Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

Ruch społeczny im. Jana Pawła II jest najlepszą opcją POLITYCZNĄ nie tylko dla Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ruchy społeczno-polityczne Jana Pawła II, ale naprawdę w pełni katolickie są jedynym przyszłościowym rozwiązaniem dającym nadzieję na przebudowę sceny politycznej, na kreację prawdziwej Polski. To oczywista oczywistość!

 

"..." Słowami Jezusa "NIE LĘKAJCIE SIĘ" oraz dziesięcioma tysiącami stron swojej spuścizny Jan Paweł II wskazał nam drogę, którą możemy podążać i dokonywać zmian. 
Zachowajmy ten wielki dorobek w naszych sercach i zamieńmy go na łączący nas wszystkich wysiłek wprowadzenia zmian w Rzeczpospolitej Polskiej i w globalnym Świecie.

dnia 1 maja A.D. 2011 w Rzymskokatolickiej Parafii pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w miejscowości Korzkiew, oraz na Zamku Korzkiew, został powołany do życia ruch społeczny:

RZECZY NOWE - Ruch Społeczny imienia Jana Pawła II

który przedstawia program naprawy Rzeczpospolitej Polskiej, polegający na jej odzyskaniu dla obywateli.

Przyjmijmy zasady i nauki Jezusa Chrystusa jako fundament Jego Królestwa na Ziemi. "..."

Lesław Andrzej Wilk
Stanisław Papież 
Jacek Andrzej Rossakiewicz 

 
    
 
Chcę zobaczyć Jacka Rossakiewicza na liście PiS, jeżeli tak się nie stanie, to będę BARDZO WKURZONY :) Oczekuję że zostanie rychło zaproszony najlepiej przez samego Jarosława Kaczyńskiego na rozmowy, ale najlepiej z kolegami z ruchu jaki założyli i środowiskami gdzie znajdą mocne wsparcie, a znajdą je na pewno w Nowym Ekranie. Nawet logika matematyki wyborczej zmusza do tego. Zawsze na listach PiS przynajmniej 1/3, a nawet połowa kandydatów osiąga tak mizerne poparcie, że wstyd ich w ogóle wystawiać. Po co? Każdy bloger zdobyłby większe poparcie. Nie mają nawet 4 tys głosów poparcia z całego okręgu, bez szyldu PiS mieliby ZERO wyborców, a Jacek będzie ich miał bardzo wielu, moim zdaniem zostanie posłem z dowolnego miejsca w dowolnym okręgu, ale z listy PiS. W tym sęk, lista PiS musi mieć charakter otwartej LISTY OBYWATELSKIEJ. Oby tak było i nie chodzi tylko o transfer osobistości z Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego od roku w powstawaniu i pewnie jeszcze parę lat będzie powstawał, może zdążą do wyborów prezydenckich w 2015? Ruch powinien działać od 10 kwietnia 2010 od godziny ZERO, liczba członków do dnia wyborów prezydenckich powinna sięgać ze 4 miliony... następnie ze 2 mln z nich należało zaprosić do PiS. 
 
Ano chyba po to tak się jakoś dzieje (dywersja wewnątrz PiS z wysokiego szczebla, może od wiceprezesów nawet, a już na pewno byłych...) żeby PiS wybory przegrywał... innego wytłumaczenia NIE MA. To jakieś masońskie-agenturalne-nwo-lobbies gry, a może "tylko" wewnętrzne przepychanki aparatu partyjnego, oraz ocalałego zaplecza śp Prezydenta. Panie Prezesie proszę ich wziąć za mordy jak Marszałek Piłsudski. Pora na porządki przynajmniej w PiS, bo PiS to Jarosław Kaczyński i etos PO-mordowanych w Smoleńsku, czy gdzieś poza III RP w każdym razie. Zamach jest naprawdę tajemniczy w szczegółach, ale dla nas maluczkich. Istotny jest mord, a nie sposób jego dokonania. Alianci wiedzą co jest grane, podobnie jak wiedzieli od razu co się wydarzyło w Gibraltarze. Zatem mamy globalną zmowę, potężny spisek przeciw Polsce za pomocą kolaborantów nierządu PO-PSL ze silnym wsparciem SLD. Nowa Targowica i zmierza to do upadku Rzeczypospolitej choćby kroczącego, to się przecież dzieje!
 
Co do samego ruchu im Jana Pawła II, to proszę zwrócić uwagę na program. Prawicy nie będzie się zbytnio podobał w wielu punktach, ale mnie się zasadniczo podoba, polemizować, zastanawiać się nad szczegółami zawsze można. To jest dobre dla Polaków, w istocie dla wszystkich. Bieda nikomu nie służy. Bieda to mały popyt i stagnacja gospodarki, a może i upadek. Zresztą Polska już jest bankrutem jeżeli poważnie traktować zadłużenie całkowite. Nie ma takich pieniędzy w obiegu żeby to pokryć :) Absurd. Stąd rząd idzie w inflację, właśnie po to wykonano np podwyżkę VAT zamiast go obniżyć... i to mocno o kilka procent, a przywalić PIT w kilku progach większych dla zamożniejszych, oraz skuteczniej ściągać podatki typu CIT, czyli od przedsiębiorstw. Też przydałyby się progi i mechanizmy podatku obrotowego raczej, korporacje należy łupić bardziej z nadzieją że się wyniosą gdzieś w siną dal - spadajcie z Polski! Tu was nie trza! Lukę wypełnią mniejsze polskie firmy. Podatek od banków także wskazany, konkurencja także parabanków powinna wpłynąć na hamowanie wliczanie go w ceny lichwy. 
 
Mnie także kusi założenie ruchu im Jana Pawła II, ale z takimi zacnymi patriotami jak ks. Małkowski. Gdyby zebrać taką grupę założycielską naprawdę THE BEST, to można pomyśleć o ogólnopolskim ruchu im. Jana Pawła II w pełni jednak katolickim i tworzącym oddziały w 10 tys parafii, także poza granicami III RP. Tym niech się zajmie NE i przestańcie już pieprzyć bez sensu o tworzeniu na kilka miesięcy przed wyborami (tak ważnymi) jakiegoś razwiedkowo-masońskiego POPIS-u nowego, bo to był duży błąd. Na oko czuć próbę zagospodarowania radykalniejszych środowisk, elektoratu wojowniczego. Stąd oskarżenia, wymówki o dywersji przeciw PiS (czyli na rzecz osi PO-PSL-SLD) oby nieuzasadnione. Wycofać się z tego przynajmniej do wyborów najbliższych, przeprosić blogerów, komentatorów, czytelników i od nowa szukajmy lepszych rozwiązań. Wyborcy PO niech zostaną w domach przede wszystkim i o to należy apelować, albo niech głosują na PiS jeżeli chcą naprawiać błędy niekiedy sięgające aż 1990 roku. Tamto grono kandydatów na prezydenta było HANIEBNE, większość zasługiwała raczej na rzetelną lustrację, a donoszenie jest wg mnie zbrodnią komunistyczną!!! Za to powinna być kara z 15 lat paki. uBolek do paki i to byłaby sprawiedliwość dziejowa! Może dostać łaskawie warunek o ile zamknie wreszcie mordę na kłódkę i będzie siedział na rybach dożywotnio!
 
Można też na początek (namawiam do tego) poprzeć Ruch Społeczny im. Jana Pawła II o jakim tu piszę, czyli "Rzeczy Nowe" szanowanego Jacka Rossakiewicza, znanego już w NE trochę, choć dalece za mało póki co. Odpowiednio zasilony kasą (ukłony m.in do zamożnego Pana Opary) i promowany w NE... może być ważny od zaraz, ale należy go w tym roku ożenić z PiS, albo z Markiem Jurkiem, albo może po połowie :) Mowa o starcie wyborczym. To jest lepszy program od tego co prezentuje ŁŁ i Pan Opara wg mnie. Elitaryzm tak naprawdę jednak liberalny... jest głównie dla elit atrakcyjny, a ludzie chcą po prostu lepiej żyć, stąd dają się omamić obiecankami PO, czy SLD. Oczywiście to tylko szkice programu. To naprawdę wizja lepszego świata i taki chciał dla nas Jan Paweł II. Nie jest to socjalizm czy komunizm, ale troska o ludzi, solidaryzm chrześcijański, miłość do ludzi. Taki jest KNS Kościoła Rzymskokatolickiego. Prawica zaś zatrzymała w XIX wieku, a niekiedy na pierwszej połowie XVIII wieku, bo sporo monarchistów przecież.... 
 
Niniejszym powołuję do życia jeszcze jeden jednoosobowy na razie konfederacyjny Ruch im. Jana Pawła II w NE. Centrala na razie w tym blogu :) Może założę nowy, dedykowany blog na NE jeżeli będzie zauważalne zainteresowanie. Możliwe też że przyłączę się do Jacka Rossakiewicza, ale na razie życzliwie tylko kibicuję nowej inicjatywie i namawiam PiS do współpracy z wizjonerami widzącymi dużo dalej niż perspektywa jesiennych wyborów, czy kilku kolejnych lat. 
 
Polecam raz jeszcze:
 
 
 
 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Jacek Rossakiewicz to Artysta i nie wiesza penisów na krzyżu!
  http://www.jacekrossakiewicz.pl/o-pasji.html

  http://www.jacekrossakiewicz.pl/picture/15-Pojdz-za-mna.jpg

  http://www.jacekrossakiewicz.pl/Pojdz-za-mna.html

  http://www.jacekrossakiewicz.pl/artesacra.html

  I teraz pytanie. Dlaczego PiS nie chce współpracować z takimi ludźmi, a woli rozłamowców PJN o udeckich konotacjach-poglądach i wielu innych zdrajców poprzednich (oraz przyszłych), czy rozmowy koalicyjne np z Beger z udziałem wiceprezesa PiS, czyli Lipińskiego? Begerowi posłowie, posłanki, czy tacy jak Jacek Rossakiewicz?

  http://www.jacekrossakiewicz.pl/picture/Chwala-Bohaterom.jpg

  http://www.jacekrossakiewicz.pl/Chwala-Bohaterom.html
 • @Marek Kajdas
  Ładne obrazy.

  Panie Marku,
  trochę wcześniej opublikowałem tu tekst, w których też wzmiankuję o Ruchu Jana Pawła II, chociaż zasadniczo są poświęcone trochę innym kwestiom.
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/13933,lawice-lowiska-i-lemingi
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/13758,czas-odsunac-od-koryta-ludzi-ze-styropianu

  A ponieważ te dwa tekst spadły natychmiast do piwnicy, bo są nie na bazie i nie po linii, linkuję je pod tą notką.

  Jutro opublikuję pierwszą cześć tekstu bez polityki, który nawiązuje do myśli Jana Pawła II.

  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas
  Sądzę, że posługiwaniem się konkretnymi epitetami (katolicki, JPII, patriotyczny) raczej tym wartościom nie wychodzi na dobre.

  Mnie akurat to odstręcza i razi niezmiernie.

  Jestem zwolennikiem rozdziału państwa od religii w myśl "oddajcie cesarzowi, co cesarskie".

  Jestem zwolennikiem wycofania religii ze szkół. Jako katolik.
 • @t-rex
  Katolik za wycofaniem religii ze szkół? Przynajmniej dziwne. Rozdział państwa od religii? Mieszko I i Chrobry też był za tym? To wynalazek dopiero masońskiej II RP wzorowanej na masońskiej Francji, Anglii. To masoneria żeby nie powiedzieć lewica wprost. Słowem cóż rzec. Mam nadzieję że Pan zmieni poglądy, albo że o to kwestie nie będzie Pan kruszył kopii jako katolik właśnie zdeklarowany. SLD też chce rozdziału religii (zatem całej etyki, KNS) od państwa nazywając to "neutralnością światopoglądową państwa". PRL też był neutralny?

  Tusk też jest katolikiem i zapewne z 90% PO, nawet Palikot wydawał OZON itd miał sztamę z tym śp arcybiskupem wiadomym. Cóż z tego? Więcej pobożności miał Napieralski biorąc ślub kościelny na wniosek żony bez takiego politycznego "przymusu" jak Tusk w 2005. Później i tak Starsi Mądrzejsi uznali iż Komorowski będzie lepszym prezydentem, moim zdaniem uznano tak od razu po wyborach w 2005.

  Ruch Jana Pawła II na razie nie będzie samodzielnym bytem politycznym w mojej przynajmniej koncepcji, ale częścią, nurtem w innych większych. Liczę że w PiS także się to przyjmie.
 • @darkside
  Nie będę darł kotów z każdym kto nie ceni PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Sam mam szereg wątpliwości, ale głosuję na PiS bez wahania po 10 kwietnia 2010. Krwią zapłacili za swoją wiarygodność. Krew przeciw czemu? Złudzeniom? Ludzie są wolni i mają swój rozum. Z Jackiem łączy mnie bardzo wiele wspólnych poglądów co do kierunku, ale są liczne rozbieżności w szczegółach. Czy Jacek jest za ruchem katolickim w sensie stricto? Nie sądzę, myślę że woli ekumeniczny ruch chrześcijański oparty bardziej bezpośrednio na Nowym Testamencie, na nauczaniu Jana Pawła II, ale też przyjazny islamowi, bo znam Jego poglądy w tej kwestii (trochę mnie szokują), cięty za to jest bardziej na Starszych Braci, to nie jest tajemnica, wystarczy poczytać całą "Demokrację finansową". Wtedy były sympatie bardziej nawet do Samoobrony zdaje się :)

  Nazwali ruchem "SPOŁECZNYM", a przecież patronem nie jest śp Lech Kaczyński, do Jego ruchu pasowałoby nawet określenie OBYWATELSKI. Wolałbym użyć słowa narodowy, patriotyczny, a zwłaszcza deklaratywnie katolicki żeby niejako dopełnić sprawy, patron wszak do tego zobowiązuje... To że promował ekumenizm, dialog, to nie znaczy że na tym należy się skupić, już inni dają takie diabelskie "ZNAK-i". Rozumiem że ruch katolicki powinien dopełnić formalności w strukturach Kościoła. Tego oczekiwałbym po prawdziwym tym głównym Ruchu im. Jana Pawła II. Będę na taką właśnie inicjatywę czekał, stąd marzenie o takich liderach jak ks Małkowski. To jest Polak na miarę XXI wieku i łączy jakby całą naszą historię.

  "Demokracja finansowa" (edycja 2003) jest z pradziejów już, później były streszczenia, uzupełnienia w postaci krótszych artykułów już po 2005 roku, także po 2007. W 2003 roku ludzie jeszcze mieli PiS za jakąś kolejną UD bardziej, kolejne PC zbliżające się programowo do UW, czyli do PO. Była już mowa o koalicji POPIS. Nie byłem zwolennikiem PiS przed 2004, niewielu mieli wyborców.

  Nie podważam weryfikacji przez IPN (niewystarczająca!!!), jest ona zresztą z automatu poprzez oświadczenie lustracyjne. Dlaczego PiS miałby zaniechać tworzenia list obywatelskich powiedzmy w połowie z ludzi spoza światka PiS? Mają za krótką ławkę, zbyt wielu przeciętnych ludzi, może dobrych samorządowców, urzędników, ale czy GEOPOLITYKÓW, GEOSTRATEGÓW?

  Katolicki Naród Polski to nie tylko 22 tys członków PiS i kilkuset znanych sympatyków z elit. Ruch im Lecha Kaczyńskiego to za mało, Solidarni2010 to mała grupka ludzi ze znaną już liderką. Mandat do rządów oznacza uzyskanie olbrzymiego poparcia, trzeba je uzyskać, przydałoby się 2/3 mandatów. Czy ma na to szanse SAM PiS ze swoimi ludźmi bez WZMOCNIENIA?

  Nic się nie stanie złego jeżeli Rosakiewicz wystartuje z listy PiS i będzie niezależnym posłem. Uzyska olbrzymie poparcie z takim programem np w Krakowie, teren dużych miast nawet za Wisłą na wschodzie jest trudny.

  http://fides-et-ratio.pl/index.php/2011/04/suwerenna-polska-wybory-2011/

  To druga opcja, czyli otwarta lista Marka Jurka, ale będę zdziwiony jeżeli wystartuję bez szyldu Prawica Rzeczypospolitej, ale z "Suwerenna Polska", to jest chyba błąd wymuszony przez resztę "koalicjantów" ku wspólnej zgubie tego projektu. Nic nie mówi taki szyld, jakby kolejna prowizorka i PiS-u nie namawiam na to. Należy użyć marki PiS, ale dołożyć nowych kandydatów spoza PiS, sam chętnie wystartuję z przedostatniego miejsca i uzyskam zapewne 3-4 tys głosów na bazie autorskiej wycinki programu PiS, oraz także pomysłów np z owego Ruchu Rossakiewicza.

  Partie przeminą, może i Polska znowu upadnie, ale ruchy Jana Pawła II będą istnieć, będą powstawać kolejne. Zapamiętajcie to sobie :) Rzekłem.
 • @Marek Kajdas
  Piszesz: "...Możliwe też że przyłączę się do Jacka Rossakiewicza, ale na razie życzliwie tylko kibicuję nowej inicjatywie i namawiam PiS do współpracy z wizjonerami widzącymi dużo dalej niż perspektywa jesiennych wyborów, czy kilku kolejnych lat... "
  Rozumiem Twoje szlachetne intencje. Jednak - proszę wybaczyć - że w tym momencie rezerwowałbym na dłoni miejsce na kaktus. Zgadzam się z tym co mówi Jacek Rossakiewicz. Upublicznienie wiedzy o tym największym szwindlu transformacji ustrojowej oznaczałoby wyrzucenie na śmietnik historii całego etosu Solidarności. Kaczyński do tego błędu nie przyzna się choćby go smażono w smole. Musiałby przyznać się, że maczał rękę w przeprowadzaniu Polski z jednego szamba w drugie. To może zrobić dopiero pokolenie 80. Pokolenie Urbasia.

  Ponieważ uważam, ze zmiana architektury finansowej jest jednym s filarów naszej państwowości http://nikander.nowyekran.pl/post/10303,filary-panstwowosci-naszej ślę podziękowania za to, ze upubliczniasz ten temat.

  Pozdrawiam.
 • @Piotr F. Świder
  Zauważyłem iż wzmiankuje Pan życzliwie o ruchach Jana Pawła II, bo jest to przykład pozytywnej działalności, programu bez kontrowersji. To chwyci i to jest DOBRE, czytelne. Problem w tym żeby skalę supermikro przełożyć w krajową, nawet w globalną.

  Przydałbym się udział Kościoła, czynny udział, życzliwy. Takich ruch powinien jednoczyć Polaków skłócanych, rozbijanych w setki partii, tysiące organizacji, opcji, frakcji. Gdyby proboszczowie 10 tys parafii weszli do gry, przecież to kwestia listu z Episkopatu, czy lepiej od Papieża. Może zatem załatwiać to bezpośrednio w Watykanie?
 • @nikander
  Zawsze są dylematy co robić i w jakiej kolejności. Zanim Dmowski walczył o Polskę, to niejako "kolaborował" z Rosją, był w DUMIE, to samo inni w zaborze niemieckim, austriackim. Na tej samej zasadzie tacy jak my wręcz MUSZĄ współpracować z PiS i nie są to przecież zaborcy!!!

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/5683,jacek-rossakiewicz-z-nami-w-nowym-ekranie

  O Jacku pisałem i wcześniej, znamy się z sieci od wielu lat. Dosyć dobrze jestem zorientowany w Jego poglądach dostępnych publicznie, o innych nie zamierzam plotkować.

  Kaczyński co sobie myśli, to sobie myśli, ale JEST NAM NIESŁYCHANIE POTRZEBNY, dlatego miał zginąć i to wielokrotnie. Kto wie co będzie dalej. Powiadam - od PO nie odbijemy się do wolnej Polski, tym bardziej od SLD też nie, ani od PSL tak nafaszerowanego postaciami typu Pawlak herbu "Gazprom". Jedyna opcja to napompować PiS i jeżeli się da.... uda... to spróbować równocześnie z list PiS umieścić trochę naszych ludzi w sejmie, choćby skromne KOŁO patriotyczne antyNWO. Zapewniam że w szeregach PiS też tacy są, ale ze strachu siedzą dosyć cicho. Sprzeciw wobec nwo łączy katolików z wszystkimi myślącymi Polakami innych opcji.

  Pan jest nazbyt bezkompromisowy, to nie jest cecha dobrych polityków, ale z Jacka polityk będzie niezły. Wahał się wiele lat, widać przełamał się i zdecydował. Super. Będę jednak polemizował z ich programem w szczegółach.

  http://fides-et-ratio.pl/index.php/2011/04/jacek-rossakiewicz-kryzys-finansowy-kapitalistyczny-krach-czy-przejaw-wladzy/

  Jak widać Jacek ma sojusznika w środowisku http://fides-et-ratio.pl i to dobrze, są tam ciekawe teksty, choć np profesorka Wielomskiego nie cierpię i ich środowisko jest po prostu SZOKUJĄCE w poglądach nie mniej od Korwina Mikke choć inaczej nieco.

  Skoro Pan u mnie napisał, to proszę skomentować poniższy punkt programu Ruchu Społecznego im. Jana Pawła II:

  7.
  "..."Uzyskany wzrost gospodarczy jest monetyzowany poprzez emisję pełnowartościowych pieniędzy, mających pokrycie w wytworzonych dobrach. Taka zasada emisji pieniędzy jest podstawą budżetu państwa cyfrowej ery."
  http://www.rzeczynowe.pl/program.html


  To jest kontrowersyjne wg mnie jeżeli ma to oznaczać emisję pieniędzy wyłącznie na tej zasadzie, co innego jako jeden z punktów, to byłoby bardzo logiczne. Oczywiście że wzrost PKB oznacza konieczność emisji pieniądza żeby pokryć na niego zapotrzebowanie i ODZWIERCIEDLIĆ wartość wypracowaną, wyprodukowaną, wydobytą. To nie jest jednak takie proste. Poza tym wg mnie pieniądze we właściwej ilości limitowanej realnymi możliwościami rzeczywistych dóbr, właściwie kroplówką emitowane w system państwa i do społeczeństwa KREUJĄ WZROST GOSPODARCZY. Zatem nie czekamy na wzrost PKB który nastąpi bądź nie, ale go kreujemy mądrą emisją. Tak uważam. Nadmiar pieniędzy można ściągać nawet radykalnymi sposobami jak pieniądz czasowy, wymiana. Mowy nie ma żeby pieniądz tworzył pieniądz odsetkowym, lichwiarskim systemem.

  Cały program ruchu jest bardzo radykalny, śmiały, ale diabeł siedzi w każdym szczególe. Poza tym jesteśmy w sidłach UE, NEW WORLD ORDER i to nie są jakieś żarciki jak wydaje to tym z UPR itd Mamy im wojnę wypowiedzieć? I czym kraj obronimy? Rosomakami???

  PiS jest koniecznym okresem przejściowym między epokami, erami.

  Etos Solidarności zostanie, ale takiej jaką ona była w oczach śp Anny Walentynowicz, a nie tego draństwa w partiach establishmentu, zwłaszcza w PO. Celiński był w SLD nawet. Wrócił do macierzy PPR, krewniak Wielkiego Mistrza masonów. Solidarność zwykłych ludzi, a nie masonów, agentów, draństwa.
 • @Marek Kajdas
  Ktoś szybko przeszedł od słów do czynów, obawiam się tylko trochę wysypy takich ruchów a potem wzajemnych waśni i rozłamów. Zbieram się żeby zapoznać się z myślą na temat finansów Jacka Rossakiewicza. Pozostali założyciele są póki co dla mnie anonimowi.
 • @all
  Jeszcze brak czipsów ziemniaczanych Jana Pawła II.
 • @polipid
  To nie forum SLD=PO=PPR=KPP=BUNDU itd "racjonalistów", nie zmuszaj mnie do moderowania. Jan Paweł II to wspaniały patron dla polityki i działalności społecznej. Ma pozytywny przekaz, a co nam dobrego poza obiecankami gruszek na wierzbach przekazują politycy?

  Właściwie "w ciemnym ludzie co wszystko kupi" mówi się żeby zrobić "wielkie wieszanie", czy może wypędzanie na banicję, bo demokracja fasadowa nie jest wstanie oddzielić ziarna od chwastów, zawsze dranie górą mimo iż liczebnie są w mniejszości! Demokracja bezpośrednia, większościowa powinna sobie poradzić z takimi draniami jak PO, czy SLD, ale jednak sobie nie radzi. Ustawki, teatrum orwellowskie.

  Bunt społeczny jednak zostanie stłumiony, będzie pretekst do państwa policyjnego w pełni, możliwa jest wtedy pełnoskalowa interwencja zbrojna zagranicy i staniemy się talibami... na których się PO-luje z nagonką. Trzeba zatem mądrzej działać. Rossakiewicz jest WIRUSEM w system w nwo, wprowadźmy niczym hackerzy-wyborcy tego "wirusa" w system i bez walki osiągniemy swoje :)

  Demokrację mogą uzdrowić właśnie taki ruchy Jana Pawła II i wykreowane tam NOWE ELITY już raczej z młodych ludzi, czy powiedzmy z młodszego pokolenia od Kaczyńskich, od tych co buntowali się w 1968, czyli urodzeni po wojnie do ery aborcji Gomułki, wtedy zaczęła się rzeź Polaków trwająca nadal. Starsi, na razie najstarsi stopniowo na emeryturki. Rzygać sie chce kiedy muszę patrzeć na towarzyszy z KC PZPR jeszcze w rodzaju Millera i to tyle lat po 1989 roku! Wszędzie agentura z kręgów opozycyjnych, to boli, to niszczy Naród Polski, agentura w Kościele niszczy naszą i tak niknącą wiarę.

  Lustracja to mało, zwłaszcza ta z IPN, trzeba wariografów, drobiazgowego prześwietlenia każdej osoby publicznej, każdego w budżetówce, na stanowisku zaufania publicznego. Skąd mają majątek? Z pensji gołych? Oddzielać ziarno od plew, od chwastów. Można niektórym dać szansę jeżeli wyrażają skruchę i widać że chcą swoje winy odpracować pozytywnie.

  To zajmie z pół wieku albo więcej, bo wojna przenosi się na kolejne pokolenia coraz młodsze... i pewnie będą ze trzy edycje nowej Polski po drodze. Polska nie zginie nigdy, ale może być w etapach jeszcze gorzej niż w poprzednich nieszczęściach. Nigdy nam nie groziła całkowita eksterminacja, a teraz grozi i to nie tylko bronią atomową. Są i inne sposoby masowego zabijania, depopulacji, zdegenerowania Narodu Polskiego.

  Docelowo chciałbym wejść w politykę właśnie poprzez ruch Jana Pawła II (niekoniecznie ten Rossakiewicza), ruch katolicko-narodowy, zatem PiS może być tylko ETAPEM. Nie pasuje mi taki establishment neoliberalny jednak, promasoński, zwrócony do USA-Izraela, naiwny wobec m.in żydów. Zapomina się zbyt łatwo że byli nie tylko ofiarami.

  PiS jest także jak pozostałe partie systemu okrągłostołowego zbudowany na złym fundamencie, PC chciało koalicji z UD, PiS z PO, z tej mąki nie będzie dobrego chleba na kolejne tysiąc lat. Kolejna najwyżej sanacja i tyle sezonowa na dwie, może trzy dekady, pierwsza za nami, ale należy dodać jeszcze erę PC, AWS.

  Pozostali założyciele ruchu Rossakiewicza mają też dorobek, chociaż niekonieczne spodoba się to pisowcom wszystkim ;) W polityce, działalności społecznej jest przecież niczym w latach 70-tych zamknięty, wąski krąg osób. Zmieniają poglądy, szyldy, ale zawsze ci sami ludzie, tylko lat przybywa, co jakiś czas śmierć wyrywa kolejnych z szeregu, albo ciężka choroba, problemy życiowe. To samo z blogerami, znamy się, od 6 i więcej lat te same osoby, najwyżej nicki zmieniane.
 • @Marek Kajdas
  JPII to nie jest dobry patron dla polityki!
  A dlaczego?
  Ano dlatego że był jednym z aktywistów grupy progresistów na SVII, jak to określił kard.Ratzinger "rewolucji październikowej w Kościele Katolickim".
  Czy chcecie misć patrona który wzniecał "rewolucję październikową" w KK, a potem ją podtrzymywał nie licząc się ze stanem faktycznym KK?
 • @polipid
  Możesz założyć Ruch im Ratzingera, nie ma problemu, będzie wszak wzorcowo katolicki i bez "rewolucji październikowej".
 • "PROGRAM NAPRAWY RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ oparty na Ewangelii i nauce Jana Pawła II "
  "1. RZECZPOSPOLITA POLSKA (tak jak i inne kraje) wkroczyła na drogę rozwoju opartą o nową cyfrową erę. Fakt ten wymaga zaktualizowania prawa i systemu finansowego.

  2. Powołany zostaje ruch społeczny o nazwie:

  RZECZY NOWE – RUCH SPOŁECZNY im. JANA PAWŁA II
  którego celem jest naprawa Rzeczypospolitej Polskiej oraz walka z biedą w Polsce, w oparciu o istniejące zapisy Konstytucji R.P. a w szczególności Artykuł 1. „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli”. Inicjatorami Ruchu są Stanisław Papież, Jacek Andrzej Rossakiewicz i Lesław Andrzej Wilk.

  3. Celem ruchu jest przeprowadzenie niżej wymienionych zmian w Kraju, mających za zadanie poprawienie warunków bytowania każdego obywatela.

  4. Pierwszym i najważniejszym celem Ruchu jest zwalczenie biedy. Jest to zadanie cywilizacyjne dla całego narodu, określone w Konstytucji R.P. w Artykule 2. „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”."
  http://www.rzeczynowe.pl/program.html
  =============================


  Spróbuję trochę skomentować na gorąco, ale taki program bez uszczegółowienia trudno jest analizować. Generalnie już na oko widać że to raczej ruch CHADECKO-socjalny, jakby trochę w lewo skręcony... (złudzenie?) niż KATOLICKI w sensie pełnej zgodności z kanonem katolickim także co do DUCHA nauczania, celów, a przecież cóż jest naszym celem najważniejszym, ostatecznym katolików i właściwie wszystkich chrześcijan, a nawet innych wyznawców religii jednego-jedynego Boga?

  Ano "budowanie Królestwa Bożego na ziemi i prowadzenie wszystkich ludzi do zjednoczenia z Bogiem w wieczności" wg starego katechizmu katolickiego. Nawet zatem los Polski nie jest najważniejszy. Nasze dzieje mogły się tak potoczyć że nie mielibyśmy państwa jak Kurdowie choćby. Zatem bez określenia ruchu jako w pełni KATOLICKI można błądzić stawiając sobie mniej ważne cele jako priorytetowe i niestety chyba tak się tu stało. Dlaczego przy takim podparciu się Ewangeliami, nauczaniem katolickim Jana Pawła II?

  To jest jakaś tajemnica założycieli, na Waszym sumieniu to ciąży.

  Co nas obchodzi era cyfrowa? Nie o to chodzi, kto wie czy kolejnej wojnie nie będzie się uczyć od nowa wytapiać żelazo w dymarkach. Duch jest ważniejszy od techniki, wiedzy. Miłość jest najważniejsza i nie jestem drugim Tuskiem, ale myślę o przykazaniu miłości odnoszącym się także do bliźnich. Nasze życie może być proste, ale dobre, szczęśliwe, spełnione. Nie trzeba do tego digitalu, system finansowy może obyć się bez komputerów i cyfrowych płatności, przecież to są biblijne znaki końca świata. Sami pomagamy spełniać się proroctwom które przecież znany... niesamowite. Prawo świeckie powinno być kompatybilne z nauczeniem Jana Pawła II, w pierwszym etapie w zakresach uniwersalnych, z czasem kiedy ludzie się nawrócą (kiedy trwoga to do Boga...) w pełni katolickie.

  Mogę się posługiwać papierowym pieniądzem, monetami i będę szczęśliwy. Owszem są na nich bakterie, nawet wirusy, trudno. Myć ręce trzeba :) Taki system będzie najbardziej odporny na kombinowanie, nie będzie pożyczania powietrza, kredytowania z powietrza, banki zamienią się w sejfy, najwyżej trochę napadów będzie więcej, warto ponieść taką cenę za zdrowy system finansowy. Era cyfrowa właśnie powoduje iż szachrajstwa zawsze już będą częścią KAŻDEGO systemu pieniężnego, finansowego, ekonomicznego.

  Nie ma czego naprawiać, trzeba budować Nową Polskę, Nowy Świat, ale nie new world order masoński, totalny, ale Królestwo Boże Jezusa Chrystusa! Katolickie takie jakie chciał Jan Paweł II i jakiego my chcemy także mając swój rozum. Nie ma sensu opierać się o konstytucję SLD-UW z 1997 roku w dużej mierze opartą o masońskie, stalinowskie nawet wzorce. To też zły pomysł na fundament.

  Zwalczenie biedy jest arcyważne, ale nie jest najważniejsze. Nawet rozważając w takich kategoriach... lepiej jest biedować, ale żyć... lepiej jest biedować, ale żyć w zdrowiu, mieć zapewnioną sprawną ochronę zdrowia, leczenie, rehabilitację, lekarstwa w ubezpieczeniu. Można biedować mając jednak dach nad głową. Życzliwi bliźni dadzą jeść, dadzą wodę do picia, ale gorzej z lokum. Schroniska są dobre ale dla zwierząt i turystów.

  Bieda jest jednak niezłym celem WYBORCZYM, politycznym i wierzę akurat założycielom w ich dobre intencje w tej materii. Nie wierzyłem i nie wierzę pozostałym politykom łącznie z Kaczyńskim i całym PiS. Można było znacznie więcej zrobić w latach 2005-7, cóż zrobiono dla zwalczenia biedy? Niewiele, właściwie NIC.

  Potrzebny jest mechanizm MDG - MINIMALNY DOCHÓD GWARANTOWANY, to musi być wdrożone. Nie teraz, to za 10 lat, za 20, za 50-100, ale to wejdzie choćby milion korwinowców lamentowało iż to nie jest prawicowe podejście, wolnorynkowe. Wolnorynkowa to jest śmierć ze starości w okolicach setki póki co, w przyszłości pewnie będziemy żyć po 120-150 lat na diecie roślinnej, czy nawet syntetycznej.

  Każdy człowiek powinien mieć zapewnione środki do życia na poziomie minimum socjalnego, czy nawet powyżej biologicznego. Pracy będzie coraz mniej, coraz trudniej będzie zarobić pieniądze. Nowy system musi to uwzględniać i wiele innych czynników. To jest nawet liberalne podejście, bo upraszcza budżetowy system państwa, samorządów, urzędów, ubezpieczeń społecznych-przymusowych, narodowych.

  Istotne jest skąd będą pieniądze na MDG. Emisja? To za mało będzie zawsze, zatem jednak podatki od tych co mają nadmiar, od luksusów jak alkohol itd cła. Przedsiębiorcy muszą płacić podatki, ale osoby fizyczne zwłaszcza ubogie nie powinny być obciążane jak obecnie. VAT może zostać, ale mocno zmodyfikowany i trudno to wyjaśnić w paru zdaniach. Życie bez opodatkowania, ale zbytki mogą być opodatkowane i to mocno. Przykład. Tygodnik historyczny będzie miał zerowy VAT, ale pornotygodnik, jakiś CKM itd już 28% VAT... Albo podstawowa żywność na zerowej stawce, ale chipsy 28% plus AKCYZA 50%, rodzynki np 14%. Do tego cła, bo nie może być tak jak teraz żeby jabłka były w cenie złota, a cytrusy tańsze od naszych owoców gnijących zresztą tysiąca ton na drzewach, krzewach.
 • @polipid
  JPII może z początku trochę za bardzo zawierzył w tzw.: "otwartość" kościoła czy ekumenizm, ale poskładał do kupy prawo kanoniczne i katechizm, do końca to właśnie progresiści zarzucali mu konserwatyzm i wręcz fundamentalizm.
 • @Marek Kajdas
  Dziękuję za propagowanie Ruchu Rzeczy Nowe na Nowym Ekranie.
  Przeczytałem wszystko z zaciekawieniem i postaram się odpowiedzieć na kilka kwestii.

  1. Program Ruchu wyłonił sie w trakcie naszych dyskusji. Nie jest to zatem "ruch mój:, ale wspólny. Należeć do niego może każda osoba, której bliski jest program Ruchu. Znajdzie to wkrótce swoją egzemplifikację na internetowych stronach ruchu.

  2. Ruch jest ekumeniczny tak samo jak ekumeniczne było nauczanie Jana Pawła II - prosze zajrzeć na podstrony poświęcone Papieżowi.
  Wartością jest całe chrześcijaństwo, islam i judaizm, i każdy człowiek, a szukać porozumienia trzeba w oparciu o rzetelne wartości. Przykładem takiego starania jest właśnie Pontyfikat Jana Pawła II , Benedykt XVI potrzymuje znaczenie starań swojego poprzednika.

  3. Ruch z zalożenia jest ponadpartyjny, choć może się okazać w przyszlości, iż wyłonienie z niego partii będzie wskazane lub niezbędne.

  4. Co do nowej ekonomii i zasad monetyzacji. Brak monetyzacji przyrostu PKB przez NBP w ostatnim dziesięcioleciu, sprawił, iż obecnie - potencjalnie - dysponujemy olbrzymią kwotą niewyemitowanych pieniędzy, choć do tej emisji możemy przystąpić wówczas gdy - jako Polacy - odzyskamy narodową, finansową władzę. Dotyczy to już powstałych dóbr. Innym mechanizmem jest podejmowanie się zadań emisyjnych związanych z planowanymi inwestycjami. Podział emisji na fundusz konsumpcyjny i fundusz inwestycyjny zawarty był juz w pierwszej wersji demokracji finansowej z roku 2003 (s. 179). Patrz e-book: http://www.demokracja-finansowa.pl/10elektron.html

  Pozdrawiam

  Jacek Rossakiewicz
 • @Jacek Rossakiewicz
  Jacku Ciebie ludzie najbardziej z tej trójki założycieli ruchu znają, więc pozwól przynajmniej mnie dla uproszczenia pisać o Ruchu Jana Pawła II realizowanym przez m.in Jacka Rossakiewicza, choć wiem że rola pozostałych założycieli jest być może nawet większa. Ich nie znamy na razie tak dobrze jak Ciebie. Akurat

  Wiem jak ważny jest ekumenizm i dialog przy założeniu iż wierzymy w JEDNEGO, JEDYNEGO (i tu są schody z Trójcą), TEGO SAMEGO BOGA, ale to tak łatwo wypaczyć iż nigdy nie postawiłbym ekumenizmu na tym etapie cywilizacji wojny... zbyt wysoko. Zobacz ile jest środowisk pozornie katolickich czy pozornie chrześcijańskich i właśnie pod osłoną ekumenizmu-dialogu ma się świetnie niszcząc de facto katolicyzm i całe chrześcijaństwo krok po kroku. Islam też jest niszczony, a judaizm wypaczany. Zrozum jedno - stawiając sobie takiego patrona jednak macie obowiązek dochować pełnej zgodności z nauczaniem Jana Pawła II, a TYM SAMYM z całym oficjalnym katolicyzmem. Inaczej będzie to niefajne nadużycie. Mniemam że tak się nie stanie i jednak będzie to ekumeniczny, ale JEDNAK katolicyzm co tym bardziej ma sens w Katolickim Narodzie Polskim, w katolickiej Polsce gdzie inne nurty są niewielkiego znaczenia. Inaczej należy wprost zaczerpnąć wzorzec Jezusa Chrystusa, z Jego nauczania, a wtedy można mówić o chrześcijaństwie ekumenicznym, które Jego Apostołowie zaczęli realizować. Właściwie chyba tego chcesz od dekady przynajmniej. Tak mi się wydaje.

  Zatem Ruch Jezusa Chrystusa (chrześcijański) czy Ruch Jana Pawła II (chrześcijański i KATOLICKI) ? Bez wahania wybieram katolicki ruch JPII.

  Dajecie wzorce, jesteście prekursorami tego typu ruchów społecznych, sądzę że podobnych ruchów będzie wiele, ale żaden nie będzie miał TAKIEGO PROGRAMU, to akurat pewne. Jest to niewątpliwie rewolucja właściwie w każdej dziedzinie. Antysystem, a raczej budowa nowego ładu i to nie new world order, ale Królestwa Bożego na ziemi. Popieram taki kierunek, problem zawsze ze szczegółami. To jak z PiS, głosuję na nich, ale bez głębokiego przekonania, za to z pewnością iż PO-SLD-PSL są znacznie bardziej szkodliwe. Ciągle mniejsze zło, a tu mamy projekt KREACJI DOBRA. Wreszcie :)

  Jacku jestem za monetyzacją przyrostu PKB, tu się zgadzamy w pełni, ale to tak niesłychanie złożona materia. Pieniądz nie powinien powodować inflacji dużej. A gdybyśmy mieli wzrosty rzędu kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu procent, to czy należałoby emitować aż takie sumy pieniędzy przy systemowych brakach określonych towarów? To wywoła inflację cenową z NADMIARU pustych pieniędzy. Wzrost PKB może powodować np budowa dróg, ale będzie brakować zdrowej żywności itd niekiedy brakowało materiałów budowlanych, absurdalne zjawiska w gospodarce wolnorynkowej, ale miały miejsce, albo akcja CUKIER.

  Słowem emisja pieniędzy zależy od bardzo wielu czynników, tu upraszczacie sprawę (tzn na razie nie jest to zrozumiałe dla ludzi) do wzoru i owego wzrostu PKB. Niedobrze. Po okresie np budowy dróg gospodarka siądzie, nie będzie wzrostu i co wtedy? Brak emisji pieniądza? To nie może tak działać.

  http://www.demokracja-finansowa.pl/pliki/demokracja-finansowa.pdf

  Polecam i ja każdemu ową pozycję autorstwa Jacka :) legendarna od 8 lat. Skoro powołałeś się na tzw emisje na FUNDUSZ INWESTYCYJNY, to proszę przybliż czytelnikom NE ową kwestię. Mogę zrobić z tego notkę, trafi na stronę główną, bo to załatwię z adminami. Dlaczego nie masz dalej konta blogera w NE? To w tej sytuacji błąd. Wszyscy trzej jako założyciele ruchu MUSICIE blogować, oczywiście nie tylko tutaj, ale tu macie swobodę.
 • Fajne. Ale
  u mnie w moim za*upiu, taki ruch (jak się wreszcie po bólach przyjmie), zdominują k*rwy z kruchty i tye będzie i ruchu i innych pożytecznych rzeczy. Przeto - odstępuję, bo szkoda energii.
 • @t-rex - A ja nie za wycofaniem:).
  Won z filozofią, niech żyje pragmatyzm. Lepiej bowiem by przez pluchę, kolejki tirów szedl jeden (i to dorosły) do kupy (i to dzieci), niż żeby było odwrotnie. Sam życiowy, przyziemny realizm, taki przyziemny, że aż boli;). I tyle.
  Rozdział kościoła od państwa, zasada: cesarskie poborcom, boskie - widzom(hihi), czy na serio: wliczanie oceny z religii do średniej, samo w ogóle ocenianie, to kwestie odrębne.
  Sorry za offtopic.
  Zgoda co do jednego: nadmierne epatowanie katolicyzmem bywa podjerzliwie przyjmowane. Zwł. gdy robią to osoby, które na co dzień trudno z katolicyzmem utożsamić:) - a takich przykładów "parę" znam:).
 • @bez kropki
  Trzeba zacząć od ruchów parafialnych i tyle... zazwyczaj bez na razie tak odważnego programu politycznego dotyczącego właściwie zmian globalnych. Jacek zaczął w parafii, ale od razu wysoko mierząc :) Zobaczymy co będzie dalej.

  Istnieje aktyw ruchów, organizacji katolickich trochę zniechęcony aspektem słabej świeckiej działalności. Ruchy Jana Pawła II będą dla nich bardzo atrakcyjne i wreszcie będą mogli zacząć działać właściwie w KAŻDEJ dziedzinie.
 • @Marek Kajdas
  Pontyfikat Jana Pawla II to droga katolicyzmu do pojednania z innymi religiami, szczególnie monoteistycznymi. Taki cel to wartościowa sposcizna po Janie Pawle II, która chcemy kontynuować. To najlepszy i najważniejszy cel.

  Co do ekonomii i monetyzacji oparcie pieniądza na towarze i świadczonych usługach to najlepsze zabezpieczenie przed inflacja. Nie ma przyrostu nie ma emisji. Może być wówczas prowadzona emisja poprzez finansowanie inwestycji, które wytworza dobra. Na tym polega rola rzadu, a nie na unikaniu odpowiedzialnosci. Sprawa dofinansowania najuboższych to wówczas kwestia gospodarowania pieniedzmi jako potenjalem zdolnosci do pracy wszystkich obywateli.

  Nie mam niestety czasu na stale blogowanie na NE. Teraz pochłania mnie strona ruchu i praca zarobkowa. To tyle.

  Pozdrawiam
 • Warto przejrzeć, Ruch Jana Pawła II, to także dorobek Prymasa Tysiąclecia i Jego Poprzedników
  http://www.nonpossumus.pl/nauczanie/ksiazki/dpl/

  http://www.nonpossumus.pl/nauczanie/ksiazki/dpl/okladka.gif

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej