wyborach (ale wierzę że da się je wygrać!) i ja zmienię front, nie będę wspierał całe życie takiej kliki, która w OGÓLE NIE SŁUCHA DOBRYCH RAD swoich wyborców! Będzie dość czasu przez 4 lata żeby zmontować alternatywny ruch, który nie będzie monolitem poza fundamentem katolickim, narodowym, antyunijnym, opozycyjnym do new world order itd Na razie uważam się za człowieka PiS w 100%.

  Kto ma nas reprezentować w rozmowach z PiS? Sam ŁŁ, czy konkretny polityk? Kto?
 • @35stan
  Znasz się Waść na polityce i to cieszy. Klasyczny realizm.
 • @SpiritoLibero
  Nowych komitetów powstanie multum, większość zdobędzie takie poparcie że śmiech na sali. Można się kopać z koniem systemu, ale można też realnie podejść do sytuacji, a nie wymachiwać szabelką negacji totalnej wszystkich, wszystkiego. Nie tacy byli nasi ziomale z czasów II RP, czy nawet zaborów. Jeżeli UE traktować jako zaborcę, to i u zaborców działało wielu Polaków.

  Czy ja będąc w PE, KE czy na stolcu Buzka szkodziłbym Polsce? Na pewno nie! Zatem można takich ludzi znaleźć, wyłonić, niemożliwe żebym był jedyny i ostatni :):):) Sztuka w zbudowaniu odpowiedniej maszynerii demokracji z FILTRAMI polskości, katolicyzmu, kompetencji, wizji.
 • @Harcerz
  Mało merytoryczny komentarz, a przecież wiem że stać Pana na więcej. Czego Pan oczekujesz, cudu?
 • @35stan
  Zyskuje Pan uznanie w moich oczach z wpisu na wpis. Należy publicznie przedstawić Polakom UDOWODNIONE fakty, kłamstwa, manipulacje. To już będzie coś. PIS bije pianę polityczną, a śledztwo merytorycznie STOI w miejscu, zaś naprawdę cofa się, bo dowody jak ciała zamordowanych po prostu przestają być "dowodami" z każdym dniem, zamieniają się w proch. Czy PiS mając władzę nadrobi to wszystko? A zaryzykują konflikt z Rosją bez obstawy zachodu, USA? Nie. Nawet jeżeli Prezes ośmiesza publicznie armię rosyjską. Oby Putin nie powiedział czegoś o naszej.

  Śledztwem Smoleńskim musimy się SAMI zajmować i taka jest prawda. Należy zbierać syntetycznie materiał i publikować to w PDF, oraz w postaci HTML do zamieszczania w linkach konkretnych stron, fragmentów.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku, gdyby istniał cień szansy, ze w PiSie można coś zrobić to sam bym pierwszy poszedł. Ale się nie da! Ta partia nie powstała po to by rządzić i zmieniać Polskę. Ma Pan dowody, kto odrzuca chętnych do wstąpienia? Kto nie wykorzystuje sprzyjających (choć bardzo bolesnych) momentów do poszerzenia bazy?
  Ma Pan jakąś sensowną odpowiedź?
  Ja neguję Układ bo po prostu nie widzę ŻADNEGO ugrupowania, które chce coś zrobić dla Kraju.
  Już wolę rozpocząć ciężką i niewdzięczną pracę z Wojtasem niż angażować się w szemrane partie.
 • @Marek Kajdas
  Jedność, wspólny start, co za różnica? Chodzi o interes. Jak to kiedyś chyba jak jeszcze był w Samoobronie Ryszard Czarnecki: Politycy prawicy wolą być kapitanami małych stateczków niż 1 oficerami na dużym statku po prostu. Jakoś tak to było.
  Ta końcówka patetyczna brzmi pięknie i chciałoby się by weszła w życie. jednak ideał ideałem, życie życiem.
 • @SpiritoLibero
  Nie odrzucam idei Krzysztofa Wojtasa, jest to jeden z wielu ludzi który COŚ pozytywnego wnosi w debatę o polskości, o polskiej cywilizacji acz nie bez zadrażnień, nieporozumień :) Takie prace mogą być może zaprocentować za wiele lat, może dekad.

  Jest jedno "ugrupowanie" godne poparcia - KATOLICKI NARÓD POLSKI. Jest też dla nas odpowiedni "układ-system", mianowicie KRÓLESTWO BOŻE. Musimy się zorganizować, a droga do tego wiedzie przez PiS przynajmniej w tym 2011 roku. Co będzie dalej zobaczymy po wyborach.
 • @Maras245
  Na Czarneckiego właśnie także nie głosowałbym :) Takim starym wygom NAJBARDZIEJ NIE UFAM :)
 • @Marek Kajdas
  Temat - muszę: bo to i tamto
  Wałkujemy od 20 lat.

  Drogi Kolego- My nic nie musimy.
  I jak pisze tu Kolega SpiritoLibero-'Ma Pan jakąś sensowną odpowiedź?"
 • @Marek Kajdas
  Jak by Pan wykreślił "katolicki" ( bo nie każdy w Polsce jest katolikiem a po co zawężać bazę) i PiS (z powodów jak pisałem wyżej i nie tylko) to ja mogę z Panem zawiązywać partię nawet jutro.

  Pisze Pan, że prace takie jak Krzyśka mogą zaowocować za wiele lat czy dekad. Oczywiście, to są długotrwałe procesy. Dom-Polska rujnowano wiele lat, w jeden rok tego się nie odbuduje. Ale trzeba zacząć.
  Ci, którzy nami rządzą planują ruchy na dziesiątki (jeśli nie setki) lat naprzód.
 • @Marek Kajdas
  To tylko cytat przecie. I realnie oddaje rzeczywistość.
 • @Harcerz
  Harcerzu, co tam na moim ulubionym portalu słychać?
  Co z nową konstytucją Juranda? :D)))))
 • @SpiritoLibero
  Konstytucjonaliści - stracili zapał .
  Portal ulubiony- pozwala na symultaniczne dyskusje.
  Pozdrawiam
 • @Harcerz
  Zapał stracili hehehehehe
  To było do przewidzenia. Zapraszam przy okazji na naszą stronkę.
 • @SpiritoLibero
  Nie każdy Polak jest katolikiem, ale jak nie zamierzam tworzyć (na razie snuje zresztą tylko idee) kolejnego SLD dla tych 5%. Natomiast wszelkie odłamy chrześcijańskie nie będą zwalczane jako dzieci Jezusa Chrystusa choć zabłąkane :)

  Poszerzanie bazy w PiS blokuje aparat działaczy zawodowych, to oczywiste, wystarczy jednak wprowadzić nabór internetowy przez biuro Prezesa PiS i po miesiącu będzie milion nowych członków, którzy ułożą nowe struktury lokalne po wewnętrznych wyborach. Szanse na to przed wyborami parlamentarnymi oceniam na bliskie zera, a po ewentualnych przegranych wyborach w tym roku PiS będzie równie wielki jak schyłkowe PC. Kolejne rozłamy i brak zainteresowania ludzi, już Katolicki Naród Polski nie uwierzy w PiS. Tak jakby nie uwierzył w Sobieskiego, Piłsudskiego gdyby przegrywał bitwy kluczowe.

  Teraz PiS musi uczynić kroki które nadadzą im sens istnienia na kolejne 100 lat. Teraz albo NIGDY, nie będzie kolejnej okazji. Taki upadek PiS-u nie będzie przypadkowy, ale nie oceniam naprzód kto tam może być kretem. Co do Kluzik i Pawła Kowala miałem przeczucia złe od lat.
 • @SpiritoLibero
  'na naszą stronkę."- którą "naszą"
  NE- dużo lewizny i bełkotu green-pisowego.
 • @Marek Kajdas
  No... Czyli powoli zaczyna Pan kumać Panie Marku :)
  Kaczyński, gdyby tylko chciał, miałby już nawet ze 3 mln. członków. Ale nie chce. I to jest fakt.

  "...dzieci Jezusa Chrystusa choć zabłąkane :)"
  Fajne, podoba mi się :D)
 • @Marek Kajdas
  "Teraz PiS musi uczynić kroki które"-

  Kiedy msza w intencji?

  Szanowny Kolego- Rad i porad było wiele.
  Dyskusji, spotkań , konferencji, ulotek -
  Jeśli ktoś nie wyciąga wniosków z "oczywistej oczywistości" - jak to nazwać?
 • @Harcerz
  Wejdź Harcerzu na mojego bloga. U góry stoi jak wół :D)
 • @SpiritoLibero
  Kaczyński może i chce chcieć... bo Jemu akurat najbardziej wierzę w PiS (plus drobny aktyw i wyborcy jak ja) ale widać nie może zwyczajnie po ludzku przeskoczyć układów we własnej partii, najbliższym otoczeniu nawet. Może to syndrom króla Poniatowskiego, który właściwie nie był królem? Może prezes PiS jest w istocie funkcją honorową, a prezesem prawdziwym jest grupa trzymająca władzę ;)

  Nie może Kaczyński zbyt ostro rządzić, wyrzucać kogo zechce, bo rozłamy będą trzy razy dziennie. Gdyby obraził Ziobrę, Lipińskiego czy kogoś z setki najważniejszych, to ma bankowy rozłam struktur podwiązanych pod tą osobę, to nawet mogą być tysiące ludzi, całe województwa, okręgi przynajmniej, powiaty mogą iść za lokalnym "magnatem". W Kielcach zdaje się coś tam dzieje.

  Może przesadzam. W każdym razie teoretycznie jest nabór przez komitet polityczny zdaje się, bo nie sprawdziłem w statucie dokładnie tego. Można tak próbować, ale lepiej żeby sam Prezes PiS póki żyje przyjmował nowych członków. Ludzie chcą Mu złożyć hołd i nie chcą się PONIŻAĆ płaszcząc przed lokalnymi działaczami, którzy jakby ŁASKĘ ROBILI.

  PiS nie chce ani porządnego ruchu wsparcia, ani miliona członków. PiS chce się cudem jak w 2005 roku zaliczyć wygraną i liczyć że jakoś to będzie. Nie będzie. Teraz trzeba wygrać zdecydowanie!

  Czym się ma zajmować ruch Solidarni2010 czy inne podobne, które właściwie rzadko wspierają PiS, a bardziej chcą na szyldzie Kaczyńskich COŚ uzyskać. Okaże się co, ale wróżę albo tu nową partię typu PJN, albo przechodzenie do PJN, czy nawet PO. Będzie cyrk typu komitet pamięci śp Lecha Kaczyńskiego z miasta X przechodzi do PO, PJN. Albo komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego miast X odmawia poparcia PiSowi. Tak może być.

  PiS musi zbudować ruch SWOICH wyborców! To tłumaczę już... 6 rok. 6 lat kruca stracone!!! Prędzej mi serce pęknie z żalu niż ten ruch Jarosław Kaczyński zainicjuje, tego nie rozumiem. ON myśli że taki ruch może sam powstać, to jakby robotnik z Zadupia Dolnego chciał w 1980 roku zakładać Solidarność.

  Dmowski założył OWP, coś podobnego musi uczynić Kaczyński, ale przed wyborami, a nie po maju 1926 kiedy będzie na 13 lat do 1939 pozamiatane.
 • @Marek Kajdas
  Włos staje na głowie jak czytam co Pan pisze...
  Ale to tylko potwierdza moja teorię o mafijno-systemowych układach.
  I co? Z końmi chce się Pan tam boksować? Nie szkoda panu następnych 6 lat?
  Wie Pan ile razem możemy zrobić nawet w 3 lata?
  Eh...
  Ja cały czas powtarzam, że po każdej stronie tej sztucznie podzielonej sceny politycznej jest mnóstwo porządnych ludzi, takich jak Pan. Trzeba ich tylko wyłuskać i hajda na koń!
 • to się nie uda
  Po ZChN żadna siła polityczna odwołująca się wprost do religii nie ma w Polsce żadnych szans.
  Poparcie przez Kościół Katolicki wprost jakiejkolwiek partii jest niemożliwe. Co nie znaczy, że nie istnieje strategia pozwalająca wygrać te wybory z pomocą Kościoła.
  Do tego potrzeba:
  1) Stworzyć chadecki program polityczno-gospodarczy.
  2) Poddać program eksperckim analizom, aby uzyskać potwierdzenie jego zgodności z Katolicką Nauką Społeczną, ideami chadecji i konserwatyzmu. Tu jest mały problem gdyż trzeba by się zwrócić do ośrodków zagranicznych (a w zlaicyzowanym świecie nie ma ich wiele). W Polsce nie ma bowiem czegoś takiego jak nauki społeczne, więc jedyne co można uzyskać byłoby ideologicznym bełkotem.
  3) Kościół Katolicki może i powinien stanowczo powiedzieć katolikom, że głosowanie na partie głoszące programy sprzeczne z nauczaniem Kościoła praktycznie ich wyklucza ze wspólnoty.

  Istnieją tu dwa duże niebezpieczeństwa:
  1. Zastępowanie programowego wysiłku etykietami. Określenie "katolicki" w nazwie partii lub ruchów politycznych powinno być zabronione.
  2. Próba narzucenia prawem światopoglądu. Istnieją sytuacje wyjątkowe, w których prawo musi chronić normy moralne. Dotyczy to na przykład zabójstw, czy deprawacji nieletnich. W społeczeństwie istnieje praktycznie konsensus w tych kwestiach - więc nie ma obawy iż ktoś poczuje się zdominowany przez obcą sobie religię. Dla uzasadnienia tych paw nie ma potrzeby odwoływać się do przekonań religijnych.
 • Precz z PiS !!!
  Ja namawiam za odrzuceniem PiS, więcej w linku
  http://ponurywtorek.nowyekran.pl/post/1074,korwin-mikke-to-kaczynski-wysadzil-tupolewa#comment_6616
 • @Jerzy Wawro
  Robi wrażenie Pana komentarz, nie przeczę i zgadzam się tak na 90%, może nawet więcej. Dlaczego tak wszystkich gryzie określenie "katolicki" i narodowy? Chadecki może być, CHRZEŚCIJAŃSKI może być (np CHRS), ale katolicki nie bo nie nawet jeżeli będzie otwarcie ekumeniczne zgodne z kanonem katolickim?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ski_Ruch_Samorz%C4%85dowy
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Partie_chrze%C5%9Bcija%C5%84sko-demokratyczne
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Katolicko-Narodowy

  Jak widać Macierewicz już tego próbował, ale rzecz w tym żeby to nie było tylko w NAZWIE. Co to za prawica co w statucie nie ma wyraźnego odwołania do Boga i Kościoła Rzymskokatolickiego? Ponadto żeby była to POLSKA PRAWICA, to musi być też odwołanie do Narodu Polskiego, odwołania masońskie, czy ładniej określonych patriotycznych "państwowców" do samej istoty państwa, czy nieokreślonej dokładnie Ojczyzny nie wystarczą, a nawet szokują!

  Polska jest krajem katolickim, odpowiednio szeroki program odnowionego PiS i KOALICJI wzmacniającej tegoroczny komitet wyborczy PiS będzie właściwie ofertą dla 80-90% Polaków! Z tego może być niewyobrażalny sukces wyborczy i nowa nadzieja dla Polaków. Chcemy takiego nowego otwarcia, PiS na razie jest łudzony sondażami jak w 2007 roku przed wyborami. Podpuszcza ich razwiedka jak MAŁE DZIECI!!! A po wyborach lament jak zwykle... znowu przegraliśmy, kto zawinił - zawsze ci sami - aktyw zarządów i wszyscy wystraszenie członkowie którzy są katolikami, a pozwalają na liberalny program w obszarach gdzie należy stawiać na solidaryzm, zaś gdzie należałoby liberalnie potraktować etatyzm, to strach i postulat dołożenia.... dwóch województw zamiast np likwidacji opolskiego i kilku innych o zbyt małym potencjale, na dodatek łatwych do rozpracowania operacyjnego przez Niemców.

  Poparcie Kościoła wyobrażam sobie dokładnie jak to Pan ujął - Kościół ZABRANIA głosowania, aktywności, wspierania partii ostro łamiących kanon katolicki, sprzecznych z nauczaniem Jezusa Chrystusa, dekalogu. Z tego wynika że odpadają wszystkie poza PiS jako stosunkowo zbieżny z KNS, ale jeszcze nie w pełni. Właśnie 100% "kompatybilności" oczekuję i de facto będzie to partia katolicka. To pozornie formalność ale z jakim trudem przychodzi to uchwalenie radzie politycznej, członkom PiS. Czego chcecie Pisowcy, mieć ciastko i jeść ciastko, być ukąszonym masońskim heglem, oświeceniem, piłsudczyzną, czy też macie odwagę zwrócić wreszcie do Boga, oraz żywotnych sił Narodu Polskiego? Koniec ściemy, trzeba zacząć PRAWDZIWĄ POLITYKĘ po 10 kwietnia 2010! Musi być zgodność słów, myśli z czynami.

  Program chadecki to także mało, to głaskanie establishmentu, trzeba działań de facto ewolucyjnie antysystemowych, jak MGD - minimalny dochód gwarantowany jako kontrakt socjalny dla każdego obywatela polskiego na określonych warunkach. Kto nie pracuje zarobkowo, to ma się uczyć, szkolić, pracować non profit jako wolontariusz. Zatem to nie byłaby pensja "za nic", a rodzaj stypendium, grant narodowy na życie wynikający z chrześcijańskiej solidarności, miłości, troski o bliźnich.

  Ekspertów mamy swoich, na takim programie z zagranicy NIKT się nie zna, prawie nikt. Zresztą tam już nie ma prawdziwych katolików, nie będą nam jacyś sekciarze, protestanci doradzać, w końcu liberalizm pochodzi własnie z ducha protestantyzmu, to nie jest duch Jezusa Chrystusa który chciał żeby pieniądze zanim znikną SŁUŻYŁY ludzkości, a przecież w tym systemie to my czcimy mamonę, służymy jej, wielbimy kult własności, gromadzenia dóbr przy nędzy innych braci wokół.

  Tylko w NE widać niemało postaci nadających się na parlamentarzystów czy aktywistów nowej SOLIDARNOŚCI. Chyba jej założenie jest najbardziej realne. Jeżeli będzie nas kilkuset można i trzeba spróbować. Po wyborach już jako ruch społeczny, do politycznego nie będzie aż tak wielu chętnych. Powinno się jednak wymagać zobowiązania iż członkowie nigdy nie działali, nie wspierali, nie głosowali na partie typu SLD, UD, KLD, UW, PO, PSL i rzecz jasna PZPR, ZSL, SD, nie byli posłami w PRL, bo przecież te koła katolickie od PAX itd także były trefne, koncesjonowane.
 • @SpiritoLibero
  Radykalny środowisk, organizacji, www, łowców syjonistów jest już dosyć i co z tego wynikło po dwóch dekadach od 1989 roku? Praktycznie NIC. Tylko jedno środowisko PC, PiS istotnie postawiło się systemowi, choć samo będąc nadal częścią establishmentu. Małe grupy nie zmienią rzeczywistości, pora na wielką partię i wielki ruch z którego być może z czasem wyjdzie nowa scena polityczna. Przecież już widać że część Polaków jest bardziej solidarna-chadecka, a część liberalno-konserwatywna, o lewicy skrajnej, bolszewickiej nie chcę gadać, uznaję ich jako KPP naszych czasów, to nie jest partner do niczego. PiS nie ma charakteru w pełni chadeckiego, choć tak się przedstawia w obietnicach wyborczych, które po 2005 roku okazały się programem bardzo LIBERALNYM! Cyrk przedwyborczy przed wyborami w 2007 trzeba odliczyć, te becikowe, ulgi itd jako typową demagogię przedwyborczą, złośliwości opozycji zjednoczonej z byłymi koalicjantami, zaś cięcia podatków były (skuteczną dodajmy) pułapką dla PO przynajmniej w 50%, bo przecież nie mogę tego wiedzieć, ale tak nie ogranicza dochodów państwa przy spodziewanym ich ograniczeniu w przyszłości. Jak można ciąć składki z deficytowego FUS, żeby był bardziej deficytowy??? Albo jak może wielki popyt wywołać kilka procent Polaków uszczęśliwionych zmianą progów wyborczych, kiedy reszcie dokręcono śrubę zamiast IM (NAM) właśnie poluzować haracze fiskalne, koszty życia.

  Ludzie nie ufają PiS z różnych powodów i jedynymi którzy nie znają tych setek powodów jest aktyw PiS z samym Prezesem żyjącym w chmurach wizji kreowanych chyba z jakichś lóż mniejsza o to czy szkockich czy innych. PiS musi się całkiem oderwać od masonów, trzeba wydać "dekret Prezesa" na miarę tego prezydenckiego z 1938 roku. Ważne że masonerię nie traktuje się w PiS (co szokuje) jak wroga, choć to wróg znacznie gorszy od Putina, czy terroryzmu, kryzysów gospodarczych i innych. On nam może zabijać elity, nawet miliony Rodaków, ale nie zabierze nam DUSZY, polskości, naszej wiary, wartości.

  Myślałem że przemiana Jarosława Kaczyńskiego po wstrząsającym 10 kwietnia będzie znacznie głębsza, ale widać nie może z uwagi na uwarunkowania, otoczenie. Poza tym Mąż Stanu musi się miarkować i nie działać jak sterowany z zagranicy narwaniec Kościuszko czy Konfederaci Barscy, powstańcy z innych epok.

  Wskazujemy co ma robić, ma zbudować PiS z milionem członków, katolicki, narodowo-konserwatywno-chadecki, mamy zacząć krytykę UE, new world order, finansjery, systemu globalizmu jako wstęp do zmian ewolucyjnych żeby nam nie zrobili wyprzedzającego uderzenia.

  Chcemy też ruchu społecznego, nowej Solidarności, zamiast ubolka-dyzmy to Jarosław Kaczyński na czele, ale bardziej jako symbol, ruch się sam zorganizuje po niedługim czasie (kilka wyborów wewnętrznych poza poznaniu możliwości działaczy) byle dać mu początek, począć. Poczynajmy. Ja na pewno realnie podziałam w swojej gminie, powiecie, ale w ramach wielkiego, narodowego ruchu, inaczej to nie wypali. Ludzie są zgaszeni, całkowicie sceptyczni, nieufni do lokalnych inicjatyw. Nowe do 2500 gmin, do 10 tys parafii musi przyjść z zewnątrz, wtedy odnowi się oblicze naszej ZIEMI.

  Złoty Róg Narodowy ma Jarosław Kaczyński, tak naprawdę pal licho ten kanapowy PiS z 20 tys wystraszonego o stołki aparatu. Należy zadąć w róg z całych sił, wezwać Polaków do działania, do aktywizmu, Ojczyzna w Potrzebie, larum grają, rycerze spod Giewontu wstawajcie, już czas :)
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku, "narodowy" jak najbardziej. "Katolicki" juz mniej, zawęża bazę. mi jako katolikowi może by i to nie przeszkadzało. Ale też nie byłbym zbyt szczęśliwy. Bo co to znaczy "katolicki"? Że Kk miałby tam coś do powiedzenia? To ja dziękuję (i z pewnością wielu wielu innych). A program zgodny z doktryną chrześcijańską nie wystarczy?
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku, każda próba zorganizowania partii będzie pacyfikowana na starcie i infiltrowana. Syjoniści, których tak pan lekceważy mają te sprawy doskonale rozpracowane.
  Tylko oddolny i rozproszony ruch oparty na kilku podstawowych wartościach, których nie sposób zanegować ma szanse zmienić cokolwiek.
 • @Marek Kajdas
  Przeczytałem notkę jak i całą odbywającą się pod nią dyskusję, niezwykle ciekawą i intrygującą, pod wieloma aspektami sam mógłbym się podpisać, ale tak się zastanawiam czy aby na pewno możliwość zorganizowania takiego ruchu w terminie do najbliższych wyborów jest możliwa (czy wiadomo coś co się w końcu dzieje w sprawie tego ruchu smoleńskiego, który miał właśnie inicjować PIS), czy ma to sens w obliczu wciąż jednak relatywnie wysokiego poparcia PO, tudzież rosnącego znowu SLD ? Czy nie lepsza byłaby próba przeczekania do trochę wyświechtanego już, ale jednak działającego na wyobraźnię wariantu węgierskiego ? No bo mnie się wydaje, że owszem możliwa jest jak najbardziej wygrana teraz ale raczej w proporcjach jak w 2005 i jest problem, bo PIS w rządzie mniejszościowym pod frontalnym obstrzałem mediów, "świata kultury i biznesu", opozycji pod wodzą PO, która mówi, że PIS jest winny całej katastrofie ekonomicznej państwa może po pół roku zdecydowanie przegrać w nowych przyspieszonych wyborach a PO dostaje np większość konstytucyjną, może dlatego Kaczyński jakby się wycofał, jakby zszedł z linii strzału oddając pole PO, by wypili to co nawarzyli ?
 • @Marek Kajdas
  1. "Polska jest krajem katolickim, odpowiednio szeroki program odnowionego PiS i KOALICJI wzmacniającej tegoroczny komitet wyborczy PiS będzie właściwie ofertą dla 80-90% Polaków!"
  Mieszkam w najbardziej katolickim zakątku Polski (no - może okolice Tarnowa mogą nas pobić). W tym roku 10% nie przyjęło księdza po kolędzie. 30-40% ludzi nie chodzi do kościoła co niedzielę. A przecież to są stosunkowo mało wymagające oznaki katolicyzmu. Coraz więcej jest za to ludzi, którzy reagują pianą na ustach na wspomnienie o materialnym lub politycznym aspekcie działalności Kościoła. Sądzę że w skali kraju ilość żarliwych chrześcijan nie jest dużo większa niż notowany elektorat PiS.
  2. Chadecja w Niemczech wyprowadziła ten kraj z upadku po II wojnie światowej. To mało? Moim zdaniem powtórzenie tego sukcesu w Polsce jest (na razie) niemożliwe. Brak determinacji i masowego poparcia.
  Ale nie zostaje nic innego jak spróbować.
  3. Co do ekspertów - zdania nie zmienię. Proszę mi wskazać choć jedną instytucję pokroju Fundacji Adenauera.
 • @SpiritoLibero
  Katolicki znaczy (dla mnie) zgodny z kanonem katolickim i nic do gadania KK nie ma poza tym. Nie bedzie nami rządził papież, czy biskupi. To niby takie oczywiste, a a tak trzeba tłumaczyć i to katolikom. Chrześcijański... czyli także sekciarski, protestancki? Bez jaj. Nie w Polsce takie numery, nie w Ojczyźnie Jana Pawła II. Nie za takie wartości umierał św Maksymilian Maria Kolbe. Katolicki i basta, tak jak to ma w statucie Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka. Za to ich podziwiam.

  -----------------------------

  Celem Prawicy jest działalność polityczna służąca dobru Rodzin, Narodu i Państwa Polskiego, oraz
  kształtowanie życia społecznego zgodnie z zasadami etyki katolickiej
  -----------------------

  Niby niedużo, ale DUŻO więcej niż ma w statucie PiS. Etyka katolicka jest INNA od protestanckiej-chrześcijańskiej zatem... zobaczcie co się dzieje w krajach UE, jaki maja stosunek do gejów itd kapłaństwa kobiet. To już SODOMA, a nie chrześcijaństwo. Albo chadecja polityczna w UE, przecież to już skrajna lewica, całkiem odeszli od nauczania Jezusa Chrystusa. Byleby nas Bóg nie pokarał zbiorowo deszczem ognia z nieba za to.
 • @Paulo
  Mam wariant TURBO planu i nie da się w nim uciec od bliskiej współpracy z PiS. Wejdziemy do sejmu z list PiS, na koordynatora strony Blogerów-Prawicy proponuję dr hab Romualda Szeremietiewa, którego zaprosiłem na jego blogu na blox. Zna mnie z sieci, raczej przyjdzie tutaj. Tym samym mamy jednego, pierwszego też kandydata NASZEGO do parlamentu. Będzie rozmawiał z PiS i pomoże nam się zorganizować, konieczny będzie chociaż ramowy program ogólny. Po wyborach z tych niezależnych kandydatów powstanie nowy klub parlamentarny w koalicji z PiS. To będzie początek budowy nowej sceny politycznej i nowego ładu, pewnie pierwszy raz padnie z mównicy Sejmu RP określenie new world order itd

  Czy Kaczyński na to pójdzie? Pójdzie. Czy pójdą inni wysocy działaczy z PIS? Nie, ale kij im w oko ;) Prezes wzmocniony dzięki nam będzie miał siłę postawić się im i zrealizujemy ten plan, wszyscy na nim zyskają. PIS wygra wybory, przecież wtedy wszyscy gremialnie poprzemy ten komitet, a najbardziej SWOICH. Osobny start jest w roku 2011 zupełną UTOPIĄ. Co innego w 2015. PIS się z nami dogada bo nie chce stracić 10%, a chce zyskać spokój z prawej strony.

  Pasuje Wam Szeremietiew? To tylko jedna kandydatura, trzeba zaprosić i Marka Jurka i innych.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku, podziwiam Pana. Za optymizm i werwę zaiste młodzieńczą.
  Tylko jak pan to sobie wyobraża? Pójdzie Pan do Kaczyńskiego i powie mu, żeby wpuścił Pana i innych blogerów na listy a pan w w nagrodę mu potem PiS od środka "zreformuje"....
  Tak to ma wyglądać?
 • @Jerzy Wawro
  Niemieckie fundacje są ofensywnymi dywizjami wermachtu i powinny mieć zakaz działalności na terytorium Polski, zresztą nie tylko one. Są profesjonalne jak wszystkie agendy służb specjalnych. Czy mamy takie organizacje? Coś tam jest, http://www.sobieski.org.pl na którym PiS się opiera, ale naprawdę mamy wielu rozproszonych profesorów, których trzeba zorganizować tylko w think tanki.

  Katolicyzm katolicyzmowi nie jest równy, wielu uznaje antykoncepcję, ale jednocześnie twardo jednak stawia granice tego "postępu", np aborcja na życzenie nie, eutanazja nie, gejom nie itd Niemcy po II wojnie nie mieli takich ludzi jak my po 1989. Wolałbym dywanowe naloty od tych elit które nami rządziły między 1989, a 2011. Po nalocie przynajmniej można budować, a u nas się NIE DA.
 • @SpiritoLibero
  Pójdzie do Kaczyńskiego delegacja godnych tej misji. Może to być dr hab Romuald Szeremietiew. Pierwsza kandydatura i jest to I liga jakby nie patrzeć. To także BLOGER z dużym stażem, zwłaszcza kiedy liczyć jego działalność "blogerską" z lat 70-tych już :)
 • @Marek Kajdas
  No daj Panie Boże... Ja do Pana Szeremietiewa nic nie mam. Równy gość. O niewielu mogę tak powiedzieć (o starym korycie mówię).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej