Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 9548 komentarzy

Klub RUCH NARODOWY na NE

Marek Kajdas - "zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może"

Moje komentarze

 • Takie powodują żenienie polskiego ruchu narodowego z faszyzmem
  Wiadomo że po sowiecku rozumiany jest faszyzm jako nazizm. Zatem takie teksty to strzelanie w stopę polskiego ruchu narodowego. Należy za to pisać o endecji.

  "Paradoksalnie w dzisiejszej sytuacji geopolitycznej - stawiam na sojusz z Rosją..."

  No właśnie. I to ma porwać Polaków do wspierania, opierania się na ideologii narodowej? A co Rosja na to? Jak można mieć tak otwarcie orientacje na Rosję, to nie jest polityka, ale przedszkole. Dmowski w 1917 machnął ręką na Rosję, my jesteśmy w podobnej teraz sytuacji, trzeba liczyć WYŁĄCZNIE na siebie. To nie wojska zachodu (nie mówię o Niemcach) nam zagrażają, to nie oni mierzą w nas atomówkami nawet.

  Nie ma takiej opcji jak sojusz z Rosją, bo oni nas nie uznają za partnera jak np Chiny. Można poprawić stosunki, wiele zmienić, ale bez bajania o nowym Układzie Warszawskim. Co będzie kiedyś, to się obaczy. Może istotnie zagrożenie z Niemiec (nowego zachodu) trzeba będzie jakoś zrównoważyć nowym otwarciem na Rosję. Tego nie wykluczam, ale na to jest o wiele za wcześnie.

  Prorosyjski ruch narodowy nie ma żadnych szans żeby zastąpić PiS, żeby zdobyć zaufanie Polaków. Tak uważam.
  SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA DUCE!
 • @Ryszard Opara 11:26:52
  A czy zaproszenie do ruchu p. Stana Tymińskiego ze swoim dawnym zapleczem nie byłoby śmiałym ruchem zarówno politycznym, jak i pijarowym? Media jak nawet źle mówią, to robią reklamę którą da się przekuć w pozytyw. Najgorsze jest przemilczanie.

  Ruch stałby się dzięki temu bardzo popularny, rozumiem że 15 osób ma 15 różnych ocen i trudno będzie teraz kooptować kolejnych polityków, autorytety. Wszyscy się muszą zgodzić, zaakceptować nowych... To że Was ogłoszą razwiedką, "ruską agenturą", moczarowcami, neokomuną itd to oczywiste, proszę się na to przygotować i szybko zaskakująco poszerzać bazę korzystając z wszelkich możliwości. Sugeruję dalsze kroki w kierunku emerytów, rencistów, osób chorych, wojska i emerytowanej budżetówki. To chyba Wasz naturalny elektorat na razie.

  Osoby skłonne do pracy programowej należy umieścić w takiej radzie i nie będą "umoczone" w szyld, a zajmą się think tankiem. Tak można namówić całą grupę profesorów, autorytetów.

  Ci którzy sądzą że Panu rzekomo szczerze kibicuję... nie rozumieją o co mi chodzi docelowo, a chodzi mi o to żeby w sejmie pojawiło się 200 posłów PiS, ze 150 z ruchu narodowo-obywatelskiego i to jest ważne. Wtedy nawet mniejszościowy rząd PiS będzie miał zupełnie inny charakter, będziemy ich pilnować, a kiedy się wypalą jak wszyscy przyciśnięci trudnościami, nieudolnością, własnymi interesikami i interesami zagranicy itd, to będzie kolej wreszcie na rządy Suwerena bezpośrednio. Wiem że komitet obywatelski np 100 posłów w sejmie rozbije się może na kilkanaście klubów, kół. Cóż. Taka jest demokracja, ale lepsze to od rządów monopartii PZPR czy PO.

  Udało się Panu zebrać trochę środowisk i proszę kontynuować. Inne próby zjednoczeniowe zdaje się są sparaliżowane. Był taki Konwent Narodowy Polski, miał być Kongres Narodowy. Był i historyczny Konwent Św. Katarzyny, następny taki projekt (ale inny, raczej jako Kongres Narodu Polskiego większy od zjazdów czołowych partii, organizacji) jest niezbędny, MUSI SIE UDAĆ. Tylko proszę nie stawać na czele, nawet generał musi znać swoje właściwe miejsce w szeregu, wszystko się rozbije o liderowanie zjednoczenia, ono zostanie zniszczone jeżeli Pan będzie na czele (rozgrzewka z NE jest wymowna), niech to jest kolektywny komitet demokratycznie samorządny, a nie osoba, czy małe prezydium nadwładzy. Nie ufamy nikomu. Podobną nieufność dla równowagi mamy np do p. Zawiszy.

  Miałem marzenie o takiej organizacji na NE z grona zwyklejszych blogerów, ale to przeszłość. Blogerzy zazwyczaj są po prostu... blogerami, mowa o tych zwykłych, a nie politykami, działaczami społecznymi z wizjami na wielką skalę. Chyba utopią jest zebranie blogerów w partię internetową. Prędzej szerzej internautów, czyli osoby niekoniecznie blogujące, ale obecne w sieci. Pan to zrobił po swojemu z grona vipów głównie NE, oddolność szlag trafił i to może być słabość projektu, a może atut jeżeli ci ludzie wiedzą czego chcą... Czy to nie jest jednak trochę "na siłę"?

  Teraz jestem równolegle na Legionie Św. Ekspedyta, tam więcej komentuję niż tutaj i choćby z tej racji tu na NE już nie zamierzam tworzyć, lansować żadnych klubów, organizacji. Zacznę działać na FB, tam mnie znajdziecie i moje pomysły. Będę tu blogował jak typowy bloger, no prawie typowy...
  Ruch Społeczny Porozumienia Narodowego (RSPN).
 • Katolicy i inni chrześcijanie w stowarzyszeniu
  Zapomnieliście o Bogu, o Polsce gdzie wiodącą religią jest katolicyzm Kościoła Rzymskokatolickiego? To musi być w misji, w programie. Nie powielajcie błędów PiS, który z wielkim oporem przed dekadę od 2001 dodaje kolejne punkty prokatolickie do programu, ale statut ten sam... jakby skrojony przez Wielkiego Architekta.

  Nie dajcie sobie wejść na głowy masonom, sekciarzom i zateizowanym postkomunistom (może próbującym być katolikami, ale słabo im to mentalnie wychodzi) patrzącym na Nową Polskę po III RP dalej przez pryzmat osiągnięć z PRL. Świat się zmienia, dobrobyt może być zapewniony bez metod z PRL zaimportowanych z Rosji sowieckiej, oraz przez planistów zwykle masonów typu Hilary Minc wiadomej nacji.
  Ruch Społeczny Porozumienia Narodowego (RSPN).
 • @Tomasz Urbaś 09:36:44
  "Prawo o stowarzyszeniach
  Art. 42.
  1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:
  ...
  2) łączyć się w związki stowarzyszeń,
  3) zrzeszać osób prawnych,"
  ========================

  Już o tym dawniej pisałem, zapewne w magistracie zgłoszono osoby fizyczne, a dla mediów, na NE panuje "wersja medialna". Na podstawie takiego wpisy w zasadzie możliwa jest delegalizacja za naruszenie ustawy. Bufetowa zrobi to bez wahania przed... wyborami dopiero. Nie ma jak dobry moment...

  Zapewne chcą docelowo powołać kolejne stowarzyszenie rejestrowe po KIP i wielu innych w których są, a z których NIC absolutnie nie wynika, nawet think tanki mają sens dopiero wtedy gdyby mają jakąś siłę przebicia, nie tylko pisania, gadania do garstki neonautów, czy konferecjomaniaków.

  Nie potępiam jednak (mimo że jestem w Legionie Św. Ekspedyta u setnika Asadowa) tej inicjatywy, nawet na swój sposób jej kibicuję. Nie jest gorsza przecież od parszywych (zdrada, zdrada i moc innych niegodziwości) partii systemowych, trzeba próbować złamać też monopol PiS, musi być miejsce na scenie dla innych sił patriotycznych, w tym bardziej radykalnych, jednoznacznych, odważnych.

  Nie ma też już wyjścia skoro nieszczęśliwie dla całego obozu narodowego... MW, ONR, grupa Zawiszy Marszu Niepodległości idą swoją jakąś drogą zapewne bliżej USA, mimo że to maskują. To im pozwoli konkurować z PiS, mniej radykalizmu wobec UE itd. Możemy mieć ruchy narodowe młodych, starych, miękkie, radykalne, katolickie i inne zorientowane na poszczególne mocarstwa, odłamy NWO, masonów.

  Nie wierzę jednak żeby ta inicjatywa polityczna była wstanie porwać Polaków, może stworzyć za to kolejny, ale jeden z modułów wielkiej układanki. Tylko kto ułoży całość. Jakaś rada nadmęrdców, a może oczekiwanie Polaków na przełom to wymusi na politykierach kanapowych jak i Pan Panie Tomaszu... bez urazy. Po latach zaś okaże się co to jest naprawdę, o co chodz, chodziło tym ludziom. Kilku ma wyraźnie prorosyjskie poglądy, inni niejednoznaczne. Przypomina to stronnictwa w końcu XVIII wieku, sami patrioci, a Rzeczypospolitą w wyniku ich działań szybko trafił szlak za kadencji ostatniego "króla".

  Pytam się Was Polacy, apeluję szczególnie (co nie znaczy że pomijam tych po 40-stce, sam ma 41) do młodszej połowy Katolickiej Narodu Polskiego nie umoczonej w PRL, nie umoczonej w III RP nawet przez życie swoich prominentnych, kolaborujących w PRL rodziców, dziadków, rodzin... kiedy przyjdzie pora na KATOLICKO-NARODOWY RUCH jednak całkowicie oddolny, najwyżej zainicjowany przez komitet wizjonerów, założycielski bez oczekiwań z tego tytułu?

  Apeluję do nowego środowiska o podejmowanie inicjatyw zjednoczeniowych, wspólnych. Tu zobaczymy Waszą siłę, albo jej brak... Narodowcy, patrioci nawet bardziej wierzący w narrację piłsudczyzny nie powinni ze sobą walczyć, trzeba współpracować. Obok PiS musi powstać szeroki ruch wyborczy różnych stronnictw patriotycznych. Jedna siła mimo diametralnych różnic programowych.

  Poza tym nie jest powiedziane czy przyjdzie nam politykować przez normalne narzędzia demokracji. Może to być i ulica, strajki, sprzeciw obywatelski w różnej formie, tak się dzieje i na zachodzie, w USA, wszędzie. Wolno nam, obywatele nie są niewolnikami państw, to państwa są SŁUGAMI ich obywateli, ale warstwy rządzące, uprzywilejowane pijawki-pasożyty, cała prawie budżetówka, rzeczywiste ośrodki władzy sterowanej z zagranicy i przez dziwne gremia... tego nie przyznają. Gratuluję tekstów w uważaku.

  Jak Pan sądzi, czy ten ruch p.Opary więcej czy mniej (czyli prawie nic) osiągnie niż Wasz ruch? Połączcie siły zachowując odrębność, suwerenność, chodzi głównie w wspólny start wyborczy. Nie dajmy się ograć jako niepisowcy kolejny raz. Musimy wejść do parlamentu, do samorządów, natomiast eurowybory trzeba spektakularnie zbojkotować biorąc w nich potężny udział, po czym rezygnując całkiem z uzyskanych mandatów. To będzie mocne i rozleje się echem na całą UE, uderzy w nią jak obuchem, o tym się będzie mówiło latami w PE, w Europie. Wielka Brytania zapieje z zachwytu ;)
  Ruch Społeczny Porozumienia Narodowego (RSPN).
 • @Robert Larkowski
  Pan pewnie tego nie zrozumie razem z całym szokująco prorosyjskim nurtem w ruchu narodowym i zarazem na prawicy, bo to także konserwatyści jak młody prof Wielomski, liberałowie, część środowisk katolickich... ale takie podejście nie zachęca szerokich warstw Polaków do RUCHU NARODOWEGO. Macie swoich przekonanych do prorosyjskiego ruchu narodowego, który wcale nie jest lepszy o proamerykańskiego jaki zdaje się lansuje p. Zawisza o ile się nie mylę. Maskuje to, bo środowiska tamte są jednak chyba też bardziej prorosyjskie, ale takie są fakty. To co lansuje teraz Giertych nie nadaje się nawet na program PiS.

  Jak to brzmi, czy patriotycznie, narodowo, rozsądnie?

  "Jesteśmy w Europie i na świecie strefą niczyją, o której deliberują mocarstwa ponad naszymi głowami(albo,co gorsza - wcale nie widzą naszego istnienia).
  Pisać o współczesnej Polsce jest czynnością smutną albo tragikomiczną"..."
  ========================

  To nie jest polski punkt widzenia. Nie jesteśmy strefą niczyją, to odwieczna ziemia Słowian z których wywodzi się Katolicki Naród Polski. To POLSKA STREFA, nasze miejsce do życia na wieki wieków. Mamy Polskę jako strefę Boga i takich wartości, to nas oddziela od diabelskiego coraz bardziej zachodu. To inni chcą żebyśmy byli albo ziemią niczyją (czego nie ma, bo zawsze są jakieś wpływy wiodące), albo kondominium jakiegoś mocarstwa, ich grupy, osi.

  Pan skłania się ze sobie podobnymi ku opiece i współpracy z Rosją, ja, a sądzę że większość Polaków do systemy państwa samowystarczalnego, w pełni niepodległej autarkii, takiej Norwegii w środku Europy. Sami sobą zarządzajmy, nie musimy tego przeklętego gazu importować, ani błagać o szlaki tranzytowe żeby jeszcze do nich dokładać... jakoś nam Rosja nie dała na tym zarabiać po 1989. Zrównoważyć wymianę, nawet od eksportu można się uzależnić i naraża to nas na kłopoty kiedy go blokują z przyczyn ZAWSZE praktycznie politycznych. To ich narzędzie polityki, drwiny sobie robią z OBWE, WTO, UE.

  Możemy grupować słabsze od nas i sąsiednie, także bardziej na północ, południe państwa w Międzymorze, ale bez parcia na wschód, bo tam wpływy Rosji są obezwładniające, wręcz być może pchające nas nawet do wojny wywołanej prowokacjami, scenariuszami których teraz nie odgadniemy jak nie odgadliśmy zagrożenia przed 10 kwietnia 2010, a obawialiśmy się najgorszego np podczas wizyt w Gruzji, zwłaszcza w 2008.

  Wszędzie Pan wybiela Rosję, oczyszcza z podejrzeń, nie tak czyni dobry śledczy, obiektywny obserwator, komentator, analityk, geopolityk patriotyczny, narodowiec polskiej racji stanu, bo nigdy nie odrzuca się potencjalnej winy każdego podejrzanego. Nie takie numery nam Rosja wyczyniała, stać drani dalej na wszystko. Zachód także. Rosja ma dosyć motywów i środków żeby nas gnębić. Nie odwróci tego spolegliwy wobec Rosji ruch narodowy, ale DUMNY, niezależny od wszystkich.

  Błądzicie i na taki komitet z takimi siłami zagłosuje znowu 1-2% Polaków.

  To DYWERSJA.
  Strefa niczyja
 • Niestety mam graniczące z pewnością przekonanie iż obecne ruchy narodowe są po prostu trefną dywersją i rodzajem spisku
  Nie mamy jeszcze prawdziwego, wiarygodnego ruchu narodowego i nie wiadomo jak się za to zabrać. Mnie odstręczają wszystkie stronnictwa zagraniczne łącznie z proamerykańskim, w tym prorosyjskie co jest dla wielu narodowców, prawicowców wręcz obowiązkowym kanonem. Nie mogą się temu nadziwić zwykli Polacy i to nie jacyś pisowcy, ale niezależnie myślący. Należy jednak omijać istniejących graczy i wchodzących na scenę ponownie.

  Instynktownie wyczuwam iż potrzebny jest nam masowy, obywatelski, zatem niesterowalny tak łatwo jak partie-projekty kanapowo-wodzowskie, oddolny ruch katolicko-narodowy, ale jak to zainicjować? Na pewno dzięki internetowi, ale nie można się od niego uzależnić, bo różnie może być w przyszłości, poza tym to i tak media na start.

  Od strony katolickiej, od parafii, małych wspólnot jak skupiska sąsiadów, rodziny, znajomi, ulica, kawałek lokalnej Ojczyzny? Od innych działań obywatelskich pożytecznych dla bliźnich, dla kraju, dla Narodu, miłych Bogu? Pewnie nie ma jednego panaceum. Od marszów zaczęła grupa Zawiszy, ale czy można im bezwarunkowo ufać? Jasne że nie, innym też nie, Giertychowi szczególnie nie i jego dworowi, a przecież ma ludzi wszędzie, blisko Zawiszy także, na NE także.

  ================================
  Powołajmy całkiem nowy RUCH KATOLICKO-NARODOWY i to właśnie proponuję. Być może na portalu Legion Św. Ekspedyta, a może w nowym miejscu kiedy to dojrzeje. Zalecam FB, tam będzie najłatwiej.
  ==================================

  Niezależny, poza NE rzecz jasna żeby nie było znanego zestawy zarzutów, ale otwarty na wspólny start wyborczy także z grupą Zawiszy i innymi, acz powątpiewam żeby do tego doszło. Wielkie zjednoczenie jest czymś niewyobrażalnym. Poza tym oznacza że obok tych szczerych patriotów są trefnisie... i trzeba jakoś mimo to działań razem. Jakie to trudne to widać na przykładzie PiS. Jak wielu już z PiS odeszło od 2001 roku. A co było w PC, AWS... zawsze to samo. LPR też był dużym zjednoczeniem. Mimo to trzeba próbować. Ruch Narodowy musi się przebić ponownie do polityki, a właściwie zadebiutować, bo od programu starego LPR... Giertych się teraz odżegnuje... jako zbyt radykalnego. Popiera UE podobnie jak Zawisza, Winnicki itd

  Start kilku komitetów narodowych obok siebie po łącznie 1-2% będzie kompromitacją jak zresztą start LPR w 2007, starty NOP, Bubla itp.

  Myślę że jest dosyć Polaków żeby znaleźć kilkuset chętnych na start i jesteśmy wstanie zrobić razem dużo więcej niż np kanapowa partia naczelnego NE o której nie słyszało nigdy 99.99% Polaków. No może o byłym liderze który wcale nie jest TW, bo teczki nie ma... i zawsze bliżej mu było do PiS.
  Będziemy zmuszeni postawić na ostrzu noża kwestię polskiej obecności w Unii na wzór Camerona
 • @nikander 10:17:25
  "brak agentury banksterskiej i watykańskiej oraz „trupiego synodu nad komunizmem”."
  ===============

  Zatem Legion Św. Ekspedyta jako "element agentury watykańskiej" STANOWCZO także odpada. Pozostaje chyba Salon24, a może 3obieg o ile powstanie. Przykro mi żeś się Pan tak zafiksował w klimacie antykatolickim, chyba nie takie jest całe prawosławie i kadry postPRL-owskie zbytnio przesiąknięte antykatolicyzmem. Czy jednak za sanacji było inaczej? Tyle że wtedy to niektórzy sprytnie ukrywali.

  Mamy wspólne tematy gospodarcze, niektóre polityczne-ustrojowe, cywilizacyjne, ale po latach widać że zwalczanie katolicyzmu jest dla Pana o wiele ważniejsze. Zatem Palikot, nie ma innego wyjścia.
  NE – prośba o ostatnią posługę
 • @Cezary Bialik 18:47:01
  Wielka Brytania wytarguje to co postulują jej wpływowe lobbies i tyle "kryzysu" UE.
  Początek końca Unii
 • To co, zakładamy nową Ligę Narodową?
  Niektóre nazwy endeckich partii, organizacji, mediów są zajęte i nieprzypadkowo. "GŁOS" wydaje Macierewicz jeszcze?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82os_(tygodnik)

  Czy narodowiec ceniący endecję, Dmowskiego, KK, zbratałby się jak on z michnikowszczyzną i to już w okolicach 1968, czy wcześniej w tzw harcerstwie? To śmierdząca kwestia.

  "Głos – jedno z pierwszych czasopism opozycji demokratycznej w czasach PRL, związane z Komitetem Samoobrony Społecznej KOR. Pierwszy numer ukazał się w październiku 1977 a ostatni w grudniu 1981.
  Na samym początku było współredagowane przez Antoniego Macierewicza oraz Adama Michnika, ten drugi jednak w wyniku konfliktu w łonie redakcji opuścił to pismo i stworzył Krytykę[1]. Pismo współredagował Andrzej Rosner.
  Pisywali w nim m.in.:
  Jacek Kuroń
  Antoni Macierewicz
  Jan Józef Lipski
  Zbigniew Romaszewski
  Piotr Naimski
  Jakub Karpiński
  Ludwik Dorn
  Anatol Lawina
  Jarosław Kaczyński
  W 1983 na łamach "Głosu" opublikowano obszerny artykuł "Odbudowa państwa" (sygnowany przez Zespół "Głosu")[2], który postulował trójporozumienie: Solidarności i Kościoła z Ludowym Wojskiem Polskim. Wedle współautora tej koncepcji Ludwika Dorna idea Zespołu "Głosu" zrealizowała się przy Okrągłym Stole[3]. "

  http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82os_(czasopismo)


  Narodowcy jak cholera, podobnie w "czarnej jedynce" harcerze specyficznie dobrani, specyficzni rodzice, przodkowie, szkoda jednak że to nie naród polski, ale inny i masoni. Zawłaszczyli świadomie historyczny tytuł narodowy, podobnie przekornie działa "Gazeta Polska".

  Co do Dmowskiego, to odkrył podstawę - zasadnicza walka o Polskę, o POLSKOŚĆ toczy się nie na arenach wojen, powstań. Na polu bitwy można przegrywać, kraj po zaborami, okupacją, mordowany, niszczony, a mimo to najważniejsza jest cywilizacja polska, nasze dusze, nie ciała. Kultura jest kluczowa, liberałowie twierdzą że własność, ale mylą się. Wolne państwo może odwrócić część przekształceń, zmian jakie zaszły zarówno po 1939, jak i po 1945, po 1989.

  Powinniśmy założyć obywatelską partie narodową ZWYKŁYCH POLAKÓW bez vipów w rodzaju Zawiszy, Opary itp. Inaczej zawsze będzie tzw giertychowanie. Roman? 1000 podpisów to aż taka bariera w dobie internetu?
  Dmowski o czasie po 1864 – dzisiejsze analogie
 • @SZUKAM 14:59:30
  Kto mówi o ucieczce z NE. Zostać i pisać, robić swoje, ale bez wielkich nadziei, oczekiwań. Taka zmiana.

  To wielki portal, taki mniej poprawny Salon24 nr 2, widać w duecie ma to działać, ale potrzebne nam narzędzia www, dojścia do mediów i siły organizacyjne do tworzenia oddolnego ruchu narodowego bez żadnej czapy, wodzów chętnych do wodzowania. Można ludzi pozbierać na FB i Twiterze. Na FB założyłem konto, na Twiterze założę, Google Plus poprawię.

  Uważam ze zebranie kilkuset narodowców, Polaków o poglądach narodowych jest możliwe, ale nie na NE. To nie jest tylko wina wierchuszki NE, jednak toczą się gry jakich nie rozumiemy, np działania Zawiszy, Marszu Niepodległości, MW, ONR. Mogliby oni wszyscy pisać na NE, nie twierdzę że musi być bliska współpraca, ale żeby odchodzić całkiem? To jakiś cyrk i to obciąża wszystkich, dywersja wobec idei ruchu narodowego.

  Trzeba to zrobić zatem jeszcze inaczej, całkiem oddolnie bez tych błaznów.
  Nowy Ekran - Ruch Narodowy
 • @Krzysztof Zagozda
  Królewiec z okręgiem nie może dostać UE, Niemcy, NWO, bo to może być pomysł bardziej maskujący zamiary. Mogą zrobić kolejne "wolne miasto", albo rodzaj Singapuru, czyli laboratorium NWO, albo jeszcze coś w ramach eksperymentowania. Nie zyskamy na tym w żadnym wariancie, już zaczyna być wzrost przestępczości wskutek otwarcia okręgu na Polskę.

  Jednak dlaczego Pan nie napisze że nie możemy okręgu zaakceptować jako zbrojnej bazy ofensywnej sił zbrojnych Rosji wymierzonych w Polskę, biorących Bałtów w kleszcze?

  TO MUSI BYĆ STREFA ZDEMILITARYZOWANA, tylko siły policyjne, żadnego wojska, żadnych instalacji, infrastruktury. To plan minimum. Ta sprawa musi być stawiana na ostrzu noża, także w UE, OBWE, ONZ, NATO. Naprawdę to powinni nam te ziemie przekazać, jakie prawa ma do nich Rosja? Żadne. Potraktujmy to jako gest dobrej woli, symboliczne odszkodowania za całokształt od rozbiorów, od Konfederacji Barskiej i nawet wcześniej. Nawet nam króla Stasia obrali.

  Oczywiście kawałeczek może dostać Litwa, to mogłoby poprawić nasze relacje. Pokażmy gest. Odrobina ziemi nas nie wzbogaci przy ich granicy, ale nie wybrzeże. Zatem piłka po stronie Rosji. Po co im ten okręg? Nawet w sensie militarnym niewiele im daje, te same cele mogą zrealizować ze swojego terytorium po prostu od strony morza, czy przez terytorium Państw Bałtyckich, a tym bardziej WNP.

  W co zatem grają? To samo co wcześniej i nierzadko z pruskim akcentem w tle? Znowu ta sama gra przeciw Polsce i tym samym DOCELOWO przeciw własnym interesom? Przecież Niemcy będą starali się ich ograć, być może bratając się z konkurentami Rosji wokół niej poczynając od... Chin.

  Wiem Pan czego Rosji trzeba? Trzeźwych polskich geopolityków, geostrategów którzy im otwartymi tekstami w mediach, na konferencjach wytłumaczą położenie, trendy, bo na swoich analityków (sama masoneria i obce agentury, nacje) nie mogą liczyć. Polacy mogą podpowiedzieć Rosji co powinna czynić żeby nie szkodzić sobie i nie wywołać kolejnych wojen z Polską ku zgubie Rosji w końcu.

  Niemcy, żydostwo i NWO z masonerią są zagrożeniem Rosji, nawet nie Chiny póki co, wielkie korporacje globalne, cała ta parszywa finansjera, wymienialny bez sensu rubel, skłonność do oligarchizowania, skupiania majątku w rękach nielicznych miliarderów. To samo co wszędzie. Zły pomysł na państwo.

  Rosja powinna się dogadać z Polską dla WŁASNEGO DOBRA, ale nie metodami smoleńskimi, wrzucaniem nam marionetkowych prezydentów typu bul, nierządów typu PO. Poniżanie Polaków to zła metoda, to prowokacje.
  Nie oddawajcie Niemcom obwodu kaliningradzkiego!
 • @Maciej Ł. 13:22:46
  Poza tym nasza flaga powinna przybrać wzór banderowy prosty, w praktyce i tak się go używa, więc dlaczego nie. Jest ładniejszy, godniejszy. I nie pomyli się z innymi np po odwróceniu, czy w pozycji pionowej.
  Godło a Konstytucja
 • @SZUKAM
  Ruch narodowy jest niezbędny, ale taki jaki jest potrzebny, prawdziwy, oddolny jeszcze nie powstał. Nie należy ufać żadnemu środowisku pod takim szyldem, uzurpatorzy i te same nazwiska, twarze od dekad, ci sami gracze, ta sama gra przypominająca recydywę LPR.

  Coś się zmienia za to tutaj na NE, niestety jest coraz gorszy klimat do wspólnych działań, wygląda na to że NE traci na znaczeniu, a scalenie choć części społeczności w jakiejś szyldy-kluby jest niemożliwe. Cóż. Kiedy okręt tonie, to szczury uciekają.

  Tutaj nie narodzi się wielka polityka, najwyżej wielka kanapa vipów dla których jesteśmy zbędni, jednak tam przy Winnickim z MW, ONR także nic specjalnego nie powstanie. Mam takie przekonanie. Są zbyt oderwani od zwykłych ludzi, którzy poziomem świadomości przypominają chłopów z Powstania Styczniowego. Zatem kto wygra? Może niedoceniany Giertych tak to poukłada, a naprawdę ci co za nim stoją.

  Trzeba całkiem nowego szyldu narodowego, także nowego portalu, może forum chociaż, albo agregator blogów, treści. Tym razem musi to być projekt w pełni obywatelski.
  Nowy Ekran - Ruch Narodowy
 • @Cezary Bialik 09:03:58
  "Londyńskie City nie chce płacić podatku od "transakcji finansowych”.
  Reszta ,to ściema dla maluczkich, jak ustalą dla City, nowy rabat brytyjski to sytuacja wróci do normy. :)"
  =======================

  To może być bardzo blisko prawdy.
  Początek końca Unii
 • Takimi tekstami może się rajcować powiedzmy JKM w Najwyższym Czasie itp
  W praktyce Anglia zostaje w UE, to zwykli Anglicy mają poglądy europsceptyczne, a elity to takie same masońskie, agenturalne k... prounijne, zdrajcy, lodziarze jak wszędzie, jak choćby u nas. Barany chcą np euro łamiąc konstytucję. Anglii nie grozi wymuszenie wprowadzenia euro, a my to mamy nakazane. Zdrajcy "wynegocjowali" tak traktat akcesyjny. Zdrajcy ze wszystkich opcji politycznych, w tym PiS-Kaczyńscy też.

  Islamiści do Anglii nie napływają z UE generalnie, ale spoza UE i mnożą się już na miejscu. Jednak nienawiść do obcych kierowana jest np do Polaków, bo to nie jest groźne. Polacy nie będą terrorystami, nie będą walczyć, palić miast itd

  Jeżeli każą Polakom z Anglii wrócić do Polski, to niekoniecznie wrócą, świat jest duży, ale gdyby wrócili to ŚWIETNIE, runie układ III RP w try miga na 30% bezrobociu oficjalnym.

  Słowem do końca UE bardzo daleko, do wyjścia Anglii z UE także. Poza tym za kilka lat pijarowcy zaczarują eurosceptyków, zaś UE dołoży Anglii jak dawniej kolejne bonusy kosztem np Europy Środkowej. Tak się walczy o interesy własnego kraju, obywateli.
  Początek końca Unii
 • Jestem pełen podziwu dla Anglików za ich jawną wrogość do UE
  Muszą jednak stworzyć nową partię, bo na Camerona nie mogą liczyć, on Anglii z UE nigdy nie wyprowadzi mimo że życzą sobie tego jego wyborcy, sympatycy tej partii.

  Polacy jeszcze nie dojrzeli do tak powszechnego eurosceptycyzmu.

  Anglia może dać kiedyś sygnał do rozpadu UE, oby jak najszybciej...
  Nie liczmy na Anglie.
 • @WD90
  "6. Piechota. 100 tys. żołnierzy+ kadra oficerska+ zaplecze techniczne, logistyczne i inni pracownicy, także cywilni pracujący dla wojska. Priorytetem powinna być mobilność i nowoczesne uzbrojenie. Lepiej mieć mniej liczną armię, a dobrze uzbrojoną, niż odwrotnie.
  =========================

  Jeszcze raz.
  Po pierwsze jednak LICZNA piechota, bo to nasz jedyny atut realny może być, bo już nie jest... z winy nierządów III RP, w tym szczególnie PO. Po drugie dobrze uzbrojona, koncepcja ciężkiej piechoty. Pytanie jak uzbrojona, jej zadaniem nie jest już zwalczanie tylko wrogiej piechoty, ale walka z nowoczesną armią, wszelkimi zabawkami agresora. Zatem karabin na te absurdalne śruty 5.56mm powinien być wymieniony na coś stosowniejszego co przebije blachę i wystrzeli ciężki granat nasadkowy na 500 metrów. Taki granat termobaryczny ma siłę tradycyjnego pocisku haubicy.

  Dawniej piechota targała ciężkie CKM rozłożone na plecach kilku żołnierzy. Obecne km, wkm są lżejsze, ale pojawiły się też inne zabawki jak granatniki automatyczne 30-40mm, rakietowe miotacze płomieni i wiele innych. Możliwe jest stworzenie lekkich wersji działek 20-30mm na trójnogu. Z takiej broni lekkie pojazdy opancerzone można zamieniać w durszlaki, a takiej koncepcji piechoty w ogóle nie ma w NATO!

  W Mali zestrzelono z karabinków śmigłowce, a gdyby rebelianci mieli porządne wkm-y z podstawą do strzelania do celów powietrznych i gdyby byli w tym dobrzy? Nawet do odrzutowców można z tego strzelać na 2 km, a co dopiero do śmigłowców. Z kosiarki 12.7mm, czy 14.5mm z pociskami przeciwpancernymi można rozwalić KAŻDY bojowy śmigłowiec świata, nie ma bata żeby jakiś przetrwał solidny ostrzał, w końcu w coś trafi co spowoduje poważne uszkodzenie.

  Chcemy armii z prawdziwego zdarzenia, to zacznijmy od piechoty. Nasza zbrojeniówka da radę nas uzbroić, trochę licencji można dokupić, coś wymyślić nowego. Na to nas STAĆ pod każdym względem. Piechota bezbronna w szczerym polu (chyba że w tunelach pod ziemią, to świetny pomysł i sprawdzony) w miastach, w terenie gęsto zabudowanym... jest nie do pokonania o ile ma się gdzie schować podczas ostrzału, nalotów, czy przeważających sił agresora. Po czym wychodzą na ich tyły...

  Do takiej piechoty cała gama broni rozkładanej na trójnogach, ciągniona artyleria także 155mm, różnego rodzaju katiusze itd Z czasem systemy automatyczne, strażnicy sterowani komputerem, czy operatorem z bunkra, punkty obserwacyjnego. Drony. Zawsze ceniłem fortyfikacje, czymże jest solidny bunkier w mieście, to taki nieruchomy czołg o (obecnie są takie możliwości) lepszym pancerzu od najnowocześniejszych pojazdów.

  Forty artyleryjskie i nawet pociągi baterie to jest to w obronie wielkich miast zwłaszcza, ale pod warunkiem że mają schronienie w tunelach pod ziemią, na czas ostrzału wyjazd spod ziemi, po czym znowu się chowają bezpieczne przed ciężkimi bombami nawet 10-tonowymi.

  Po co mobilność piechocie o charakterze stałej obsady fortecznej miast-twierdz? I jak to rozumieć? Rowery im starczą jak niegdyś Szwajcarom. Potrafili nawet działo bezodrzutowe rowerem wozić.
  W jakim kierunku powinno zmierzać Wojsko Polskie?
 • @R.Zaleski
  "Można powiedzieć, że oni mają dobre położenie i kanał. Można też powiedzieć, że inni w okolicy mają równie dobre i nic. Można też powiedzieć, że Polska ma dla tranzytu lepsze położenie. Pomiędzy Skandynawią a Bałkanami i dalej krajami arabskimi, Europą Zachodnią a Wschodnią i dalej Chinami. Można powiedzieć, że my jesteśmy jednym wielkim Kanałem Panamskim. I co, i nic. Ani infrastruktury, ani usług, ani warunków dla biznesu. Długi za to mamy i emigrację. Tkwimy w mule, w kanale, w który daliśmy się wpuścić 23 lata temu."
  =========================

  Możemy mieć ważne kanały śródlądowe, tematem zajmuje się Henryk Połcik, były konfederata, bloger NE. Będzie niebawem kolejna konferencja o tym, międzynarodowa. Nie ma jednak woli politycznej żeby realizować tak ogromne projekty, poza tym Niemcy mogą nas załatwić i to jest zagrożenie.

  Generalnie potrzebne śródlądowe drogi wodne z naszych bałtyckich portów do Adriatyku, Morza Czarnego, to tak w największym skrócie. Tyle że w mojej ocenie na wielkie statki OCEANICZNE, wielkie masowce, kontenerowce, a nie rzeczne jak na Odrze bareczki, zatem utopia trochę. 15 metrów wody na głębokość, a nie 2... odpowiednia szerokość, mijanki, śluzy, porty, zaplecze. Tu nie ma kompromisu, małe kanały to zabawa bez sensu, chyba pod rekreację bardziej i lokalny transport regionalny, krajowy.

  Inaczej trudno będzie konkurować z pociągami i transportem drogowym. Raczej nie rzekami, ale nowymi kanałami najlepiej o kubaturze "panamskiej". Czy 500-600 km takiego kanału przez Polskę to naprawdę niewykonalny projekt? Bezrobotni łopatami wykopią.

  Może się przejdziesz na konferencję, napisz maila (ale nie PW, bo nie wiem czy odpisze, czy tu jeszcze zajrzy) do p. Połcika i wyśle zaproszenie.

  Tak jesteśmy Panamą, ale nie mamy z tego NIC i nie mamy kanałów... Moja wizja to wodne autostrady przez Polskę zarówno z północy na południe, jak i z zachodu na wschód. Jak najmniej śluz, bo to uciążliwe i kosztowne, taniej będzie pogłębiać tor o kilkanaście metrów, to zmniejszy liczbę śluz.

  Kanał Warszawa - Pekin? Czemu nie :)
  Panama - latynoski Singapur a my
 • @Autor
  "Dziś jestem dumny z tego parlamentu."
  =====================

  Tak? Oswajają sprytnie na razie ten trudny w konserwatywnej, katolickiej Polsce (jeszcze) temat. Nikczemny PiS na pewno by nie puścił takich ustaw, ale światłe PO wspierane przez część LPR-owców, byłych Wszechpolaków na pewno w końcu nas zakoloruje w tęcze, bo takie są wymogi UE.

  Proszę się też szykować na nowego (nową, nowe to "coś") z klubu Palikota na funkcje wicemarszałka. To będzie ośmieszenie powagi SEJMU RP. Wtedy "temu czemuś" pan może osobiście pogratulować może z szarmanckim pocałunkiem w wypielęgnowaną acz męską dłoń. Ewentualnie w policzek, może się ogoli i będzie jako tako gładki.

  Klub Palikota i te cioty, hybrydy nie tylko tam ulokowane, to efekt polityki LPR. Na wasze miejsce weszli do parlamentu. To się nazywa postęp. Walka z PiS tak się kończy, gdzie dwóch się bije...

  Czy ten sejm odrzuci wprowadzenie euro? Czy zrobi COKOLWIEK dobrego dla Polski, Polaków?
  Brawo posłowie! Związki partnerskie pozamiatane.
 • Krytykował na razie nie będę, bo nie wypada, ale chwalić nie ma za co... Bóg to oceni, może wybaczy...
  Ostatnim PRAWDZIWYM Prymasem był Wyszyński. Prymas Tysiąclecia.

  Uważam że z premedytacją zlikwidowano funkcje prymasa do roli dekoracyjnej. Źle się stało. Większość Polaków NIE WIE kto jest teraz prymasem, do tego doszło.

  Katolicy (ci bardziej świadomi, żarliwi, elity) są zmuszeni wziąć sprawy w swoje ręce, bo na KK nie bardzo można liczyć ze wsparciem powiedzmy organizacyjnym, jest w głębokim kryzysie. Pogubili się jeszcze w końcu PRL, a tym bardziej w III RP, za kształt której KK w dużej mierze także odpowiada.

  Czy było zasadnym budowanie masońskiej świątyni opatrzności? Jej zamysł w XVIII wieku był czysto masoński, zatem diabelski. Czy można poprawić to na projekt czysto katolicki? Nie sądzę, zmiana, uzupełnienie nazwy, wycofanie niektórych symboli miało nas uspokoić. Tylko nieliczni księża czynnie walczą z masonerią, reszta, w tym większość hierarchów po prostu milcząco... aprobuje? Bo milczenie jest w tym przypadku wsparciem dla masonerii, sekciarstwa, ruchów antykatolickich.
  Kardynał Józef Glemp nie żyje. Prymas Polski miał 83 lata

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej